Kvalitní sněhule. Máte tip?

slavistka
22. říj 2009

Ahojte,začala jsme shánět sněhule a teda na nic moc jsem nenarazila,mají je akorát Vietnamci a v Deichmanu taky vypadali dost divne..Chtela jsme z gumovou špicí,aby fakt nepromokli.Značky jako Essi,Fare,Sante apod snehule nedelaji,že?Mamé už zimní botičky od Essi,ale myslím,že sněhem by časem promokli..Nemate nějaké tipy?Díky.

mamkamarketa
28. zář 2011

@dana3262
loni i letos sme koupili tyto- http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/detske-zim...
urcite vyssi,aby nezapadal snih,ja prefereruju suchy zip,pac neni nic lepsiho nez zavazovat tkanicky obalene ve snehu 🙄

map07
28. zář 2011

já se určitě na vaše doporučení kouknu i na ty vikingy, zalíbily se mi tyto (ikdyž jsou nižší, ale nejsme takový horalové a letos určitě ne, když v lednu přijde druhý prcek) http://www.e-detska-obuv.cz/zimni-detska-obuv/1...
a docela se mi líbí i tyhle a Fare celoroky nám seděly taky skvěle (široká noha)
http://www.e-detska-obuv.cz/zimni-detska-obuv/1...

judit22
30. zář 2011

Tak dneska mi přišly Vikingy a musim říct,že se mi vzhledově ve skutečnosti až tak nelíbí, jsou dost široké oproti Superfitům, uvidíme, ještě je zkusím Ondrovi na nohu.

judit22
30. zář 2011

Objednala jsem ty co mamkamarketa, ale prošívané žlutou nití.

neu.sona
30. zář 2011

@judit22 no, ono se o nich říká, že jsou širší. já taky pořád nevím přesně jaké. jestli superfit nebo viking. ty vikingy si tady nemáme kde vyzkoušet, protože ty, co bych chtěla u nás v Praze v obchodě nemají :(. tak nevím.

neu.sona
30. zář 2011

Ale popravdě řečeno dám zase peníze raději za Superfitky nebo Vikingy než třeba Fare, který si akorát hraje, že má nějakou membránu. Bych chtěla vidět, jak vydrží to co GTX. Je to hrozná moda firem hrát si na to, že boty mají membránu :(. Veskutečnosti je nejlepší jen GTX nebo Sympatex.

map07
30. zář 2011

neu.sona Fare nebrat? Mě se od nich jedny letos líbí 😲 a cenově asi 1100, takže jsem si říkala, že docela dobrý. No ještě počkám měsíc a pak se pojedu kouknout na Superfitky nebo Vikingy, oboje mám u nás v Berouně vyhlídlé, nám je teprve 2,5 roku, tak zase nechci moc vysoký, takže ty na ty tři sucháče už je na nás moc, to by se mu ještě špatně chodilo.

mamkamarketa
30. zář 2011

@judit22 prave ze jsou siroke nam vyhovuje pac syn ma vysoky nart 😉
ale verim,ze nebudes zklamana jsou fakt super 🙂

mamkamarketa
30. zář 2011

@map07 myslis? my sme ty vikingy kupovali tesne pred 2 narozkama,a uplne v poho

neu.sona
30. zář 2011

@map07 jak říkám, za to, že je to nějaká pochybná membrána docela dost peněz. zpracováním docela dobrý, ale já bych do nich nešla. raděj si připlatím za boty s goratexem, nebo půjdu do celokožených.

neu.sona
30. zář 2011

Jo a ještě dodávám, že si nemyslím, že jso boty fare špatný. Kožený botky a trekingový se mi líbí. Trekingový proto, že málo která firma dělá takový vysoký do přírody. Ale zimní se mi prostě moc nelíbí. Protože membrána by měla být do kombinovaných bot (kůže+ textil) kvalitní a myslím si, že tyto by protekly při delším pobytu venku. Jasně, můžeš je naipregnovat, ale goratex se třeba nemusí impregnovat a měl by Ti vydržet dva roky nepropustit mokro.

pajafra
30. zář 2011

Jednoznačně doporučuji Superfit, raději si opravdu připlatím, nedám na ně dopoustit🙂

kocicinka
5. říj 2011

Tak koukám, reakce na Polarisky nic moc. A zrovna na ně mám zálusk. Přijdou mi totiž tak nějak nejteplejší, co jsem zatím viděla. Akorát jeden problém- ty co si je J. zkoušel v obchodě, se po straně jakoby rozlepovaly. To by asi neměly, co? Nemusela jste tu některá řešit rozlepující se Polarisky? Nerada bych pak řešila reklamaci.
Neměl jste tu někdo zimní boty Primigi? Ty se mi taky líbí, cena OK, akotát mi přijdou "tenčí", nemají tak hunatý kožíšek vevnitř.

brisalek
10. říj 2011

Holky chtela bych se zeptat, jestli superfity nebo viking muze mit mala na tyden i na hory? Nebo radsi nejake super na hory?? Poradite znacku? Na cene mi az tak nesejde.

V loni jsme meli superfit s goretexem a mela v nich studene nohy, ale ma hubenou nozicku tak se bojim, ze ty viking budou siroke. Jsou ty viking teplejsi nez superfitky?

Diky moc vsem za reakce.

mamkamarketa
10. říj 2011

@brisalek vikingy jsou nekolika nasobne teplejsi nez superfity 😉 delaji je severani a jsou do extremni zimy 😵
ale je pravda,ze jsou sirsi,ale zase se podle me daji stahnout.... ale zkusit se musi...
ja kupovala vikingy v holesovicich v detske boty 😉

jancule79
10. říj 2011

@brisalek Ahoj, my měli loni Vikingy a naprostá spokojenost. Nožky pořád krásně suché a teplé. Letos jsem je klukům koupila zase. 🙂

mamkamarketa
10. říj 2011

@jancule79 jojo naprosty souhlas,ja uz jine zimni boty nekoupim 🙂

hojda
10. říj 2011

@brisalek TAk to mě taky zajímá, taky jsem objednala Superfitky přes net, protože v obchodě už byli vyprodané a překvapilo mě, že nejsou moc zateplené☹.

hojda
10. říj 2011

@mamkamarketa Taky musím říct, že mi příšlo, že v těch Superfitkách neměl moc teplo. A jak je to s velikostma u Viking a supefit? Vychází mi to Velikost 26 až 27 superfit a 29 viking? Je to možné?

judit22
11. říj 2011

Já bych řekla, že velikost je naprosto stejná jak u Vikingů, tak u superfitů. Já koupila 29 superfit a mají naprosto stejnou stélku jako 29 Viking. Já jsem tedy Vikingy nakonec prodala, malýmu byly hrozně široký, topil se v nich. Oproti superfitům jsou opravdu dost široké, takže super na širší nožičku a vyšší nárt.

hojda
11. říj 2011

@judit22 Hmmm, tak to mi nemáme širokou nožičku, tak já tedy nevím. Ještě nějaký jiný nápad než Superfit nebo Viking? Ale uváděné velikosti stélek u Superfitů a Vikingů se hodně liší. Superfit 26 je 173 mm a Viking 29 je 172 až 178mm, tak mi to s tou velikostní nějak nesedí.

judit22
11. říj 2011

@hojda To není možný, vždyť já mam doma superfity zimní a měla jsem ti Vikingy, tak jsem ještě vyndala stélku a porovnávala a byla naprosto stejná. Tak možná záleží na typu a na kusu, já nevím.

My jsme měli tyto, vel. 29
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47063869&tab=2

a superfit máme tyto
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48334375&tab=2

hojda
11. říj 2011

@jancule79 A co ta šířka? Vyhovovaly vám, nebo máte taky širší nárt?

hojda
11. říj 2011

@judit22 TAk jak dopadlo zkoušení Vigingů na nožičce. Ráda bych je objednala, ale bojím se té šířky.

hojda
11. říj 2011

@judit22 Aha ta teď to čtu. Já zase nechci ty superfitky, protože nožičky tedy teplé neměl☹.

hojda
11. říj 2011

@judit22 Tak jsem zkoumala ty Superfitky a je možné, že tento typ není tolik vyteplený?

http://www.victoriamagic.cz/p/superfit-detske-s...

A tyhle už třeba ano?

http://www.victoriamagic.cz/p/superfit-chlapeck...

My měli loni typově ty první, ale v obchodě nám je doporučili, jako zimní teplou obuv.

mamkamarketa
11. říj 2011

@hojda tak je vyzkousej. v praze maji vikingy v holesovich www.detskeboty.cz

hojda
11. říj 2011

@mamkamarketa Já se právě dívala na net,ale v naší velikosti je nemají☹.

mamkamarketa
11. říj 2011

@hojda fakt? a to ma tak velkou nebo tak malou nozku?

hojda
11. říj 2011