Kdy koupit první botičky?

wein
22. črc 2007

Ahoj,
mám 9 měsíčního chlapečka, který se tak před 14 dny poprvé sám postavil. Od té doby nedělá prakticky nic jiného 🙂 a dokonce začal pomalu obcházet nábytek. Chtěla jsem se zeptat: Měla bych mu už koupit botičky? A jestli ano, jaké? Moc díky za rady...

beruska24.9.
3. zář 2010

@beruska2x - teď to také prodavačka měřila. Ale byla příjemná jak vosina v pr... 😠 takže o nějaké pomoci nemůže být řeč. Pak nám radila jedna paní, která už prý má děti odrostlé, ale alespoň se snažila. Takže na tohle moc spoléhat nemůžu. Bohužel.........

beruska2x
3. zář 2010

@beruska24.9. v tom pripade je to chyba prodavacky a sla bych do jineho obchodu...

beruska24.9.
3. zář 2010

@beruska2x joooo, kdybych měla takové možnosti. Bydlím na vesnici, kde ani obchod není a tak musíme jet pro botičky x km. Tohle se mi stalo ve více obchodech, takže si asi nevyberu. Prostě jsem jen chtěla poradit, jak to zvládnu sama. Jestli pomůže takto změřit tu špejli (podle nožky to nezměřím, malá je čírtě neposedné), abych koupila botičky správně. Jiné řešení mě nenapadá.

beruska2x
3. zář 2010

@beruska24.9. tak kdyz uz jedes do mesta stejne, tak tam urco neni jen jedna prodejna ne? 😉 jinak je pry lepsi polozit nozicku na papir a obkreslit .. pak si to bud zmeris nebo vystrihnes a strcis do botky...

beruska24.9.
3. zář 2010

@beruska2x - byli jsme ve dvou městech.
V tom prvním - v jedné obuvi nesnesitelná prodavačka, která nám nutila malé boty (vyloženě neseděly), v další měli botky se žirafou, ale podrážky jak beton a prodavačka mi drze řekla, ať si někam napíši, že to blbě vyrábějí 😠 v další obuvi dětské botičky nevedou.
A v tom druhém - v jedné obuvi dětské botičky nevedou, ve druhé obuvi dětské botičky měli, ale všechno umělotina a v lékárně jsme konečně sehnali tyhle.
Všude jsem se ptala, jestli není někde ještě jiná prodejna. Chodili jsme po těch, o kterých jsme věděli a nebo našli na netu.
Takže fakt jsme toho prolítali dost. A ozkoušeli ještě více botek.
A co se týče obkreslování, to už jsem tu řešila. Obkreslovala jsem 2x, vždy každou nožičku 2x..........takže celkem jsem měla 8 obrysů.........a každý jiný 😕 O obkreslování nožiček neposedného dítka už se nebudu pokoušet. To bych musela malou na ten papír přilepit 😀

beruska2x
3. zář 2010

@beruska24.9. no taky mam extra neposedny dite a za bombon si zmerit nohu i zkusit botu necha, proboha odkud jsi??? 😀

smardik
3. zář 2010

@beruska24.9. odkud jsi že tam máte tak "ochotné prodavačky"?? přímo u nás ve městě není nic ale jezdíme do vedlejšího města a tam jsou 2prodejny přímo s dětskou zdravotní obuví, my teda chodíme jen do jedné máme ji blíž a jsem tam spokojená,prodavačky nabídnou zboží,poradí co sedí a co ne, malý si může v klidu vyzkoušet a pochodit,nespěchají na nás, mají tam i takový dětský koutek s hračkama, malovat si můžou prostě at fakt zjistím že ty botky jsou dobré

beruska2x
3. zář 2010

@beruska24.9. byt tebou tak se vyprdnu na pricmrdavace okolo a vypravim se teda rovnou do vetsiho mesta, kde urcite najdes min 3 - 4 prodejny bez problemu a koupis v pohode, JBC neni zadne velkomesto ale ma tu zastoupeni Essi, Sante, kram Bata, Deichman plus jeste asi 3 dalsi obuvi kde detske vedou...

klidne koukni na net, bud tam maji pobocky/zaszoupeni uvedene nebo si tam zavolej a reknou ti... 🙂

beruska24.9.
3. zář 2010

@beruska2x
@smardik
Byli jsme v Čáslavi a v Kutné Hoře.
Jinak bydlím okr. Chrudim, do Chrudimi to je 30 km.

beruska24.9.
3. zář 2010

Jo a v Chrudimi to neznám a netuším, kdy přítel bude mít možnost tam jet se mnou.

beruska2x
3. zář 2010

@beruska24.9. tak uz to vem rovnou do Parbubic ne? tam bude obchodu 😉 neco si najdes na netu nebo se doptas, nasedni na bus nebo vlak, udelejte si vylet s malou a je to... a budes mit vyber jak blazen... nekam si skocite na obed, vyspi se v kocarku...a jeste si koupis pernik 😀

dadka2
3. zář 2010

Ahoj holky, já koupila na měření nožičky tohle měřidlo

http://www.detske-boticky.cz/meridlo-obuvi-12/

měří se noho i bota, kterou chcete koupit a připočte vám to rovou ten nadměrek 12 mm. Jinak jsme dneska koupili krásné goretextové botičky na podzim značka Superfit ve Victoria Magic v galerie Fénix ve Vysočenech. Moc hodná paní prodavačka, pomohla s výběrem a dokonce nám hned dala slevu 10% na tento i příští nákup🙂 (jinak mají slevu 1O% pro dvojčata a 15% pro trojčata (asi si necháme naklonovat dítě🙂. Jo a každé desáté botička jsou zdarma!!! Mají i e-shop http://www.victoriamagic.cz/. Doma jsem přeměřila nožiku a dívala jsem se na údaje o velikosti stélky na netu a v obchodě jsme hned napoprvé vybrali správnou velikost (vyndavali jsme vložku z botičky a malý na ní stoupl).

Jinak moje osobní pozorování botičky Fare mají neuvěřitelně tvrdou podrážku.

dadka2
3. zář 2010

Ahoj holky, já koupila na měření nožičky tohle měřidlo

http://www.detske-boticky.cz/meridlo-obuvi-12/

měří se noha i bota, kterou chcete koupit a připočte vám to rovou ten nadměrek 12 mm. Jinak jsme dneska koupili krásné goretextové botičky na podzim značka Superfit ve Victoria Magic v galerie Fénix ve Vysočenech. Moc hodná paní prodavačka, pomohla s výběrem a dokonce nám hned dala slevu 10% na tento i příští nákup🙂 (jinak mají slevu 1O% pro dvojčata a 15% pro trojčata (asi si necháme naklonovat dítě🙂. Jo a každé desáté botička jsou zdarma!!! Mají i e-shop http://www.victoriamagic.cz/. Doma jsem přeměřila nožiku a dívala jsem se na údaje o velikosti stélky na netu a v obchodě jsme hned napoprvé vybrali správnou velikost (vyndavali jsme vložku z botičky a malý na ní stoupl).

Jinak moje osobní pozorování botičky Fare mají neuvěřitelně tvrdou podrážku.

dadka2
3. zář 2010

Ahoj holky, já koupila na měření nožičky tohle měřidlo

http://www.detske-boticky.cz/meridlo-obuvi-12/

měří se noha i bota, kterou chcete koupit a připočte vám to rovou ten nadměrek 12 mm. Jinak jsme dneska koupili krásné goretextové botičky na podzim značka Superfit ve Victoria Magic v galerie Fénix ve Vysočenech. Moc hodná paní prodavačka, pomohla s výběrem a dokonce nám hned dala slevu 10% na tento i příští nákup🙂 (jinak mají slevu 1O% pro dvojčata a 15% pro trojčata (asi si necháme naklonovat dítě🙂. Jo a každé desáté botičky jsou zdarma!!! Mají i e-shop http://www.victoriamagic.cz/. Doma jsem přeměřila nožiku a dívala jsem se na údaje o velikosti stélky na netu a v obchodě jsme hned napoprvé vybrali správnou velikost (vyndavali jsme vložku z botičky a malý na ní stoupl).

Jinak moje osobní pozorování botičky Fare mají neuvěřitelně tvrdou podrážku.

beruska2x
3. zář 2010

@dadka2 teda ty klonujes i svoje prispevky 😀 😀 😀 jj na to meridlo jsme taky koukala.. my meli Fare sandalky a super teda...
na tech strankach maji pekny zimni 😉 podzimni mame dvoje a zimni jeste nemaji, tak jsme zvedava.. libi se mi prave Fare a Essi asi dvoje...

dadka2
3. zář 2010

jo a pak taky v tomhle obchodě vám botičky zdarma vymění, pokud nesedne velikost, tak je pošlete zpátky, vyberete jiné a poštovné vám proplatí🙂

http://www.detske-boticky.cz

dadka2
3. zář 2010

@beruska2x Nějak pomalu mi bězí net a pak to takle vypadá...je to tam 3x.....jo a taky jsem vyzvěděli, že ten obchod Victoria Magic bude otvírat kolem Vánoc novou pobočku v Praze na Chodově.

beruska2x
3. zář 2010

@dadka2 ty jo tam maji fakt pekny...

beruska2x
3. zář 2010

@dadka2 ale co znamena ta cena 0? ze je nemaji???

dadka2
3. zář 2010

@beruska2x taky bych to tak pochopila

beruska2x
3. zář 2010

to je skoda, ty superfitky jsou skvely...
pak se mi libi tyhle.. do tech snih padat nebude a ze ho u nas bejva.. uz zacinam mit depky, loni byla v rijnu desna snehova kalamita 😝 😀
http://www.detske-boticky.cz/obuv-detska/zimni-...

dadka2
3. zář 2010

@beruska2x vypadí hezky, ale Pegres vůbec neznám....sníh prosím ještě néééééé!!!!

beruska2x
3. zář 2010

@dadka2 my meli Pegres jako prvni boticky 😀 prosim te, v Praze tomu poprasku co mate ani nerikej snih, rikam, loni v rijnu tu byly 2metry skoro... 😀 nefungovala teplarna, tepla voda, nic.. 😝

dadka2
3. zář 2010

@beruska2x My jsme za Prahou a naší ulici vůbec neprohrnujou....tak si sněhu taky užiju dost🙂 letos už ale budu mít pomocníčka....dostane lopatičku🙂......

smardik
4. zář 2010

@dadka2 tím měřidlem meří nožku v prodejně kde boty kupujem, i proto chodím tam 🙂, na ty superfit jsou koukala že se mi líbí zimní že bych je koupila tak uvidíme až to bude aktuální zda sednou 🙂, ted potřebuje botičky na ted

vvvecna
4. zář 2010

ahojky mám dotaz jaké botky koupit na tedka,když ještě není zima pro roční dítko,které chodí za ruku

beruska2x
4. zář 2010

@vvvecna koukla bych aby meli "zvedlou" podrazku na spicce a pate kvuli mokru a dat teplou ponozku/puncochu.. jinak normalni 😉

shaula
4. zář 2010

Přesně v tom obchodě, co dala odkaz Dadka2, nakupuji já - ale v jejich kamenné prodejně 😉 Dnes jsem tam byla okukovat podzimní a zimní botky, potřebujeme pomalu koupit nové, chci goretexové, a zaujaly mě tam zn. Primigi - prý italská značka, velice dobré (podle prodavačky)... Slyším to poprvé, neznáte někdo tuhle značku? Líbilo se mi na nich, že měly ohebnou podrážku, což teda zimní Superfit neměly, nebo ne tak moc... (přitom letní Superfit máme teď a jsou super, právě pěkně ohebné...).

@dadka2 Zimní Pegres jsme měli tyhle: http://www.detske-boticky.cz/zimni-obuv/pegres-... a byly super - perfektně se obouvaly. 😉

@vvvecna Stejný problém mám teď taky, i když kluci už teda pěkně běhají sami, ale do tenkých neoteplených se mi už moc nechce, to počasí vypadá celkem na prd a je dost zima... Asi už koupím goretexové bez nějakého hrubého kožichu, stejně to vidím, že tak v prosinci budu možná muset kupovat nové... Ach jo, kdyby tak člověk věděl, jaké počasí bude... 🙄

@smardik - a co je to "botičky na teď"? Jaké budeš kupovat?

smardik
4. zář 2010

@shaula na ted koupím něco takového-viz fotka a pak už zimní-to vidím tak na konec října nebo začátkem listopadu, uvidíme co budou hlásit za počasí.

ty boty mi padli do oka-superfit ale zatím s nimi zkušenost nemám, během příštího týdne musím zajet do Ostravy vyzkoušet je a uvidíme

smardik
4. zář 2010

@shaula ještě mi padly do oka tyhle