Jsou použité botky špatné pro dítě?

dzej
15. říj 2009

ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na váš názor...
mám doma po malé několik párů bot, které nebyly zrovna levné a malá je měla na noze párkrát. Zajímalo by mne, jestli je můžu schovat pro další mimčo? Někde jsem četla, že mimčo by mělo mít nové boty, aby si špatně netvarovalo nožku. Nebo se jedná o ty uplně první botky?? Já ty boty nechci vyhazovat, je to spousta peněz, a prodávat taky ne 😔 a jak říkám, měla je na noze třeba 5x, některý ani to ne ☹ Jestli máte nějaký info jak to je..tak sem s tím 😀 díky moc 😉

martimarti
15. říj 2009

U botiček nošených jak píšeš 5x bych problém neviděla a klidně je dál použila, ale skutečně pouze v tomto případě. Pokud by byly nošené normálně běžně, tak ty už bych dalšímu dítěti nedávala. Ale je to jen můj názor 😉

shaula
15. říj 2009

No opravdu se doporučuje (asi oprávněně), aby dítě mělo botky nové, protože jestli předchozí majitel botek měl nějakou vadu (i droboučkou, jako třeba špatné našlapování), tak botka toto přenese i na toto děťátko.
Nicméně zrovna tenhle týden jsme v MC měli přednášku o botičkách a paní fyzioterapeutka má docela zdravé názory - říkala, že LEHCE použité botky nejsou problém, ale je nutné dobře zkontrolovat, aby nebyly příliš ošlapané (myšleno podrážka), hlavně nesmí být ošlapané asymetricky, a to jak podrážka, tak uvnitř botiček. Samozřejmě musí zůstat zachovány všechny vlastnosti dobré botičky, jako je např. pevný opatek (takže ne hodně jeté, které se už samy rozpadají 😀 ).
Taky záleží, kolik v takových botičkách bude chodit, jestli ne několikahodinové procházky, tak to nevadí. Obecně z tvého popisu na mě botičky působí jako velmi zachovalé, takže si myslím, že to nebude problém schovat 😉

dzej
autor
15. říj 2009

Holky, ty botičky jsou skoro nový, jak říkám, měla je třeba 5x na sobě a to bylo v době, kdy začínala chodit, takže v nich ušla celkem třeba max 500m a to přeháním. Spíš jen z auta domů, po obchodě atd... ty botky co nosí třeba měsíc v kuse, tak ty opravdu bohužel vyhazuju 😔

many
15. říj 2009

no já si například i teď koupila od známé zimní botečky pro malého a jsou už nošené, ale nejsou zešmatlané,... si myslím,že to ještě neva, neřenku u těch větších dětí, co v těch botech furt lícou 😉 myslím si, že to neva, stejně bude v zimě furt na kočárku nebo na saních a málo v nich bude lítat, tak jsem ráda i, že jsem ušetřila dost peněz, ale jako kdyby se stalo a byly zešmatlané,tak bych mu je nedávala, ale co jsem tak slyšela od mamin,tak u takových malých dětí to zešlapání ještě moc nehrozí

many
15. říj 2009

a jinak botečky po malém schovávám na další mimi, protože zešmatlané nemá ani jedny 😉 zatím

kaleilah
15. říj 2009

Já jsem teď kupovala jedny botičky na mmb, vypadají jako nové a vlastně i jsou, hodně maminek koupí botky když jsou v akcích nebo za dobrou cenu s předstihem, a když do nich mimčo doroste velikostně, tak ještě nechodí a vozí se s nima jen v kočárku aby se nožky ohřály 😉 takže si myslím že když takový botky koupim, Danýskovi nijak neublížim. A upřímně, přijde mi lepší koupit boty po dítěti, kožený, kvalitní, neošlapaný-jak jsem psala,jen kočárkový, než jít někam na tržnici... 😒 tam bych boty opravdu nekoupila

many
15. říj 2009

kaleilah - tak to bych nekoupila ani já 😉 a myslím, že takových mamin je dost 😉

kaleilah
15. říj 2009

many právě jsem se až divila kolik maminek jde nakoupit boty na tržnici se slovama: to mu na ty dva, tři...měsíce stačí 😒 kdyby koupili od známývh nebo na netu,mají to za stejnou cenu, ale kvalitní. Jasně, každý vždycky nemá na to dát min. 900 za nový botky, ale jde jen o to najít rozumný řešení 😉

many
15. říj 2009

kaleilah fakt, teda já co mám kamarádky mezi sebou, tak na tržnici zatím nejde žádná, ani já už si nekupuju boty na tržnici, protože z obchodu mi vydrží pár let a na tržnici chvíli , jsou levný,ale za tu dobu bych ještě utratila víc peněz, raději do obchodu a pořádný,když mě ty nohy mají nosit ještě nějaký leta 😀 😀 😀

helcenka
15. říj 2009

já jsem teď zrovna malýmu třídila letní botky, dvoje jsou jako nové, tak jsem je schovala. Když si vzpomenu, co jsme nacpali do bot peněz. Navíc našemu chlapečkovi koupíme dvoje botky na střídání a on z nich za 3 neděle vyroste, ani je moc nestihne onosit.

many
15. říj 2009

tak my letos měli štěstí , kupovali jsme boty poprvé i uzavřené i sandále 22 a furt je má velký, nerostla mu vůbec nožka,tak jsem zvědavá jak přes zimu, jestli mu příští léto ještě budou nebo ne 🙂 jak se ta nožka vytáhne

kaleilah
15. říj 2009

many nejhorší je, že třeba v deichmanu a podobných obchodech koupíš to samý jak na tržnici 😠 jen za jinou cenu 🙄 Já už několik let nosim merrellky, mám je na dva tři roky, pak koupim nový 🙂

many
15. říj 2009

kaleilah - já zatím v Deichmanu nekupovala a tam mají teda stánkový botky jo 😠 my máme u nás jedinej normální obchůdek s botkama, a tam teda nakupujeme všem,

vendy01
15. říj 2009

Kupuji i botky z druhé ruky přes MMB, ale jedině kvalitní, případně značkové s atestem jako jsou např. Fare apod. 🙂 A ne moc ochozené 🙂 Máme je pak na lítačku a nové a "lepší" nošení 😉

helcenka
15. říj 2009

jedny z nejkvalitnějších dětských bot mají atest se žirafkou. Ten atest je ale dobrovolný a neznamená to, že když boty žirafku nemají, nejsou kvalitní. My jsme také měli některé botky se žirafkou a koupili jsme je v různých obchodech. Dokonce bačkůrky se žirafkou měli v Globusu.

vercak.
15. říj 2009

Ahoj, já bych teda malýmu nekoupila botky použité. Mám v plánu si ty jeho schovat pro druhé mimi, ale jen ty, které nebudou moc ochozené. Je pravda, že nové kvalitní botky nás vyjdou třeba na 700, ale zase na druhou stranu, proč bych je jednou za 2 nebo za 3 měsíce nekoupila??? Nejsme na tom finančně nejlíp, ale tak se ten měsíc uskromníme, hlavně když mám jistotu, že malej má nožičky ve kvalitních botičkách.

A co se týká bot z tržnice, tak ty už bych nikdy nekoupila ani sobě. Koupila jsem si před lety u vietnamců krásný boty, chodila jsem v nich dva dny a pak skončila na chirurgii, protože se mi na chodidle udělal pěknej puchýř, kterej mi začal hnisat. Pod tím štítečkem byl totiž hřebíček. Vietnamci mi nechtěli vrátit peníze, ale dohadovala jsem se s nima a když jsem jim řekla, že na to mám právo, tak mi je dali a ještě ke všemu o 100 víc 😀
To jsem trošku odbočila od tématu, ale chtěla jsem napsat svou zkušenost, abych odradila ty, kteří kupují boty na tržnici 😉

shaula
15. říj 2009

Vercak - a když bude nosit botky po tvém prvním dítěti, ty jsou přece taky použité... Takže si trochu protiřečíš, ne? 😉

Helcenka - žirafka ano, ale pozor - podle naší fyzioterapeutky ne úplně každá bota s žirafkou splňuje vše, co by dětská bota splňovat měla, prý viděla několik botiček s žirafkou, které by rozhodně svému dítěti nekoupila. On se ten atest totiž zřejmě uděluje značce, ne konkrétní botičce. Takže je to určité vodítko, ale rozhodně není dobré mu slepě důvěřovat 😉

jabluncanka
15. říj 2009

Ahojky vespolek,

krátce nošené botky by vadit neměly,ALE asi spíš mezi sourozenci,kde člověk viděl,jak se chůze vyvíjí...od cizích určitě ne,i kdyby to byla třeba kámoška...Ano nové botky jsou kolem 700,-Kč...ale s kamarádkou jsme našly firmu v Uničově na www.jonap.cz ... na začátek dobré botky za dobré ceny... a Deichmann jsou opravdu ty samé boty jako u čonga...ZÁSADNĚ NEBRAT!!! Ani pro sebe..

shaula
15. říj 2009

Jabluncanka - koukala jsem na ty stránky, tam mají ale jen domácí obuv... Nevím, na to, abych je posoudila, bych je musela vidět naživo... Já bych třeba boty přes internet radši nekupovala.

vercak.
15. říj 2009

Shaula - psala jsem, že mám v plánu schovat jen ty botky, které nebudou moc ochozené. To znamená že schovám ty, který nebudou mít vevnitř vyšlapanou stopičku a sešlapanou podrážku. Třeba teď máme jedny sandálky, který jsou jako nový, měl je jen v kočárku, tak ty schovám. A ty, co fakt hodně ochodí, ty buď prodám nebo se jich prostě zbavím.

jabluncanka
15. říj 2009

Shaula,

ony nejsou jen domácí,ale i vycházkové a kamarádka co má trojčata si tam nechala na zakázku šít i zimní...a podotýkám,že 1 pár vyjde na 480,-Kč vč.DPH a mají státní zkušebnu ve Zlíně=žirafku... 🙂 😉

bereninka
15. říj 2009

Ochozené boty po cizím dítěti bych rozhodně nedala, byŤ by stály korunu. Nestojí za to riskovat zdraví dítětěte.

Ale pokud je děcko, moje 1., mělo párkrát na sobě, a tedy to 100% vím. neřešila bych to.

ŽIrafka se uděluje konkrítní botce, pokud vím. Jinak by to nemělo smysl, ne? 😕 😅

radka.m.
15. říj 2009

Boty dětem kupuji zásadně jenom nový,a to nejen malýmu,ale i starším,malýmu kupuji právě essi,ty s tou žirafkou 😉

jabluncanka
15. říj 2009

Bereniko,

botky z téhle firmy je mají všechny...asi se jim to vyplatí...i když jsem četla,že zkouška jednoho vzoru stojí až 10.000,-Kč...ale jsou tam prý úžasní,strašně vstřícní...jinak je dobrá značka Santé z lékárny...cena průměr tak 750,-Kč za pár...

lenkabu
15. říj 2009

Ano používané jsou špatné...........udělal bych výjimku kdyby byly třeba jen 3x nošené,jinak rozhodně ne

lenkabu
15. říj 2009

Na rehabce jsem se dozvěděla že žirafa je atest na použité materiály ne na vlastnost boty,takže je potřeba ještě zkontrolovat pevnost paty a ohebnost podrážky v místě prstů. I některé boty se žirafou mají tak tvrdou podrážku že bych je nekoupila.

ad deichmann.........když koupíte Elefanten,tak je to ok,je to testovaná značka,ostatní dětské bych rozhodně nekoupila.

shaula
15. říj 2009

Lenkabu - čímž potvrzuješ slova naší fyzioterapeutky. Ta právě taky říkala, že viděla boty s žirafkou, ale naprosto nevhodné... Podle mě to není ani tak o značce, ale o právě těch vlastnostech, které zmiňuješ - pevný opatek, ohebná podrážka, přidala bych materiál... I boty od méně známé značky mohou být kvalitní 😉 Ale na Elefanteny jsem zatím slyšela jen chválu.

petja
15. říj 2009

Konkrétně u příkladu Dzej bych problém určo neviděla.Ale ty sešmajdance,co ještě některý matky po 3 dětech prodají do dětskýho bazaru,tak to mi hlava nebere. 😢

shaula
15. říj 2009

Petja - podle obrázku botu neposoudíš, je třeba si ji "ošahat" 😉