Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

saska.t
4. pro 2009

berenika boticky podla popisu pre deticky tu v DE maju byt o 12 mm väcsie ako chodidlo, mne sa to zda dost vela ale ked tam das hrubu ponozku tak to asi pasuje, inak tu 13,3 zodpoveda velkosti 20 😅 takze teraz neviem kde sa mylia 😉

bereninka
4. pro 2009

saska: já to napsala špatně, malý má 12.3, ne 13. Takže to asi té 19, jak říkali ve Fare odpovídá....

saska.t
4. pro 2009

tak to je 19 😀

soanpe
5. pro 2009

jo těch 12-15mm je nutný,protože 5mm je prostor na nohu a zbytek je rezerva na růst nohy

bereninka
5. pro 2009

Byla jsem dnes v tom FARE, kluk má číslo 20. Aspoň podle toho "odlitku". Bohužel se mi nelíbily žádné botky (výběr byl jen ze dvou, z toho jedny dědkovský, druhý rudý jako pro holku. 😝 ).
Objednala jsem přes jejich eshop, tam toho měli víc. Tak snad přijdou brzy. Kluk se dost rozchodil, teda kolem nábytku. Na zemi už není skoro vůbec a taky se začíná postavovat v prostoru. Mám radost, protože si dával na čas. 😉 (14 měs.)

saska.t
5. pro 2009

berenika nasa tiez zacala chodit v 14 mes. kazde dieta je ine ja som chodila az v 18 zevraj som bola leniva ale dnes mi to perfektne slape 😀

bereninka
6. pro 2009

saska: no, mně to je vlastně jedno, že ještě nechodí, ale to víš, každý se mně pořád ptá: Už chodí?
Je to otravné. 😝

saska.t
6. pro 2009

berenika - to poznam ale treba sa obrnit a vzdy sa na nich usmiat a povedat ""jasne""

markchina
6. pro 2009

Nazdar holky, tak my první boti kupovali tento tyden, jelikoz se nam maly dost rozchodil, chodi sam asi 2 tydny, tak jsme zasli a koupili vetrane boticky, uzavrena spicka a kotnickove, staly teda 500kc, ale spokojenost. Maly je v nich jeste trochu nemotorny, ale uz si zacina zvykat. Jak se chovaly vase deti, kdyz jste jim poprve boti obuly?

soanpe
7. pro 2009

já jsem docela ráda,že mi ještě holka nechodí.stojí sama.pochoduje koelm nábytku ,ale sama nechodí. když začnou děti brzy chotit,zatěžují páteř,protože se přestanou pohybovat po 4 .

eliotka
7. pro 2009

soape: přesně tak. Všichni plašej, aby jim děti už už chodili. Mně malý chodí hodně kolem nábytku, ale taky je ještě dost na 4. A já jsem ráda. Říká se, že čím dýl na 4, tím líp pro páteř 😉
Já chodila v 11 měs, záda špatná, od mala jsem chodila na nápravák... Manžel to samé. 😝

Botky se chystáme pořídit teď taky, když je víc ve stoji a kolem nábytku.

eliotka
7. pro 2009

chodilY 😕

usounek25
14. dub 2010

ahoj holky, prcek začíná sám ťapat - buď za ručičku anebo sám, zatím neujde velkou vzdálenost, ale přejde třeba obývák (což pro něho velká vzdálenost je 😅 ), takže se mu chystáme příští týden zajet do Brna koupit první botičky. Mám naštudovaný co by první botičky měli mít a jak by měli vypadat, ale zajímalo by mě - jak často jste je dětem dávali?? Myslím třeba doma? Počítám s tím, že než začne chodit venku, tak to ještě nějaký čas potrvá, ale nevím, jak často mu je nasazovat v bytě? Celý den asi nee, vždyť by měl chudáček zapocenou nožičku. Tak třeba vždy hodinku s botkama, pak na hodinku sundat atd. Jo a ještě jedna věc - ikdyž malej začíná capat, stále přece jen víc leze po 4, což by zase botky na nožkách být neměli, tak nevím... Jak jste to dělaly vy?? Děkujííí 🙂

shaula
14. dub 2010

Usounku, já jsem ze začátku doma nedávala botičky vůbec, jen v MC a na cvičení. Teď dávám, jak si vzpomenu, tj. několikrát týdně dopo nebo odpo, většinou tak na max. 2 -3 hodinky, pak sundávám. Celý den by podle mě v botičkách být děti určitě neměly, jednak kvůli pocení, jednak kvůli tomu, že potřebují i vjemy, které jim botičky nezprostředkují - mám na mysli vjemy typu tvrdé, měkké, teplé, studené, drsné, hladké, ...
Osobně bych ale na tvém místě s botičkami počkala minimálně do doby, než bude opravdu chodit sám a nebude to střídat s lezením - u lezení botičky nejsou vhodné, protože v nich dítě nemá správné postavení nožičky.

dagina
14. dub 2010

Ahojky,
Usounek - malé jsem koupila pevnou botičku když začala chodit kolem nábytku, ještě se ani nepouštěla sama do prostoru. Nejdřív jen na pár minutek denně, postupně jsem přidávala. Teď si malá jaksi "řekne" že chce botičky dolů, takže se hodně řídím jí 🙂. Na lezení (když jsme s botkama začínaly) jsem je vždycky sundávala, téměř nikdy mě v nich nelezla, takže jsem je třeba i 10x za den obouvala a vyslíkala 😀. Plná botička na doma určitě není nejvhodnější už jen zdůvodu, který píšeš - pocení.
Tak ať si první botičky užijete 🙂.

Zdravím Shaulu 🙂.

jindri
15. dub 2010

Ušounek: mě když malá střídala chození, lezení, tak jsem dávala jen protiskluzové ponožky, bačkůrky vyjímečně, neměla je ráda. Když začala vyloženě jen chodit, teď už spíš běhat 😅 tak už doma bačkůrky dávám pravidelně. Na noze je v kuse nemá moc dlouho, přeci jen aktivity střídáme např. s blbnutím na posteli 😀 jdeme ven a tak 😉

usounek25
24. dub 2010

Ahoj holky, tak jsme dnes koupili první botky, ale nastal problém - malýmu se boty na nohách zrovna moc nelíbí. Když mu je obujeme, tak stojí jak zařezanej a nechce udělat ani krok. Pak se začne rozčilovat a plakat. Velikost by měla být v pohodě i šířka, navíc jsou lehoučký. On nikdy na nohách kromě ponožek nic neměl - nikdy jsem mu nedávala takový ty ,,JAKO" boty. Tak doufám, že to je jen nezvyk a že se s něma časem skamarádí.

simounah
24. dub 2010

Náš malý taky boty nechtěl- neudělal ani krok, seděl a brečel a sundával si je. Tak jsme je dávali každý den chvilinku a po nasazení jsem se ho snažila zabavit hraním, že zapoměl že je má na noze atd... a během týdne už ani nekňourl a dnes už si nosí papučky a botky sám a chce je na nohu 🙂

dociska
5. kvě 2010

Já jsem první papučky koupila taktéž, když se začal stavět ke stolu chodit kolem něho, to mu bylo necelých 9 měsíců. Předtím jsem mu ale dávala capáčky, takže na obouvání byl zvyklý. Všechno bylo bez problémů. I mu to více vyhovovalo, protože v obýváku mám plovoucí podlahu a v ponožkách (i protiskluzových) se mu to většinou vozilo. Koupili jsme papučky certifikované SE ŽIRAFKOU značka Pegres. To jsou ty klasické papučky, co byly už za nás. Nejsou drahé a mají spoustu druhů. Doporučují je i dětští lékaři, protože nožce nejvíc vyhovují. A na ven jsme koupili Santé zdravotní v lékárně.

berunka
5. kvě 2010

My jsme mely prvni botky na doma taky od Pegresu a i ted je ma mala na ven a nemuzu si je vynachvalit.Je to skloubeni dobre ceny a kvalitnich botek.Takze muzu jen doporucit.

jindri
5. kvě 2010

Taky máme první botičky Pegres a jsou super, akorát už máme odřené špičky. Nevím, jak se jí to povedlo, venku se po kolínkách nepohybuje.

Usounek: malá takhle vyváděla s bačkůrkami. Jak jsem je nasadila, řev a stála jak sloup. Po týdnu se to spravilo, ale poslední dobou je zase nechce. Podle mě je to špatný typem, protože venkovní botičky Pegres má moc ráda, sama si je nosí a obouvání se zájmem sleduje. Příště koupím jiné bačkůrky. Teď má DTP nebo nějak podobně.

dociska
6. kvě 2010

jindri, my sice lozíme, ale jenom doma a taky už začínají být odřené. A to je nosí teprve měsíc. 😒 Ale asi to bude hlavně tím materiálem. Přecejenom je to jemná "manšestrovina" a ty chlooupky jsou na odření citlivější. Ale díky tomu, že nejsou drahé, tak mi to ani nevadí. Hlavně, že mám klid v duši, že malému botky neškodí. 🙂

pimpa
7. kvě 2010

my sme kupovali prve topanocky s podrazkou minuly tyzden. Mame ortopedicke sandalky zn. Richter. Boli inak aj dost drahe, vsetky v obchode vsak mali certifikat. Patko si ich hned oblubil a ked chce v nich chodit, ukaze na nich prstekom a povie: Hop hop 😀 😀 😀

spika
10. kvě 2010

Ahojte,
na prvé topánočky je veľa názorov odborníkov a každý prisahá na niečo iné. Niekde sa preferuje chodenie naboso, niekde pevná ortopedická podrážka a spevnenie členkov.......Mám 3 deti a vyskúšala som kadečo - vždy som dala na radu "odborníka", kým som si neprečítala novú a protichodnú radu "odborníka"......Nikdy som nedávala deťom papučky, vždy to boli kvalitné sandálky nad členky alebo ortopedické topánočky. Ale rozhodne najlepšie sa malá cíti v topánočkách Liliputi a aj mne sa zdá, že je to najlepšia voľba.....

pimpa
13. kvě 2010

suhlasim!!!
my sme patkovi vobec nedavali ziadne capacky do kocika, vzdy mal len ponozku a v zime nejaku tu strikovanu papucku navrch a preto pre neho hned zavriet nohu do topanky nad clenok by bol velky skok. Kupili sme liliputi na prve vstavanie a na zaciatok, aby si oblubil chodzu a teraz ked uz sam ukazuje, ze chce chodit, tak sme mu kupili tie ortopedicke s klenbou a pekne si zvykol. liliputky su podla mna skvelym medziclankom, my ich ale nadalej teraz mame do kocika a ked viem, ze bude viac liezt ako chodit tak mu ich obujem 😉

bustik
17. kvě 2010

Úžasné botičky jsou od firmy Elefant z Daichmana. Mají pružnou podrážku, čili se nemusí stále sundat a nandavat podle toho zda dítě leze nebo chodí. Rozhodně doporučuji 🙂

spalka
18. kvě 2010

aj my mame liliputi, dokonca dvoje 😉 a sme s nimi velmi spokojne, jedny mensie sandalky, druhe vacsie klasicke, malinka zatial viac lozi ako chodi, tak nemusim nic riesit a viem, ze jej v nich nie je zima, nesmykne sa a ani sa nevyzuvaju ako ponozky 😉

dadis
18. kvě 2010

bustik myslis tie co maju zo spodu kozenu podrazku? videla som na ne reklamu v casopise. Tiez si myslim, ze taketo od Deichman, Liliputky alebo Pediped su naj na prve krocky, kedy dietatko este viac lozi nez chodi. My mame sandalky Pediped, este su jej trosku velke, ale zatial len stoji popri nabytku, takze prave na leto budu dobre..

bustik
18. kvě 2010

Liliputky vůbec neznám, na to zkusím mrknout. Ty z Deichmana nemají úplně jen koženou podrážku, ale gumovou, ohebnou, ale šla bych klidně i do Pediped, jen Kristýnka měla fakt malou nohu a já to přeci jen chtěla raději vyzkoušet. 😉

dadis
18. kvě 2010

http://www.deichmann-obuv.sk/site/sk/downloads/...

ja som myslela tieto 2 pary...na 2.strane hore