Kvalitní sněhule. Máte tip?

slavistka
22. říj 2009

Ahojte,začala jsme shánět sněhule a teda na nic moc jsem nenarazila,mají je akorát Vietnamci a v Deichmanu taky vypadali dost divne..Chtela jsme z gumovou špicí,aby fakt nepromokli.Značky jako Essi,Fare,Sante apod snehule nedelaji,že?Mamé už zimní botičky od Essi,ale myslím,že sněhem by časem promokli..Nemate nějaké tipy?Díky.

jancule79
11. říj 2011

@hojda Syn má právě docela vysoký nárt a ty Vikingy mu sedí dobře. Kupovala jsem je zase v obchodě v Berouně, mají opravdu velký výběr, mají i e-shop, pokud by to pro Tebe bylo z ruky, posílám link.
http://e-detska-obuv.cz/

hojda
11. říj 2011

@jancule79 díky, eshop znám, ale bude to chtit zkusit.

jancule79
11. říj 2011

@hojda Určitě. Já bych si taky netroufla zimní boty kupovat přes net nevyzkoušené.

dagina
11. říj 2011

Ahojky maminy, celé jsem nedočítala...prosím vás, Vikingy jsou nepromokavostí a lehkostí srovnatelné se Superfitkami. Superfity jsou dobrý, dcera se minulý rok brouzdala břečkou a pohoda, jen je pravda, že při opravdu velkých mrazech byla nožka chladnější. Na druhou stranu zase tolik nechodila, hodně se vozila na bobech, v kočárku... .
Letos už máme také superfitky, ale tak třeba příští rok, zda má cenu jít do Vikingů-hlavně ohledně toho teplíčka 🙂

Díky

hojda
11. říj 2011

@dagina Co jsem pochopila, tak Vikingy jsou mnohem teplejší, ale jsou hodně široké a na úzké nožičce asi moc nesedí. Chválí si je s vysokým nártem.

dagina
11. říj 2011

@hojda díky za další zajímavé info....

mamkamarketa
12. říj 2011

@dagina pokud malo chodila a mela v superfitech studenou nozku,tak to ti doporucuju vikingy. syn ma pomerne vysoky nart,takze jemu sedi suprove! ale je fakt je potreba vyzkouset,ale jsou kraaasne teple 😵

map07
12. říj 2011

Tak já se pořád ještě nerozhodla, pojedu je do Berouna vyzkoušet. Pročetla jsem spoustu diskuzí a Superfitky vesměs chvála, ale myslím, že záleží na modelu - někdo tu dával odkaz jakože jedny méně teplé a jedny více, myslím si, že to přesně takto bude, jenže ty teplejší už jsou cenově dost podobně jako ty Vikingy, takže bude teď už jen záležet, co mu lépe sedne, nárt má normál, ale má širokou a velkou nohu (je mu 2,5 a podzimní Santé máme 26 a už jsou mu těsné, rozhodně by snesl 27!). Koncem měsíce se chystám, tak vyzkoušíme a uvidíme, díky všem za rady! 😵

kocicinka
12. říj 2011

@map07 našemu ještě ani není dva a půl a podzimní má 27( Pegres) a Polarisky Fare jsem objednávala 28 🙂 . Žel poslali mi omylem o číslo větší, takže jim to posílám zpátky 😠 a je to naposledy, co něco kupuju přes internet. Dvě hodiny jsem trčela na poště.....

crca
13. říj 2011

Holky teď jsem narazila na tyto botičky,máte některá zkušenost?http://www.e-hrosik.cz/e-hrosik/eshop/142-1-DET...

hojda
20. říj 2011

@map07 Tak už jste nějaké vybrali? Zajímá mě, jak sedí ty Vikingy, bohužel je nemám, kde vyzkoušet. Dneska mi ve Victoria Magic nabídli pouze dvoje zimní boty od Ecca (1.850,- a 2.150,- ) na botách se snažím nešetřit, ale to už je fakt mimózní cena. Jinak nechápu, co tam prodávají, protože ze zimních bot fakt nic neměli 😠 .

dana3262
22. říj 2011

Tak jsme nakonec poridili snerovaci superfity. Vikingy jsou pro maleho prilis robustni a tvrde. Superfity jsou lehci a mekci-snazsi chuze. Ale verim, ze vikingy zas budou teplejsi.

brisalek
22. říj 2011

holky tak jsme koupili superfitky, krasny ,a le mala v nich byla dneska hodinu venku (bylo asi 5 stunu) a zase mela studenou nozicku) co budem delat az bude mraz. Jake kupujete ty ponozky? V loni to bylo to same, ale ty vikingy jsou na ni opravdu moc siroke. Diky moc J.

jmisa
22. říj 2011

Nám teda stačí obyč ponožky a na velké mrazy termopunčochy nebo podkolenky z Tchiba. Ale je hodně druhů, když si zadáš termoponožky dětské nebo tak něco, tak Ti vyjede spousta odkazů.

brisalek
22. říj 2011

@jmisa me jde o to, ze v loni mela bavlnene puncochace a na to termoponozku a mela prstiky stejne studene. V obchode mi tvrdili, ze do goretexu nemuze mit bavlnu , ale nejake smesove ponozky. To mam ted vyhodit vsechny ponozky koupit jine🙂. Ona mela uplne studenou spicku ponozky a nozicky ledove. Asi budu muset zkusit jeste neco bez goretexu treba s ovci vlnou jako DPK boty a podobne. I za cenu toho, ze pak boty budu muset prodat jako nosene.

jmisa
22. říj 2011

@brisalek jj, jasně, čistá bavlna nemá tu funkčnost, když se nožka zapotí, tak navlhne a zůstane studená. funkční ponožka s příměsí tu vlhkost od těla odvede a noha je v suchu a tudíž nechladne.

kocicinka
23. říj 2011

@brisalek já mám v plánu koupit tyhle ponožky:
http://www.branakdetem.cz/ohrnovaci-vlna.htm

Byla jsem tam v pátek a ještě je neměli, tak doufám, že budou v brzku.
Jinak si myslím, že větší službu opravdu udělají fusekle z více materiálů, nežli čistě bavlněné, byť jinak kupujeme bavlnu. Hodně taky udělá vrstvení- mezi jednotlivými vrstvami se kumuluje teplo.

Máme taky čistě vlněné fusky, ale ty jak jsou tlusté, tak se s nima nevejde do boty, tak je dávám na spaní. Je to značka Alice.

brisalek
23. říj 2011

@kocicinka Diky .

map07
26. říj 2011

no tak my jsme nakonec skončili u něčeho úplně jiného 😝 byli jsme v Berouně v tom krámu a Vikingy jsem mu zkoušela, ale připadaly mi dost tvrdé a takové neohebné no a cena se mi taky zrovna nelíbila. Váhala jsem mezi superfitkama a Lico a Lico vyhrály (v krámu jsme je koupily 899Kč, možná že to bylo ještě těma menšíma velikostma co už jsou vyprodané, větší mívají dražší) a jsou to tyhle:
http://e-detska-obuv.cz/zimni-detska-obuv/1908-...
jasně, nemají goretex, takže nevím, jak moc vydrží (impregnuju téměř všechny boty), ale nakonec jsem se pro ně rozhodla, protože cena byla příznivější a do "goráčů" půjdu až příští rok až bude malý chodit do školky. Letos v lednu se totiž narodí druhé prtě, takže toho moc venku asi nenaběháme, asi ani hory tím pádem letos nebudou a do školky ještě nechodí, takže jsem si řekla, že by mu to letos mohlo stačit 😅 Prý je loni prodávali a lidi si je chválili, tak je vzali letos znovu a je fakt, že velikosti byly dost rychle vyprodané, tak snad úplně špatné nebudou 😝 uvidíme po zimě, maximálně už tu značku nevezmu 😅

map07
26. říj 2011

Jo a podle "ošahání" v krámu mi Vikingy opravdu připadaly teplejší než Superfit, ale zase takové robustnější.

hojda
26. říj 2011

@brisalek Tak já jsem právě kvůli té studené nožičky letos ty Superfity nevzala. Zrovna dneska mi dorazily ty Vikingy a jsem z nich nadšená. Měla jsem strach, že budou široké, ale jsou dobrý. Brala jsem je i pro sousedku, ale té jsou bohužel malé, tak je hodím na chvilku do inzerátů, než je vyměníme za větší, kdyby někdo chtěl, ať si sousedka rovnou objedná větší.

baca
26. říj 2012

Ahoj holky, mají některé tyhle boty anatomickou stélku? Případně vyndavací, aby s emohal dát anamtomická.

krystalka
29. říj 2012

@baca - ahoj, tak my kupujeme Superfity a ty vyndavací stélku mají, není tedy anatomická, ale je to fajn, že ji můžu vyndat a podívat se, kolik mu tam ještě zbývá místa 😉

andy21
29. říj 2012

Bydlímě na horách a ze Superfitů měly naše holky loni taky chladnější nohy
tak letos zkusím ty Vikingy pro velkou chválu, mmch baca mají vyndavací vložky, tedy aspon ten nás tip
Holky a ponožky mám ted čerstvě z lonské zimy tu nej zkušenost s MERINO vlnou, strašně příjemné a teplé a dobrá cena
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59028577&tab=0

beruska1989
29. říj 2012

my máme už 2. rokem sněhulky kamik, cena je šílená (1500,--), za celou lonskou zimu ji neprotekly a nožičky měla krásně teploučké🙂
http://www.rejoice-kt.cz/detske-zimni-boty-kami...

podmajerska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz