Použité x nové botičky pro dětičky? Z obuvi x trhu?

kaatulkaa
8. bře 2011

Ahoj maminky a tatínkové 🙂

Obracím se na Vás s otázkou, jak je to u Vás s botičkama pro Vaše dítka?
Kupujete zásadně botky nové, nebo "dědíte"(myslím zejména ty maličké, které jsou obuté párkrát a téměř nezničené).
Kupujete jen v obuvi, nebo taky na trhu?

U oblečení to neřeším - starší vyperu a jeto, ale co se týče botek, tak váhám. Určitě to má vliv na klenbu nožky.

Děkuju za zkušenosti a rady, se kterými se podělíte 🙂

miri9
19. dub 2011

Ferinka: ruku na srdce, jo můj syn chodí i na písek v superfitech....když už jdeme na hřiště s pískem, stráví tam několik hodin, na písku se tak max zašpiní a stejně lítá okolo po houpačkách a prolezačkách, holt čistím a vytřepávám psíek, ale nekvalitní botu mu dát nechci. naštěstí to nemusím až tolik řešit. já bych šetřila jinde, na botech ne.

bufina
19. dub 2011

U nás se taky kupují jedině nové boty. Zdravý vývoj nožičky je jedna z nejdůležitějších věcí. Takže radši ušetřím na oblečení který koupím na mmb, než abych šetřila na botách. A další věc je, jak tady píše miri9. Nešetříme ani na botách na písek a na odrážedlo, protože tam dítě stráví nejvíc času. Ale zas co je šetřit, nemusíme mít boty za litr. Jdou koupit i levnější a sou kvalitní.

naty
21. dub 2011

jako nemyslím si, že je to o tom, jak je kdo "vzorná matka"...prostě každej si asi určí priority u dítěte jinak...někdo musí mít všechno oblečení značkový (tím nechci nijak urážet nebo něco 😉 ), někomu je to jedno...někdo musí mít všechny hračky lamaze, někdo koupí i od ťamana...někdo kupuje jedině bio, někdo na to prdí...Já sem toho názoru, že klidně ušetřím na oblečení, ze kterýho za chvíli vyroste, nebo na hračkách, kterých si stejně ani nevšimne, a radši mu koupím kvalitní nový boty, který mají vliv na určitý věci ve vývoji...a opravdu to není o tom, jestli na to mám nebo ne...pokud člověk chce, peníze se na něčem ušetří a na něco jinýho použijou, takže tak... 🙂

am11e22
21. dub 2011

Pro ty, co lpí na žirafě a Fare - nedávno jsem na mimibazaru (bohužel to nemám uložené) četla článek, jak tyto značky dostává kdokoliv o ně požádá, na kvalitu se vůbec nehledí 😉 ...
Radši boty od ťamana, co vydrží, než boty za litr, který se mi po 14 dnech protrhnou....

Jinak já jsem ze tří dětí, nejstarší, vždycky jsem měla nové boty, jsem komunistické dítě, kdy boty byly kvalitní a opravdu boty a né hadry a stejně mám nohu plochou, širokou, prsty kladívkovité a nárt vysoký 😎

andyalukasek2008
22. dub 2011

am11e22 S tím zásadně nesouhlasím... Je pravda, že žirafu dostane každý vzor boty (pozor ne značka, ale opravdu žádají s každým vzorem o certifikaci) a tím testem projde!!! Zaplatí, to ano, a dost, ale ty boty prostě projít zdravotními testy musí!

Radši boty od ťamana, co vydrží, než boty za litr, který se mi po 14 dnech protrhnou....

Absolutně nesouhlas!!! Zatímco boty od ťamana jsou šmejdy vždy!!!, boty za litr se Ti po 14 dnech neprotrhnou, nám se to nikdy nestalo a neznám nikoho, komu ano... Kdyby ano, můžeš reklamovat, což u ťamanů opravdu nejde!
Boty od ťamana co vydrží a k tomu pojem kvalita a nezávadnost jsou naprosto nesmyslná slovní spojení... Potvrdí Ti to každý obuvník, lékař pediatr či ortoped a ČOIka...

Pokud máš problém se svými nohami a prsty jak píšeš, zkus popřemýšlet, zda to není právě tím, že zřejmě (pouze usuzuji) je používáš...
Neber to osobně, ale nesouhlasím s Tvým názorem...

My v tom máme jasno, boty zásadně zdravotní a nové.

ktr
22. dub 2011

pro děti do 3 let zásadně boty nové a atestované....my jsme dětem kupovali jen žirafkové a nikdy se nestalo.že by se protrhli nebo něco podobného.....jsme s nimi max. spokojeni 🙂

stopobezite
10. zář 2011

Také kupuji zásadně boty nové. Výborné jsou BEFADO, PEGRES a FARE. Přes internet se dají koupit za dobré ceny. V červnu jsem byla kouknout v obchodě s botičkami SUPERFIT...protočily se mi panenky a doma jsem si na netu odklikla PEGRES za více než poloviční cenu. Teď nám noha povyrostla a koukám na FARE

smardik
10. zář 2011

boty kupuje zásadně nové - zatím měli Fare, Sante. Dá se ušetřit jinde, nemám problém koupit starší oblečení-mají ho většinu, mají i starší hračky, plíny, UM kupuju ve slevách. Peněz na zbyt u nás není, třeba zimní boty dostane starší syn na narozeniny od rodičů, šetříme ale na ty boty se vždycky někde najde. Se staršíma věcma problém fakt nemám, jsou jen 2 věci které chci nové, kvalitní a ráda si připlatím a to jsou boty a pak autosedačka

jop
11. zář 2011

My kupujeme nové značkové boty (Superfit, Pegres, Fare), ale pro druhé dítko si je schovávám a bez obav budu používat.

dlabinecka
11. zář 2011

Vzhledem k tomu, že dcerka má po mě a mém otci zděděné "špatné" nohy- vysoký nárt a propadající se klenbu bych jí ted použité nedala a kupuju rozhodně kvalitní boty - raději ušetřím jinde. Ale zřejmě kdyby měla nožky v pořádku, uvažovala bych taky jinak....

dana3262
11. zář 2011

Urcite nove. Da se hodne usetrit na starsim obleceni atd-jak pisou i ostatni. A urcite kvalitni a kotnikove. Ne tapky z deichmanna, proste poradny kozeny boticky. Nohy diteti nikdo nevrati.

simonceli
11. zář 2011

Nikdy bych nekoupila použité botičky (výjmkou jsou jen nechodící capáčky na parádu do kočárku). Každé dítě chodí jinak a jinak botu vyšlape. A rozhodně žádné levné tržnicové a podobně, ale kvalitní boty s certifikátek zdravotní obuvi, nohy a potažmo klouby a záda, které pak trpí kvůli nošení špatných bot má moje dítě jenom jedny a proto jí dopřeju kvalitu. Ani druhému dítěti bych nedala boty po prvním.

karmenta
11. zář 2011

My máme doporučení od lékaře že máme mít ortopedické botičky, asi troje jsme podědili a bylo nám řečeno že nikdy nepoužívat použité (tedy hlavně u nás), že tam už je vystouplá stopa a že my potřebujeme aby nám to formovalo nohu a ne jen na okrasu. Ale možná když je nožka v pořádku tak bych třeba použité dala.

marrei
11. zář 2011

Máme jak nové (z obchodu Žirafka v Brně, kde je super výběr), tak i dědíme. Ty děděné používáme na písek, jednou jsem i koupila nošené Essi přes Mimibazar, ty máme taky pískové. Kdybych měla dost peněz, kupovala bych jenom nové, ale bohužel ne vždy to jde, zvlášť při dvou dětech 😒 Oblečení máme z 99,99% děděné nebo sekáčové z MMB 🙂

lidiab
11. zář 2011

Pouzite nikdy, jen nove. Chapu ze mnoho rodin nema penez nazbyt, ale nove boty jsou proste nutnost. Sorry 😒 Ted jsem prave kupovala nas druhy par obuvi, kozene kotnickove na podzim.

beponka
11. zář 2011

kupujeme kvalitní boty. nejčastěji Superfit a jsou po malé v perfektním stavu takže druhé dítko bude dědit. důležité jsou i kvalitní boty na "lítačku". aspoň u nás dítko lítá víc než chodí na lepší.... po cizích botky nebrat....

pablinka
11. zář 2011

Boty a autosedačky kupujeme vždy nové. Ostatní (oblečení, hračky) klidně použité. Nové (ale opravdu nové) kupuju i přes MMB, vyjdou tam kolikrát i o 100,- levněji než v klasic. kamen. obchodě, a to i s poštovným. Však dítě nemusí mít patery boty, kolikrát stačí opravdu jedny, vydrží pár měsíců (podle toho, jak komu roste noha), jedny ty samé boty dávám do kočárku, na procházku i na písek. Není potřeba jich mít doma od jedné velikosti několik, stačí jedny, kvalitní. Kupuju Pegres (české, se žirafou, nevyjdou tak draze) nebo Santé (jedině přes MMB, ale nové, v obchodě je vyzkoušíme, zjistím, jakou má aktuální velikost, pak objednám přes net)

evulka25
19. zář 2011

Na začátku sezony kupujeme nové (Befado, Baťa, Deichman) když vyroste nožička a do nákupu zimních (letních) zbývá jen pár týdnu sahneme na přechodnou dobu (měsíc ,dva) po zděděných, avšak málo používaných.

sarihy
19. zář 2011

Já kupuju jen nové, ale to hlavně proto, že dcerka má plochou nohu a trochu šmajdá, takže je nutné, aby jí noha v botě dobře držela a vnitřek nebyl nijak deformovaný, aby se jí ta nožka "rovnala". Má sandálky na doma, pevné boty na ven, a pak boty na zimu. No a vzhledem týhle vadě je bohužel nemůžu schovávat pro tu mladší, protože ty botky jsou prostě špatně vyšlapaný, a mohly by nadělat víc škody než užitku.
Ale jinak zcela chápu, že když má někdo trochu hlouběji do kapsy, volí koupi bot z druhé ruky - lepší kvalitní nošené botky než nové nekvalitní.

majatob
19. zář 2011

boty detem kupuju novy a znackovy (Superfit, Jonap, Primigi, Sante), mam schovanych jen par pouzitych nez treba koupime novy botky (dcera ted tyden chodila v podedenych nez jsem se dostala do mesta) nebo kdyz si je promaci a potrebujem ven. usetrit se da na spouste veci, ale na botkach ne. Ja si taky kupuju novy a kvalitni 🙂 penez sice neni nazbyt, ale tohle je proste zaklad, mit kvalitni boty.

hann83
20. zář 2011

Botky kupuju nové, nejradši mám Santé, protože jsou se žirafkou a dají se sehnat za dobrý peníz. Na zimu jsme vloni měli poprvé Superfity a byly skvělé, sice drahé, ale ani jednou nepromokly a to v nich dcera byla ve sněhu denně a ne chvíli. Takže letos opět Superfity, ale už ve dvojím vydání, už i pro syna 😒 🙂 Oblečení jim naprosto běžně kupuju tady u nás v sekáči, pani má skvělý výběr, ale boty bych poděděné nedala. Navíc dcera má trochu nožky do X, takže potřebuje kotníčkové, pevné, nevyšmajdané..

poupe
20. zář 2011

ja vzdy kupovala nove,ale ted jsem koupila malo nosene,ale pouzite,bude je mit max na 1-2 mesice