Levnější či dražší (a asi i kvalitnější) capáčky?

danuska23
3. únor 2013

Ahoj maminky, dočetla jsem se, že pro děti, které se učí chodit, ale zatím upřednostňují lezení po čtyřech, jsou vhodné capáčky. Řeším, jaké capáčky pořídit. Stačí obyčejné z polyesteru a bavlny za 105Kč anebo je lepší zainvestovat do kožených capáčků za 540Kč? Odkazy na konkrétní prodávané produkty se tu uvádět nesmějí, takže proto píšu tak obecně 😀 Podle fotky to vypadá, že na noze by měly sedět oba typy. Ale to je jen moje spekulace. Klidně ty peníze vysolím, ale aby to mimču k něčemu bylo... Jaké capáčky jste pořídily Vy?

aneta0707
3. únor 2013

pokud se dite nestavi, tak je jedno jake ma capacky. do poradnych boticek i backurek jsme investovali az kdyz zacala stat. a nevim jak ostatni, ale za me pevny boty ano, ale ne kozeny. hrozne se v tom maly potily nozicky - a to psaly, ze by nemely. vyrobci stejne napisou cokoliv aby to prodali ☹

danuska23
autor
3. únor 2013

@aneta0707 Nemyslím kožené boty, ale kožené capáčky. V těch by se asi nožka potit také trochu mohla... Co já vím 😕

aneta0707
3. únor 2013

@danuska23 nevim, meli sme kozeny paskovy boty s tim slonem (nebo co je to za certifikat pro ty deti) a ze stran mela nohu spocenou (i kdyz mely odvetravani) a pustila barva, cena a certifikat nema asi s kvalitou moc spolecnyho ☹ boty z deichmana se specialnima vlozkama o hodne lepsi
capacky sem moc neresila, tak nevim

marecek4
3. únor 2013

nevím,my měli capáčky jen na parádu,na lezení a první krůčky jsme měli ponožky s protiskluzem,dítku se pokud nechodí botičky stejně nemají dávat,a jak píše aneta0707 tak i když jsme měli kožené a kvalitní,nebo jen lehunké látkové tak nožičku měl zpocenou vždycky,a dneska jsou ponožky s protiskluzem i na nártu,takže nožička je jistější i při lezení,nebo i na punčoškách ještě na kolínka-to pro ty co mají plovoucí podlahy je dobrý vynález

miru001
3. únor 2013

Dcera (16.měsíců) nosí na doma capáčky kožené, ani tedy nestály tolik, cena se hýbala kolem 300,-Kč. Jsou bezvadný, dcera je s nimi myslím taky spokojená 😉 Capáčky jsem koupila hlavně proto, že všude čtu, jak je pro dítě nejlepší když chodí naboso . Proto jsem jí nechtěla kupovat klasické bačkorky (i si myslím, že by jí při hraní překážela ta tvrdší podrážka). Takže na doma bude mít ještě dlouhou dobu capáčky, teď spíš uvažuji o botičkách na jaro, jestli jí koupit klasické vyšší botičky, aby měla nožičku zpevněnou v kotníkách 😒 Ale to je už jiné téma 😉

eficenka
3. únor 2013

@danuska23
já koupila kožené capáčky za 150 kč... a pořádné botky či bačkůrky zainvestuju až bude umět pořádně a jistě chodit 🙂

jancip
3. únor 2013

Já nechávám synovi, který se staví a chodí kolem nábytku a zdí, jen teplé ponožky.

veruska007
3. únor 2013

@danuska23 Obycejne, petistovku bych za capacky nedala, vzdyt u nas prckum ze zacatku rostla nozka tak, ze mely boticky na 3 tydny! A ja teda na ty zacatky koupila tluste ponozky s protiskluzovou vrstvou, maly je nosil na puncoskach doma misto boticek, prijde mi to lepsi. Ty capacky byvaji casto siroke 😉

monad
3. únor 2013

@danuska23 kožené capáčky mají i za 215,- a myslím, že jsou také kvalitní... 😉

dana3262
3. únor 2013

@danuska23 určitě kožené capacky! Jsou skvělý, ale naším klukum z nich hrozne smrdeli nohy (normálně jim nesmrdi). Naše se nedají vyprat (neobsahují ustalovac barvy na te kůži) takze jsem je vždycky obrátila naruby a umyla samponem a kartackem ty slapku (ta je z jemného forte) ale nepomáhá to. Kdyz malý zacal chodit líp, tak nosi jediné crocsky. Miluje je. Ale ty capacky jsou super, ale asi jim v tom fakt bylo vedro a to mame doma 18-19'C. Jo a naše staly jedny 450.- a jsou s velkyma dirama na větrání.

benjik
3. únor 2013

@miru001 důležitější je zpevněná pata

lucajdak
3. únor 2013

@danuska23 jukni na www.botickarna.cz tam maji capacky kozene a jsou super, ja je koupila a staly myslim 250

kkristyna
4. únor 2013

a

mataharyy
4. únor 2013

@danuska23 No naše děti neměli vůbec a když začali chodit, jako že opravdu chodit, tak jsem koupili pořádné boty, do té doby chodili v ponožkách, nebo bosky (dle teploty). Je to pěkný doplněk, ale tak nějak bez hlubšího účelu 😅 Jináč fajn varianta jsou ty ponožky s koženou spodní částí, lépe izolují, ale neomezují nohu 😉

danuska23
autor
5. únor 2013

@aneta0707
@marecek4
@miru001
@eficenka
@jancip
@veruska007
@monad
@dana3262
@benjik
@lucajdak
@mataharyy
Maminky, děkuji za vaše odpovědi do této diskuse 😉 S výběrem capáčků ještě rozhodnutá nejsem, ale to příjde 😉

zelvatko
5. únor 2013

capáky jsou na parádu.. já osobně bych za ně víc jak 15Okč nedala!! Jakmile se začně dítko stavět, tak musí mít pevnou patu, tak koupit papuče - v jakékoliv obuvi cena od 120Kč nahoru.. první měla zavazovací, další na přesky.. ano píše se, že dítě by mělo co nejvíc chodit bosky.. přes léto jsme to tak řešili, hlavně chtěla a nebála se trávy!!! V cápákoch bych ji ťapkat nenechala.. jak jsem psala je to na ozdobu, tzv. bota o ničem..

fram
5. únor 2013

máme kožené capáčky a jsme maximálně spokojený 🙂 Stály okolo 220,- Kč, už máme druhou velikost a jsou k nezaplacení. Dceři se v nich nožičky nepotí. Nesmekají se a proto je nosíme všude sebou, i na návštěvy.

billinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz