Obuv Lupilu, jak moc je kvalitní?

karolly
11. říj 2017

Ahoj holky,
zítra chci v Lidlu omrknout zimní boty Lupilu.
Máte prosím některá zkušenosti, jak moc kvalitní jsou? Zda jsou vhodné i pro nožičku 16ti měsíčního dítěte?
Do teď jsem kupovala obuv zdravotní - Santé a podobně. U těch Lupilu mě dost láká ta cena. Ale bojím se, aby to nebylo na úkor kvality no...

mandala
11. říj 2017

Dle mne kvalita dobrá, ale na můj vkus příliš tvrdé a neohebné, pro takhle malé dítě bych nekoupila, ale samozřejmě záleží na tobě, jaké vlastnosti obuvi preferuješ...😉

karolly
autor
11. říj 2017

@mandala Je jasné, že přednost má kvalita před cenou 🙂 Já tam kupovala jen obuv pro dospěláky a ta mi přišla dobrá. Ale s dětskou jsem opatrná, proto se radši ptám. Moc děkuju!

mandala
12. říj 2017

@karolly Měla jsem spíš na mysli, že někdo preferuje pro děti pevnou obuv, někdo spíše měkkou s ohebnou podrážkou, tak ta z Lídlu je spíš dost pevná, ale je to pouze můj názor..😉

robin92
12. říj 2017

@karolly Taky mi prijdou ty botky dost tvrde, ale jak ktere. Koupila jsem tam malemu treba tenisky na litacku a v pohode. Nenosi je porad, botky stridame pravidelne, tak na takove behani staci, hlavne maly mi ze zacatku silene nicil boty na odzaredle ☹

karolly
autor
12. říj 2017

Tak dneska jsem to byla omrknout a máte pravdu holky. Byly šíleně tvrdé. Skoro nešla ohnout podrážka.... Jinak byly super, ale....

anetka1701
12. říj 2017

Já ty snehule kupuju každej rok... ale jen snehule 😀😀 jinak jedeme v Keenech a Superfitech

budilinka
12. říj 2017

Já bych boty takhle malému dítěti v Lidlu nekoupila. Dcerce byly 3 roky a stále se držím kvalitních osvědčených značek zimních bot, kde cena nejde pod 1000 Kč. Nedám dopustit na Fare, dokonce minulý rok zvládly i sáňkovačky, takže jsem ani sněhule nekupovala a ještě máme objednané Jonap, ty chci zkusit poprvé, takže věřím, že dcerka bude spokojená, hlavně její nožky 😉

verkaver
12. říj 2017

@budilinka Ale vyšší cena není bohužel vždy zárukou kvality... Pro malé děti se dají sehnat zimní botky do 500,- a kvalitní.
@karolly Ty Lidlové boty kupujem starším dětem 8-12 let cca,menším ze Sportissima nebo Deichmanna a ten nejstarší už je dost vybíravý v 15 letech,takže tam je to o něčem jiném... 🙂

kexina
12. říj 2017

@verkaver a mohla bys být přesnější, kde se dají sehnat boty do 500? Já co se předběžně dívala, tak se ceny bot pohybovaly kolem osmi stovek...

verkaver
12. říj 2017

@kexina Píšu pro malé děti,nevím,pro jak staré myslíš... V Deichmannu i Sportissimu jsou pořád akce,zimní boty do vel. přibližně 28 jsou tam do pětistovky úplně v pohodě 🙂 Teda,samozřejmě nesmíš být extra náročná,což my nejsme. Stačí mi,že to nejsou boty od vietnamců,ale z kamenné prodejny,což tady ty dvě firmy jistě jsou. Známá kdysi kupovala extra značkové a údajně nejlépe hodnocené dětské boty,které nekoupila pod 2.000,- Poté,co se doslova po dvou měsících rozpadla špička a vylezly z toho nějaké drátky či co,šla je reklamovat a bez úspěchu. Že prý její dítě neumí správně chodit! Byla docela neústupná a po všemožných tahanicích ji zakázali vstup do jejich prodejen...fakt. To jen tak na okraj k těm drahým a údajně kvalitním botám.

kexina
12. říj 2017

@verkaver Myslím na úplně malé dítě. Prtě zatím ještě nechodí, ale vzhledem k tomu, že bydlím na malém městě, tak jsem se dívala dopředu. A buď můžu nakoupit jen tady = v lékárně za 850 a více nebo u Vietnamců, nebo musím pro boty jet 60 km do nějakého nákupáku v Ově, takže jakýkoli tip na dobré boty za solidní peníze se hodí. Takže díky. 🙂

verkaver
12. říj 2017

@kexina Teď se dívám na stránky Deichmanna,sněhule za 299,- a 399,- kotníkové zateplené boty 499,-

verkaver
12. říj 2017

@kexina https://www.sportisimo.cz/zimni-boty/#velikost-...[]=2302&velikost-obuvi[]=2304&velikost-obuvi[]=2306&velikost-obuvi[]=2308&velikost-obuvi[]=2310

budilinka
12. říj 2017

@verkaver Já jsem boty, které moje nejen oko ohodnotilo jako kvalitní, za 500 opravdu nikdy nesehnala. Ale tak každý muze mit měřítko někde jinde 😉

alcar
12. říj 2017

Ja kupuju Loap. Z Deichmanna se nam boty rozpadly po ctyrech nosenich a Lidlovske jsou desne tvrdochy.

verkaver
12. říj 2017

@budilinka Tak jasně,každý kupuje dle svého přání nebo možností,to je jasné 🙂

soleilll
12. říj 2017

@kexina Pokud tvoje dítě ještě nechodí, doporučuju první boty koupit až opravdu bude chodit a v kamenné prodejně s vyškoleným personálem. Každé dítě má např. jinak širokou nohu a to ti poradí právě jen odborník. Plus správně změří velikost boty. Ale určitě nemusí jít o boty nad 700,- za celoročky a nad 900,- za zimní. Ale zimní bych jako první boty nekupovala, taky pořídím celoročky, jestli se malá v zimě rozchodí.
@karolly Pro tak malé dítě bych asi pořídila boty ve specializované prodejně. Od 2,5 let ale nakupuju i ve zmíněném Sportisimu a dobrý. Sice nemají atest, ale pro mě je důležité, že jsou pohodlné, nepromoknou a hned si je neokope. 🙂

lazarevo
12. říj 2017

@budilinka tak v Dretovicich mají sídlo firma Sante české zdravotní boty, tam seženete boty i za 50 nebo 100Kc!!!! Nebo za 500kc to nejběžněji, je to tím ze tam je prodávají staré typy ve sklepě, jinak se zárukou naprosto nové jen starsi modely nebo za padesát ze jim vybledly barvy..... A dětské zdravotní s membránou no je tam tedy šílený nával, jedna paní tam brala boty za padesát úplně super jen proto ze jednu bota měla číslo 29 druha ale 30 ale nebylo to vůbec znát a hlavně její dcera do bot stejně dá ortopedickou vložky tak jim to bylo jedno, ale boty s membránou zdravotní nové za padesát 🙂
Jinak mají atest

kexina
12. říj 2017

@soleilll Tak neříkám, že budu kupovat hned teď, jen jsem se dívala když jsem byla v lékárně a těch osm stovek mě fakt dostalo do kolen. Ale "kamenná prodejna s vyškoleným personálem, kde nohu odborně změří"? To je sice nejspíš pravda, ale obávám se, že na maloměstě naprosto nereálné... ☹

lilulilu
12. říj 2017

@kexina To je bohuzel nereálné i v nekterych velkomestech:(

karolly
autor
12. říj 2017

@kexina Osm stovek je zlaté... Já se dneska dívala v lékárně na zimní a to se jsem se teprve nestačila divit...

soleilll
12. říj 2017

@kexina Když budeš chtít, určitě najdeš. Myslím, že první boty jsou důležité, protože jestli nemáš starší dítě a tuhle zkušenost, opravdu těžko odhadneš, co dítěti sedí. Ono ti neřekne, jestli ho tlačí, že jsou mu malé atd. Jako určitě ho to nezabije, ale já osobně bych se bála, že mu tu měkkou nožku nenávratně poškodím hned na začátku, sotva ji začalo používat...

petrasipkova1
12. říj 2017

@kexina Osm stovek do kolen ? Já kupuji dceři barefootovou obuv, zimní bota 2000 Kč, celoročky 1800 Kč, šetřím v podstatě pořád jen na boty 😀 . Naštěstí jsou krásně prodejné, takže nakonec vyjdou třeba na 500 Kč - 600 Kč. Doporučuji zakoupt Měřidlo Plus12, je velice těžké poznat jestli bota sedí. Na webu V Pavučině jsou skvělé typy jak změřit nožku. Na boty dávám sakryš pozor, hlavně aby byly dostatečně široké, v normální obuvy byly botky dcerce všechny malé a to má podle rozměrů normální nohu, od nohy se odvíjí celý člověk, to jestli bude mít dobrý postoj, bolesti zad, krční páteře, hlavy, klouby, atd atd.

kexina
12. říj 2017

@karolly No jo, jenže těch 850 bylo za letní sandálky. 😉 Jo a omlouvám se, "trochu" jsem ti nechtíc odvedla diskuzi jiným směrem, tak snad se zase vrátí do původních kolejí.

@soleilll Budu hledat, to víš, že ano, jen to bude dost složité.

@petrasipkova1 Neuraz se, ale řeknu to naplno - nekradu, abych kupovala takové předražené věci jako je barefoot. Představ si, že na světě žijí lidi, pro které je osm stovek hodně peněz.

petrasipkova1
12. říj 2017

@kexina jasný,chápu,neurazim se,však je to každého věc,každý má jiné priority někdo to utratí za cígo,pivo, kadeřnictví například. taky mám jen rodicak,ale dá se to. Ale jasný,že kdo to nezkusil,tak nevi co je to za rozdíl pro dítě a pohybový aparát.

karolly
autor
13. říj 2017

@kexina To se neomlouvej 🙂 Moje diskuze už je v podstatě bezpředmětná 🙂