Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

neumisa
22. srp 2010

@shaula možná by to měli mít, ale ve většině případů nemají ... a nemyslím si, že by obchod, kde nakupuji, byl špatný ... boty mají kvalitní, personál je příjemný a ochotný a ceny jsou ... no jako všude jinde. To, že to mají u vás, neznamená, že by všichni ostatní byli špatní, jen prostě mají jiné metody.

bubelko
22. srp 2010

@shaula tak toto meradlo som tu este fakt nevidela, a kupujem topanky v dobrych obchodoch. ale aj na tejto stranke http://www.gesundheitstrends.de/kompakt/kind/ki... pisu, ze kontrolovat tak, ako som pisala vyssie. skratka prichytit jednou rukou vpredu, aby sa citilo, ci krci prsty a druhou vzadu, ci sa zmesti palec.
samoska, ak mas merac, je to jednoduchsie 🙂

majdula
22. srp 2010

Ahoj holky,

uz asi mate zkusenosti, tak jdu pro radu, ja sice porad ctu a studuju a stejne stale tapu... ale je mi teda blizsi ten nazor, ze nejzdravejsi je chozeni bosky, nez pevna tvrda botka jak za naseho detstvi... ja aspon mam za to, ze mam znicenou nohu prave kvuli tem klasickym tvrdym papuckam, ktere jsem dostala, jeste jsem ani nechodila 😢

Rada ma rok, prevazne uz sam chodi, ale dost casto doma jeste popoleze. Doma tapka jen v ponozkach, jeste mame kozene capacky Nolen, ty beru ven.

Co byste mi poradily ted? Uz se fakt hodne rozbehal. Nadoma muzu nechat fusekle a capacky a naven uz by to chtelo neco snerovaciho treba? Koukala jsem na tyhle http://eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-celoroc... anebo podobne s ohebnou podrazkou od Essi...

ale proste ja mam porad proti te pevne botce blok ci co... jednak mi to prijde jako lyzaky, ze prcek v tom je proste zkamenelej... druhak kdyz preci jen jde na kolena a leze, tak mu to vyvraci nozicky do boku...

a argument, kterej na me vali v obchodech prodavacky, ze musi byt pevny kotnik a pevna pata a tvrda podrazka proto, ze to tak bylo vzdycky a ony uz prodavaji 30 let, to pro me neni argument 😝

neumisa
22. srp 2010

@majdula popravdě, nenechala bych své děti od roku do dvou chodit venku v ničem jiném než v pořádné botě s kotníkem a tkaničkami - kupuju buď boty s klaunem nebo se žirafou. Ony ty prodavačky sice asi prodávají 30 let, ale mají pravdu ...

bubelko
22. srp 2010

@majdula my sme po byte behali bud v ponozkach protismykovych alebo na boso (v lete) a vonku v topankach - ako pise neumisa - kotnikove. aj sandale sme mali kotnikove, s pevnou patou a volnou spicou. aj vonku sa ti dava na styri?

andykov
23. srp 2010

Já jsem teda toho taky pročetla hodně, znám názory své dr., neurologa, rehabky a neurologa jiný maminky.. Z toho jse si utvořila názor, že pro děti, co nemají nějakou vadu chůze je nejlepší chodit bosky, teda doma a ven bych brala botky typu essi, superfit, fare, elephant....
Kikča si hodně dlouho stoupala na špičky, tak dostala žirafkový bačkurky a srovnalo se to. Pak jsem jí dlouho žádný bačky nedávala, obcházela bosky a od té doby, co chodí mi přijde, že občas jakoby šmajdá na stranu, takže se koupily botičky od fare a ty ji nepustí ani krčit prstíky ani šmajdat na stranu, ale doma jí nadále nechávám bosky, potřebuje vněmy a nožky se musí uvolnit, odpočinout...

jindri
23. srp 2010

majdula: já jako první botičky koupila tyhle:
http://www.obuvprodeti.cz/?cat=Prvni-krucky&sho...
a byly jsme s nima moc spokojený. Teď kupujeme botičky Sante, nepříjde mi, že by měla nohu jak v lyžácích, konkrétně sandálky jsou měkké a pohodlné.
http://www.outdoorkids.cz/?246,detske-sandaly-s...
Doma lítá bosky, teď jsem koupila bačkůrky Pegres, když je od podlahy chladněji a oblíbila si je tak, že řve, když je chci sundat. 😅 😀

beruska24.9.
23. srp 2010

Tak jsme dnes po zkoušení hafo botek koupili tyto:

http://www.jonap.cz/detska_obuv.php

Jsou to ty páté od shora v pravém sloupci.
V jednom obchodě nám naměřili vel. 20, ve druhém to vycházelo na vel. mezi 20 a 21 (spíš ke 20). Nakonec máme číslo 20. V botkách číslo 21 malá zakopávala a v těhle, č. 20 se jí chodilo asi nejlépe. Doma jsem to zkoušela ještě měřit - vnitřek botky a to, co jsem se snažila obkreslit. Zjistila jsem, že rozdíl tam je necelý centimetr (tak 7-8mm). Teď jsem se někde dočetla, že u vycházkové obuvy má být rozdíl opravdu těch 1-1,5cm, u bačkůrek že stačí rozdíl 0,5-1cm. Tak pořád přemýšlím, jestli jsme nekoupili špatně. Jenže když malá v těch větších zakopávala.......... Jsem z toho nějaká špatná.

bubelko
23. srp 2010

@beruska24.9. nebud 😉 o par tyzdnov skontroluj, ci su jej este dobre a podla toho uvidis dalej. ono deti obcas v novych topankach zakopavaju, kym si na ne zvyknu, je to predsa len ine, ako chodit na boso alebo v ponozkach 😉 neboj,po niekolkych nakupoch uz budes profik na detske topanky 😉

beruska24.9.
23. srp 2010

@bubelko děkuji! Fakt jsem z toho úplně na prášky ☹ A to jsem je zkoušela pečlivě, nožičky se měřili, lékárnice se nám snažila pomoci, i když už prý má děti odrostlé, malá trpělivě snášela mé mučení 😉
K večeru jsem šla s malou ven, tak jsme hned botičky zkusili, po chodníku i po cestě v nich ťapala pěkně, po trávě celkem také, jen když narazila na nějakou nerovnost v trávě, tak jí jaksi krůček nevyšel. Jinak cupkala tak, jak jsem ji ještě neviděla 😉
Dokonce mi v jednom obchodě, kde jsme se stavovali předtím a já řešila, že se mi ta podrážka zdá nějak tvrdá, protivná prodavačka řekla: ´´Jsou to botky s žirafou, mají všechno co mají mít, tak si někam napiště, že to vyrábějí špatně.´´ 😠 No, zralá na ránu, baba jedna 😎
A vím, že když se kupovali malé sestřičce kdysi botičky, tak prodavačka radila, nechat ji v tom projít. Že když to dítko v tom hezky jde, tak botičky sedí. Tak snad na tom něco bude.
Přítel mě také uklidňuje, že když z nich rychle vyroste, tak se prostě budou muset koupit nové a že ve větších zakopávala a v těhle capkala pěkně. Tak že se nemám nervovat.
Tak já zkusím o tom nepřemýšlet a užívat si, jak malá pěkně capká i v botičkách.

majdula
23. srp 2010

Holky diky za rady, zitra vyrazime tedy na boticky. Ty Pegres vypadaji pekne, ted jen aby je taky v Brne meli. Mam jeste vytipovane jedny Essi a jedny Fare, tak uvidime, ktere sednou nejlepe.

S temi prodavackami jsem to nemyslela tak, ze by nerozumely tomu co delaji, ale stalo se mi prave uz nekolikrat to, co berusce, proste zahlasila: ja prodavam boty 30 let a tak tomu rozumim nejlip, to ze se treba od te doby neco zmenilo, to me nezajima... kdyz jsem ji ukazovala Nolenky, ktere ma Rada na doma, tak mi rekla, ze to je hadr do kocaru, ze jakmile se zacne stavet u nabytku, tak potrebuje pevne tvrde backorky... ale ze tehdy z 90% jeste lezl a vytacelo by mu to nozicku, to ji nezajimalo, proste uz 30 let to tak je a smytec. 😒

neumisa
23. srp 2010

@beruska24.9. hezké botky a pokud v nich pěkně chodí a neprotestuje, tak to neřeš, asi jí sedly. Větší budeš kupovat stejně každou chvilku a čím bude starší, tím líp bude malá spolupracovat. 😎

@majdula tak hodně štěstí při nákupu 😉

bubelko
23. srp 2010

@beruska24.9. presne tak - nepremyslaj, uzivaj si, ako pekce capka a ked budu male, urobite tak, ako povedal priatel 🙂

beruska24.9.
23. srp 2010

@neumísa - už jsem si říkala, v půlce září by snad měly být ty liliputi capáčky (ty by měla na doma), tak by se příp. musely koupit i větší botičky. Jasně, až budu kupovat dvacáté botky, tak to budu mít promakané do detailu 😀 😉
V těch botičkách ťapká mnohem líp než v protikluzných ponožkách.......takže fakt jí asi sedly, jak píšeš. Venku jsme byli asi hodinu a většinu času chodila a dělala lumpárny. Což je na ní obrovský výkon. Jen jsme přišli domů, vykoupala jsem, vypila mlíčko a za chvíli spinkala.

beruska24.9.
23. srp 2010

Holky, fakt moc moc děkuji!!!

neumisa
23. srp 2010

@beruska24.9. není zač, klidně se ptej, poradíme a možná i přestaneme dělat vtipy ... no ... to asi ne, ale poradit můžem 😀 😀 😀 😀

beruska24.9.
23. srp 2010

@neumisa - doufám, že to uklidňování mě nebyl vtip 😕

neumisa
23. srp 2010

@beruska24.9. ne, to ne, já myslela ty gumáky 😀 😀 😀

majdula
23. srp 2010

Holky a na doma teda staci ty capacky (uvazuju o Liliputi taky)? Nebo i doma by mela byt pevna paticka a kotnik? Prave ted vsude ctu, ze nejlepe naboso...

neumisa
23. srp 2010

@majdula doma dle libosti a tepla od podlahy 🙂

beruska24.9.
23. srp 2010

@majdula - prý po koberci klidně naboso. My máme koberec jen v obýváku, jinak dlažba a lino. A přeci jen si říkám, že v zimě bude od podlahy chladno. Malá začala chodit kolem nábytku v 8,5m. a až do teď chodila jen v obyč. ponožkách.

beruska24.9.
23. srp 2010

@neumisa - tak to jsem si oddechla 😀 😉

bubelko
23. srp 2010

@majdula doma mozete aj na boso alebo v protismykovych ponozkach. my mame dlazbu a parkety a papuce sme kupovali 1.x teraz do skolky 🙂

shaula
24. srp 2010

Obecně se dá doma chodit naboso (naši kluci chodí téměř výhradně naboso, jen občas jim dám sandálky - máme koberce), nicméně pokud je příliš tvrdá podlaha typu dlažba nebo plovoučka, tak možná papučky nebo alespoň hrubé ponožky nejsou od věci 😉 Přece jenom by ty nožičky měly být trošku chráněny před nárazy...

petra.a
24. srp 2010

nam teda ortoped tvrdil, ze si z boticiek nemame vobec robit tazku hlavu, ze je to len super velky trik predajcov, aby na tom co najviac zarobili. Takze nas maly chodi doma na boso a ked ideme niekam von, tak samozrejme ze ma boticky 😉

majdula
24. srp 2010

Tak boticky mame doma a nakonec jsme vybrali (a myslim, ze dobre) tyto DPK

http://www.dpk.cz/eshop/capacky/K51077-MIX-3-0702

Puvodne jsem mela vybrane Fare, ale ty byly prckovi strasne siroke, lepsi byly Superfit, ale taky nesedely uplne dobre (a ta cena - 1000 😲 ) a Essi uz vubec ne. Malej ma uzkou nozku, takze ty DPK s uzsim strihem mu sedly jak pr..l na hrnec.

A ted mi poradte, jak asi tak dlouho vydrzi 😀 myslim jak rychle roste nozicka... pocitam ze na zimu uz bude potrebovat nove, ze?

bubelko
24. srp 2010

@majdula to je velmi individualne. nam vydrzia topanky vzdy tak pol roka, vacsinou kupujem nove na jar a potom na jesen a samozrejme zimu. ale su deti, ktorym rastie noha aj kazdy mesiac. najlepsie kontrolovat tak raz za mesiac a uvidis. 😉

shaula
24. srp 2010

@majdula Měli jsme podobný problém, když jsme naposledy kupovali botičky - kluci mají taky užší nožku (a hlavně úzkou v kotníku), takže v botách plavali, nejlíp jim seděly DPK a Superfit. DPK byly šíleně drahé, tak jsem vzala Superfit...
Jinak zatím taky kupuju boty co půl roku, jen teď mám obavy, že do podzimku už nevydržíme... ☹ Doufala jsem, že vydrží do října a pak koupím rovnou zimní... Ale Bubelko má pravdu, že je to strašně individuální, a navíc někdy dětem rostou nožky skokem...

beruska24.9.
24. srp 2010

Jen by mě zajímalo, jak zjišťujete, jestli dítku ty botičky ještě jsou nebo ne?? Napadlo mě, že až někam pojedeme, tak někde v obuvi požádám o přeměření nožičky, zda tohle číslo ještě může mít, nebo už potřebuje nové.
Protože dnes jsem zkoušela znovu obkreslit nožičky a dnes mi nákresy vyšly cca 12,5cm (v neděli to bylo cca 13cm). Tak jsem z toho blázen 😕 😎 Ale malá v botkách hezky ťape a když jsem to zkoumala svým neznalým okem 😀 tak bych řekla, že min. prostor na pohyb prstíků v botce má. Jen ta vůle na růst nožičky tam asi jaksi chybí 😕 Takže budu muset kontrolovat častěji a jak se mi to nebude zdát, pokusit se koupit lépe než nyní 😉

majdula
24. srp 2010

@shaula Presne, DPK sedely uplne bezvadne, Superfit taky dobry, ale meli jen M velikost a pry existuje i S na tu uzsi nozicku, ale tu nemeli zrovna...
A nespletla ses s tou cenou? Prave ze my DPK koupili za 590,- (ovsem v jinem krame je meli za 890 😲 ) a Superfit staly vsude shodne kolem tisicovky...