První bačkůrky, když ještě nechodí. Mají se dávát?

misellll
12. bře 2010

ahojky zajímal by mne Váš názor na první bačkůrky,naše malá sice zatím nechodí,ale už se plazíme a pokoušíme se lézt a jelikož je malá pěknej nezbeda při lezení si neustále sundavá ponožtičky sice má pod nimi ještě punčochy ale máme docela studené podlahy a jelikož na dece už nevydrží,nevyhneme se tomu,aby po podlaze lezla,malá má pak vždy studené nožky.Zajímalo by mne jestli některá z vás už vašemu mimískovi dává bačkůrky ikdyž nechodí,jako ten náš miláček,jde o to,že jsem někde četla,když se barča narodila,že není dobré dávat malému miminku,které leze capáčky a nebo botičky dokud neleze,už bohužel nevím z jakého důvodu,capáčky jsem malé zkoušeli dávat,ale i ty si s ponožtičkou vždy sundá a na víc mi přijde,že jsou ještě horší než byčkůrky jelikož,bačkůrky jsem jí pořídila ze zdravotniské obuvy,má v nich volnou špičku(tedy prstíky a pevnou patičku)a ty capáčky snad ani ve zdravotnické obuvy se neseženou☹co si o tom myslíte mohla bych jí nějak ublížit a nevíte někdo jak a proč se bačkůrky či botičky nebo capáčky nemají dávat malým dětem,které ještě nechodí?fakt nevim jestli je dát či ještě ne 😅 děkuju za každou odpověď,která příjde

misellll
autor
12. bře 2010

chtěla jsem tam napsat dokud nechodí a ne neleze 😅

rimmel
12. bře 2010

boticky by som ja nedala az dokym nechodia a nestavaju sa na nohy poriadne.

skus dat pancuchace, tie si nestiahne 😉

misellll
autor
12. bře 2010

punčocháče jí dávám,ale i tak má studené nožky a to moc,jinak mě teď napodlo není to proto,aby se neničila klenba nožky,protže ještě není připravená na to? 😅 nebo je to blbost já fakt nevím,ale děkuji moc

rimmel
12. bře 2010

misell uz nepamatam presne preco, este sa nas to netyka tak neriesim ale hej, daco take, aj aby sa predchadzalo zlemu stylu chodenia aj to co ty hovoris 😉

a s tou zimou..skus jej dat ponozky, a nato navlec pancuchace 😉

misellll
autor
12. bře 2010

rimmel no super to mě nenapadlo já blbá první ponožky a punčocháče děkuju za radu super 🙂 Takže bačkůrky jdou do koše hihi 🙂 děkuju ještě že jsem se zeptala a nervala jí do toho nožičku 😉

rimmel
12. bře 2010

za malo! 😉

beruska24.9.
12. bře 2010

misellll - někde jsem četla, snad v časopise Betynka, že dítě má dostat botičky, až když chodí. Pokud leze a dáš mu botičky, tak nožička v botě je vytočená do strany více než by měla být. To pak může způsobit problém s vývojem nožičky a zapříčinit problémy na celý život, protože na nohou je vlastně váha celého těla. Navíc tam bylo něco v tom smyslu, že pokud dítě leze bez botiček, tak se stimulují nervy, svaly či co já vím co 😕 na nožičce a tím se vyvíjí tak, jak má.
Jinak ohledně první botiček tu nějaké téma bylo, tam se možná dozvíš víc. Tak to zkus vyhledat.

berenika39
12. bře 2010

misell, já tě čtu 😉 😉 😉 , zase zbytečně řešíš🙂)) (jen v dobrém 😉 ). na co bačkory? jak píše rimmel, ponožky pod punčocháče, nebo ponožyk z protiskluzovou celosilikonovou podrážkou, ty jsou pevné a jdou dost blbě sundat. ty jsou super když se začne stavět, aby to hned neklouzalo....
boty na lezení neeee...jak klečí, nedovolí ty boty mít nárt rovně, prostě je to nutí vytáčet nohu ven, a to je špatně, lézt musí bez bot. bačkůrky vůbec nic moc, první nějaké obutí až když převážně chodí, a spíš kotníčkové sandálky, pevný kotník bačkůrky nemají.

kuk:

http://hravezdrave.mimishop.cz/detail.php?zbozi...

germik
12. bře 2010

miselll, myslím že je ešte skoro, topanočky a aj to s makkou podražkou by sa mali začat dávat až ked prevažuje chodenie nad lezením....A to asi nie je vaš prípad 🙂 Botičky predčasne dané vadia pri lezení a poškodzujú klenbu nožičky....neponáhlaj, ked moja malá začala stát tak som nakúpila protišmykové ponožky a bola to asi ta najlepšia volba 🙂 Inak tá téma už tu je: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kocicinka
13. bře 2010

Jé bereniko, ty ponožky jsou přesně to, co už dlouho hledám. Malý tráví většinu času stoupáním si a ve stoje a hrozně mu to klouže. Protiskluzové ponožky jsou na prd, stejně kloužou a ztrácí je.
Jenom se nevyznám v těch uvedených velikostech. Nevím, co znamená 27/28, 28/30.... Jonášek má chodidlo dlouhé cca 11 cm, nevím, jakou velikost mám objednat... Poradíte?

klematis
13. bře 2010

já jsem si zrovna dneska tyto ponožky objednávala, náš Domča má nohu taky 11cm, objednala jsem vel. 19-21, mělo by to být 12cm, tak snad mu budou 🙂

soanpe
14. bře 2010

je bereniko
opět se shodnem, ty ponožky máme spon patery 😀
mají je i v puntanele 😉 dělaj i punčocáče. ten silikon docela dobře izoluje a trošku i tlumí nárazy.ted jsem sofí koupila kotníčkový mokasínky a pod patou mají silikon

kubaka
15. bře 2010

botičky se nesmějí dávat když děti pouze lezou, protože bota je tvrdá, špičky jim překážejí a celou nohu pak stočí dovnitř nebo ven. tudíž si chodidlo v kotníku vytočí a to je špatně. U lezení si nárt narovnají dozad, propnou špičku, chodidla nahoru. To v botě nedokáží.
Tak by se jim deformovala noha.

susik77
16. bře 2010

kubaka: to se mozna stalo nasi Verce 😔 Davali jsme ji backurky driv nez vic chodila-spis lezla. Ale u nas to asi nebude hlavni pricina-ma aj jine problemy 😔

mikulka
16. bře 2010

nedávej nic, jen protiskluzové bačkůrky, max capáčky www.capacky.cz. A jestli máte koberec a ne tvrdou podlahu, nedávej fakt nic.

jajanca
6. srp 2014

Náš Venda také nechodí, jen leze. Bačkorky jsem mu ale nakonec po konzultaci s doktorem koupila, a to proto, že si stoupá - je mi sice teprve osm měsíců, ale nějak si to nedal vymluvit. Taky jsem četla, že by děti neměli mít botičky dokud lezou, ale bačkůrky s měkkou špičkou ten problém značně eliminují, je to lepší než risknout nezpevněný kotník při stoupání si.. jsem to vyhodnotila nebo ne? Ty protiskluzové fusky zní dobře, ale co ten kotník??

konidana
6. srp 2014

@jajanca Dokud děti nechodí tak by měly být bosy. Jakákoli bota jim překáží a maličká nožička je nepřirozeně sevřená v botě. Kotník se musí rozhýbat a zpevnit, což v botě nejde. Já kupovala první boty, když už děti asi měsíc chodily, protože začalo být na podzim venku zima na to aby běhaly bosy:D. Jako ochrana nožiček jsou dobré kožené capáčky.

barinkas
6. srp 2014

pro dítka je nejlepší chodit boso..pokud nechodí, určitě ne žádné botky... navíc to je k ničemu.. boty jsou na chození 🙂 dát teplé ponožky a na ně punčochy.
Malá třeba chodí doma pořád bez botek... žádné papučky, nic...a rozhodně ji to nejezdí, máme někde dlažbu, někde plovoučku, někde koberec.. naučila se na tom chodit v pohodě bez botek...

hojda
6. srp 2014

Dala bych kožené Dadoosky a na takový ten přechod lezení chození, prostě jako první botičky jsou super boty značky Biomecanic. Informace o nich mám v albu o botičkách, je tam i video z pořadu Sama doma o prvních botičkách a ukazují tam právě tyto. A jinak v poslední Betynce se psalo, že kotník být zpěvněný nemusí....takže je zase všechno jinak🙂, jako vždy. Nějakou dobu, že to tak má být a pak zase, že rozhodně ne. 😀

hojda
6. srp 2014

@jajanca Zpevněný kotník je teď prý zase out 😀 . Prý je to špatně (předpokládám, že za pár let, to bude zase špatně🙂)).

jajanca
6. srp 2014

@konidana no abych pravdu řekla taky se mi to moc nelíbí jak v tom tu nožičku má.. zatím je měl asi dvakrát na chvíli.. jenže co ten kotník? jemu i tak děsně lupou všechny klouby, mám strach, aby si ho nezvrtnul...

jajanca
6. srp 2014

@hojda aha hmm.. tak si myslim, že fakt nevim

tkanicka
6. srp 2014

@barinkas chůze bez bot se ale doporučuje jen třeba na trávě, kamínkách, prostě na přírodním povrchu, na pevných uměle vytvořených podlahách naopak doporučují botky

jinak diskuze je poněkud stará
ale i tak dodám, že první dítko nosilo pletené botky s protiskluzem (prostě taková vylepšená ponožka) a pro druhé jsem objevila celokožené capáčky a ty jsem měla moooc ráda, malej si je hlavně dlouho neuměl sundat