Kolikatery a jaké máte boty pro děti?

kathy.skal
18. dub 2013

Mám dvouletá dvojčata - holčičky, které přes zimu vyrostly ze všech bot kromě holínek, takže v nich tuhle musely i na nákup 😖 Plánujeme tedy "velký" nákup, a protože musíme kupovat všechno dvojmo a raději bych nové, tak rozmýšlím, jaké, abych nekoupila nějaké zbytečně, které skoro nevezmou na nohu.
Má představa je taková:
1-) sandálky - a už tady váhám, zda např. Fare sandálky s páskou přes palec a nebo takové ty trekové např. Keen, s gumovou špičkou
2) nějaké celoroční, co by vydržely nejlépe do podzimu
3) něco k sukýnce...?
4) hodně turistíme, takže nějaké pevné, trekové, kotníkové
5) bydlíme na statku, takže děti tráví pěkné dny venku na písku, v trávě, se slepicemi, občas na záhonku nebo mezi ovečkami - kupovali byste nové botky ještě extra na dvorek? Jaké?

Přijde vám některý bod zbytečný popř. chybí něco? Máte k vybraným bodům nějaké své oblíbené a odzkoušené botky?

díky moc 🙂

benjik
18. dub 2013

Za mě sandálky,pevné botky od všeho dvoje:do mšsta a na dvůr,plus jedny boty do vody.

blka
18. dub 2013

@kathy.skal 1) se sandálkama bych ještě počkala, kdyby jim vyrostla noha. Já radši kupuju s otevřenou špičkou, protože když noha povyroste na konci léta, tak tyhle se nějak donosí, ale se zavřenou špičkou ne.
2) celoroční - záleží, jakou mají nožku (úzkou, širokou). Superfity jsou super a vydrží hodně dlouho neponičené. Ale taky jsou drahé. Letos jsem kopila jonapy - kvalitní, cenově přijatelné. Pegres jsou také kvalitní a cenově přijatelné, ale na širokou nohu.
3) k sukýnce bych koupila balerínky - befado má krásné a levné
4) na turistiku bych použila celoročky - můžete koupit kotníčkové a je to
5) na písek atd. bych koupila plátěné tenisky - opět befado - levné, krásné. A když by bylo škaredě, můžou jít v gumáčkách, popř. celoročkách. My máme stavbu, takže tohle jsme vyřešili koupením botů v Deichmannovi za 300,-
Taky záleží, jaké jsou vaše finanční možnosti. Mně se moc neosvědčily boty z Bati (loňské sandálky po 14 dnech chození vypadaly jako po 1 dítěti 🙄 ), deichmann - ty levné (ale na stavbu na zničení nám stačí).

karminka
18. dub 2013

Já mám syna, kterému budou v srpnu 3 roky. Máme nyní boty ještě od podzimu - tenisky, které nosí (uvidíme, zda mu budou ještě do léta nebo pak koupíme nějaké, co mu budou ještě na podzim. Plus pak boty rezervní, které má kdyby si je někde třeba zmáčel nebo cokoliv (kupovali jsme před týdnem jen ze Sportisima za 150 Kč). Dále máme holinky, to je jasné. Pak bačkůrky. A také dvoje boty nošené - darované, které bude nosit třeba na písek nebo na oddělání - jak píšeš (
@kathy.skal ), tak na dvorek a kolem zvířátek bych nové nekupovala. Já přemýšlím, zda nekoupíme pak na léto ještě nějaké plátěné + v létě pak ještě kvalitní sandálky, mám v plánu koupit Keen (ale ještě s nimi chci počkat min. měsíc)

karminka
18. dub 2013

za nás zase bych ráda sandálky s uzavřenou špičkou, protože skoro denně jezdí na odstrkávadle, tak bych nerada, aby si ukopl prsty

kathy.skal
autor
18. dub 2013

já bych v sandálkách taky právě radši plnou špičku, protože holky pořád o něco zakopávají, tak abych je ušetřila bolístek. Škoda, že se nedějlají nějaké vyletněné holínky, je to jejich nejmilejší obutí - krásně to jde na nohu i z nohy 😀

lucyvivien
18. dub 2013

tak my máme dvoje sandálky (jedny otvorené a jedny so zavrenou špičkou - baleríny) jedny tenisky, potom kožené celoročné topanky ružové zn Santé, snehule , topánky do vody a samozrejme papuče cross 🙂

handm
18. dub 2013

@kathy.skal Já řeším to stejné - akorát ne dvojmo😉🙂 Kupuju jedny celoročky - něco mezi trekovými a koženými botami, uzavřenými, vyššími - prostě pro každou příležitost. Pak sandálky na léto (možná nakonec dám ještě dodělat ty, co má ted na doma, ještě mu jsou, i když akorat, ale mají volnou špičku, takže myslím ok a na doma koupím nějaké otevřené bačkorky. A pak chci nějaké jakoby jen tenisky, možná plátěné, na písek a běhání po zahradě. Holinky dědíme po neteřích, naštěstí neměly růžové 😀 A jelikož jedeme v létě do Chorvatska budou nutné boty do vody, jinak bych je nekupovala. KOupeme se jen v bazéně😉🙂 Tak dobrý lov!!

blahova_andrea
18. dub 2013

Miška má sice zatím jen 16m, ale je to živel a zatím máme pevné kotníčkové celoročky od Bédi, papučky Befado a nově plátěné tenisky Befado na písek a odrážedlo a na vycházky teď, když je tepleji. V plánu jsou kvalitní pevné sandálky zatím tedy s krytými prstíky a taky nějaké ty crocsky k vodě.

michelle1
18. dub 2013

taky to řeším, honem rychle jsem koupila alespoň něco jak botasky, ale ve školce byly okamžitě zabahněné, takže budu muset asi přidat ještě jedny. Pak určitě ještě něco slušnějšího k sukýnce, na léto plátěné tenisky a sandály, no a určitě gumáky 🙂 To zas bude peněz!

adelkav
18. dub 2013

My máme jedny celoroční, sandálky, holinky, tenisky a crocsy do bazénu. Jsou mu dva roky.

evcounek
18. dub 2013

no my teď máme plno bot 4 páry(jndy máme tak o 2 páryy míň a spíš z druhé ruky. Né že by jsme měli málo korunek,ale zatím statečně dědíme po bratránkách)
1) máme frajeky do města (neokopaný)
2) máme od loňska k odrážedlu
3) holinky
4) obič kecky na zahradu
první dovoje byly nové a třetí a čtvrté jsou z durhé ruky
na léto plánujeme ještě sandálky.
Máme kluka tak je to v tomhle jednodušší

blka
18. dub 2013

Syn je taky drak, ale palec si v otevřených sandálkách nikdy neskopl. Jen, když byl na boso.

veruska007
19. dub 2013

My nemáme moc bot: jedny nové na zimu + jedny zachovalé bazárkové pro případy nouze (letos je měl malý na noze asi 2x, to mi přijde zbytečné, mít dvoje nové), polobotky, sandálky. Max. ještě jedny.

gedren
19. dub 2013

Moje holky zvládají lehčí turistiku v Keenech a my taky (loni týdenní vandr, bez dětí teda, a to jsme ještě spontánně přidali sjezd řeky, páč do vody šly vzít taky, v pohorách by to nešlo, byly to jediný boty, co jsme s mužem na ten tejden měli 🙂). V dubnu je všichni vezmeme na nohy a sundáme až v říjnu 🙂. Na lítačku kolem baráku mají holky crocsy, pak mají jedny celoročky (superfit, viking, fare..) na přechodový období jaro, podzim, ale ty vždycky nosí max 14 dní, a pak jim poslouží jako rezervní na léto.

ev.ka
19. dub 2013

1. celoročky vhodné i na turistiku - Superfit
2. holinky
3. klasické kotníčkové kecky
4. sandálky s plnou špičkou
5. bačkorky

konidana
19. dub 2013

1. Celoroční =dětské zavazovací kožené (lze lépe impregnovat proti vodě) se zvýšením kolem kotníku, později trekovky s membránou nebo pohory (Keen)
2. Sandály - do třech let zvýšené kožené, teď pomalu přecházíme na trekové
S tímhle jsme do loňska vystačili. Letos musíme kvůli školce v přírodě přidat holiny a pak ještě holka se chce parádit, takže nízké zavřené boty k sukni. Ach jo, nesnáším nakupování!
Na dvorek bych jim asi pořídila něco, co by si samy zvládly obout, kámoška má holinky, nebo nějaké boty na sucháč.

krystalka
19. dub 2013

@kathy.skal - ahoj, já tedy mám 5 letého syna - už druhým rokem kupujeme jeden osvědčený model botasek na sucháč od Nike, nosí je jak do školky, tak i do města, na hřiště, na koloběžku...vždycky je jen umyju a jsou pořád jako nové - ty nosí vlastně od jara do podzimu, pak má sandály, ale ty nosí nerad, takže je vezme párkrát za léto...pak má holinky na zahradu a zimní boty - kupujeme Superfit s goretexem - nikdy nám nepromohkly, takže má jen jedny boty na celou zimu 🙂 . Jo a dvoje bačkorky - na doma a do školky. Takže celkem 4 boty na celý rok + bačkůrky 🙂

dana3262
20. dub 2013

V zimě mel starší:
1.teplejší kotnikove boty crocs
2.snehule crocs
a mladsi:
1.celorocky superfity
2.snehule crocs

Ted v létě ma starší:
1.kožené polobotky crocs (tenke na pisek, hriste atd)
2.silnější polobotky crocs (svatecnejsi)
3.pantofle crocs
4.holinky crocs

a mladší:
1.tekne kotnikove siestky fare (na pisek, hriste)
2.ty celorocky superfity
3.pantofle crocs
4.holinky crocs
Mam pro něj jeste po starším sandalky, ale ty skoro nevyuzivame.
A jeste maj oba pantofle crocs s koziskem, ale ty taky moc nepouzivame.
Backory do ted měli ty pantofle, co uz nosí na ven a jak se oteplilo, chodí doma bosi (chodili i pred tim, nedá se to uhlidat 🙂 ) takze letos pojedem něj na crocs pantoflích bez sandalku asi..