Jsou použité botky špatné pro dítě?

dzej
15. říj 2009

ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat na váš názor...
mám doma po malé několik párů bot, které nebyly zrovna levné a malá je měla na noze párkrát. Zajímalo by mne, jestli je můžu schovat pro další mimčo? Někde jsem četla, že mimčo by mělo mít nové boty, aby si špatně netvarovalo nožku. Nebo se jedná o ty uplně první botky?? Já ty boty nechci vyhazovat, je to spousta peněz, a prodávat taky ne 😔 a jak říkám, měla je na noze třeba 5x, některý ani to ne ☹ Jestli máte nějaký info jak to je..tak sem s tím 😀 díky moc 😉

mikulka
15. říj 2009

Rozhodně pouze nové boty., Neuznávám ani - byly 3x na noze. Už za krátkou dobu se SPRÁVNÁ bota přizpůsobí chůzi a tvaru chodidla.

Objednávat boty z netu, to je přece taky divné.

Bot musí mít ohebnou špičku a patu.

mobina
15. říj 2009

A já říkám proč ne? Myslím, že pokud je bota kvalitní a certifikovaná. Ale tohle se dá praktikovat jen do určité velikosti, kdy toho děti tolik nenachodí a chůze je střídáná s jízdou na kočárku. Já vždy jeden sezóní pár kupuji nový a jeden jetý na zahradu, na písek, na lítačku. Prostě na dorasení. A určitě botky schovám pro druhorozeného.

radka.m.
15. říj 2009

zrovna nedávno byl v televizi nějaký pořad a tam ortoped říkal,že hlavně do tří let by se měly kupovat dětem nové a kvalitní,to se jim teprve vyvíjí nožička

shaula
15. říj 2009

Mikulka - nemyslela jsi ohebnou špičku a PEVNOU patu? (Myšleno pevný opatek, ten naopak nesmí být ohebný.)

mobina
15. říj 2009

Ono je to těžký. Všechny určitě chceme pro svoje děti to nejlepší, ale jak si to přebrat, když z každý strany slyšíte něco jinýho. To je jako s přezuvkama na doma. Někdo prosazuje bosky, někdo bačkurky, někdo sandále...

elisbet
15. říj 2009

Ahojky,tak pročítám vaše příspěvky a z podivem jsem se pozastavila na ohodnocení bot z deichmanu 😕 Já tam pro svoji 16 měsíční dcerku nakupuji/jen od elefanta/ a všechny boty co jsem tam koupila,mi byli schváleny naší fyzioterapeutkou/cvičily jsme do 11 měsíců vojtovku/ ,tak mě zaráží,že jsou tyto boty přirovnávané k obuvy od veitnamců 🙄 Kde bereš ty informace Jablunecko?
A co se týče jestli nové nebo nošené,tak já sázím na nové,jsou to sice nekřestánské peníze,co si za ně říkají,někdy třeba je na měsíc,ale po cvičení vojtovky už si nedovolím riskovat třeba nějaké deformity nožiček apod. 😉
Mobina:bosky by se doma určitě chodit nemělo,rovný povrch nedělá dětské nožce dobře,maximálně nechat dítě běhat před koupáním chvíli bosky po koberci,at´si podráždí plosky, 🙂 za to venku doporučují běhat zásadně bosky,na což si bohužel budem muset zase dlouho počkat 😝

kaleilah
15. říj 2009

Elisabet, ty boty co prodává Daichman mají opravdu i vietnamci, nakupují v jednom velkoskladu, potvrdí ti to i prodavačky, ale mluvili jsme o jejich botách-dospěláckých, ne elefanty, to dělá zase jiná značka, a dodává to jiný prodejce, ty jsou ok. tejně jako má Daichman v prodšeji i jiný botky-victory, nike apod...to jsou boty od jiných ýrobců než ta jejich klasický se štítkem Deichman...snad chápeš jak to myslím 😉 píšu jak trubka 😀

dzej
autor
16. říj 2009

tak díky za názory...vídím, že co člověk, to jiný názor 😀 takže zlatá střední cesta...boty 5x nošené nechám, ostatní vyhodím. Jinak já kupuji boty pouze certifikované, v Daichmanu kupuji Elefanteny a ty jsou naprosto v pořádku, potom máme žirafku, essi, baťu.
Jednou jsem koupila papučky made in Daichman a ze zvědavosti jsem strhla vložku....nechtějte vědět, co tam bylo...prostě něco jako na tržnici. Ale taky za ty prachy...to se dá čekat.

dzej
autor
16. říj 2009

Elisabet..a já slyšela, že doma má dítě chodit naboso 😲 Takže malá chodí od začátku doma bez papuček 😕

shaula
16. říj 2009

Dítě může doma chodit naboso, pokud nemáte příliš tvrdou podlahu (plovoučku, dlažbu, lino). Po koberci to není problém, chozením naboso si navíc dítě trénuje a zpevňuje svaly nožiček.

jandalinka
16. říj 2009

Určitě,pokud začne dítě samo chodit,tak první botičky nové!!! 😉 Já pak kupovala přes net dle stélky a hlavně jen na občasné chození na zahradě přes bláto,do záhonků apod.,takže mi nevadilo,že byli okopané či poškrábané,hlavně nesměli být sešlapené,to určitě ne! 😕 Takže použité botičky klidně,ale na občasné chození,třeba jako náhradní,kdyby byli základní botičky např.mokré,apod.Já měla vždy na vycházkách náhradní botky(použité),kdyby např.malá vběhla do kaluže a byla celá promočená nebo když by se náhodou poučarala(když jsme se učili na nočník a bez plínky byli i venku)a tak jsem měla náhradní botky,abychom došli aspon domů 😉

helcenka
16. říj 2009

my kupujeme boty taky různé, ale vždycky se pídím, jestli mají certifikát nebo ne. Když malej začal chodit, dávali jsme mu nadoma bačkůrky s pevným kotníkem. Ty nosil, než do té doby, než začal dobře a stabilně chodit sám. Teď doma lítá naboso. Máme kombinaci změkčeného lina a koberců, myslím, že s tím nemáme žádný problém. 😉

med
16. říj 2009

Já teda vůbec neřeším značku bot...Podle mě je to zbytečný tahání peněz z rodičů... A kdoví, co si za pár let vymyslej, třeba budou tvrdit, že Essiny nebyly zrovna nejlepší varianta a my se pak budeme chytat za hlavu??? Hlavní pro mě je, aby měly pevný opatek a ohebnou špičku, značka neznačka.
U těch starších botiček asi záleží na věku dítěte. U nás to bylo tak, že skoro do roka a půl většinou venku jezdila v kočárku, boty měla spíš na hřiště nebo na parádu... Takže botky zůstaly jak nový. Od té doby, co chodí většinou sama, tak jsou otahaný a už bych je asi dalšímu dítěti nedala. Ale ty první si určitě schovám i na druhý mimčo.

soanpe
16. říj 2009

no tak 5x nošené botky bych neviděla problém,protože v obuvi si je vyzkouší xy dětí ,mají je na noze třeba 5minut, běhají v nich, aby maminka poznala,zda opravdu botka sedí.
označení žirafou neberu jako zaručenou kvalitu, lae bohužel je dost maminek,které si myslí,že žirafa = kvalita, ba dokonce posvátnost 😝
já se na první botky chystám do prodejny ecco nebo geox.mají goretex úpravu, perfektně sedí -sama je nosím a i v tenkých kotníčkových je větší teplo než v bufech s kožichem

aponchie
18. říj 2009

boty po T skovavam vsecky a pak to prohlednu co necham M ..jako ty co mela do roka sou netknute tak no problem pak uvidim..ted co ma terka uz ji asi nedam na bezne noseni pac to ma znicene jak hrom a chudak M nebude jak chuderka 😀 neco co bude v dobrem stavu bude mit na odrazedlo to znici hodne pak na pisecek a na zahradku tam je humac

dotaz..pokud je teda podrazka v poradku a vymeni nekdo stelku uvnitr treba v botach po starsim decku nebo po nekom z rodiny nemusi byt hned magor nezodpovednej ne?ja to prave vidim uplne vsude tak tak je mi divne,ze jen na kobyle to je jinak 😀

pepibubu
19. říj 2009

Já bych použité botky Pepovi nekoupila a nedala. Stejně tak, sourozenec bude mít své vlastní, ne poděděné. Ale každej podle svýho, ono je to dlouhodobý, teď vypadá nevinně dát použitou botičku, ale co za pár let, řešit deformity nožičky? Děkuju, nebrat 🙂 Hadry klidně v sekáči koupím, ale boty ani omylem.

iloha
19. říj 2009

Pepibubu, souhlasím a naše mudra taky 😉 Sice říká, že jsou kvalitní dětské botičky drahé, ale ta investice se určitě vyplatí, protože nezaděláváte dítěti na ploché nohy, problémy se zády v dospělosti a mnoho dalších problémů.
Takže botky svoje vlastní a ani nepůjčovat 😉

dzej
autor
19. říj 2009

Soanpe...nemáš odkaz na ty boty?? Docela by mě zajímaly...díky 😉
Iloha..Pepibubu.. a když koupíte boty za 1000Kč, mimčo je má na sobě fakt párkrát, tak je pak vyhodíte? Nebo co s nimi děláte? Jen se ptám..neberte to zle... Já jsem držgrešle 😀 a prostě je mi líto ten litr vyhodit..i když zdraví dítěte je pro mě na prvním místě. A abych pravdu řekla.. já si stejně nejsem jistá, jestli to dělám s botama správně...malá je nosí dokud je obuje..nedělám to tak, že bych je odložila, když už tam má místa jen kousíček.. v každým obchodě říkají něco jinýho...v jednom, že se mi tam musí vlézt za patu můj prst. někde jinde zas, že musí mít cca 0,5cm-1cm místa. Ale přece ta nožka ted roste tak rychle, že stejně když koupím botu dnes a bude správně, tak za 14dní už může být špatná ☹

power700
19. říj 2009

ahoj dzej, zkus značku Superfit, my máme zimní s goretexem a zatím supr. 😉

kacka79
19. říj 2009

Tak já taky nechávám pro druhé mimi jen málo nošené, ale jelikož jsem zimní boty, které by vyhovovali sehnala za 2200 CZK, tak je na druhý nechám i když v nich bude Fíla chodit celou zimu 😀 😀

dzej
autor
19. říj 2009

Shaula..my máme plovoučku a parkety...takže papučky??? Malá chodí bosá, jen v ponožkách. Ničí si tím nohy??

ronie
19. říj 2009

dzej na hladkém povrchu rozhodně pevné kotníčkové sandálky, bosa může chodit tam kde jí to nutí tvořit klenbu(na písku, na trávě, případně na tom koberci pokud je ne úplně příjemnej 😀 😉

petra.vavra
19. říj 2009

jen vkládám názor respektive odpověď ortopeda- boty se žirafou rozhodně není rovnítko, že jsou kvalitní a vyhovující. Pokud tuto botu přinesete doktorovi, který řeší problémy nožiček u dětí, spoustu vám označí jako nevyhovující i od všech, již zde jmenovaných značek. Já jsem od narození kupovala pouze Fare, s tím, že lepší boty koupit nemůžu a pak se dozvím toto. Možná mi budete dost odporovat, ale my nosíme jen Adidas, právě po schválení lékařem, protože máme vadu u nohou a nikdy bych nevěřila, že to bude zrovna tato značka, kterou nám lékař doporučí.

leonik
19. říj 2009

Ahoj, tak já botky kupuju nové, a ty co dcera měla jen párkrát na sobě, tak pro syna neschovávám. Stejně nevím, jestli by mu seděly velikostně zrovna v tom období, kdy je nosila dcera 😒 Některý jsem prodala, i když dost pod cenou, a byly skoro nenošený. Někomu nevadí, když dá dítku použitý botky, mně teda ano 😒

shaula
19. říj 2009

Dzej - na to obouvání pozor - "dokud to obuje" není zrovna to pravé ořechové 😖 Protože noha se chová a vypadá jinak, když stojí, a jinak, když chodí. Nové boty by měly mít cca 1,2 cm místa, z toho je 0,6 cm prostor pro pohyb a 0,6 cm prostor pro růst - z toho vyplývá, že by se botky měly měnit v době, kdy tam zbývá cca půl centimetru místa.
Naše fyzioterapeutka nedoporučuje zkoušet boty tak, že strčíš prst za nožku, ony ty dětičky jsou potvůrky a když jim takhle budeš cpát prst za nožku, tak se mu budou snažit uhnout tím, že pokrčí prstíky. A jsi tam, kde jsi byla - bota se ti zdá dobrá, ale přitom je malá. Nejlepší je buď si nachystat špejli o délce dětské nožičky nebo ještě lépe z vyzkoušených dobrých botiček vytáhnout stélku a tu si poměřit.
Ale jinak souhlasím - botky, které byly párkrát na noze, se dají použít i pro další dítě - taky záleží, kolik v tom bude běhat, jestli to nebudou celodenní výlety, tak to rozhodně neublíží.
K té plovoučce - minimálně protiskluzové ponožky, ale raději opravdu kvalitní papučky nebo ještě lépe sandálky, jak píše Ronie. Ona je ta podlaha příliš tvrdá, takže je třeba něčím tlumit nárazy, aby se dítěti nepoškodily klouby.
A pozor - spousta maminek koupí na doma méně kvalitní obutí, protože si řekne "však to má jen na doma" - ale je třeba si uvědomit, že doma toho v nich asi naběhá více než venku 😉

lenkabu
19. říj 2009

dzej já vyhodím všechny nošené ale Vanda je vždy vynosí dost,neni mi to líto

pepibubu
20. říj 2009

Soanpe... já to neberu jako vyhozený peníze.... beru to jako investici do Pepových zdravých nožiček 🙂 a jinak - gothaj s rohlíkem je taky dobrej (tím chci říct, že se radši uskromním jinde, ale na botkách šetřit fakt nehodlám.)

pepibubu
20. říj 2009

pardon, koukám že jsem odpověď adresovala soanpe, a přitom se ptala dzej... No jo no jsem drobátko slepá 🙂 Ale jinak to platí, co jsem napsala 🙂

janinac
20. říj 2009

Použité botky používáme, ale jen na takový to krátký nošení...třeba bačkůrky - malej mi je nechce nosit, takže i když byli nový nebo použitý tak je nikdy neměl na noze dýl jak půl hodiny. A nebo třeba gumáčků bych se taky nebála....ale bot, ve kterých je dítě delší dobu, bych se bála...přece jenom by se měli nový boty vytvarovat podle nohy a né noha podle vymačkaných bot.

lenkabu
20. říj 2009

pod poslední větu bych se podepsala 🙂