Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

ijetka
22. črc 2007

Ahojky,
určitě mu je kup, teda pokud je budeš kupovat ve zdravotnických potřebách, tam ti poradí, já jsem je malýmu taky koupila kolem 8 měsíců a mám je v albu. Každý má jiný názor kdy koupit a dávat botičky, já jsem je malýmu začala dávat když byl na tom stejně jako tvůj klouček aby si zvyknul 😉

dashak
22. črc 2007

ahoj, zrovna jsem ti chtěla napsat, ať pořídíš takové boty jaké má v albu ijetka 😀 Ty jsou ideální - kožené, kotníčkové, pevná podrážka a malý podpateček. A pokud už většinou stojí na nohách a snaží se chodit kolem nábytku, tak mu je určitě pořiď

wein
autor
22. črc 2007

Ijetka, dík za názornou ukázku. Původně jsem přemýšlela o sandálkách, když je teď takové teplo, ale rozhodně půjdu do těch "vašich" 😉 Mám ještě jednu otázečku 😅 . Nechala jsi mu je celý den?

ijetka
22. črc 2007

OOOO díky za pochvalu 😉
Ještě jsem zapoměla písnout, stáli nás 530kč 😠 ale co by člověk pro svýho broučka neudělal, že?? 😀

mikca
22. črc 2007

ahoj wein, naše malá začala chodit sama v deseti měsících takže se stavěla od devíti jako tvůj malej, ale nemohla jsem si dovolit kupovat boty za 600kč na dva měsíce, tak jsem to vyřešila že jsem koupila bačkůrky, ale certifikované zdravotnické, vyjdou na dvě atovky a udělají službu jako botičky a noha se jí nezničí, nosila je i ven, až když pak začala uplně sama tapat a byla jistěší tak dostala své první boty

ijetka
22. črc 2007

Naše druhý botky jsou sandálky ale taky ze zdravotek, ty nás stáli 620kč 😠 určitě ti poradí 😉
Na celý den jsem mu je nedávala, jen na chvilku a pak jsem mu je sundala 😉

dashak
22. črc 2007

Já se ptala na rehabkách, jestli nestačí pro začátek jen bačkůrky a říkala, že absolutně ne, že to musí být pevná kožená bota. Ty jsou navíc vevnitř tvarované na klenbu, což papučky nejsou (teda nevím jak ty certifikované).

My měli boty s žirafkou - taky certifikané pediatrickou a ortopedickou společností a stály 340kč. Sandálky nás vyšly na 665kč 😝

A pevná bota musí být min. o 1,5cm delší než noha 😉 kvůli pohybu nohy v botce

vavka33
22. črc 2007

Na doma mu mozes kupit aj klasicke papucky na zavazovanie-take vysie,nemusia to byt topanocky 😉

mikca
22. črc 2007

dashak i bačkůrky jsou ze žirafkou a uplně nám na začátek stačili,neříkám že mají nahradit boty jako takové, ale na začátky stačí...malá mo nohy uplně OK klenba se jí nebortí, ploché nohy také nemá takže uplně v pohodičce 🙂

wein
autor
22. črc 2007

Tak vidím, že kupování bot je docela věda 😉 To zítra v těch zdravotnických potřebách aspoň nebudu vypadat jak úplný idiot, když jsem si tohle všechno přečetla.
Mikca, to jste doma museli mít veselo, když princezna tak brzo capkala? Tak nevím, když Robísek chodí v 9 měsících kolem nábytku, tak bude v těch deseti taky možná chodit, ne? ☹
Pořád se nějak nemůžu smířit s tím, že už není malinké mimi...

mikca
22. črc 2007

wein tak to určitě ti v deseti malej začne tapat pak to jde hrozně rychle, jakmile se postaví jednou tak už to jede 😀.
jojo u dětiček to vše hrozně rychle letí...bohužel 🙂

dashak
22. črc 2007

wein, no neboj se, že by tak brzo chodil sám. Většina dětí začne sama okolo 12-14měsíce, respektive do 15měsíců je to v normě.
Moje bublina taky chodila kolem nábytku v 10měsících (a to byla pěkně malý trpaslík, v té době měla 6kg. A sama začla až ve 14 měsících 😉

mikca
22. črc 2007

wein já to mám vyzkoušené u obou dětí do měsíce co se postavili k nábytku tak chodoli sami, né že by byli přeborníci v chůzi, ale na nějakou vzdálenost se už dostali sami

vesi
22. črc 2007

wein, moja malá od 7 mesiacov behala po štyroch, od 9 popri nábytku, ale sama sa odvážila až v 13 mesiacoch.

zevina
23. črc 2007

správné botky jsou jak píše Dashak, kotníčkové, kožené, nejlépe s logem žirafky, to je jistota, že splňují ty nejpřísnější zdravotní i hygienické požadavky a ideální čas ke koupi je dle naší primářky z rehabek, až dítě stojí bez opory a začíná samo chodit, na capkání podle nábytku postačí protiskluzové ponožky 🙂
a mimochodem, malý stojí a cestuje kolem nábytku už přes 2 měsíce a o nějaké samostatné chůzi nemůže být ani řeč (každé dítě je jiné, ale určitě je to i tím, že jeho vývoj v žádném případě neuspícháváme voděním za ručičky 😉 )

wein
autor
23. črc 2007

Ahoj, tak jsem doma z nákupu. Botky jsem koupila dle vašich rad, stály 587 Kč 😖 , ale jak už tu bylo řečeno, co bychom pro naše broučky neudělaly? Robinkovi se líbí, capká si kolem gauče a já si můžu v klidu vypít kafe 🙂

ijetka
23. črc 2007

No supééér až na tu cenu co?? 😠

iris
20. srp 2008

Holky, jak určit velikost u prvních botiček?Máme délku chodidla 11cm.

minea
20. srp 2008

Iris, taky se tím zrovna zabývám. Tohle jsem našla:

Jak správně určit velikost? Postavte dítko na čtvrtku papíru a pečlivě obkreslete obě nožičky. Poté změřte vzdálenost na obou nožičkách od špičky palce do středu patičky. Dle větší naměřené velikosti se budete orientovat při výběru velikosti obuvi (obě nožky nemusí být přesně stejně veliké).
100 - 105 mm naměřená délka odpovídá velikosti botičky 17
106 - 110 mm 18
111 - 120 mm 19
121 - 125 mm 20
126 - 130 mm 21
131 - 135 mm 22
136 - 140 mm 23
141 - 146 mm 24
147 - 152 mm 25
153 - 157 mm 26

minea
20. srp 2008

Doporučuju.

Zde jsou shromážděny dostupné publikované články věnované problematice vývoje dětské nohy:
http://www.detskaobuv.cz/rady-lekaru/

titkovamiriam
20. srp 2008

www.tripos-sk.sk super botky 😀

mircka
20. srp 2008
krista
6. kvě 2009

myslik • 1d • 5. srpen 2007 ve 20:14
Ahoj, potřebovla bych vědět jakou velikost botiček měly vaše děti když začaly chodit!!!!! Babi v Řecku chce koupit botičky až bude chodit ale neví velikost!!!!!!!!!!!!!!! Prosím spěchá to!!!!

mikca • 2d • 5. srpen 2007 ve 20:23
ahoj, náš malej začínal s 18, ale nemyslíš že by si měl botičky vyzkoušet, u těchto prcků. pokud už chodí samy, je správně sedící bota moc důležitá.

jazzina • 1d • 5. srpen 2007 ve 20:24
ahoj,
Kristince jsem v roce kupovala boty č. 18 - její první, ale kluci mají asi větší nohu

musko • 1d, 29tt • 5. srpen 2007 ve 20:24
myslik, botičky, keď dieťatko začína chodiť treba kupovať s ním, musí si to vyskúšať. nejde len o dĺžku nožky, ale napríklad može mať vysoký nárt - ako my - a tých botičiek obuje málo a budeš musieť brať, čo mu bude dobré. Ale je zbytočné kupovať dopredu a bez vyskúšania - moj názor. Nemože babi kúpiť niečo iné, keď už chce kupovať? 😉

anavka • 5. srpen 2007 ve 20:28
Ahoj,
já si taky myslim, že prcek by měl boty vyzkoušet. Třeba naše malá má nožičku užší a nemůže sehnat botičky, které by jí pořádně seděly, všechny jsou jí široké 😕 Takže já bych to asi neriskovala, ne proto, že by mu botičky nemusely být, ale také proto, že bych mu mohla zničit nožičku!!!!!!!!! Ale každý má na to jiný názor 😒

mikca • 2d • 5. srpen 2007 ve 20:30
jo jak píše musko, taky jsme měli problémy s vysokým nártem, některé boty vůbec neobul, fakt bych si to nelajzla kupovat boty takle malému bez něj 🙂

katerinaj • 1d • 6. srpen 2007 v 15:31
Ahoj my máme 17,5 🙂 Ale nejspíš je lepší pokud je takhle v zahraničí, koupit radši větší, ty se neztratí. Tedy pokud budou k něčemu dobrý. Bohužel ne každá dětská bota (a je jich hodně málo) bývá kvalitní. Tak držím palce k dobrému výběru a hlavně ať se vrátí odpočatí a fit, ať mají hodně energie při hlídání 😀

myslik • 1d • 6. srpen 2007 v 19:40
Děkuji za rady, ve čtvrtek se vrátí tak uvidím... 😉

zevina • 1d, 19tt • 6. srpen 2007 v 19:52
myslik, my začínáme na 19, asi bude mít lodě po tátovi 😅 i když já bych se osobně taky radši přiklonila ke klasické české botičce, kterou můžu vyzkoušet 😉

dashak • 1d • 6. srpen 2007 ve 23:18
myslik,boty bez vyzkoušení určitě nekupujte. A hlavně je nejlepší je pořídit, když je to aktuální, takže určitě ne "do foroty", ale až když dítě chodí kolem nábytku nebo převážně stojí.
A pevné boty by měly být o 1-1,5cm delší kvůli pohybu nohy v botě při chůzi.

krista
6. kvě 2009

vendy05 • 15tt • 10. duben 2008 ve 12:26
Krásný den, chtěla bych se zeptat, pro jak velké dítě je velikost capáčků 16??? Vůbec se v tom nevyznám 😅 Díky moc za každou odpověď.

pitrska • 1d • 10. duben 2008 ve 13:34
Ahoj vendy,abych ti pravdu rekla je to ruzny nam je skoro 14mesicu a velikost 16 nam je este trosku vetsi na jak stare dite to potrebujes?
ale zase moje svagrova mela velikost na kluka 20 a byl mu rok a bylo mu to akorat a kamaradka ma rocni dvojcata maji taky 20 a je jim akorat kluci maji vetsi nozicky nez holcicky zatim sem se presvedcila teda

lendy1 • 1d • 10. duben 2008 ve 14:16
my teda máme capačky, ale kupuji vel.: 3 nebo 18, 19.

vendy, změř nožičku a pak mrkni někam na nabídku capaček, např. na MMB

jinak, tady je fajn tabulka velikostí pro děti:
http://www.mimibazar.cz/velikosti.php

lennis • 1d • 14. duben 2008 ve 12:59
my kupovali v 8 měs vel. 20 prvních botiček, v lékárně nám radily, že se botky mají kupovat tak, aby se vešel prst za patu, když dítě stojí, o tolik větší, nosí je furt. Na ven jsem mu už teď koupila č21 a na léto 22 sandále. Je to různý u každýho dítěte.

lenkakr • 1d • 19. duben 2008 v 10:17
my jsme teď kupovali vel. 20 a sandále 21

lenkakr • 1d • 19. duben 2008 v 10:37
tam jsem to napsala špatně. když je sundáme je klid

lenkakr • 1d • 19. duben 2008 v 10:39
to sem napatřilo, nějak se mi to pomíchalo

magda27 • 1d, 35tt • 19. duben 2008 v 10:54
My mame v roce boticky vel. 20. V obuvi diteti ve stoje sami nozicku zmerej, maj na to takovej specialni metr

krista
6. kvě 2009
krista
6. kvě 2009

holly1 • 1d • 27. srpen 2008 v 16:03
Ahoj, prosím dejte sem někdo link na tabulku velikostí dětských botiček, nemůžu nic kloudně najít, díky moc

holly1 • 1d • 28. srpen 2008 v 11:21
opravdu ji nikdo nemá? ☹

mirka755 • 1d, 32tt • 28. srpen 2008 v 11:25
holly já když jsem malé objednávala botičky tak chtěli vědět akorát kolik měří nožička + 1 cm navíc a botičky jsou super. Ne moc velké, ale má tam ještě vůli. Ale zimní půjdu koupit do obchodu a malé je vyzkouším

tady máš tabulku http://www.asolo.cz/poradna/tabulka-velikosti/

holly1 • 1d • 28. srpen 2008 v 11:54
díky

krista
6. kvě 2009

alca22 • 1d • 10. březen 2009 v 16:56
Ahojky, potřebovala bych poradit. Synovi chci koupit botičky, ale zatím se neviznám v dětských velikostech. Syn má nožičku o délce 12, 5 cm. Všude píšou že mám přičíst 1 cm. To znamená že mám tedy hledat botičky s vnitřní stélkou 13, 5 cm? Díky za radu 😖

megee • 1d, snž • 10. březen 2009 v 17:05
alca tak já ti asi moc neporadím, malýmu kupuji boty tak, že mu je v obchodě vyzkouším, podle číslování se neřídím, co výrobce to trochu jiné číslování...

petka80 • 1d • 10. březen 2009 v 17:29
alco, délku bych fakt moc neřešila, jak píše megee, chce to vyzkoušet. Taky je dobrý mu doma obkreslit nožičku na nějaký tužší papír, vystřihnout a pak to v obchodě můžeš do tý boty strčit, měla by tam pak být rezerva tak ten cenťák.
Jinak dcera měla na roce velikost 19, teď má 20 😉

megee • 1d, snž • 10. březen 2009 v 17:39
petka tak syn má 20 ted v 15 měsících 😀

kacka.va • 1d • 10. březen 2009 v 17:58
alca: určitě bych to vyzkoušela

mobina • 1d • 10. březen 2009 v 18:00
Jestli jsem to dobře pochopila v obchodě, tak bačkurky číslují podle délky nožky a botky na ven zase jinak. Ondra má bačkurky na doma 13,5ky a na ven 20ky. Určitě bych zašla do obchodu, kde mu nožičku změří. Dává se o číslo větší, aby se nedeformovala noha.

med • 1d • 10. březen 2009 v 18:36
Já bych taky doporučovala určitě vyzkoušet. My to děláme tak, že se mi musí vejít prst za patu. Podle číslování bych se rozhodně neřídila. Když jsme kupovali zimní botky, tak podle měřáku v obchodě měla Terka nohu č. 20, ale boty jsme nakonec koupili vel. 23, protože menší velikost jí byla prostě malá. S tím číslováním si myslím, že český výrobce čísluje podle cm a cizí výrobce tím druhým číslováním...

minea • 1d • 10. březen 2009 v 18:42
Mobina, neříkala bych tomu o číslo větší, to je matoucí - bota musí mít přesnou velikost, což znamená, že už zahrnuje zhruba centimetrový "nadměrek". Jinak bačkůrky na doma ten nadměrek mají menší, aby dobře držely na noze.
Petka80, já jsem četla něco podobného, ale se špejlí - ulomí se špejle v délce nožičky a v obchodě se zasune do boty tak, aby v patě byl právě ten nadměrek. Dítě prý při zkoušení bot může krčit prsty.....

minea • 1d • 10. březen 2009 v 18:43
jinak tady je všechno http://www.detskaobuv.cz/jak-vybirat-obuv-pro-d...

minea • 1d • 10. březen 2009 v 18:45
velikosti bot http://www.detskaobuv.cz/velikosti-detske-obuvi/

krista
6. kvě 2009

misa.cekatelka • 1d • 29. duben 2009 ve 22:11
Ahoj holky,může mi,prosím,někdo poradit,jak poznat,jakou velikost bot má vaše dítě?

beruska2x • 1d • 29. duben 2009 ve 22:22
v obuvi ti nohu zmeri a daji podle toho velikost 😉

mousunek • 1d • 29. duben 2009 ve 22:24
zmeris holcicce nozicku (chodidlo), ale nejlepsi je vyzkouset my jsme byli zkouset boticky ve znackovem obchode a boticky za 690Kc ktere jsme pro odhad velikosti zkouseli jsme neobuli kvuli vysokemu nartu....

misa.cekatelka • 1d • 29. duben 2009 ve 22:25
To vím,mně jde o to,když chci koupit boty přes internet a nevím,jakou velikost malá má.

beruska2x • 1d • 29. duben 2009 ve 22:27
to bych nekoupila, pak nebudou sedet.. nevis jak jsou tezke.. chce to vyzkouset, myslim ze je to u malych deti hodne dulezite..

mousunek • 1d • 29. duben 2009 ve 22:40
misa.cekatelka - osobne bych dala prednost vyzkouseni si pres net bych boticky nekupovala

alinn • 1d • 30. duben 2009 v 11:23
řekla bych to same jako mousunek..ale po obejiti nesčetně obchodů a neuspěšném pátrání po těch pravých botech jsem dítko postavila na papír..obkreslila nohu..změřila..a vesele koupila boty v eshopu (s tím, že když nebudou sedět tak je vrátím) boty jsem nevrtáila..asi jsem měla štěstí a D má nárt v normě😀
jinak jsem se dočetla, že dítě potřebuje boty až když samo chodí venku..na doma jsou prý nejlepší protiskluzové ponožky..vnitřní delka boty by měla být o 1-1,5cm delší než délka nohy (podle mé zkušenosti je 1,5cm až moc)
každé číslování je asi jiné..ale D má chodidlo dlouhé 12cm a boty jsem koupila vel.19
tak mnoho zdaru při vybírání botiček 😎

scharfinka • 1d • 30. duben 2009 v 11:58
holky, na tomhle servereu najdete pár informací k dětským botičkám a obouvání, snad se budou hodit🙂
http://www.budulinek.eu/zdravotne_nezavadna_det...

zitaje
8. kvě 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, maju tie kozene sandalky od RaK tvarovanu stielku ci nie? A daju sa kupit v BA niekde v obchode?
Dnes sme boli v Auparku pozriet malej sandalky a bola som zhrozena, co sa predava a za ake ceny. 🙄
Dakujem za odpoved
z

zuzkagu
9. kvě 2009

Ahoj, RAK maju určite tvarovanu stielku. A máš pravdu zohnať nejaké dobre boty za prijatelnu sumu pre malé bábo dieta čo prave začína chodiť tak toje horor.