Ploché nohy. Kde koupím boty velikosti 23?

mn.
8. zář 2011

Ahoj!
Malému jsou téměř dva roky. Už nějaký čas jsme pozorovali, že má dost ploché nohy. Vím, že v tomto věku je to celkem běžné, ale u nás to byl extrém. Tak jsem byla s malým u ortopeda. Doporučil nám ortopedické vložky, které ovšem varábějí na míru, ale až od 3 let kvůli spolupráci děťátka. Tak zatím máme kupovat botky, které mají vnitřní vyvýšení stélky. Ovšem prošla jsem spoustu obchodů, ale sehnat takové boty ve velikosti 23 je téměř nemožné. Na ven jsem nakonec sehnala boty Falcon. Je to polská, ne moc známá značka, ale boty jsou kotníčkové, pevné, celokožené, stélka dobrá. Na doma jsem zatím žádné vhodné sandálky neobjevila, tak zatím chodí většinou jen v ponožkách. Prosím, nemáte některá podobnou zkušenost? Nevíte, kde koupit vhodnou obuv pro ploché nohy v tak malé velikosti?
Děkuji.

medvidek
19. bře 2014

My chodíme s dcerou od narození k ortopedovi - dědičné špatné kyčle po otci. Nosila dečku mezi nohama, ploché nohy a začala chodit dovnitř. Takže každý půl rok chodíme na kontroly, do každých bot kromě bačkůrek a sandálek nosí ortopedické vložky, které nám vyrobí na míru přímo ve vedlejší ordinaci. Platíme minimální poplatek a máme každý půlrok nové. Dříve, než tuto službu (výrobu vložek přímo u ortopeda) zřídili, tak jsme jezdili na výrobu do Prahy na I.P.Pavlova a tam to stálo ranec. Za boty kupujeme převážně kotníčkové a na tkaničky (kecky, jarní boty), ale samozřejmě, že u sandálek to nejde. Máme výbornou obuv v Čelákovicích i Úvalech. 🙂

lucyjanek
19. bře 2014

Matyášek dostal teď taky ortopedické vložky, protože chodí špičkama dovnitř a má špatnou klenbu. Od mala chodil co nejvíc bos a stejně to nepomohlo. Dostali jsme poukaz, že jsme na jedny dopláceli 99,- (OZP) a druhý jsem koupila za 300,-. Velikost těch vložek je 24,5. A teda botky jsme teď koupili v CCC - jak bačkůrky tak boty na ven a oboje mají vyndavací vložku, takže jsme jí vyměnili za ortopedickou.

clare01
15. dub 2014

Teda nic proti, ale v CCC jsem žádné moc kvalitní boty ani pro děti neviděla.
Proč nechodíte do pořádného obchodu speciálky, obzvláště, když máte ortopedický problém.
To asi kvůli ceně, jak jinak. Na dětech se ale nešetří !!!!!!

kudrlina01
4. čer 2014

@medvidek Mohla bych se zeptat, kam chodíta na ortopedii? My nyní nejspíš ve vašem okolí hledáma ortopeda, malý má pravděpodobně nohy do X a ploché nožky k tomu...Moc děkuji za doporučení...🙂

medvidek
4. čer 2014

@kudrlina01 Jezdíme do Brandýsa nad Labem, na náměstí má ordinaci MUDr. Urban a jednou za 14 dní ve středu tam je i lékař, který bere dětem otisky na ortopedické vložky. Ještě je dětský ortoped u nás v Jirnech, zde se také hned dělají otisky.

kudrlina01
4. čer 2014

@medvidek Děkuji. Mrknu na to. Mohu se zeptat na Vaše osobní zkušenosti? Dobré? Už hledám dva dny a nemohu se pro nikoho rozhodnout... ☹ Děkuji...

medvidek
5. čer 2014

@kudrlina01 My máme jen ty dobré. Pan doktor je sice velmi přísný, ale zdravé nohy jsou zdravé nohy. S oběma zlatíčky k němu jezdíme od narození, s dcerou tedy už šest let a se synem tři roky. Dcera měla špatnou kyčel, nosila dečku a má ploché nohy a chodí "dovnitř", takže má od tří let ortopedické vložky a každý půlrok má nové. A syn měl nožičky v pořádku, ale teď ve třech letech jsme vyfasovali také pro něho vložky. Diagnózu kyčlí máme v rodině z manželovy strany. Chtěli jsem před šesti lety chodit k ortopedovi u nás v Jirnech do centra, jenže v té době miminka nebrali, takže jsme si museli najít jiného a teď už přecházet nechceme. K Urbanovi chodí i můj táta.

lenkasubrtova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronicka89
28. led 2019

Co vsude. Ctu tak ploche nohy jsou normalni u deti .... A jedinne cim se noha posilni je behanim na boso po kaminkach...kostickach ...atd ...to vam rekne kazdy kdo se tim zabyva ....😉

Nebo si poctete o senzomotorickych kobercich 😉 da se to i levne vytvorit doma a po tom chodit....