Ploché nohy. Kde koupím boty velikosti 23?

mn.
8. zář 2011

Ahoj!
Malému jsou téměř dva roky. Už nějaký čas jsme pozorovali, že má dost ploché nohy. Vím, že v tomto věku je to celkem běžné, ale u nás to byl extrém. Tak jsem byla s malým u ortopeda. Doporučil nám ortopedické vložky, které ovšem varábějí na míru, ale až od 3 let kvůli spolupráci děťátka. Tak zatím máme kupovat botky, které mají vnitřní vyvýšení stélky. Ovšem prošla jsem spoustu obchodů, ale sehnat takové boty ve velikosti 23 je téměř nemožné. Na ven jsem nakonec sehnala boty Falcon. Je to polská, ne moc známá značka, ale boty jsou kotníčkové, pevné, celokožené, stélka dobrá. Na doma jsem zatím žádné vhodné sandálky neobjevila, tak zatím chodí většinou jen v ponožkách. Prosím, nemáte některá podobnou zkušenost? Nevíte, kde koupit vhodnou obuv pro ploché nohy v tak malé velikosti?
Děkuji.

kolca
8. zář 2011

Ahojky já koupila malému v lékárně tyto http://www.mb-detskaobuv.cz/mb-detskaobuv-cz/12.... Ten typ 47 - kotníčkové. Koukám, že jsou od velikosti 20...

kolca
8. zář 2011

oprava TYP 72 - ale asi v nich nebude rozdíl v té stélce, jen v zapínání. Já chtěla na suchý zip, aby si to syn zvládl obout sám.

alenkatw
8. zář 2011

Ahojky, my máme stejný problém, malému jsou teď 3 roky, a taky musíme nosit všechny botky "pořádné" prakticky už od dvou let. Na doma nosíme na doporučení doktorky sandálky od Santé (http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1...) - mají pěknou klenbičku a hlavně drží nožky pevně v kotníčku. A na ven nosíme botky od Superfitu, dražší, ale pevné a taky s pořádnou klenbou. Je důležitý, aby byla nožka hlavně hodně zpevněná, aby v té botce nelítala. Určitě nenechávat běhat doma jen v ponožkách, to je nejhorší, aspoň naše dr to říkala... ale je pravda, že když někde jsme a lítáme bez botiček, tak to má horší. To je naše zkušenost, třeba pomůže...

kalo
8. zář 2011

Holky, je někoho dítě u VZP? Prý od května už vložky neproplácí a musí se hradit celá částka..což je kolem 800,-Kč...Měli jsme vožky napsané od ortopeda jen jednou a další si máme platit..je to dost peněz s ohledem na to, že jsou potřeba min.každé 3 měsíce nové, jak nožka roste... ☹

akdar1
13. zář 2011

Zdravím... Náš syn má vpáčené kotníky do vnitřní strany - ve třech letech jsme byli u ortopeda, který řekl, že mu máme koupit pořádné boty - vždy měl nové a značkové (kvalitní) - a za rok kontrola. Jelikož má vysoký nárt a další vložka by byla asi problém pro obouvání, zkusila jsem vložku Hanák - má je od konce května a vyboulená klenba se začíná vtahovat a kotníčky narovnávat...prý min. půl roku, aby byl vidět efekt... 😉 Já jsem si je pořídila také, kvůli počínajícím vybočování palců, tak uvidím...

sichatka
19. led 2012

Ahoj holky, prosím o radu. Doktorka nám předepsala ortopedické vložky na míru a dala mi radu, abych holkám koupila na jaro vysoké kontíčkové boty.Poradíte mi, kde se dají sehnat kvalitní boty, aby se dala stélka vyndat a nahradit ortopedickou? (ESSI ani Pedy to nemají)
@alenkatw - to nám zase doporučili běha jenom bosy a co nejčastěji i doma. Ono asi co problém, to jiný tip rady

marjama
20. led 2012

@sichatka Ahoj, my taky máme předepsané ortopedické vložky - zatím jsou teda ve výrobě 🙂 My kupujeme boty taky buď v Essi nebo ještě v DPK. Obecně si ale myslím, že z jarních a letních bot se stélka vyndat nedá a vložky se prostě dávají do boty na stélku. Vyndavací stélku mají podle mě jen zimní botky. 😉

hojda
20. led 2012

@marjama Superfity a jiné dražší botičky mají vynadavací stélku, kromě sandálků myslím( nebo možná i tam jde vyndat nevím ty jsme neměli). Řekla bych, že podle té vyndavací stélky se docela pozná, že jsou to kvalitní botičky, u levných botiček, jsem to nikdy neviděla.

vafle
20. led 2012

@sichatka z bot z Beďa obuv se stélka vyndat dá i ze sandálek...a boty mají žirafu takže by měly být kvalitní

Zneužiju toto téma také bych potřebovala poradit můj syn má vysoký nárt nosí boty velikosti 18 nemá někdo podobný problém nevím kde sehnat boty které by byly dostatečně vysoké a přitom krátké

marjama
20. led 2012

@hojda Aha, no tak to je pro mě novinka. My teda kupujeme ty Essi, kde se cena pohybuje za jarní boty kolem 800,- a v DPK taky kolem 800,- a to mi nepřijde málo 😖 A kvalitní snad jsou taky a stélku se mi z nich nikdy vyrvat nepodařilo 🙂

hojda
20. led 2012

@marjama Podle mého názoru jsou Essi a DPK spíše taková střední třída (i když cenově mi tedy přijdou drahé dost, v podstatě, jako skoro všechny dětské botičky, když si člověk vezme, jak dlouho je ty prďoši nosí ☹ )

hojda
20. led 2012

@vafle Kamarádky kluk má taky vysoký nárt a prý kupují botičky u Bati, ale kvalitou a zdravotní nezávadností nevím, jesli odpovídají. Jinak zimní boty pro vysoký nárt jsou Vikingy, ale ty jsou opravdu dražší.... 😠 😠 😠

marjama
20. led 2012

@hojda Jo, jo, to máš pravdu. Je docela drsný, když boty za osm stovek člověk musí nazvat střední třídou co 😠 Nám boty vydrží tak 3 měsíce a je po nich 😠 Teď nám k tomu ještě přibydou výdaje na ty ortop. vložky a je to úplná "paráda". Chjooooo.

vafle
20. led 2012

no ale já potřebuju maličké botičky u bati mají tak od 21 ty vikingy neznám ale teď jsem se dívala na jejich stránky a taky to je od 20

hojda
20. led 2012

@marjama No na oblečení se i ušetřit dá, ale na těch botách ne ☹

lynks
11. bře 2012

@mn. ahoj, můžu se zeptat, jak jste zjistili, že má ploché nohy? Takhle malý děti snad tu klenbu nemaj vyvinutou ještě jako dospělý. Nechávala jsi ho běhat často bosého?Tak se nejlíp trénujou a posilujou svaly na chodidle, ploché nohy spíš vznikají, když se od mala nožky omezujou botičkama se silnou podrážkou.

jijitka
11. bře 2012

@mn. ahoj, malý má taky ploché nohy, navíc kotníky do X, ortoped to zjistil v jeho necelých 2 letech (náhodou, měla jsem ho s sebou při mé návštěvě, tak mi ho preventivně zkontroloval) a vložky do bot mám od něho už od velikosti 22. Možná bych ještě našla webové stránky výrobce těch vložek, snad by sis je mohla i sama objednat. Jestli bys chtěla, pošlu ti kontakt do IP.

dckami
1. čer 2012

ahoj, syn má od miminka problémy s nožičkama, měl i sádry. Má vtočené palečky dovnitř, nosil ortézky, nyní zjistili i ploché nohy - na doma máme nosit kotnčkové sandálky, žádné bačkory a ve 2 letech na kontrolu, což je za pár dní, tak uvidíme, co mi na ortopedii řeknou.... Nosíme výhradně kvalitní zdravotní boty, osvědčili se mi sandále rakouské firmy Superfit, české botky Pegres, Essi, horší jsou již Santé ( díky kombinace kůže a textilu nejsou tak pevné). Známá mi poradila i botky zn. Protetika, ale ty u nás nemají.

lynks
13. srp 2012

@dckami a bosky chodí venku? nebo po kamínkách? ortopedické boty jsou fajn, ale dítě si tak neutvoří klenbu a svaly na chodidle a nožka zůstane plochá. Já měla to samý co tvůj syn, do jednoho roku sadry, teď mě chodidla bolí když dlouho chodím, a podpatky vůbec. Je potřeba se ptát doktoů a hledat na netu. Já jsem ale pro chůzi naboso venku co nejvíc, zapojit ty svaly.

blka
15. srp 2012

Chtěla bych poprosit o radu. Potřebuji koupit synovi bačkůrky do školy. Má plochou nohu a vtáčí kotníčky dovnitř. Teď máme papučky Fare, ale jsou na sponu. Vzhledem k tomu, že do školky chtějí klasické papučky na klínku, což nepřichází v úvahu, tak hledám kotníčkové na suchý zips (aby nepotřeboval pomoc učitelky) a aby byly aspoň trošku otevřené. Fare mají bohužel zavřené ☹ . Dívala jsem se na Befado, ale ty nejspíš nemají tu vnitřní klenbu. Máme sice ortopedické vložky (ale dělané do zimních botů, takže je do ničeho už nedám). Pak jsem koupila vložky od pana Hanáka, ale ty má v botech na ven a další se mi kupovat moc nechtějí. Nejsou sice až tak drahé, ale kupují se po velikostech a při představě, že je kupuju do každé boty...

dckami
15. srp 2012

@lynks jasně, na chatě se snažíme za teplého počasí lítat bosky, naštěstí mu to nevadí 🙂 . Po kontrole na ortopedii mi dr. sdělila, že máme přijet znovu v zíří a to mu nechá udělat ortp.vložky, tak jsem zvědavá. Viděla jsem je u kámošky, tak uvidíme, jaký problém bude sehnat vyhovující botu... Doma mu cvičíme s nožkama a snad to také pomůže, bylo mu také doporučeno zajít na rehabilitaci a nechat mu nožky zatejpovat, tak jsem tozkusila, ale mrňous si to sundavá... ☹

lynks
16. srp 2012

@dckami tak skvělý, snažíš se co to jde vid. Moje máma říkala, jak jsem plakávala, když se mnou cvičila, tomusí být pro mámu těžké, dělat dítěti bolest.
Já si taky někdy tejpuju prsty, ale mám na to takvou lepivou (jako leukoplast) pásku a ta téměř sundat nejde 🙂)) Jmenuje se Spofa tape

ivca15
16. srp 2012

@blka
osvědčily se mi ortopedické sandálky od Protetiky http://www.mb-detskaobuv.cz/mb-detskaobuv-cz/7-..., mají pevnou patu, tvarovanou stélku a zapínání na suchý zip 🙂

blka
16. srp 2012

@ivca15 Děkuji. Ty mají i bílou podrážku jako papučky, že? Ale nikde tam nevidím cenu. To jde objednat přímo na těch stránkách nebo se objednávají jinde?

ivca15
16. srp 2012

@blka
já jsem je koupila přímo u nich v kamenném obchodě, ale myslím, že i zasílají poštou, stály kolem 500,-Kč

blka
16. srp 2012

@ivca15 Děkuji 🙂

upari
28. dub 2013

@akdar1 Já před 2týdny synovi "nasadila" taky boty Hanák - na doma má sandálky a na ven vložky. Syn má plochou nohu a valgozitu kotníků (kontíky dovnitř). Má přes 2,5 roku. Já tyto boty-sandály nosila už dřív a dobrý výsledky, tak jsme je koupili i synovi.
Psala jsi tu už dávno, tak se chci zeptat, jaké jsou výsledky po tolika měsících-letech u tvého dítěte? Děkuju

akdar1
28. dub 2013

@upari U nás bylo asi trochu zlepšení, ale nakonec jsme dle ortopeda nechali udělat otisky a dostal speciální vložky, přímo na jeho nožku - má je teď 14 dnů, ve školce dochází bačkůrky od Hanáka, ale už za to vyhazovat peníze nebudu. Bylo nám řečeno, že jako botičky možná, ale vložky mají tu "díru" pod palcem moc tenkou.

upari
28. dub 2013

@akdar1 Děkuju za info a přeju, ať se našim prckům dají nohy brzo dohromady 😉

25ka
19. bře 2014

doporucila by som converse (skus converseshop)botky tie su uzke ale na prednu cast nozky vysoke presne ako dospelacke a pak uz len dat urobit specialnu vlozku do topanky v zdravotnickych porebach ale neviem kolko to stoji na tak malu nozku. mi zas mame problem s ,,tučnučkou,, nožkou vzdy musime kupovat vacsiu velkost aby to obul alebo kupime velkost ze mu sadne ale musi byt na suchy zips ktory sa aj zapne vacsina co sme mali tak len na okraj sme zapli a boty na snurky si rozvezuje.