Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

neumisa
21. srp 2010

@beruska24.9. já bych pořídila bačkůrky - kotníkové s tkaničkami, moji kluci je nosili, jen co se postavili na nohy právě z důvodu chladné podlahy a nebezpečí uklouznutí - já těm ponožkám až tak nevěřím ...

bubelko
21. srp 2010

@beruska24.9. moj starsi syn chodil doma len v ponozkach s plnou gumenou podrazkou - nebolo mu zima a nesmykalo sa mu. nosi ich dodnes.
http://www.baby-walz.de/Baby-Mode/Socken-Co/Ant...
(dufam, ze sa ti to bude dat nacitat)
prve topanky sme kupovali fakt, az ked zacal chodit po vonku. tak ako pise neumisa kotnikove snurovacie 🙂

beruska24.9.
21. srp 2010

@neumisa @bubelko - děkuji! Právě, že všude jsem četla, že boty, až když dítě chodí, tak jsem nevěděla, jak posoudit v naší situaci 😕 A dnes se to zase změnilo, tak fakt nevím, jestli ty botky už nekoupit.... Pro vysvětlení: dnes jsme šli na procházku, zastavili jsme se na střeleckých závodech a malá chtěla ven z kočárku. Dala jsem ji na ručník (máme v kočárku jako podložku pod malou), aby nebyla přímo na zemi. Postavila se u kočárku a pak sama ťapala ´´kontrolovat´´ zbraně 😀 Pokaždé jsem ji dala zpět na ručník, postavila se a ťapala........byla jen v obyč. ponožkách.
Tak teď už fakt nevím, jestli radši koupit botky a příp. jaké v tomto počasí?? I kdybych střídala botky a ponožky než si zvykne. A jestli tedy doma (na lině, dlažbě) stačí ty ponožky nebo radši botičky (ty, co by měla na ven) nebo musí být bačkůrky??
Moc děkuji za názory!

bubelko
21. srp 2010

@beruska24.9. ja by som na von kupila topanky , predsa len, za chvilu sa aj ochladi a uz to nebude taka sranda behat po vonku v ponozkach 🙂 a vo vnutri stacia ponozky. ako pisem, my tak chodime do dnes. a to mame dlazbu a parkety. teraz sme kupovali prve papuce do skolky a aj tam vysvitlo, ze by stacili ponozky 🙂

neumisa
21. srp 2010

@beruska24.9. pokud ti venku samostatně prchá, tak určitě botičky, jak říká bubelko, zima je na krku a v ponožkách to za chvíli nebude nic moc. Doma by asi stačily ponožky, záleží na tom, jak máte teplo v bytě - my bydlíme v přízemí a je tu od podlahy dost zima, takže máme bačkůrky (všichni - a někteří od října do dubna i zimní ponožky 😀) Bačkůrky být nemusí, záleží na tobě.

beruska24.9.
22. srp 2010

@bubelko - však jsem z toho nebyla ani teď nadšená, že zdrhala 😀 v ponožkách.
Ta stránka se načetla v pohodě, jen jsem tady nikde takové ponožky neviděla ☹ Všude jen ty froté a na chodidlech buď jen ďublíky (tečky) nebo pidiobrázky.......takže nic moc.
Tak přemýšlím, že než plné botičky, by bylo lepší něco jako plnější sandálky (né úplně děrované, ale ani ne plné botky)...............Přeci jen si myslím, že v plných botkách by jí bylo ještě teplo, nebo ne?? A určitě tedy kotníčkové??

beruska24.9.
22. srp 2010

@neumisa - když ona začala prchat až včera 😀 Den předtím (na dvorku) se jí venku chodit nechtělo. Však já také v zimě chodím v pantoflích a teplých ponožkách - jsem zmrzlík 😉 Ale v půlce září by měli být ty liliputi capáčky a pokud tedy stačí doma ponožky, tak by ty capáčky mohli plnit lepší funkci než ponožky (tedy alespoň doufám).
Tak přemýšlím, že než plné botičky, by bylo lepší něco jako plnější sandálky (né úplně děrované, ale ani ne plné botky)...............Přeci jen si myslím, že v plných botkách by jí bylo ještě teplo, nebo ne?? A určitě tedy kotníčkové??

neumisa
22. srp 2010

@beruska24.9. teď by v plných botkách fakt asi ještě bylo teplo, ale sandálky jsou fajn, jen by měly mít plnou patu a krytou špičku. Kotníkové zcela jistě, drží nohu tam, kde má být i při krkolomných kreacích dětí. Mám takový dojem, že kvalitní botky s atestem se snad v malých velikostech ani jiné nevyrábí, všude jsem viděla jen kotníkové (nepočítám made in China, ti jsou schopní vyrobit cokoliv 😝 )

bubelko
22. srp 2010

@beruska24.9. na von urcite kotnikove - mozu byt sandalky s plnou petou a pokial mozno aj spicou. ja som kotnikove prestala davat minule leto, to mal dva roky a uz dobre behal 🙂
no a na doma uvidis, co zozenies a ako sa malej budu pacit 🙂

delfi
22. srp 2010

@beruska24.9. takový ponožky jsem minulý týden viděla v HM, ale na léto se mi zdají dost teplý....já bych asi radila, jestli doma nemáte koberce, ale dlažbu, dřevo apod. tak buď bačkůrky (ale pokud ještě dost leze tak by jí asi mohly vadit) nebo capáčky (kožený měkký ale podřážka je z obrácený kůže takže neklouže) já jsem měla tyto www.capacky.cz . ponožky s protiskluzem nejsou moc vhodný, protože jak leze a chodí tak se jí sesouvaj dolů z nohy, tak pak má ty protiskluzový tečky třeba jen na půlce chodidla. jinak na ven určitě kvalitní kotníčkový boty, nejlépe ty s certifikátem "žirafy". sandálky bych už nekupovala, protože už má být hnusně a v takových 20 stupních a plískanicích jsou sandálky nedostačující. můj syn má jen sandálky a jak teď bylo hnusně a chladno, tak mu v nich byla zima a měl chladnější nohy, navíc když pršelo nebo bylo mokro tak se použít nedali vůbec. tak teď budem kupovat kotníčkový uzavřený.

beruska24.9.
22. srp 2010

@neumisa @bubelko - děkuji! Zítra jedeme něco vyřídit, tak se kouknu rovnou po botičkách.

beruska24.9.
22. srp 2010

@delfi - koberec máme jen v obýváku, jinak lino a dlažba. Máme objednané capáčky liliputi, mají být až nejdříve v půlce září. Velikost, kterou měli, byla tip ťop a malá se v nich nechtěla ani postavit.
Já nemyslela vyloženě sandálky. Ale zase si říkám, že v plných kožených botech jí bude zatím teplo. Měla jsem na mysli něco mezi tím 😉 A v dešti nebo mokru stejně venku moc ťapat nemůže........do doby, než se ta její chůze trochu zdokonalí 😉

neumisa
22. srp 2010

@beruska24.9. a ty nevíš, že úplně nejlepší je v zánovních botách a krásném oblečení prolítnout všemi kalužemi v okolí a v té největší sednout na zadek? 😀 😀 😀 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@neumisa - jasně, že to vím 😉 Zatím je nejlepší v čistých suchých ponožkách zkoumat psí misku s vodou 😀
Bohužel máme jen dvoje s protikluzovou úpravou (musím ještě nějaké koupit), takže už jsou v pračce a než uschnou, musí stačit obyč. ponožky.
Nedělám si naděje, že to naše čírtě jednou nevyzkouší tuhle bezva dětskou zábavu (kaluže). A jak to zkusí jednou, bude to pilovat do dokonalosti při každé příležitosti 😀 😝 😠

bubelko
22. srp 2010

@beruska24.9. tak hned ako bude mozne, kup gumaky a budes mat vystarane. dieta spokojne, ty spokojna, nic lepsie na jesen nepoznam 😉

neumisa
22. srp 2010

@beruska24.9. tak přikup gumáky a pláštěnku a máš po starosti 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@bubelko @neumisa - na gumáky je ještě malá, ne? Vždyť to není pevná botička. Prostě kaluže bude moct zkoumat jen na dvorku a pak rychle domů převléknout 😉

Teď jsem se ji snažila obkreslit nožičky. Vzala jsem to 2x, takže máme 4 obrysy........každý jiný 😕 😎
Ale když změřím od patičky k palečku (nejdelší vzdálenost), tak to hází necelých 13cm (něco mezi 12,5 a 13cm) u všech obrysů. A k tomu by se měl přičíst ten 1-1,5cm, takže vnitřek botičky by měl mít nějakých 14cm?? Je to tak správně?? A netušíte, co to může být za velikost?? I když je mi jasné, že botičky budeme muset zkoušet, jen abych zkoušela jen ty, co by mohly velikostně odpovídat 😉

neumisa
22. srp 2010

@beruska24.9. no jasně, že je na gumáky malá, to byl jen vtip 😎

počty máš správně, číslování bych tak moc neřešila, nejdůležitější je ty boty zkusit - ono se totiž číslování může firmu od firmy trochu lišit ( ne o moc, ale na malých botách je to poznat) a záleží i na střihu - zhruba obout, postavit a pokud má narovnané prsty a strčíš mezi patu a botu prst, tak je to v pořádku. Hlavně, nekupovat bez zkoušení, klidně i nechat dítko v botách projít, třeba za ruce, ale určitě zkusit.
Já už ty nejmenší botičky doma nemám, ale myslím, že jsme začínali s číslem 12 nebo 13.

bubelko
22. srp 2010

@beruska24.9. suhlas s neumisa, ze to bol vtip. gumaky az tak okolo 2 rokov. mozno skor. podla toho, aka bude skusena chodkyna 🙂

a topanky urcite vyskusaj - tak ako pise neumisa - musis strcit prst medzi patu a topanku. alebo ak sa da vybrat vnutorna vlozka, tak jej ju priloz k nozke a musi mat vpredu asi na sirku palca miesto.

@neumisa ja este prve topanky mam - velkost c.18 😉

berenika39
22. srp 2010

holinky - jen pro pobavení - koupili jsme je asi v petrových 21 měsících, a když je měl na sobě poprvé, neudělal ani krok. nohy jak kdyby stál v kýblu, tělíčko jako chtělo jít, ale nohy stály. úplně se stydím, jak jsme se mu smáli jak blázni, ale on to nakonec pojal taky jako srandu. bál se v tom udělat krok...a trvalo to celý deštivý víkend, než je vzal na milost 😉 😉 😉 😉 😉, ted už v nich po ránu v rose nebo po dešti líítá úplně v poho 😉

bubelko
22. srp 2010

@berenika39 tak toto sme my zazivali so zimnymi topankami, ked ich mal prvy krat na nohe. tiez sme sa na tom dost bavili, kedze chodil tak na siroko akoby mal plnu plienku 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@neumisa - už to vidím v živých barvách.........já budu chtít zkoušet a malá nebude chtít spolupracovat. Protože jakmile chci něco já, tak ona prostě ne a ne. Snad ji nějak přesvědčím, že botičky se ji líbí a že je chce zkusit a hlavně se v nich projít 😉
Za ručičky jsem nikdy nevodila a i kdybych to teď chtěla zkoušet, tak mi to nedovolí. Prostě malá individualistka 😀

beruska24.9.
22. srp 2010

@bubelko - tak to jsem ráda, asi mi to hned nedocvaklo, že to měl být vtip 😀 😉 Jsem přemýšlela, proč najednou gumáky, když celou dobu radíte pevné botky 😕 😉

Zkoušet určitě budu. Neriskla bych si kupovat botičky jen tak od oka....

shaula
22. srp 2010

Pozor, botičky se nezkoušejí tak, že za nohu cpete prst - dítě má automaticky tendenci vám s nožičkou uhnout i za cenu pokrčení prstíčků, takže takto se nedozvíte nic. Správně se má vytáhnout stélka a na tu dítě postavit. Pokud stélka vytáhnout nejde, tak alespoň proměřit botičku speciálním měřidlem, to by v každém dobrém obchodě s dětskými botičkami měli mít. Další varianta je ulomená špejle nebo obkreslená nožička na papíru.

renat2
22. srp 2010

Ahoj holky...nakukuji do diskuse, která je pro nás už také aktuální.
MAlý se sice zatím jen staví, ale máme doporučené botky, takže jdeme shánět ještě sandálky, vyhrály od fy FARE, tak snad je seženeme...teda s tím zkoušením, to bude u nás docela mazec...co tady čtu 😀 😀 fakt něco je skoro na doktorát 😀 😀 😀

no jsem zvědavá...

bubelko
22. srp 2010

@shaula ok, u nas tak skusala aj predavackam ked nesla vlozka vybrat. akurat, ze si prichytila predok, aby vedela, ci dieta krci nozku alebo nie. pretoze tie meradla sice maju, ale kazda znacka topanok moze mat roznu velkost - to mame teraz, ze z jednej ma lukas 26 a z druhej 27, hoci meradlo ukazalo 26. 😉

shaula
22. srp 2010

@bubelko Máš pravdu v tom, že každá značka může mít trošku jiné číslování (respektive spíše jiný střih boty). Nicméně když tím měřidlem přeměří nejen nožku, ale i botku, tak bys měla koupit dobře 😉

bubelko
22. srp 2010

@shaula lenze to meradlo do topanky nedas, teda aspon tie co su tu, a ked das topanku nan, tak ukazuje uplne ine cislo, pretoze kazda topanka ma este aj roznu podrazku. ale mozno maju u vas ine meradla, lebo tu maju len take, na ktore sa da postavit, ine som tu nevidela - a to kupujem topanky v detskom. ale este sa mi nestalo, ze by som kupila male topanky, hoci som merala prstom vzadu 😕 😉

neumisa
22. srp 2010

no nevím, žádné speciální měřidlo jsem v obchodě nikdy neviděla a to už nakupuju dětské boty sedm let ... vždy se zkoušelo přidržením špičky a strkáním palce za patu - asi nechodím do dostatečně specializovaných obchodů, chodím pouze do kamenné obuvi a kupuju pouze boty se žirafou. Nápodobně jako bubelko - malé boty se mi ještě koupit nepovedlo.

shaula
22. srp 2010

@bubelko Holky, myslím tohle: http://www.detskabotka.cz/?p=productsList&iCate...
To je právě speciálně vytvořené tak, aby se dalo vkládat do botiček a tím měřit 😉 U nás v obchodě ho mají a podle mě by ho měli rozhodně mít v každém DOBRÉM obchodě, kde prodávají dětské botičky 😉 Dá se i koupit (u nás ho mají tuším za 249 Kč nebo tak nějak...)