Kdy má mimi jakou velikost bot?

alyssa.anna
23. únor 2013

Možná nejsem sama, kdo v tom tak plave a neví. Zajímalo by mě, přibližně v jakém měsíci má mimi jakou velikost bot. Víte, něco jako s oblečením (3-6m = 68). Nemohly byste mi maminky z vlastni zkušenosti poradit? Vím že je to jen orientační a kaźdé dítko je jiné, ale aspoň přibližně. Třeba absolutně nevím, jakou velikost bude mít v zimě (prosinec . únor) letňátko? Stačil by mi z praxe měsíc mimíska a velikost capáčků či bptiček.
Děkuju moc

petrusew
23. únor 2013

Malá má teď rok a velikost bot má 19, ale vím, že jsem jí ťapku měřila a podle délky chodidla v cm si našla velikost boty.

baris
23. únor 2013

@alyssa.anna každé dítě jinak roste a taky mu jinak roste noha. Každopádně, pokud se ti narodí dítě v létě a bude mít v zimě okolo půl roku, tak ještě žádné botky nebude mít. 😵 😵

Jinak třeba moje starší dcera ve 4,5letech nosí boty 28-29, mladší 3-letá dcera nosí boty ve velikosti 26-27. Ale třeba 4,5letá neteř nosí boty ve velikosti 27 😝 😝 😝 Takže vše je individuální.

edeltraut
23. únor 2013

Moje děti obě měly v roce první botičky vel. 19, zimní botky jsem vždy kupovala o číslo větší. Takže na jaře (když začaly chodit) nosily botky vel. 19, sandálky vel. 20/21, zimní botky vel. 22/23 (to už jim táhlo na druhý rok).

klara.jas
23. únor 2013

@alyssa.anna to je zábavné téma, taková tipovací soutěž 😀 naše holčička má 22měsíců a vel.19/20, podle toho, jaký střih (značka) bot. Začala chodit s 18kou nohou kolem roku. Capáčky na 3-6m nosila tak v 9m. A co jsem se bavila s jednou maminkou venku, tak jim to vycházelo na stejný věk o číslo větší. A jak psala petrusew, taky si myslím, že je nejlepší změřit chodidlo a vybrat podle toho, protože jen co je v inzerátech vidět, tak jedna velikost znamená rozdíly v délce stélky aj 1,5cm...

alyssa.anna
autor
23. únor 2013

@klara.jas No i to mě pomohlo, já vůbec neměla odhad, myslela jsem že to jde tak rychle jako s oblečkama a typovala v půl roce vel 22 🙂

berenika39
23. únor 2013

@alyssa.anna no ono je jedno, jestli tipuješ jen tak naslepo a špatně nebo přečteš od někoho něco a tvému dítěti poroste noha jinak a bude to taky špatně. to prostě nemá absolutně žádnou vypovídací hodnotu, jak to měli ostatní🙂. vyjde z toho nějaká pravděpodobnost, ale jediná správná velikost je ta, kterou aktuálně změříš, až budeš chtít koupit nějaké boty. 😉 😉 😉

llluckaaa
23. únor 2013

Naše má 25 měsíců a má dvoje zimní boty - jedny 23, ty obleče na těsno bez ponožek a druhé 24 a tam se vejde i se silnými ponožkami 😀

werunqa
23. únor 2013

naše Emm má 9,5 měsíce a má velikost 20 😀

aneta0707
23. únor 2013

podle me jde nejvic o znacku bot 😀 mala ma snehule 23 z deichmana, potom ma snehule od taty, ktery nevi odkud je ma a ma 22. tam teda nedam druhy ponozky, potom ma kotnickovy zimni boty z nemecka a to ma 24. stejne tak backory ma 24 a nakonec pevny paskovy boty z nemecka ma 25. takze fakt s timhle se radit neda 🙂

wrtulka
24. únor 2013

Ahoj holky já mám 9 měsíců holčičku. Staví se a chodí kolem nábytku moje mamka usoudila že už potřebuje bačkůrky (podle mě ne preferuje lezení) no nicméně bačkůrky jí koupila krásný červený a velikost 11 nejmenší co existujou 😀

stavba
24. únor 2013

Upřímně nechápu, nač to potřebuješ vědět dopředu, stejně nemůžeš kupovat boty s předstihem, jako třeba oblečení. Jak sama píšeš, je to u každého dítěte jiné. Počkej si pár měsíců a dozvíš se to. 😉

veruska007
24. únor 2013

Myslim, ze je to fakt individualni. Mam dva chlapecky a velikost maji kazdy jinou. Prvnii zacinal prvnimi botickami vel. 16, druhy vel. 21. Ve dvou letech cca vel. 25, ve trech cca 26, ve ctyrech 27. Mladsi si uz pres pul roku drzi 22.

maximka33
3. bře 2013

Mému synovi už přes rok noha neroste.. je fakt lepší měřit stélku průběžně.. většinou podzimní boty do jara velikostně nevydrží..

dyndula
17. čer 2014

Já si myslím, že tahle otázka je více než na místě. Je potřeba zhruba vědět, jakou nožičku bude dítko mít, mě se třeba naskytla super koupě boteček a nebudu čekat, až je bude potřebovat, když pak už nebudou. Hold budu doufat, že se trefím do období, aby se mohli nosit.

saralinda
17. čer 2014

Nas syn mel v cca roce vel. 20 a nyni je mu v 17 m vel. 23 tesna.

irisek88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karol89
1. lis 2014

To chce jedině podle centimetrů jinak bych se bála .. stačí mi to s oblečenim, malý je 13 měsíců a nosí velikost 3-6 měsíců .. 62/68 a nohu má 10,5cm což je 17

myrha
1. lis 2014

První botky jsou potřeba, když dítě chodí. U nás ve 14 měsích. Velikost prvních bot 19. Vydrzeli mu cca 3 měsíce. 20 přeskočil. 21 měl asi měsíc. 22 tři měsíce. 23 pět měsíců. Se zimními čekám Protože těžko říct, zda mu zase poroste noha nebo si dá chvili oraz. Neumím to dopředu odhadnout ani u svého dítěte.

krystalka
14. lis 2014

To je fakt různé, my jsme první botičky kupovali ve 13 měsících, když už opravdu začal chodit i venku a ty první byly velikost 22, v zimě už jsme zimní kupovali 25 🙂, na jaře pak 26, další zimní (v necelých 3 letech) 27....teď je mu 6,5 a má velikost 32, zimní jsme brali 33....

miladka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kotito
18. lis 2014

Máme dnes 16 měsíců, velikost 92 a boty vel.23-24 😀 2 měsíce zpět jsme měli nožku vel.21

alyssa.anna
autor
5. led 2015

Tak už vesele botičkujeme "nějaký ten pátek" a v 19m máme vel 21 - 22 🙂

jana_ul
3. kvě 2015

Je to opravdu individuální. Když dcerka začala chodit, bylo jí 14. měsíců - první bačkůrky jsme kupovali vel. 20 (délka stélky 13 cm), za cca 3 měsíce jsme kupovali bačkůrky vel. 21 a jarní botičky ve stejné velikosti, na léto jsme měli vel. 22 a podzim patřil vel. 23. V zimě jsme pak kupovali vel. 24 (délka stélky 15 cm), a tu máme ještě nyní, ve 2,5 letech. Přeji příjemné nakupování, ale nekupovala bych botičky moc dopředu, protože těžko odhadovat, jak rychle nožička opravdu poroste.

zo_ja
4. kvě 2015

To musíš vážně změřit. První capáčky v 10 měs. vel 23. První boty v ca 20 měs. vel 26-27. (ale vel. záleží na výrobci). Musíš nutně změřit jak nohu, tak botu. Nadměrek na délku se musí pohybovat mezi 12-15 mm. A je dobré zohlednit šířku nohy, pže rvát 7 cm širokou nohu do 4 cm široké boty (jakými jsou např. Superfity), je nesmysl a týrání dětí (a taky je nechtěj).
Takže se určitě neřiď tím, jak to mají ostatní, protože rozdíly jsou značné. K čemu se vyrábí vel. 20 třeba vůbec nevím, neboť naše děti mají v půlroce 22, a to ještě žádný botky nepotřebujou. Měřit měřit, ne se řídit ostatníma. 😉

duck09
4. kvě 2015

@zo_ja Tak já jsem třeba ráda, že se vyrábí vel.20. Naše dcera začínala v 13-ti měsících chodit v botičkách vel. 18. Teď nedávno v 29měsících jsem jí kupovala velikost 25. A to Superfity. A světě div se, ona je nosit chce a dokonce bych řekla, že se přitom netváří jako bychom jí týrali. Oni se taky prodávají v 3 šířkách. Naopak když jsem ji třeba chtěla koupit jednou Santé sandálky na doma, byly jí širší, ale hlavně velké kolem nártu a už víc stáhnout nešly. Bohužel jsem byla tak zabraná do měření správné délky, že jsem tohle přehlédla. Nakonec je nenosila téměř vůbec. A když, tak se silnější ponožkou - měla je jako bačkory na doma, ne jako letní boty na ven.
Ale to člověk musí prostě zkoušet a taky se to mění, třeba by ji teď boty od Santé byly akorát všude.
Jinak jak holky píší nahoře - je to opravdu hodně individuální, chce to měřit, ideálně zkoušet - když je ta možnost. I já sama jsem se přesvědčila, že není dobré kupovat boty dopředu.

edeltraut
4. kvě 2015

To je strašně individuální... u bot to vůbec není jako u oblečení... 🙂. Moji starší začínali chodit v 11-ti měsících v botkách vel. 19, nejmladší v 15-ti a sháněli jsme vel. 17. Pamatuji si, že první sandálky nosili 21 a první zimní botky vel. 23. (oba jsou jarní,
takže v létě měli cca 15-16měsíců a v zimě 21), Adélka ale nosí stále 22/23 a to už jí jsou 2 roky a 8měsíců... Takhle jsem jí koupila krásné botky ve slevě na první zimu - odhadovala velikost a nakonec jí byly veliké a další zimu ťip ťop.... už kupuji botky jen v aktuálním období 🙂

daniela1983
18. led 2016

syn v 12meisacoch velkost 21. v 17m uz velkost 27. teraz v 27m ma velkost 30

majkoz
18. led 2016

@daniela1983 Tybrďo, to je mazec-jestli je to pravda, múžeš napsat výšku Vás rodičů a výšku batolete?S tím bych se někam obrátila, jako fakt...ve dvou a čtvrt 30 noha! Vás přeroste, zdá se 😉

denisapocepicka
17. kvě 2017

Ahoj, myslím, že otázka směřovala na velikost capáčků u mimina. taky to zjišťuji. Hledala jsem třeba na aukru a jsou v nabídce capáčky velikosti např. 18, ale nevím na jak staré dítko to je. Já mám teď 4 měsíční dcerku a chtěla bych pro ni nějaké látkové capáčky třeba k šatům nebo ke kalhotám aby neměla jen ponožky. Tak jestli by mi někdo poradil, díky moc.

barbara04
17. kvě 2017

capacky se kupuji na cm stejne jako boty ale nevadi kdyz jsou vetsi. jinak se beda říct jak velké bude mit v zime ... syn ma ted uz 6 měsíců vel. 24 a nosí boty 24,25 a 26 podle výrobce 🙂 dcerka ma 2 mesice a ma nohu celkem hodne velkou - nejsou ji žádné ty tapicky na overalech🙂