Použité x nové botičky pro dětičky? Z obuvi x trhu?

kaatulkaa
8. bře 2011

Ahoj maminky a tatínkové 🙂

Obracím se na Vás s otázkou, jak je to u Vás s botičkama pro Vaše dítka?
Kupujete zásadně botky nové, nebo "dědíte"(myslím zejména ty maličké, které jsou obuté párkrát a téměř nezničené).
Kupujete jen v obuvi, nebo taky na trhu?

U oblečení to neřeším - starší vyperu a jeto, ale co se týče botek, tak váhám. Určitě to má vliv na klenbu nožky.

Děkuju za zkušenosti a rady, se kterými se podělíte 🙂

mayerka
8. bře 2011

ahoj, my kupujeme všechny boty nové, v dětské obuvi, kvalitní (a drahé 😖 ) Jak píšeš, oblečení neřeším, to je téměř vše z druhé ruky, ale u bot jsem nekompromisní. Mám staršího bráchu a boty jsem po něm dědila, klenbu mám úplně zničenou, nohy placatý jak kačena a mám z toho dost problémy se zády. Takže nevím, jak až moc na to nové boty mají vliv, ale prý velký, takže já jen nové. 😉

andy80
8. bře 2011

Boty rozhodně nové a v obchodě, u ťamana jsem boty ještě nikdy nekoupila a ani to nehodlám dělat, starší boty i když vypadají nově už jsou tvarované podle nožky jiného dítěte. Každá dětská nožička si potřebuje vytvarovat tu svou botičku podle svého. Oblečení nové kupuju velice málo, to většinou dědíme nebo kupujeme v sekáčkách apod. Boty kupuju většinou ve slevách, takže i kvalitní boty se dají pořídit za rozumné peníze. Kupuju u Bati nebo Deichmana.

ivasad.
8. bře 2011

Ahoj, mám stejný názor jako mayerka, oblečení bazárkové nevadí, ale botky budu kupovat vždy nové. Teď malá nechodí, tak má na zimu do kočárku takové papučky, ty má děděné, ale to ještě nejsou ani boty... Ačkoliv ceny dětských bot jsou teda dost vysoké, tak za mě - chodící botky vždycky nové 😉

lucie777
8. bře 2011

Botky kupuju taky jedině nové a značkové! 🙂

weri1
8. bře 2011

tak to je snad samozřejmost, že botky jedině nové a kvalitní!!! přeci dítěti nezničím nohu 😉

iluss
8. bře 2011

Tak botky rozhodně nové! A určitě ne na nějakých tržištích nebo u vietnamců.
Když vysleduješ akce, tak se daj botky pořídit celkem za slušné ceny 😉 Já kupuju botky ráda u Deichmana, jsou zdravotně v pořádku, jsou kvalitní a cenově jsou fakt super, daj se tam pořídit botky i kolem 300,-Kč.

sarlotta
8. bře 2011

Do 6-7 let, kdy je noha , tvárná" ne úplně kostěná ale chrupavkovitá a přebírá tvar botky velmi rychle je nutné kupovat kvalitní botičky, pro prcky navíc s pevnou patou, z měkkého materiálu s atestací / žirafka/. Při obutí se musí za patičku dítka ve stoje s rozvázanou botkou vlézt prst, aby botka dobře seděla a nebyla malá.
Ochozené botky nepřichází v úvahu.
Botky které bych měla po starším sourozenci a věděla bych že je měl třeba jen v kočárku nebo 3x obuté ok. Ale ochozené, okopané, vyšmajdané boty ne... a boty po cizích dětech ne ... prodávající lžou.
Tady není vůbec nad čím přemýšlet 😉
já kupuju u Deichmana-elefanten nebo v lékárně Sante, nebo Fare je kvalitní značka.

martaska78
8. bře 2011

Ahojky, my taky kupujeme nové botičky a kvalitní. Je to sice pálka, ale to se nedá nic dělat. I doktorka mě kladla na srdce při prvním dítku, že na tomhle se šetřit prostě nedá a měla pravdu. Synkovi už je 10 a nikdy neměl s nohama problém (teprve teď jsem mu začala kupovat levnější v Deichmanu, samo že měl i plátěnky a tak, ale do 5 let jen kvalitní buď s žirafkou nebo prodejně se zdravotní obuví) Oblečení klidně v sekáči nebo po někom kupuju, ale botky ne. 😉

meleri
8. bře 2011

já kupuju taky všechny nové ale schovávám je pro druhé dítě....přijde mi to fakt líto vyhodit boty které jsou jak nové. taky kupuju kvalitní, kožené....takové kupuju i sobě tak bych nemohla dítěti jinak.

pajapoj
8. bře 2011

My kupujem a budem kupovat vždycky nový a se žirafkou. Já taky nenosím boty po někom a to už se mi klenba netvoří. Vůbec si to nedokážu představit mít boty po někom, ani papuče. Na trhu bych nekoupila nic, jsou na nic, čouhaj z toho hřebíčky a rozpadne se to do týdne. Na svých botech taky nešetřím tak nevím, proč bych měla šetřit na botech pro malýho, vždyť nohy ho budou nosit celý život!!! Peníze se dají ušetřit jinde. Ani pro druhý dítě to schovávat nebudu, asi by mě to ani nenapadlo.

veruska007
8. bře 2011

Kupujeme boty nové, ale některé schovám pro druhé dítko, jako děti jsme po sobě taky boty dědili a problémy s tím neměl nikdo z nás. Navíc některé boty měl malý třeba jen 5x, vypadají jako nové. Boty kupuju většinou u Deichmanna, chce to probrat kus od kusu, mnohé jsou kvalitnější než od Bati. Sleduji výprodeje velikostí, sem tam se mi podaří koupit nádherné boty do dvou stovek. Papučky teď kupujeme od Žirafky, protože tam je cenový rozdíl cca 25 Kč. Ale u běžných bot je rozdíl tak tisícovka, to mi přijde moc. Zvlášť když má malý boty na 3 týdny až 3 měsíce a protože se mu hodně potí noha a je velmi živý, takže jsme skoro celé dny venku, potřebuje na střídačku dvoje až troje boty, k tomu papuče, gumáky... no, a patery boty v každé velikosti, to bych teda od Žirafky nezvládla 😎

karotky
8. bře 2011

Kupuju vždy nové a jedině zde 😎 :
http://www.zdravotnicke-potreby-zdravpo.cz/7-OB...

petruskaaa
8. bře 2011

Boty vždy nové !Jak pro dítě tak i pro dospělé.V žádném případě u "šikmovokejch".A dětské nejlépe přímo ze zdravotnické obuvi 😉

jajinka27
8. bře 2011

Boty kupuju nové, jen jednou jsem koupila nošené a to před dovolenou k moři, protože syn vyrostl ze sandálků a koupit nové kvůli 10 dnům jsem fakt nechtěla

denousek
8. bře 2011

kvalitni botky kupuji nove.tenisky a pisek klidne nošené..

hojda
8. bře 2011

pokud to jde, tak kupuj nové.

barbara66
8. bře 2011

Kupuju nové,z daichmana.Ale mám v plánu některé botky schovat pro mladšího,které jsou ještě hezké a nezničené. 😉 U ťamana jsem koupila jen jednou a žije 🙂 😠 😠 Ale to mu byly už 3 roky a něco.

pattie
8. bře 2011

souhlas s holkama. Boty kupuji vždycky nové a kvalitní (holt stojí víc jak dospělácký ☹ , ale schovávám je pro druhé dítě nebo je prodávám. U vietnamců jsem koupila jenom "crocsky" do bazénu.
Oblečení je mi jedno, kupuju v sekáčích, na bazárcích, dědíme... tam na tom nesejde.

llllucka
8. bře 2011

Boty kupuju nové a ani nenechávám pro další dítě.

kutcher
10. bře 2011

Tady jsou všichni tak vzorní, až mi z toho zle... no ale upřímně, jsou maminky který si to nemůžou dovolit a to vaše "jedině nové, jinak to nejde" se nedá uplatnit všude a teď aby si kvůli tomu připadaly, jak špatný mámy. A furt lepší, když takováhle mamča koupí nošené, ale neokopané Essi, než nové ťamanky! Já kupuju dle finanční situace, když se ušetří na nové, je to super, když ne, krk si lanem neomotám!

ferinka
10. bře 2011

No tak teda nevím..... Já kupuju teda kvalitní botky v obchodech a investuju do nich velké peníze,ale teda schovávám si je pro druhé dítko...
1) jak Máťovi roste noha rychle tak je měl vždycky na max 2-3 měsíce,tak jsou jako nové 😉
2) ani ještě tolik nelítal aby je ošmatlal 😉
3) nejsem milionář abych kupovala každý rok již za nedlouho pro dvě děti botky po cca litru 5x ročně 😅

A ruku na srdce vy děti vodíte na písek v botech za kolikrát třináct stovek a a víc??? Já k tomu kupuju teda "obyč" tenisky kolem dvou stovek,které mu na písku přezuju..Jednak se ty dobré na lítání nezničí a hlavně vždycky si do nich nabere a kdo by v tom pak chodil.
Jako až je teď bude víc ošmatlávat,tak budu druhému kupovat nové,ale zase mu poslouží třeba na ten písek nebo likvidaci na odrážedle 😎
Tak asi tak 😀 😀 😀

bubucka
10. bře 2011

Já souhlasím s @kutcher Kažký podle svých možností. Já kupuji botičky nošené, ale je jasné, že si vybírám. Nekupuji nějaké sešmajdané, nebo viditelně před rozpadem. Ale na nové botky prostě nemáme. Jen bačkorky kupujem nové v obuvi. Ale u Vietnamců bych botky nekupovala, to radši značkové lehce použité...

bledulka
10. bře 2011

na stálé nošení kupuji nové ( a dávám jim je všude, nerozlišuji na městské boty a boty do lesa) jsou sice brzy jeté,ale co se dá dělat..
ale protože vím,že může být potřeba druhý pár, tak jsem mívala u staršího syna botky od známé jako zálohu..sice je nenosil,ale měla jsem je kdyby stoupl do louže a pak potřeboval jiné atd.. pro mladšího mám tímto způsobem boty po starším a potřebovali jsme je jednou v zimě,kdy na horách nestihaly botky schnout od sněhu..
staršímu ted roste noha pomaleji, tak už možná koupíme dvoje botky (jedny obyč jako náhradu) protože tam už je u jakýchkoliv nošených botek znát, že se nosí déle
a holínky si taky dědí-ale v nich nestráví tolik času...jen u babi a dědy na procházku do kravína za telátkama 😅

pokud to jde, jsem za nové,ale chápu, že ne všude to jde.. 😒
pokud maminka koupí nošené jen proto, že je jí líto utratit za nové (zásadní nesouhlas s tímto) tak to je něco jinýho, než když fakt nemá na nové a holt dítě potřebuje ještě sunar a plíny.. (a tam v podstatě chápu a je jasný,že se maminka bude snažit vybrat co nejméně používanou ošlapanou obuv..)

pajafra
10. bře 2011

Já kupuji nové (narozdíl od oblečení, které řešíme i na burzách apod.), peněz sice moc není, ale na botičky vždycky schováme🙂 DPK, Santé, Superfit.......

kocicinka
11. bře 2011

Taky kupuju nové z žirafou od Fare za 1050,- 😒 . Určitě ho na písku nepřezouvám do tenisek. Na písku se ty boty nezničí, jenom se trochu zapráší a to mi nevadí, stejně se zapráší z ulice, nebo když je blátivo tak o tom nemluvě. Stejně je čistím tak jako tak. Písek si do nich ani nenabere a když jo, tak ho vysypu. Až je oddělá, tak je oddělá, od toho je má. Když budou zachovalé a nesešmajdané, tak je schovám pro druhé.

coxa
11. bře 2011

Rozhodně nové - nevyšlapané po někom jiným a v kamenném krámě - buď Essi, Fare nebo Santé. To raději ušetřím na oblečení, ale na botách ani náhodou.

beruska2x
15. bře 2011

My teda jen nove.. nohy nosi cloveka cely zivot tak si peci zaslouzi 😉 navic spatnou obuvi muze dojit k nevratnym vadam - ploche nohy, muze pak spatne naslapovat - v tesnych nebo malych se zase deformuji nehtovaluzka - takze botam fakt velkou pozornost...

Nejradsi mam asi Fare, Essi nebo ze zdravotni, Deichman.. usetrit se da treba tak ze zacnes nakupovat driv a nez vybali novou kolekci tak koupis lonsky model a o nekolik stovek levneji 😉 coz je prckum urco fuk 😀

terezt
16. bře 2011

Ja teda botky schovavala, ale jsem presvedcena, ze dcerce koupim nove. Ty po synovi bude mit jako nahradni. My to vetsinou prochodili vzdycky v jednech botkach (drahych - ze zdravotnich potreb), neprezouvala jsem. Plus jednech sandalcich. Pro rocni ditko se zas tak neochodili, ale jako dvoulety uz je uplne zrasil. Backurky teda taky schovavam, ale ty byvaji take roztrhane, tak to bude mit asi nekam k babicce. Ted chodime na cvico a sandalky z minuleho roku uz nam nevydrzely, tak jsem koupila tenisky u Vietnamcu. Ma to jen na tu hodku, tak to snad noha prezije. (Koneckoncu backurky taky nejou OK). Chtela jsem se zeptat - do jake doby je vhodna takova pece o nohy? Do tri let, nebo porad?! My ted mame potrebu novych bot - i tech lehcich tenisek - stale vic a preci nebudu kupovat na jare 3 boty po 900?! (Sandalky, polobotky a tenisky). To si proste nemuzu dovolit....

benjik
1. dub 2011

boty kupuju jedině nové a v obchodě,mě doma dávali použité a od čongů a já díky tomu šmajdám.
Ale je pravda,že nehrotím,jestli jsou se žirafou,zdravotní atesty atd si teda hlídám,jen certifikace žirafou u mě není podmínkou ke koupi. Neávno jsem četla článek,kde i některé firmy se vyjadřovali,že i když mají všechny atesty a jejich boty by certifikaci dostali,tak oni si to nenechají dát,že je to moc drahé a ty peníze radši použijí na vývoj nových technologií. I spousta zahraničních firem žirafu v ČR nemá,jim stačí,že mají ty jejich atesty a tady to pak projde klasických schválením pro zdravotně nezávadnou obuv.
Boty se nové dají koupit vážně levně,slevy,akce,lonská kolekce. Na jaro/léto kupuji Nel převážně botky Befado,dají se koupit už od 300,- a i moje doktorka mi je doporučila,že jsou jedny z nejlepších. Na zimu měla boty od baty a z deichmanu a velká spokojenost,nožky má v pořádku,neteklo do nich,nemrzly.

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz