Má mít 19ti měsíční dítě botu, která chrání kotník?

kunca
10. dub 2007

ahoj všichni. zkoušela jsem hledat ale téma o nákupu bot pro naše drobečky jsem nenašla. zima je už za námi, zimní boty poputují do skříně a nás opět čeká nákup botiček. já ale nevím čemu dát přednost a proto se chci zeptat vás maminek. myslíte si, že pro 19-měsíční dítě je nejlepší bota, která chrání i kotník, nebo už stačí pro správný vývoj nožičky klasické nízké boty, nebo botasky? zaměřujete se na nákup ve special prodejnách, nebo se spokojíte a myslíte si, že kvalitu koupíte i v hypernově? děkuju za doporučení 🙂 😉

kitka123
10. dub 2007

Ahoj kunca, kupujeme radeji min a kvalitni, takze prevazne zdravotni s zirafkou certifikatem. nakupuju pres internet, mas vyber a nemusis nikde behat, velikosti uvadeji v mm, takze sedi vzdycky, pripadne ti je vymeni.

ivulinka
11. dub 2007

Kunca, já teda raději nakupuji boty v klasické obuvi, abych mohla zkusit, jestli malému sedí dobře na noze a jestli se snadno obouvají. Jinak zatím dávám klasické kožené botky ke kotníčku, ale myslím, že kvalitní botasky nebo nižší botky by snad už neškodily, záleží taky hodně na tom, kdy začalo dítě chodit a jak je stabilní. určitě bych nekupovala boty bez jakéhokoli označení původu či kvality, malé nožky potřebují správné tvarování chodidel a to jde jen s kvalitními botami. Radši míň a kvalitní 🙂 🙂

jita2
11. dub 2007

kitka123,
mohla bys poradit, na kterých stránkách se nacházejí takové botičky s žirafkou?
Děkuji moc.

womann
11. dub 2007

Stranky nevim,ale Zirafku mivaji ve zdravotnickych potrebach.Ja kupuji jen boty kvalitni,pro sebe i celou rodinu.V Hypernove apod. nebo na trzisti bych je nekoupila.Kupuji jen kozene,zadnou kozenku.Pro nas maji dobre treba Rieker,ale maji nizke-jestli vubec podpatky.Jsou zamereni vic na zdravi.Ty mi vzdycky strasne vydrzely.A ja mam vysoke podpatky rada... ☹ Od Bati mi taky vydrzely.Ditku budu kupovat co nejdele kotnikove,myslim,ze je to lepsi. Vyrobci dneska uz delaji krasne boticky 🙂 Taky nekdo ujizdite na botach? 😀

kitka123
12. dub 2007

jita, priznam se, ze o existenci nejake zirafky jsem se dozvedela az tady na konikovi, prvni boty jsem kupovala u Bati a prave se mi nelibilo, ze maji tenkou rovnou podrazku a zadne tvarovani. Ty certifikovane maji i v nekterych lekarnach ale omezeny sortiment. Nakupuji na prodeti.com nebo detskeboty.cz. Nejdriv jsem mela trochu obavy jak budou boticky sedet bez zkouseni, ale dopadlo to dobre. Daji se tam koupit pekne botky okolo 600-700 Kc.

jita2
12. dub 2007

woman,
slyšela jsem taky, že děti by měli mít co nejdéle ty kotničkové boty...aby se noha nejlépe vyvíjela 😉, mě to čeká okolo července, to snad malá bude pomalu začínat chodit 😉
Jinak sobě na boty jsem taky docela ujetá, poslední dobou si moc nekupuji, protože jsem si jich dost nakoupila,jak jsem byla v Rakousku, tam jsem nakupovala boty za dobré ceny 😉

jituleelias
17. dub 2007

Ahojky maminky,
tak teď se bojím, že jsem se včera unáhlila, a že jsem udělala asi chybu. 😒 Koupila jsem včera našemu Eliáškovi botičky, ale kotníčkové nejsou. Ale jsou krásně tvarované - nemají takovou tu rovnou podrážku, a taky jsou pěkně pevné. A kotníčkové boty, co jsem viděla, tak mi připadaly takové moc měkké. Že by mu kotníčky stejně asi moc nefixovaly. Maminky, prosím, poraďte.

kunca
autor
17. dub 2007

jituleelias
koukla jsem na vaši vizitku a vidím ,že drobečkovi je deset měsíců. podle mně by jste na první krůčky určitě měli pořídit kotníčkové boty. videla jsem to u našich kluků, předse jen jsou na nožičkách nejistý a i teď jsem na doporučení ostatních maminek koupila kotníčkové boty u bati, dokonce za velice příznivou cenu, jeden pár za 399,-. a mají certifikát. kotníkovou obuv doporučují do 3 let. jestli drobeček bude mít botičky pouze v kočárku, tak si myslím že je to jedno, ale na chození jsou kotníčkové určitě vhodnější. 😉

jituleelias
18. dub 2007

Děkuju za radu, kunca. Právě ty botičky, co jsem koupila, už jsou na chození a ne do kočárku. Pěkně jsem se unáhlila.🙂 Člověk má tak nějak vše nastudované, ale tohle o těch botičkách jsem vůbec netušila. Mamina mi to říkala, ale myslela jsem, že je to jen zastaralý názor, jako třeba s výživou dětí, jinak by takové botičky v malém provedení neprodávali. No nic, tak jedeme k Baťovi pro další.🙂

0401
20. dub 2007

ahoj holky,
problém s botičkaka řeším každé roční období 😒 vždycky si postěžuji v tématu ROK 2005. Boty "žiravky" jsou pro malé děti určitě dobré, ale u nás je prodávají ve čtyřech prodejnách a ty botičky jsou tak trochu pořád stejné. Na chlapečka bych si vybrala vždycky, ale pro Paty bych potřebovala i střevíčky k sukýnce, ty tam mají jedny a to za 800 kč a to do ní opravdu nezainvestuji, když si vezmu, že boty má na 3-4 měsíce a bude potřebovat i uzavřené a na písek. A taky na doma potřebuje na doporučení neuroložky pevnou botičku. Potadila mi, že malá nemusí mít botky s žirafkou, jen by měly mít vyšší, ale pružnou podrážku, pevnou patičku a pokud možno bez srdíčka na tvarování klenby. Deichmann má docela pěkné botičky a některé nejsou tak drahé. Na léto máme jedny za 299 kč. 🙂

alterna
10. bře 2009

Holky botičky s žirafou jsou česká výroba???

tereziep
10. bře 2009

alterna - myslím, že nemusí být český výrobce - žirafa znamená, že to jsou zdravotně nezávadné a testované. Jinak já bych pro mimčo koupila botičky od českého výrobce - santé. Ty kupujeme neteři. Mrkni na jejich stránky.

skimr
14. bře 2009

Žirafu maji někteří výrobci - je to dobrovolný certifikát. Není řečeno, že ostatní botky jsou horší. Možná je větší jistota, že splňují podmínky zdravého obutí. Někteří si je nechávají vyrábět v zahraničí a u nás si je nechají certifikovat, aby se jim lépe prodávaly. Takových certifikátů je ve světě mnoho. Třeba Essi ji nemá a botky jsou kvalitní. Každý český výrobce dětské obuvi musí mít certifikát, takže by měly české boty samy o sobě být nezávadné. Zkus zajít zde www.detskeboticky.cz - poradí ti.

hanicka22
16. bře 2009

Botičky se žirafou jsou jen ty české výroby. Jiné země mají jiné certifikáty. Na internetu je mají třeba tady: www.backurka.cz, dobrý je, že neplatíte žádné poštovné.

agness02
16. bře 2009

hani - teda za ty prachy se ani nedivím, že je tam poštovný zdarma 😕
195Kč za papučky 😖 , ...asi jsem z levnýho kraje...

kacka.va
17. bře 2009

agness: mě ty ceny přijdou normální, když to vidím, kolik kde stojí dětské botičky 🙂

zuzik_p
13. srp 2009

Ahoj mamky, dnes jsem pro svou dcerku koupila nadherne boticky ve sleve s umyslem na pristi rok. Zacinam mit ale dojem, ze jsem to prepiskla. Ma dcerka jeste nema prvni boticky, ale v obchode jsme to zmerili, ze pro ni bude vhodna 20. tyto nove boty jsou vel.23. Chci se zeptat, kdy vase deticky nosily tuto veliost? Dekuji

lucenek
13. srp 2009

ziozik počítej cca co 2--3m o jendo číslo

lennis
13. srp 2009

za rok nám vyrostla noha o ty 3 čísla, mně zase kámoška dovezla hafo bot z Anglie a když nám nevyšla velikost na ven, tak jsem mu je dávala na doma nebo když jsme někam šli, nebo můžeš prodat 😉

kacka.va
14. srp 2009

tak my jsme poskočily během 3 měsíců o tři čísla. V roce jsme začínali velikostí 17 a teď je máme 20. prodavačka říkala, že je to normální,že dětem rostou nohy nerovnoměrně v čase.

zuzik_p
14. srp 2009

Ty jo, kacko, tak jestli jsem ty boty jeste nekoupila male 🙂

kacka.va
15. srp 2009

zuzik: tak je bude nosit doma, i taky nosily jedny boty doma i ven, jen jsem je otřela, protože kupovat vícero bot se mi nechtělo. Jinak prodavačka říkala, že tam asi měla rekord, když mamina šla koupit větší velikost po 3 nedělích.