Nejvhodnejsi znacky pro prvni boticky

susik77
28. bře 2008

Ahoj, poradte nejvhodnejsi znacku pro prvni boticky-konkretni-a obchod, nebo lekarny v Praze, kde se da poridit.Dekuji. 🙂

aquilka
20. čer 2009

Ako prvé topánky odporúčam tieto: 🙂
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...

mamma
13. črc 2009

Ahoj holky!Moje malá vyrostla na botičkách Essi a Fare.Essi sice nemají certifikát Žirafky,ale pekně sedí, splňují vše co mají.A Fare jsou velmi kvalitní botky.Velmi doporučuji prečíst si malý souhrn odkazů na stránkách www.zdravastopa.cz . Jsou tam velmi zajímavé věci, na co je třeba dbát při výběru dětské botičky atd. Například stále hodně maminek žije v omylu, že malinké dítě potřebuje pořádnou podporu klenby a přitom tomu tak není díky tukovému polštářku,který jeho klenbu chrání do čtyř let věku. Naopak přehnané polstrování může způsobovat vybočení nožičky.Všechno chce zdravý rozum a zájem 😉 🙂

skimr
15. črc 2009

Náš obchod s botičkama nyní zahájil prodej přes eshop. Doma si vklidu vybereme, objednáme a druhý den koupíme. Obchod je plný bot a naše holka by nevydržela čekat tak dlouho, než ji něco vybereme. Samozřejmě boty i posílají. Výběr je dostatečný, ale všimla jsem si, že i tak si některé maminy nevyberou. Přitom ceny jsou přijatelné. Pravděpodobně koupí nějaké asijské, které se jim do týdne rozpadnou nebo nadělají na nožce otlaky, a stejně nakonec koupí nějakou kvalitní. Takže je ta bota nakonec výjde o tuto zkušenost dráž. Kdo by běhal s dítkem věčně po krámech a sháněl boty. V konečném důsledku neušetří. Nabídka nejmenších botiček :http://www.detske-boticky.cz/celorocni-obuv/index.php?... .Pro nechodící jsou určeny capáčky http://www.detske-boticky.cz/capacky/ Co se týče Bati - tak nemyslím, že oni prodávají "žirafu". Ani ostatní velcí prodejci bot ji nenabízejí. Mají své vlastní certifikáty. Boty některé (zejména kožené) jsou kvalitní, ale ta cena ...

yanna.o
15. črc 2009

skimr, přes eshop neobjednávám, protože ty boty musím pořádně vyzkoušet. A když je ve městě nidke nemají.. 😖 Samozřejmě pokud je vyzkouším a na netu najdu levněji, tak ano. Já třeba koupila u Bati a v Deichmanu (nic jiného tu není) a doma jsem v tom malého nechala proběhnout a ač boty byly celé kožené a měly pevný opatek atd., tak se mu způsobily otlaky na obou nožičkách kolem obou kotníků. Tak jsme je bez problémů vrátili. Další jsem koupila v Deichmanu (tam nemají se žirafkou, ale mají tam zas Elefant, ty vypadají dobře, ale taky tlačily.. sandálky no.. 😒 ). Mám od nich účet, taky je můžu vrátit. Ještě jsme s nimi nebyli venku, je furt nusně a jsou to sandálky. Po vyštelování pásů by snad tlačit neměli, i když byl malý problém u malíčků. Prostě mi ohledně těch sandálků připadá nejlepší cesta koupit, nechat doma lítat, vrátit. Stojí to pár set a nenechám si je jen proto, že jsem je koupila, malý by měl slušné puchýře.

yanna.o
15. črc 2009

no teda píšu jak tatar.. 😅

astrane
15. črc 2009

tak mám pocit,že my tady na lontu máme největší výběr bot 😀 Essi,Fare DPK,BoPo tady měli,v-obuv,slovobuv,...6 obchodů v dosahu 40km-3 do 10 a 3 oblíbený v Brně...ale tam jich je víc...a mají tam velkej výběr a slušný ceny-nižší než co jsem našla na netu 🙂 😀

yanna.o
15. črc 2009

tady u našich je jen baťa, deichman a reno. v baťovi mají ty buble gummers, v deichmanovi elefanty a nějaký s medvědem (ty jsme koupili) a v renu essi? - ty nám nesedly. buble gummers stejné velikosti nejsou stejné, takže jedny nám padaly, druhý ne, nakonec jsme koupily takový podzimní kožený polobotky na 1 suchý zip, protože malému prostě sedí a nikde ho netlačí. V renu nám nic nesedělo (ani essi ani bama) a v deichmanu seděly elefanty i ty s tím medvědem. Elefanty byly užší než buble gummers, ale delší, takže tam byla potřebná vůle, nicméně taky někde otlačovaly nožičku, jak bylo vidět po sundání ponožky už v krámě. Dvoje boty jsem vrátila Baťovi, protože ač v krámě seděly, tak doma byly vidět ty otlaky.. Nakonec tedy mám sandály z Deichmanu a polobotky od Bati. V praze je větší výběr, mají tam prodejny ty Fare atd., ale vždycky je to na praze xy, to bych musela kvůli každýmu krámu z jednoho konce na druhej 😝 🙄 😀

yanna.o
15. črc 2009

prostě jsem chtěla říct, že jsem tady kvůli tomu lítala jak magor a nakonec jsem teda koupila i plný i otevřený boty na tohle léto, kdy stejně furt leje. Malý měl navíc nožičku akorát takovou, že 22 mu byla přesně, úplně akorát a celý léto před náma a já chtěla malou vůli (tím nemyslím velký boty!), nožička mu roste rychle. Zkoušeli jsme jedny boty za druhejma a když už to vypadalo nadějně, tak stejně tlačily nebo byly naopak volný. Byly to veselé zkoušecí dny 😀 Takže ta značka je sice fajn, ale když neseděj.. Já chci, aby to nebylo tvrdý jak beton, mělo to pevný opatek, nedřelo to, mělo to tu vůli, kterou to mít má a bylo to kožený a sedělo to na nožičce.. 😅

elin84
29. črc 2009

Výborný výběr všech značek mají v Brně v Žirafce. Najdete je blízko parku Lužánky : http://www.zirafka.com/kde-nas-najdete
Pokud jde o nás, byly jsme tam moc spokojené s uzavřenýma botkama od Fare, sandálky máme Superfitky. Kupíte tam ještě plno dalších značek jako Santé, Pegres, DPK a další (co já vím ještě).
Boty přes internet bych nekupovala, viděla jsem na vlastní oči jak při zkoušení seděl každý model jiná velikost. Takže bez vyzkoušení ani náhodou. Botky z obchoďáků jsem nezkoušela, tak nevím, ale četla jsem, že v testech značky jako Baťa nebo Daichman celkem propadly. Takže holky, ať se vašim capartům dobře ťape 🙂

samko1
11. zář 2009

ahojte baby.. potrebujem radu,, dnes sme boli kupovať botičky a páčili sa mi essi ale mali divný tvar podrážky - taký do lodičky - to hovorila predavačka.. ide o to, že podrážka bola nazadu a napredu mierne ohnutá.. tak neviem, či je to vhodné pre ročné dieťa - ale veľkostne ich mali na takéto detičky.. nemáte s tým niektorá skúsenosti?? ďakujem za rady...

spetra
15. zář 2009

samko: mě je vyloženě prodavačka doporučila jako vhodné první botičky.... tak doufám že je to ok...

power700
15. zář 2009

My měly první Superfit a naprostá spokojenost! (cena asi odpovídá kvalitě-stály asi 950 Kč) 😉

usounek25
17. únor 2010

Ahoj holky, co se týče značky botičky a jejího správného výběru, tak jsem si tu toho přečetla dost, ale měla bych trošku jinačí dotaz ohledně dětských botiček. Co říkáte na tvz. dědění botiček po sourozencích či jiných dětech?? Je mě jasný, že první botičky by mělo určitě mít dítko svoje, aby si je prošláplo podle tvaru své nožičky atd. Ale co pak - kupujete dětem úplně nové boty anebo dáváte třeba po sourozenci nebo po kamarádčině dítku?? Já bych samozřejmě Adámkovi nejraději kupovala botky vždy nové, ale upřímně byla jsem docela v šoku z nehorázných cen dětských bot a při představě, že koupím jedny boty minimálně za 500,-Kč a za pár měsíců budu kupovat další 😝 . Jen by mě prosím zajímal váš názor zda kupujete vždy botky nové anebo svému dítěti dáte i botičky půjčené po jiném dítěti. Co jsem tak vypozorovala ze svého okolí od mamin, tak je spíš v kurzu ta varianta druhá tedy půjčování botek. Díky.

hanka23
18. únor 2010

My máme děti tři ale kupujeme botky nové. Já se docela bojím, že bych jim nožičky zničila a to si radši odepřu něco jiného.
Boty po starším sourozenci máme jako náhradní, např. jsem je dala na odrážedlo (a po týdnu byly prodřené), nebo na písek.

emmka3
18. únor 2010

my mame teraz prve botky od DPK, take kozene na zavazovanie a maximalna spokojnost ... na SK su dos drahe, ale kupovali sme v Brne, tak 10€ v keseni ... uz mame len malu rezervu, tak som bola objednat nase slovenske Sante, tiez vyzerali fajn, makka koza, celkom pruzna podrazka, tak sa uvidi ako sa bude malemu chodit ... jo a na vonka mame zimne Peddy, tiez pohoda, maju teky znak slona, myslim, ze v Cechach to znamena certifikaciu

llllucka
18. únor 2010

usounek:nemám v úmyslu dávat dítěti už nošené boty.Ani od sourozence ne.Pokud sis toho hodně načetla,tak jsi určitě četla,že dávat ojeté boty se nemá,protože každý máme jinou nohu (sklon,tvar,styl chůze,...)takže můžeš lehce dítěti nohu deformovat.Je to drahá sranda,ale radši ušetřím na něčem jiném a koupím nové,kvalitní boty.

sendy10
18. únor 2010

My sme mali Superfit, aj Liliputti. S oboma velka spokojnost 😉 .

mates22
18. únor 2010

My nosíme od malička jen zdravotní, Pegres nebo Essi, na léto teda měla sandálky Bamy (ale to až ve třech letech). Kupuju vždycky nové, leze to do peněz, ale na druhou stranu mi to nestojí za to, aby se jí pak zhroutila klenba nebo zdeformovala noha....prý je to tak, že dospělák si prošlápne botu, dítě spíše naopak- takže pokud podědí nějak blbě natvarovanou botku, natvaruje se mu blbě i nožka. Bačkůrky do školky máme taky Pegres (se žirafkou), jsou užší a tudíž je možné koupit trochu větší (tedy ne o doporučených 1,5 cm, ale tak o půl čísla jo) a ani tak se nevyzouvají.
Na dětech se šetřit nedá, ale stejně bych řekla, že na to obchodníci hřeší a všechno je to předražený, jenže co naděláme. Je to začarovanej kruh, oni nezlevní, dokud my budem kupovat a my maminy zas budem kupovat, protože nám nic jinýho nezbejvá. Ale třeba oblečení kupuju sice značkový (myšleno tím, že ne z tržnice), ale jetý, děcku je to jedno a ušetřím tím třeba zrovna na kvalitní botky.

zzuzinda
19. únor 2010

Zdravím, my kupujeme Pegres, jsou perfektní, krásně sedí na tlapce a bezvadně se obouvají. A vypadají pěkně. Kupuji je v Praze na Sokolovské ulici (u Florence) a mají tam docela rozumné ceny. I bačkůrek a ty mají se žirafou.
Použité měl Adámek jen jednou sandálky, když s bídou chodil a my vyrazili v září na Sardinii. Takže měl ty botky asi 3x, jinak běhal nahatej, bosatej a byl spokojenej. Jinak použité nekupuji.
Akorát teď mi , potvůrka, vyrostl ze zimních botiček. Nový fakt kupovat už nechci, doufám, že už bude teplo, tak má chudák, botky na jaro se silnýma ponožkama.
Dělám to jako Mates, oblečení klidně koupím použité, stejně ho dítka nestihnou unosit a jde sehnat pěkné, ale botky kupuji kvalitní, nestojí to za to, aby si zničil nožičky.

glumy
19. únor 2010

Je to sice trochu mimo téma, ale zajímalo by mě, do kdy mají děti nosti kotníčkový boty? 😕 🙂

mates22
20. únor 2010

glumy - klidně pořád, vždyť i dospělí je nosí 😀 . První botky určitě. My teda dávali kotníčkový prakticky do tří let - protože jsme je tak nějak sehnali (letní na dvou letech byly takový jakoby kotníčkový sandálky s pevnou patou), ve třech letech už měla sandálky s nepevnou patou a podzimní botky na sucháč taky nekotníčkový - aby si je obula sama ve školce. Teď zinmí jsou kotníčkový a na jaro koupíme asi zase nízký kvůli manipulaci.Ale pokud mi padnou do oka kotníčkový, tak budou kotníčkový 🙂
Ale jinak osobně si myslím, že do dvou let to musí stačit, podložené žádnou studií to ale nemám.

ZZuzindo - máme taky ten problém, jestli bude zima trvat ještě déle než 14 dní, tak nevím, co budeme dělat - botky na jaro máme zatím jen jedny spíš parádní střevíčky, ty by s tlustou ponožkou vypadaly fakt nádherně ☹

lamarika
20. únor 2010

A ještě jedna mimo téma, mají nosit děti botičky od doby kdy se postaví a nebo až chodí jako suveréni? 😕

glumy
20. únor 2010

Mates, moc dekuju za odpoved🙂 Syn je jeste malej, teprve zacal chodit, ale nez se narodil, koupili jsme mu v anglii dvoje boty, samozrejme ze ne kotnickovy, frajersky tenisky, protoze nam to nedoslo. Jsou to 23, ale uz ted ma 20, tak asi budou jen do kocarku😀 Na jaro tedy asi koupime takovy tenci kotnickovy, plus novy na doma, ale premyslim, jetsli nemame koupit na doma spis takovy ty kotnickovy sandalky? 😅
Lamarika, to je tezky, protoze nekdo rika, ze az zacne suverene chodit, nekdo, jako treba nase fyzioterapeutka, rika, ze by deti mely mit botky uz kdyz zacnou chodit kolem nabytku. A pak si vyber 😕

lamarika
20. únor 2010

no právě, taky jsem těch názorů slyšela víc. . . 😅

mates22
21. únor 2010

lamarinka, my chodili s malou na rehabilitace, tedy kvůli zvedání hlavičky, ale tam nám taky ta sestra povídala, že botky by dítko mělo mít hned jak se postaví a obchází nábytek. Ovšem v praxi - naše malá nosila doma bačkorky, takový ty kotníčkový s přezkou, jen do té doby než si je dokázala sama sundat a že má ručičky fakt šikovný. Pak už běhala po bytě furt bosa a to jí zůstalo, není to asi moc zdravé, ale ona už má svojí hlavu a tohle je jedna z mála věcí, kterou prostě nějak nejsem schopná uhlídat - dám jí bačkory, otočím se a už je nemá........bych se musela zbláznit. Klenba je zatím v pořádku, tak snad jí to nějak moc neubližuje, pevně doufám.

glumy, nic si z toho nedělej, malá taky dostala k prvním narozkám dvoje super hezký botky puma, jedny měla asi tak jednou, dvakrát místo bačkor někde na návštěvě a druhý vůbec ☹. Myslím, že kazit jim nožku za cenu toho, že budou vystajlovaný se moc nevyplatí

glumy
21. únor 2010

Mates, to je mi jasný, že mu je nebudeme rvát jen proto, že je máme v šuplíku 😀 Holt kdyz jsme je kupovali, tak mi to vubec nedoslo, ze by mely byt spatny, stejne jako treba pri porizovani vybavicky, nekolik veci jsme koupili uplne zbytecne... 😅 😝 Doma nosí Kubík takový ty kotníčkový bačkůrky na tkaničky, zatím si je nesundavá. Teda umí to, ale asi mu nevadí🙂

lamarika
21. únor 2010

glumy my máme taky tykový ty kotníčkový bačkůrky na přasku. Ze začátku jsem mu je dávala ale z jiného důvodu. Máme doma parkety a malej jak se zvedal, tak mu to klouzalo. Takže přišly na řadu bačkůrky, ale až později jsem si říkala jestli to je dobře mu je dávat když se teprv staví. Teď už běhá kolem nábytku jako drak a nožky vypadaj v pořádku. . . Že se dají rozepnout na to ještě naštěstí nepřišel 😉

blandik
25. bře 2010

Ahojte,

asi te'd hodně z nás řeší botičky na jaro. My jsme měli Pegres capáčky (ty stály kolem 400,- a byly celokožené). Ty mají ale pouze do vel 22, a jiné vzory už mají za 600-700,-. Tak zvažujeme jaké boty koupit. Uvítala bych tipy, jaké jste měly značky bot, vzory a jak jste s nimi byly spokojené. Určitě chceme kožené boty ke kotníkům. Malému je rok a půl. Koukala jsem na Ba'tu, měli jsme od něj boty na zimu, a zdály se mi dost pevné, málo pružné.

robin154
25. bře 2010

My máme Bartek celokožené kotníkové a spokojenost. Akorát mi připadnou docela těžké, ale malá v nich statečně chodí. Teď jsem chtěla koupit něco na písek - ne celokožené ani sandály, něco mezi tím, nějaký tenisky a v dětské certifikované obuvi toho moc na výběr není 😖 resp. jsem tam nenašla žádné.