Kvalitní sněhule. Máte tip?

slavistka
22. říj 2009

Ahojte,začala jsme shánět sněhule a teda na nic moc jsem nenarazila,mají je akorát Vietnamci a v Deichmanu taky vypadali dost divne..Chtela jsme z gumovou špicí,aby fakt nepromokli.Značky jako Essi,Fare,Sante apod snehule nedelaji,že?Mamé už zimní botičky od Essi,ale myslím,že sněhem by časem promokli..Nemate nějaké tipy?Díky.

pistok
24. říj 2009

ja kupujem topanky len certifikované v ČR so žirafou a SR so slonom
snehule má zn. PEDDY a stáli okolo 1000Sk - teda cez30 EUR
nie sú pogumované, ale asi nepremoknú
impregnačný sprej určite pomože, ale treba dávat častejšie podla potreby, nestačí raz pred zimou
zistila som, že aj v normal obchode a nemaju certifikovanú obuv pre detičky, tak pozor na to
oni možu tiež predávat obuv nevhodnú pre tých našich drobčekov
tak pozorne vyberajte, hlavne lacnejšia a akciová obuv sa v mnohom nelíši od trhoviskovej kvality
som sa o tom rozprávala s jednou predavačkou v deichmanu, že to tak funguje všade i v iných retazcoch 😒
kvalita je otázna, len cena je vyššia ako niekde na trhoviskách a mamičky to kupuju, lebo chcu pre detičky dobré topánky za rozumnú cenu
tak milé mamičky pozerajte na sloníkov a žirafi, vtedy máte vačšiu istotu
nákupom zdar 🙂

berenika39
24. říj 2009

shaula, dám vědět, u nás je prodejna essi, ted jsme měli dvoje boty od nich, od té doby co lítá,a spokojenost,jen by mohly mít měkčí podrážku. zimní už taky měli, ale pořád čekám, až bude ta zima 😀 😀 😀 , zatím běhá v kotníčkových, se mi zdá zbytečný ted dávat zimní boty, noha mu roste snad centimetr týdně 😝 😝 , tak čekám, abych kupovala co nejpozději 😀 😀
Jsem ted marod, nemůžu chodit, ještě tak tři čtyři dny, pak s prckem vyrazím, to bude.....obouvání miluje asi jako všechny děti 😀 😀

kristi
24. říj 2009

ja cumela v DBK pak v Geoxu a v Little foot, a vsude ty boty staly pres 1500, jdu mrknout na ty stranky, zkusila bych v obchode a objednala pres net.

soanpe
24. říj 2009

jé tady se pěje chvála na můj odkaz 😵 😉

prodejna je na Vysočanské, jak psala veronika (tímto ji i zdravím 😉 )
a pak v Ďáblicích. Pak je i nějaká super prodejna na Zbraslavi, ale nedokážu posoudit.Mám to od ségry, co má kluka s hooodně vysokým nártem a tam vždy sehnali, co potřebovali.
Mimopražským nezbývá, než vyzkoušet v místě prodeje a objednat přes net. A nebo nákupy v Praze spojit s nějakou kulturně-zábavní akcí, at z toho maj něco i děti 😉
já pokud neprovětrám net, tak fakt nejdu pomalu ani pro rohlíky 😀 😝

shaula
24. říj 2009

Pistok - ale ani žirafa není 100%ní zárukou kvality a stejně tak necertifikovaná obuv nemusí být nevhodná 😉 Je jen třeba si botu pořádně prohlédnout, aby splňovala to, co splňovat má.

Berenika - já byla dneska omrknout botičky - neumím se rozhodnout, jestli normální pevné kotníčkové (cena okolo 870 Kč) nebo radši goretexové (okolo 1000 - 1100) - jenomže ty se mi nezdály tak pevné... A v zimě toho asi kluci moc nenachodí, maximálně pár minut... Příští týden asi půjdu koupit botky na doma, ať už se učí, že mají něco na noze 🙂

pistok
24. říj 2009

shaula zatial som sa nestretla, že by žirafa nebola vhodná - tak potom načo by to schvalovalo zdravotnictvo?
no možno som mala zatial štastie
ale kamaratka kupila v obchode presne také isté topánočky ako mali aj na trhoch, len ona dala za ne 3x viac
potom ich išla reklamovat a predavačka jej povedala, čo som písala v príspevku vyššie
reklamácia nebola uznaná, lebo neboli nijak chybné ani poškodené
pokial ich obchodná inšpekcia neoznačí ako priam nevhodné, tak ich može predávat kto chce a za akú cenu chce
samozrejme najprv dobre popozerám topánočku, či je podla mojich predstáv a kuknem žirafu/slona a až potom skúšam malému
jasne, že aj necertifikovaná obuv može byt vhodná, zaleží na výrobcovi, či ich dá certifikovat
len som chcela upozornit, že normalna predajna obuvy nie je zarukou kvality a žial ani vysoká cena nie

soanpe
24. říj 2009

pistok
označení žirafou znamená,že materiály nejsou závadné a zdráví škodlivé. s anatomií nohy a boty nemá nic společného 😉
kámoška prodávala dětské botky,tak něco od ní vím

shaula
24. říj 2009

Já už jsem to právě taky tak slyšela, jak píše Soanpe - nicméně na stránkách České obuvnické a kožedělné asociace se píše, že žirafa znamená i ortopedickou nezávadnost... ( http://www.coka.cz/index.php?option=com_content... ). Ovšem naše fyzioterapeutka říkala, že viděla botičky s žirafkou, a byly nevhodné... 😖 Čert aby se v tom vyznal, nejlíp dát na svůj selský rozum 😎

pistok
24. říj 2009

teraz ste ma dokonale zmiatli
len material?
ked píšu, že sú vhodné pre deti do 3rokov, tak som bola v tom, že aj po ortopedickej stránke sú ok
zatial sme mali len 3 pári topánok a teraz som kupovala zimne snehule peddy, takže nemám nejak velké skúsenosti
skor som sa spoliehala na žirafu a samozrejme i nejaké tie kritéria, čo som si naštudovala, ako má topánočka správne vyzerat
doveruj ale preveruj? 😉

berenika39
24. říj 2009

tedy ještě jedno kriterium - aby se v těch botách dalo chodit 🙂 🙂 . Pár jich měl petas na noze a mohl se přizabít i v obchodě na koberci, jak noha v sádře - tak to pak žirafa slon nebo klokan - stejně jsou na nic.

soanpe
24. říj 2009

já na to moc nedám. firma dostane certifikát a pak pod tím certifikátem seká boty jak Baťa cvičky. tomhle dávám na selský rozum.tvrdá neohebná bota z neprodyšného materiálu=nekvalitní bota nebo , jak píše berenika sádra 😝

pistok
25. říj 2009

tiež nechám malého pobehat po celom obchode a striehnem, kde čo zhodí, ale vyskúšat treba poriadne
my máme skor problém čokolvek obut, takú má širokú nožku
ono kupit dobre topanočky pre detičky, čo ešte nevedia povedat, ako sa v nich cítia je poriadne umenie
a ešte ku kupe cez internet mám výhrady, ale kto chce, nech to tak robí
ja som malemu skušala u kamaradky jedny topánočky v lete a boli malému výborné - podotýkam, že neboli ešte nosene, teda nijak roztahané, lebo ich mali kupene asi 2dni
tak aby som nemusela maleho tahat do obchodu, som zobrala kamaratkyne topánky a presne do toho obchodu, kde ich kupovala ona som išla kupit. a na moje velké prekvapenie, tie nové moje mu boli malé-úzke.
v predajni mi to vymenili za iné, a vraj sa to niekedy stane, aj ked by sa nemalo, tak radšej skúšat všetko
možno to bola blbá náhoda

pistok
25. říj 2009

ale už to neni debata o snehulach, ale ako kupit kvalitne topanky 😀

petka80
25. říj 2009

Holky, mně se moc líbily ty od Superfitu, ale nakonec jsem koupila zimní botky zn. Ice-man (no moc značka to asi nebude 😀 ), jsou gumovo-textilní, prodavačka tvrdila, že je má vyzkoušené a že nepromoknou. Stály jen 600,- a vypadají fakt dobře za tu cenu. Pokud by to byla nějaká hrůza, nebude mi líto těch peněz, navíc nemám jistotu, že malé nebudou do konce zimy malé, tak jsem nechtěla kupovat ty drahé Superfity. Jo, koupila jsem je v Humanicu.

soanpe
25. říj 2009

pistok, to je přesně, co jsem říkala v jiný debatě
boty si v obchodě vyzkoší xy dětí,pochodí v nich několik minut.nikdo nekoupí hned první pár,že?
pak přide další zákaznice,koupí ty onošený ozkoušený.
pak přijdeš ty,že hceš ty samý,ale prodavačka vyndá zcela nový pár z regálu a tej ne neoukoušený,tudíž užší a tužší 😉

martinka81
25. říj 2009

Certifikaci "Žirafa" získává jednotlivá bota, ne firma. To ovšem neznamená, že jsou všechny stejně kvalitní, do posuzovaných hodnot, se jedna obuv vejde tak tak a jiná ji splňuje s nadhledem.

pistok
25. říj 2009

soanpe asi to bude tým, že sú už niekolkokrát skúšané - to ma vobec nenapadlo

andyalukasek2008
26. říj 2009

Ahoj mamky, tak o sněhulích neuvažujeme, téměř nikdo mi je na první chodící zimu pro prcka nedoporučoval... Koupili jsme trekovky od FARE, a jsou super! Na teď i na zimu, vlhkost pouští směrem ven, dovnitř ne, vynachválit si je nemůžeme... Stály 982Kč, což se mi zdá fajn cena...

ewuli
26. říj 2009

Já jsem nakonec vybrala na zimu tyto..http://www.bata.cz/artikl/80693

slavistka
autor
26. říj 2009

urcite je rozdil,zda to je prvni chodici zima-to bych do snehuli taky nesla..ci dalsi,u nas dalsi a jelikoz vim,ze bude ve snehu casto a dlouho,myslela jsme,zda neexistuji nejake kvalitni snehule,coz asi jenom ty Adidasky,az je omrknu,dam vedet..Jinak asi nejlepsi budou opravdu ty trekovky,kdyz jsou do 1000kc,tak se to da...

iloha
26. říj 2009

Slavistko já o nich - Fare taky uvažuju, superfitky jsou sice lepší, ale taky o dost dražší 😉

slavistka
autor
18. led 2010

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak tuhle diskuzi jsme zakladala pred vanoci,jsou tam take tipy..

krista
18. led 2010

minea • 1d, 20tt • Včera v 17:54
Tak jsem dlouho sháněla sněhule ve velikosti 24-25 a když jsem je konečně koupila, ukázalo se, že do nich teče - malá se z každé procházky vrací se zmrzlými prsty a mokrými palci . Musím tedy koupit jiné, tyhle se používat postě nedají. Abych nedopadla stejně, prosím o vaše doporučení, pokud máte nějaké, v kterých je teplo a dobře drží na noze, ideálně s vyndavací vložkou. Jestli můžete, dejte sem link. Díky!

kikimaruska • 1d • Včera v 17:56
minea: řešíme stejný problém, máme teda botičky vel.22, zimní a teploučké, ale jsou opravdu tak do mrazu, ne do sněhu a mokra...a to malý chodí opravdu málo a stejně mu tam hned zateklo

petka80 • 1d, 30tt • Včera v 18:06
No tohle je téma pro nás, letos to byla opravdu anabáze
Na podzim jsem koupila nějaký obyč botky za 600, bohužel přesně jako u miney, malá měla studený nohy. Tak jsem narychlo kolem Vánoc naběhla do Humanicu a koupila botky Superfit, to je naše ověřená značka a můžu opravdu jen doporučit. Zimní botky měli zlevněné z 1900 na 1200, myslím, že je mají pořád takhle drahé...... Ale mám jistotu, že jsou teplé a neprotečou, jsou s goretexem.
Hm, takže jsem letos opravdu neušetřila, jak jsem původně myslela

minea • 1d, 20tt • Včera v 18:07
My se chystáme na hory a bez dobrých bot si to neumím představit. Jinak máme tyhle:
http://www.prodeti.com/snehule-demar-windy.htm
Vizuálně jsou moc hezké, výborně drží přes kotník, mají protiskluzový vzorek, nahoře se stahují, nojo, ale to nestačí, když je v nich zima a mokro .

minea • 1d, 20tt • Včera v 18:10
petka80, no, tak to je pálka, i po slevě . Ale dík za tip, podívám se na ně.

kikimaruska • 1d • Včera v 18:16
teda zrovna u těch co má Minea bych taky nečekala, že bude zatékat

kikimaruska • 1d • Včera v 18:24
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28776351&tab=0

petka nějaké takovéto? Jen škoda že mají jen veliké velikosti, my potřebujeme 22

petka80 • 1d, 30tt • Včera v 18:49
no cena je to děsná Jenže už jsem právě nechtěla vyhazovat peníze za další neosvědčený "značky"
kiki - no podobný, ale na zavazování a trochu vyšší. Vlastně to teda nejsou sněhule, spíš jakoby "vycházkový" boty, ale tím jak neprotečou, tak je to jedno, chodíme v nich sáňkovat a v pohodě.

kikimaruska • 1d • Včera v 19:14
jj, ty jsem taky viděla...a s tou kvalitou máš pravdu...Měla sem na podzim celkem troje botičky, některý jsem i koupila od známých (byly nesešlapané, jak nové), ale kupovala sem je třeba už na jaře, že jsem věděla že malýmu noha doroste, byly za dobrou cenu...no a šli až na jedny všechny těžce pod cenou pryč, jelikož má syn vysoký nárt a my se do nich nenasoukali...o to víc jsem se radovala z těch zimních co jsme koupili v CCC, ale do sněhu teda moc nejsou . Ted zase slintám po zimních výprodejích...ale boty už dopředu nekoupím...aby se pak do nich třeba zas nedostal a já zas neprodávala... Taky sem chtěla už ted koupit na jaro a léto, ale fakt nevím, zda by mu pak seděli...

petka80 • 1d, 30tt • Včera v 19:24
No právě, člověk chce ušetřit a pak je to spíš naopak

kikimaruska • 1d • Včera v 19:36
jo jo, já když si pak spočítala kolik to stálo a že nakonec jsme je ani nenosili, tak na jaro jdu do pořádných a holt drahých, bez sezoní slevy atp. Už se zas morálně připravuju na tu částku... , sice mě lákají nabídky už ted, z výprodejů, ale ne ne,,,,nebudu vyhazovat peníze zbytečně, kor když máme problémy s tím nártem...

power700 • 1d • Včera ve 21:34
http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/zimni-boty...
My máme tyto a jsme nadmíru spokojené. Malá je nosí v tomto počasí pořád, i na sáňkování. Kupovala jsem je někdy začátkem listopadu, stály kolem 1200 Kč.

kacka79 • 1d, 36tt • Včera ve 22:06
Tak my jsme koupili zimní boty v ECCO a jsme teda nadmíru spokojení. No ale stály 2 tis, tak za tu cenu si asi nemůžou dovolit, aby nebyly dobrý ... Ale jsme opravdu hodně venku a nepromoknou a nožička je v nich kráásně teploučká

minea • 1d, 20tt • Dnes ve 12:38
Tak dva tisíce bych za boty na tři měsíce nedala, ani kdyby byly pozlacený, to je fakt úlet .
Stále věřím, že existuje nějaký model do tisíce, který dobře poslouží svému účelu. Máte-li další tipy, sem s nimi.

jajda78 • 2d • Dnes ve 12:50
Ahojky,koupila jsem malé boty v daichmanu,ve slevě za 350,jsou to ty se značkou DEI-tex a jsem s nima spokojená.Nastříkala jsem je a neteče do nich. A cena super.

slavistka • 1d • Dnes ve 12:50
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26082039&tab=6

My máme tydle,nadmiru spojeni,nepromokli ani v puldennim brodebi ve snehu,jsou teple.Pred vanoci jsme je sehnala za 580Kc,ted nemuzu najit.

jajda78 • 2d • Dnes ve 12:52
Ty jsou taky dobrý,akorát u nás neseženeme,jen přes net a to nerisknu.

minea • 1d, 20tt • Dnes ve 13:02
slavistka, ty vypadají skvěle, líbí se mi i to zapínání, že se přizpůsobí úzké noze. Bohužel, v naší velikosti je nemají. Jajda, do Daichmana zajdu, dík.

minea • 1d, 20tt • Dnes ve 13:12
slavistka, požádala jsem admina, aby tohle téma uzamkl. Když jsem ho zakládala, vyhledávač (opět) nefungoval

soanpe
18. led 2010

holky
koukněte do humanicu.maj tam slevy na slušný botky s goretexem a u bati taky 😉

aponchie
18. led 2010

mame znacku VIKING sice draha jak prase,ale vydrzi vsecko 😎

ygreen
20. led 2010

máme superfit s goratexem, asi 1350,- a jsou super 😉

susik77
20. led 2010

Ahoj, my jsme koupili v Humanicu asi za 500 kc, jsou super, maju vrstvu z textu, nebo neco podobneho-je to vodeodolne, vubec nepromokaji 😉 A nemaji se ani impregnovat aby se ta vrstva neznicila.

alterna
20. led 2010

mame fare kotničkovy nepromoknou jsou super za 1300,- Snehule prej nejsou pro male deti nevhodne. Od Bati nedoporučuju z me zkušenosti, zamitli nam tam jednou reklamaci detskych botiček...

crca
8. zář 2011

Ahojky,trochu ožiju toto téma,pořád hledám nějaké sněhule pro děti a tápu,narazila jsem na tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48012305&tab=1 ale chtěla bych se zeptat,jestli s těmito botičkami má někdo zkušenosti 😅 Jde mě o to,jestli fakt drží pevně nožičku to stažení a fakt nepromoknou a ještě http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47753121&tab=0 Budu ráda,za každou radu 😅

ludva
8. zář 2011

Vím, že goretexové boty jsou hodně nákladné, ale na druhou stranu už další druhé botky dítko nepotřebuje. Prostě stačí jedny na celou zimu 😉 Teda pokud mu nevyroste noha 😀 Mám výbornou zkušenost s botkama Primigi, jsou zdravotní, teploučké a neprotečou..... Budu mít jedny na prodej v čísle 24, kdyby měl někdo zájem 😉