Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

smardik
4. zář 2010

@shaula zimní se mi zatím líbí nejvíc superfit ale uvidím, zatím jsme vždycky kupovali v Ostravě-Mariánkách asi víš kdo to je ale zdá se mi že superfit tam neměli tak zajedem asi do toho obchodu na který je to odkaz-někde v bělském lese, zatím jsem tam nebyla

shaula
4. zář 2010

@dadka2 Jen ještě doplním k těm zimním Pegres - ale i když měly hrubý kožich, ve velké zimě měli kluci po delším pobytu venku stejně studené nohy ☹ (ovšem to měli i u Essi). Právě proto chci jít letos do goretexových.

@smardik Díky, přesně na ty první jsem se dneska koukala, a uvažovala, že je koupím na teď a než napadne sníh (počítám tak začátkem prosince) bych koupila přímo zimní...

smardik
4. zář 2010

@shaula vidím to stejně koupíme ty když budou sedět a jak budou hlásit že napadne sníh tak vyrazíme koupit přímo zimní. Kamarádka kupovala zimní už ted ale to já nechci je to strašně brzo

ludva
4. zář 2010

@shaula jukni na tuhle prodejnu, jeslti nemá pobočku někde u vás. Nabízí botičky Primigi, Ecco, Superfit a dvojčátků nabízí 10% slevu. Nebo jestli bys zkusila koupi přes internet....
http://www.victoriamagic.cz/

shaula
4. zář 2010

@ludva Díky, ale pobočky mají jen v Praze... A boty přes internet nekupuji, kluci mají úzkou nohu a boty musím zkoušet - vybrat jarní boty byl horor!!! Doufám, že se zimními to bude jednodušší (loni jsem přišla a za 20 minut odcházela i s botami 😎 Tak snad to bude letos stejné...).
I Dětské botičky nabízejí dvojčátkům při platbě v hotovosti slevu, ale teď z hlavy nevím, jestli to bylo 5 nebo 10 %.

beruska24.9.
5. zář 2010

@shaula - možná mám blbý dotaz, ale můžeš mi trochu vysvětlit, jaké zimní botičky máš na mysli?? Zimní chci kupovat až později, ale budu potřebovat nějaké teplé, tady je v zimě dost sněhu a letos byla i pořádná zima, tak aby malou nezábly nožičky. A ještě se zeptám, zimní botičky zkoušet jen na klasické ponožky, nebo přidet ještě teplou ponožku??
Díky za Tvé zkušenosti! 😉

shaula
5. zář 2010

@beruska24.9. Neptáš se blbě, ale já ti asi neodpovím, protože sama nevím, co tím myslím 😀 Jen že jsem viděla goretexové botky střihem podobné vyšším botaskám, bez kožíšku - tak ty předpokládám, že jsou asi podzimní, na teď. No a pak další, co byly ještě vyšší (mně se zdály až nad kotník, ale možná to byl jen pocit) uvnitř ještě s nízkým kožíškem - tak o těch si myslím, že jsou zimní...
Boty zkouším na takové ponožky, jaké do nich bude nosit - tj. pokud máš v plánu dávat hrubší ponožky, zkoušela bych na ty hrubší.
A těch zkušeností nemám nějak extra moc, kupuju teprve asi třetí nebo čtvrté botky 😀

dadka2
5. zář 2010

@shaula Já koupila právě goratexové od Superfitu, nakones stály 1170,- po slevně 1O% a taky jsem koukala ve Sportisimu, že tam mají za 899,- taky goratexové addidasky, ale u nás to vyhrály Superfity.

dadka2
5. zář 2010

@shaula nebo tady v tom obchodě je mají taky, a pokud nebudou pasovat, tak je pošleš zpět, a oni ti pošlou jiné a proplatí poštovné

http://www.detske-boticky.cz/meridlo-plus-12.htm

dadka2
5. zář 2010

@vvvecna já se nakonec nechala přesvědčit na goratexové, ušetříme za holínky ( v těch se stejně malým dětem špatně chodí) a měly bychom vydžet až do první mrazíku, pak koupíme zimní (paní říkala, že pak to jde zvládnout i s jedněma zimníma botama (pokud neroste nožička nějak extrémně rychle🙂, tak uvidíme, jak to bude u nás.

shaula
5. zář 2010

@dadka2 Díky za odkaz, znám ho, jak jsem psala výše, nakupuji v jejich kamenné prodejně 😉 U nás to nejspíš bude buď Superfit nebo Primigi.

beruska24.9.
6. zář 2010

Tak jsme dnes koupili další botičky, tentokrát také kotníčkové, ale plné, šněrovací. Jsou o číslo větší, než jsme kupovali předchozí botky (tak cm vůle tam je), malá v nich běhá krásně od prvního zkoušení (a to jsme zkoušeli asi hodinu dvoje botičky) tak doufám, že vydrží do doby, než budeme kupovat zimní botky. Jinak mě prodavačka v jednom obchodě ´´uklidnila´´ 😠 že do jara ty botičky budou stejně malé, že dětičkám rostou rychle nožičky....

jajkax
6. zář 2010

Já jsem si vás tady holky ted pročítala abych jen tak orientačně věděla jak velké nohy mají vaši prckové.Protože mně už z těch bot fakt hrábne.Kája sama chodí od začátku 11 masíce.Tudíž jsme v té době začali kupovat i "pořádnější "(pegres, essi, superfit)boty.A ted je ji 13 měsíců(bude 14)a má nohu 25!Mně se zdá že ji roste příšerně rychle.Každej měsíc musím kupovat nové botky.Je to ze začátku normální a pak se ten růst krapek přibrzdí?, 😒 🙂

beruska2x
6. zář 2010

@jajkax tyyyda to ma nohu poradnou 😀 nas ma ted uplne novy podzimni 24 a zimni budu kupovat 25 a zacinal na 19 v roce 😉

beruska2x
6. zář 2010

me teda desne sejri 😅 ze zimni maji a budou mit v obchodech az koncem zari, u nas byla loni snehova kalamita v pulce rijna, takze uz vidim jak nahonem pak vybirame boty 😝 😝 😝 😝 ty obchodnici vubec nejsou aktivni 🙄

jajkax
6. zář 2010

no Beruska 2x to jsi mně teda nijak zvlášť neuklidnila 😉 Někde jsem četla že podle čísla bot se dá i nějak propočítat jak bude prcek veliký v dospělosti.No já sama mám 184cm(a 41nohu)Tak asi malá nebude.

beruska24.9.
6. zář 2010

@jajkax - asi záleží na každém jednom výrobci botiček, jak to číslují. Dnes jsem mluvila se ségrou a ta říkala, že malý má dvoje různé botky a rozdíl 3 nebo 4 čísla u každých jedněch z nich. Také jsem se tomu divila, ale oboje mu sedí.

beruska24.9.
6. zář 2010

Jo a když jsem dnes zkoušela jedny botky, tak malá měla vůli tak necelý cm a u botek o číslo větší (stejná botka) byla vůle 2cm a fous. Takže to číslování je nějaké divné 😕

beruska24.9.
6. zář 2010

@jajkax - s tím růstem by mě to také zajímalo.... Já letěla kupovat nové botky po 14 dnech!!! První jsme měli č. 20, vůle byla tak 7-8mm (v botkách o číslo větších byla jak kocour v botách a nechtěla v nich chodit), teď jsem měřila znova a vůle byla poloviční 😠 Teď má botky č. 21 a vůle min. 1cm je. Tak doufám, že vydrží, než budeme kupovat zimní.

zuzkat1
6. zář 2010

ahojte mozem sa pridat?.. nestiham citat vsetko co tu mate ale chcela by som sa opytat ake topanocky pre 7,5 mesacne babo? poradite mi?

beruska2x
6. zář 2010

@jajkax ja mam "svdomi cisty" ja mam 160cm ale u nas to dohani tatka se 193cm takze malej bude asi po nem 😀 cahoun.. uz ted kupuju oblecko 104 pac kalhoty ma kratky nohavice 😉 v mensich...
a aspon mumuzu "vynadat" ze ten kluk zas potrebuje novy veci pac roste po nem 😀 😀 😀 😀 😀

ale neboj kolem roku apul to trosku zbrzdi 😉

beruska2x
6. zář 2010

@zuzkat1 nejde o to kolik mu je ale jestli chodi/nechodi 😉 kdyz ne tak kup pekne capaky at mu neni zima na nohy, kdyz nahodou ano tak koukni po kvalitnich botach treba Essi, Fare, Pegres, Sante... 😉

zuzkat1
7. zář 2010

@beruska2x ahoj🙂 no chodi..... ona este nechodi, len stoji a robi prve krociky a kazdy nam radi ze uz ked takto zacina ze mame kupit pevne topanocky

beruska2x
7. zář 2010

@zuzkat1 no to venku jeste asi chodit nebude ne? jen po byte kdyztak.. boty jako takovy bych nekupovala ale nejake na doma... http://katalog.fare.cz/components/com_virtuemar... treba neco takoveho...

bubelko
7. zář 2010

@zuzkat1 ak sa len dviha a zacina pustat stacia podla mna protismykove ponozky. topanky som kupovala az ked maly zacal chodit po vonku. doma behal v ponozkach alebo bosy (v lete). 😉

beruska2x
7. zář 2010

no ja bych to teda ponozkama nasplachla, to nei zadna opora pro nohu aby ji spravne pokladala ani pro patu, doma se na tvrdem povrchu, kvuli klenbe, vubec chodit boso nema...

myzma
7. zář 2010

Ahojte, v priebehu jesene chcem kupit drobcovi prve topanky, nasla som ponuku topánok Liliputi a Pediped s mäkkou podrážkou, ktore sa mi pacia ohladom argumentov podpory zdraveho vyvinu svalov, koordinacie a rovnovahy. Chcem sa spytat, ci mate s tymto typom topanok niekto skusenosti, lebo zväcsa sa traduje, aby sa kupili topanky s tvrdou podrazkou a kotnikove, co je presny opak tychto.... vdaka

bubelko
7. zář 2010

@beruska2x ja som sa na to specialne pytala pediatra , pretoze mame keramicku podlahu a parkety a on mi povedal, ze doma je najlepsie na boso bez ohladu na podlozku, pretoze noha sa formuje chodzou a nie topankami. v zime ponozky, aby mu nebolo zima a topanky von, aby nebehal po tom sajrajte, co tam je. ale obe moje deti chodia v ponozkach alebo na boso. jonas sa uz tiez pusta, lukas beha uz davno. prve papuce dostal az teraz do skolky, topanky nosil len na von. klenbu a chodzu mu doktor kontroluje pri kazdej prehliadke, doteraz nic nebolo.
ale je mozne, ze tak ako vo vsetkom sa aj v tomto, nazory lekarov rozchadzaju 😉

myzma
7. zář 2010

@bubelko prave tento nazor zastavaju vyrobcovia tych topanok liliputi a pediped, ktore "simuluju" chodzu na boso... citit nerovnosti, podporit spevnenie clenkov ako pri chodzi bez topanok...

beruska2x
7. zář 2010

@bubelko no ja mam zase nazor spolehlůiveho osvedceneho ortopeda.. kazdej si musi , jako skoro u vseho udelat vlastni nazor a zjistit co je optimalni...