Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

bustik
18. kvě 2010

Dadis - jo, to jsou ony 😉

tamka84
20. kvě 2010

ahojte, neviete mi niekto poradiť, kde by som zohnala Santé topánočky v Nitrianskom kraji, najlepšie Šala a okolie, ale aj BA poteší. Malej sa vo všetkých topánočkách hrozne potia nôžky a počula som že tieto sú vraj dobré, ale nikde ich neviem zohnať.

dadis
24. kvě 2010

@tamka84 tu je link na predajne/lekarne v Nitre
http://www.sante-sk.sk/index.php?sm=menu_predaj...
plus je tam mapka, v ktorych mestach ich mozes zohnat po celom Slovensku

tamka84
24. kvě 2010

dakujem @dadis, toto mi pomohlo 🙂

zuzik_p
9. čer 2010

Dobre odpoledne,
nemate nektera sandalky FARE ve vel. 23 nebo 24? Jedna se mi konkretne o tyhle, ale snad to bude podobne.http://eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-letni/detska-obuv-564351.html Rada bych poprosila o premereni stelky.

gabik76
11. čer 2010

ahoj,co mysláte je rozdíl koupit sandálky s volnou špičkou nebo plnou?myslím tedy ze zdravotního hlediska 😉 díky

dociska
11. čer 2010

Ze zdravotního hlediska je to rozdíl, protože nehrozí, že dítě, které třeba i leze ještě po čtyřek si neodere palečky. A chodící dítě si paleček alespoň neskopne. Záleží, jak je dítě staré. Já jsem malému koupila sandálky s plnou špičkou. 🙂

gabik76
11. čer 2010

má 13 měsíců,už dva týdny sama chodí...tak jsem si to taky myslela,děkuji 😉

shaula
11. čer 2010

Teoreticky má Dociska pravdu. Nicméně prakticky se stejně kupují botičky trošku větší, takže podle mě ukopnutí palečku není zrovna moc pravděpodobné - ze sandálků prostě ven netrčí 😉 Já jsem koupila bez plné špičky a zatím úplně v pohodě. Ale je fakt, že kluci jsou o něco starší - sandálky mají asi od 20 měsíců, sami chodí asi od 16 měsíců.

adka48792
11. čer 2010

ahojte moja malá má 13mes. a od 10mes. sama chodí mali sme botasocky a na leto sme kupili sandálky bez plnej spicky príde mi to na leto lepsie nožicka sa jej neparí má to pekne na boso a v pohodke ved topánocky sa kupujuu o nieco vacsie,a pri sandálkach je tá podrážka viac dopredu takže nehrozí aby si zakopla alebo nieco také... 🙂 🙂

gabik76
12. čer 2010

...děkuji za názory,otevřená špička je podle mne vzdušnější...je fakt že máme i papučky s otevřenou špičkou a taky nebyl žádný úraz palečku 😉po čtyřech už nechodí... jinak my ted máme ve.19.

vlastovka
18. čer 2010

Ahoj holky, slyšela jsem samou chválu na botky od firmy Fare (taky jste je tu už některá zmínila). Mají certifikát žirafky a taky celkem slušný výběr. Zrovna se taky chystám jedny koupit, trekovky na hory a jistě vydrží i na zimu. Oslovila mě kamarádka, že má možnost nakupovat za velkoobchodní ceny, pokud se sejde v jedné objednávce minimálně 20 (klidně i různých typů) párů bot od této značky. Tak pokud byste měly některá zájem, dejte mi vědět do IP. Sama jsem zvědavá, zda to vyjde 🙂. Příští týden by byla objednávka.

luvie
14. srp 2010

Holky, máte prosím nějaké zásadní tipy a rady na co si dát pozor při výběru prvních botiček, čeho se vyvarovat, jaké značky jo a jaké ne (žirafa prý ano, co třeba RAK- něj. slovenksá firma)? Moc díky za jakékoli postřehy.

shaula
15. srp 2010

@luvie To se tu v různých tématech omílalo už mockrát 😉

Obecně: ohebná podrážka v první třetině, pevný opatek, kotníčkové, raději šněrovací. Kupují se o 1,2 cm větší než nožička (0,6 cm je prostor pro růst, 0,6 cm prostor pro pohyb). Měly by být prodyšné, tj. z kvalitního materiálu (kožené apod.). Kupovat až dítě samostatně chodí, dokud ještě leze, boty nejsou vhodné.
Praktické: vyzkoušet, jestli se dobře obouvají. Vytahovací stélka - praktické při zkoušení velikosti.
Značky: nezáleží, pokud budou splňovat obecné požadavky na botičky.

beruska24.9.
15. srp 2010

Tohle jsem někde našla, tak vkládám:

http://www.dpk.cz/cs/obouvani-deti/

Ještě se chci zeptat. Pokud malá chodí, ale zatím to je takové trénování po bytě, vždy kousek a pak si kecne na zadek, tak je ještě na botičky brzo, ne?? Měla jsem v plánu kupovat, až bude víc běhat než lézt.

luppita
15. srp 2010

@beruska24.9. ono sa hovori ze ak mimi chodi doma po koberci, tak moze byt kludne bose, ale ak po parketach a kachlickach, tak by malo mat boty (papuce... ) . U nas doma maly chodi este len popri nabytku a to v proti smykovych ponozkach, a obcas ide aj po parketach naboso....
vraj super papucky su znacky liliputi 🙂

beruska24.9.
15. srp 2010

lupita - malá chodí po koberci, po lině, po dlažbě ............... všude jen v ponožkách (klasických). A občas, když má náladu, tak si ponožky sundává. To jí pak nechám bosou jen na koberci.
O těch liliputech 😀 jsem už také četla. Ale nikde jsem je tu neviděla, ani nenašla žádný odkaz. Že by byli k dostání jen na sk??

shaula
15. srp 2010

@beruska24.9. Dej si capáčky Liliputi do nějakého internetového vyhledávače a vyjede ti spousta odkazů 😉

beruska24.9.
15. srp 2010

shaula - díky! Našla jsem obchůdek v Pardubicích, Brně a Ostravě. Tak se vypravíme do těch Pardubic, jestli koupíme.

beruska24.9.
16. srp 2010

Tak jsme nakonec liliputky nekoupili ☹ Měli velikost, která malé byla akorát, jenže mi přišlo, že má vyšší nárt a špatně se obouvaly. Navíc se v nich ani nechtěla postavit. Takže máme objednané dvě následující velikosti (měly by být v půlce září), tak snad alespoň jedna z toho padne.

Ještě se chci zeptat..... Koukala jsem orientačně na ´´normální´´ botičky a u všech mi přišla hodně tvrdá podrážka. Zajímalo by mě, jakou značku botiček kupujete, která splňuje požadavky na správnou dětskou botičku??

shaula
16. srp 2010

@beruska24.9. Ono je to celkem individuální - podrážku bys měla být schopná v ruce ohnout bez vynaložení extrémně velké síly (prostě si představ, že v tom jde cca 10- 15 kg dítě, které musí být schopné to "ušlápnout"). My jsme zatím měli zimní Essi, po nich celoroční Superfit (ty mají zatím bezkonkurenčně nejohebnější podrážku - tedy z těch, co jsem vyzkoušela), sandálky máme Santé. V ruce jsem měla i zn. DPK, ta taky vypadala dobře, ovšem trošku dražší...

beruska24.9.
16. srp 2010

shaula - díky! Jsi zlatá 😉 Zkusím pak dohledat nějaké info na netu a hlavně obchody, kde se dají sehnat.

kocicinka
17. srp 2010

Ahoj, já jsem velice spokojená s capáčkami Nolen, jsou k dostání na
www..capacky.cz
Liliputi mi přijdou úplně stejné, akorát, že mnohem dražší. Taky jsem je Jonáškovi nemohla nazout, byly takové tuhé, ty Nolen jsou mnohem měkčí a poddajnější. Liliputi jsem zkoušela v Praze na Bráně k dětem. Jinak až bude chodit, tak buď koupím zn. Essi, nebo se vydám k Baťovi, asi před 6 měsíci jsem tam viděla krásné bílé botičky pro miminka a měly atest žirafy. Ale podrážku jsem jim ohnout nezkoušela.

shaula
17. srp 2010

Jen se opravím: ty nejohebnější podrážky měly DPK...

beruska24.9.
18. srp 2010

Tak si jdu ještě pro radu 😉 Dnes jsem sháněla malé ponožky a přitom jsme koupili i tyto ponožky-capáčky:

http://www.boticka.cz/scripts/podrobnosti.php?I...

Malé jsou sice o něco větší, takže se jí občas špička ohne pod chodidlo, ale jinak v nich leze i ťape v pohodě. Jen mi přijde, že se ji v té froté ponožce potí nožička ☹
A teď to, kvůli čemu vlastně tohle všechno píši. Sháněli jsme liliputi capáčky, jenže mají být až nejdříve v půlce září (musejí objednat potřebnou velikost). Tak přemýšlím, zda tu objednávku nechat nebo ji zrušit?? Jestli se v těch liliputi capáčcích také potí nožička, nebo by byly lepší, než tyhle ponožky-capáčky??

kocicinka
18. srp 2010

Berusko já nevím, tyhle ponožkobotky měl Jonáš taky, ale hrozně mu při lezení klouzaly z nohy, dle mě je to na nic....
Jinak v capáčkách Nolen se mu nožka nepotí 🙂

beruska24.9.
18. srp 2010

kocicinka - díky! Když my máme objednané liliputi. U nás se nic nesežene, jeli jsme pro ně až do Pardubic (to je nejblíž, co jsem našla na netu). Velikost, co jsme zkoušeli, byla akorát, ale malá se v nich nechtěla ani postavit (asi má vyšší nárt a vadilo jí to). Tak máme objednané dvě následující velikosti. Tak snad alespoň jedna padne........a kdo ví, jestli už pak nebudeme kupovat klasické botičky 😕

Ještě k těm ponožkám - capáčkům: malá je měla 2h. na nohou, 3x rozvázala tkaničku a nakonec si je zula 😀 A nožičky měla zpocené natolik, že ta froté ponožka uvnitř byla celá mokrá 😝 Tak teď zase leze/ťape v klasických ponožkách.

luvie
18. srp 2010

@shaula děkuju za info, něco jsem načetla, ale taklhe hezky stručně jasně pohromadě jsem to nikde nenašla 🙂

shaula
18. srp 2010

@luvie Tak to jsem ráda. Přeji šťastnou ruku při výběru botiček 😉

beruska24.9.
21. srp 2010

Pomóóóc! Včera jsem tu seděla do půlnoci, přečetla 2 diskuze o botičkách (jednu celou, druhou půlku), ale stejně nejsem o moc chytřejší. Spíš naopak 😖
Malá chodí od 8,5m. kolem nábytku. Posledních 14 dní trénuje samostatné chození. Doma máme koberec jen v obýváku, jinak lino a dlažbu. V obyč. ponožkách zvládne ujít sama (bez držení) dost velkou vzdálenost, v protikluzových ponožkách (takových s těmi gumovými ´´obrázky´´ na chodidlech) ujde krok, dva, tři a pak sebou třískne o zem. Zvládne v nich chodit jen s oporou (jednou rukou se přidržovat zdi, nábytku). V těch ponožkách-capáčkách, co jsem dávala odkaz výše, se zkroutila ta vnitřní ´´podrážka´´ (vycpávka mezi froté ponožkou a tou kůží) a nemůžu to už pořádně srovnat.
Momentálně je u nás chození lezení tak půl na půl. Nebo to bude samostatné chození a chození kolem nábytku proložené lezením. Ale pořád je to lezení celkem důležité. Dost jsem četla, že botičky až když dítě samo chodí, ale jak to mám brát k naší momentální situaci??
Liliputi capáčky máme objednané, ale budou nejdříve v půlce září (což je prakticky až za měsíc).
Tak teď řeším, co jí dát na nohy, jestli by nebylo lepší nějaké botky, aby neprostydla od nohou (přeci jen se ochlazuje) nebo ještě počkat??