Nové nebo obnošené boty pro dítě?

ajja87
6. říj 2017

Ahoj,prosim poraďte, koupili jste dítěti,co začíná chodit, nové boty nebo jste dali obnošené? Děkuji.

gnozka
7. říj 2017

@ajja87 no jeste po více dětech ?? To bych manželovi rychle vysvětlila ?ze muze ditku akorat zničit nohu . A pokud si to můžete dovolit tak neváhejte . My teda meli superfity ty jsou hodne drahé ale dobre jsou Jonap, protetika, Fare , sante . Akorat ted mi dala kamarádka docela dobrou radu . Vlastní obchod s dětskými botami , řešila jsem boty na zimu , normalni a snehule a poradila mi prave at pořídim superfity protoze maji speciální membránu s kterou múzou o do sněhu takže nam vlastne úplne v pohode stačí jedny boty na zimu a nemusím řešit i snehule . Stoji teda 1200 ale kdybych kupovala jedny na nošení a jedny do sněhu dam za to vic . Tu membránu maji i pry nekteré Jonap. Stačí se poptat v obchodě , meli by Vam poradit .

mia255
7. říj 2017

@petrinda já se s vámi nechci hádat, nevyznám se v klasických tvrdých botech pro děti ale to, že vám je dítě až tak moc prodre opravdu není známka kvalitních bot... kvalitní značka to být může ale třeba zrovna ta rada anebo jen ty vaše byly nekvalitní. Stojím si za tím, že kvalitní boty za 1500-1600 dítě opravdu na odrazedle ani nijak jinak nezničí do takového stavu jaký popisujete.

petrinda
7. říj 2017

@mia255
také se nechci hádat, popisuji jen vlatní zkušenost. Ono to hlavně bylo tím jak a jak často jezdil..v té době ho to hrozně chytlo a denně ujel i několik kilometrů. Takže s tím výrobce dětských bot moc nepočítá, a proto jsem je ani nešla reklamovat. A že drahé boty nejsou zárukou kvality to znám z vlastních bot, dnes se téměř všechno dělá jen na chvíli..

tegilb
7. říj 2017

Nechápu jak může nějaká pipina odsuzovat lidi co dětem nekupuji kočár za 30.000,- ale stačí za 10.000,- oblečení jen značky za X tisíc, ale přeci stačí za pár korun, stejně z toho vyrostou a k čemu je to, co z toho mají ty děti? Že by nějaká barbina pitomá nekoupila použité boty... a proč ne, hned z toho vyrostou a za tisíce jedny boty proč? Chudák jejich partner ať platí a ony nakupovat a užívat a nic nedělat :D JÁ DOMA PRACUJI A STARÁM SE O DVĚ DĚTI ABY MUŽ NEMUSEL NA BRIGÁDU, NEMUSÍME MÍT ZNAČKY, JSEM RÁDA ŽE NEJSME SNOSBSKY A NEPREDVADIME SE 🙂
Jestli jim dělá dobře že by jim jako měl někdo závidět... a jako co to že na ně každej kouká jak jsou trapný zlatokopky :D

eviicka
7. říj 2017

@tegilb ??? Na koho narážíš? Nevšimla jsem si, že by se tu někdo projevoval jak píšeš...

mia255
7. říj 2017

@tegilb to, že člověk dětem koupi nové kvalitní dražší boty aby si neničily nohu obnošenymi je snobství? Tady někdo závidí.... 🙂

gnozka
7. říj 2017

@tegilb absolutne jsem vas nestihla . Myslim zentady naopak padlo ze spíše oblečeni nakupujeme z druhe ruky ze neni potreba úplne nove . Jen comse tyče bot tak to neni otázka toho se “ukázat” ale otázka pořídit dítěti kvalitni obuv aby prave v začátcích nedocházelo k zničeni nohy . To Vam potvrdí každy ortoped a neurolog . Az bude dělat nejaka firma kvalitni obuv za 100,- klidne ji koupím .

ajja87
autor
7. říj 2017

@tegilb ja nikoho neodsuzuji,sama taky nemam kočár za třicet a ani dvacet tisíc,Rozhodně mi nevadí věci z druhé ruky,moje dítě má 90 % věci z druhé ruky,rada nakupuji v bazarkach.ani hračky nemá nové,k prvním Vánocům dokonce dostalo pouze gumové hračky do vany a dupacky,kdybych byla snob,tak ji nakoupím dárků za tisíce,dokonce mi to bylo trochu i lito, že neteri jsme koupili dražší věc než vlastnímu dítěti.A jednalo se pouze o pár korun. Nechápu tedy,co se tu rozcilujete, mě spíš šlo o to,jestli pro vývoj nožičky je opravdu důležité koupit nové boty a nebo můžu dát nošené.Takze podle mě tu jde spíš o zdraví a ne snobství.Presne jak píše gnozka, když koupím kvalitní obuv za pár korun, nemám problém ji koupit.A naopak budu ráda, když mi penizky zbydou a mohla bych prdolovi koupit něco z čeho by mělo radost,pochybuju že v roce oceni, když mu koupím boty.Neziju si na vysoke noze jak si myslíte,jsou i měsíce,kdy se dá říct, že žijem od výplaty k výplatě,ale pak zase něco ušetříme a schovame to na takovéhle důležité věci,jako třeba boty.A raději si urvu od huby já a koupím něco prckovi.Sorry všem kdo četli tenhle dlouhý monolog,ale paní mě docela namichla.

gnozka
7. říj 2017

@ajja87 me pani taky namichla. Ale nebudeme se rozčilovat . Za to nam to nestojí . Ale nejdriv jsem si myslela ze si pani spletla diskuzi 🙂))

nafuka
7. říj 2017

@ajja87 měla to i na hlavní zdi. Nahlásila jsem to a je to pryč🙂

michaela6599
7. říj 2017

Nové , nošené bych nekoupila natozoak když začíná.kazdy dítě má jinak tvarovanou nohu atd . Do toho to se vyplatí investovat do nového není to podle mne jako s oblečením

ajja87
autor
7. říj 2017

@nafuka díky😉

ajja87
autor
7. říj 2017

@gnozka Tak tak, žádné rozcilovani,pani měla asi špatnou naladu a potřebovala se vypovidat.Taky jsem nejdřív myslela,ze si spletla diskuzi,ale pak mi přišlo, že tím mířila na mě.

77moona
7. říj 2017

Kupuji vždy dvoje boty. "Hlavní" vždy nové a kvalitní značku, např. primixi, Geox. Pak máme boty druhé, které slouží jako záložní pro případ, že by si dcera první např. promocila, nebo bych je já vyprala. Takové kupuji bazarové.

eviicka
7. říj 2017

@77moona tohle řešení mě taky napadlo.

Nákup nás bude čekat brzy a určitě koupím nové (ostatní oblečení má hlavně z druhé ruky sem tam Lidl, Globus apod.). Ale říkala jsem si, že záložní boty, když by třeba promokly nebo když bude na dvoře extra bláto bych někde koupit/půjčit mohla.

tegilb
8. říj 2017

@nafuka nahlásila :D tak nikdo jiný než já to nesmazal, nebylo to myšleno na jednotlivce, ale obecně když vidím ty zmalované značkové pipky jak se předvádí, nic proti vám 😉

leneee
8. říj 2017

@77moona delame to take tak-hlavni botky,nosene nejvic a nejcasteji jsou nove,druhe "zalozni" jsou po kamaradky detech a syn ted bude mit po dceri - klidne i ruzove 😉 dokud mu to nebude vadit. Jinak uplne ty prvni botky podle mne staci poridit jedny, kvalitni a pokud nejsou penizky na nove,tak klidne i nosene,ale nejakou kvalitni znacku -i bazarkove se daji koupit nove nebo skoro nenosene.

nafuka
8. říj 2017

😨růžovou na kluka. To už dám radši holce klučičí.

rebe
8. říj 2017

@nafuka Proč ne? Syn si občas rád vybere růžové věci po ségře, mám mu bránit? Celou historii byla růžové mužská barva, nosili ji šlechtici, kardinálové, papež... Naopak barvou ženské nevinnosti byla bleděmodrá.

kometkak
8. říj 2017

Oblečení absolutně neřeším, ale na botech si dávám opravdu záležet, ale byla k tomu dlouhá cesta objevit co ano a co ne. Pro začínajícícho chodce ideálně capačky. To je jedno jestli jsou nošené nebo nové, jelikož na nich není co vyšmajdat, Klidně až do 3 let. Pokud chcete na zimu na ven doporučuji barefoot obuv (napodobují bosou chůzi) Tedy co nejměkčí podrážka (úplně maximálně ohebná). Ne nějaké tvrdé kopyta. Hodně prostoru ve špičce, úplně bez podpadku. Takže třeba Filii, Frodoo, Bobux. atd. (Takže Fare, Nike, Sante, Ecoo atd opravdu ne, naprosto nevhodné i když se tváří, že jsou pro děti..). Barefoot boty se dají pořídit i v perfektním stavu z druhé ruky. Nebo koupit nové a s minimální ztrátou prodat (což doporučuji a většinou dělám já). Obratem prodám naše nošené, přidám 300 Kč a koupím zase nové.. Mám teď pro roční dceru za 1200Kč použité zimní Filii ježděné jen v kočárku a jsou naprosto boží. Za 1000Kč je za dva dny prodám. (Dříve jsem koupila synovi třeba nové Fare, Jonap, Geox za 1200 a prodala za 200 a boty to byly strašné) Bohužel u velikostí nad 30 je obrovský problém něco sehnat. Řeším to obstojnou značkou D.D. Step..