Sandálky. Jsou lepší s úplně otevřenou špičkou?

melysa
7. dub 2009

Ahojte, prosím o zkušenosti všechny maminky, jejichž dětičky již nosili sandálky. O co jde? Malý bude mít v létě 2 roky a tudíž nás čeká nákup prvních sandálek ( loni ještě v létě nechodil tak jezdil na kočáře bosý), a nevím zda jsou lepší sandály s úplně otevřenou špičkou nebo ty s takovým tím páskem uprostřed co vede zezhora ke špičce botky. Co je lepší z praktického hlediska? Napadá mě jen jedno, že když malej zakopne tak u těch otevřených si může skopnout paleček. Jaké se vám osvědčili?? Děkuji.

kocicinka
6. dub 2011

Mě se moc líbí Santé loňská kolekce, ale nemají naše číslo 😒
Nevíte, jestli má atest značka Bubble glummers( nebo tak nějak) od Bati? Líbí se mi, že jako jedny z mála nemají ten polštářek a vůbec celkově vypadají dobře, lehké, ohebné, měkké....Konkrétně mám na mysli tyto:
http://www.bata.cz/artikl/90459

I cena je příznivá, i když šetřit na botách nechci.
Na doma má bačkorky od Pegres se žirafou, ještě jsem neslyšela, že by dítě mělo doma nosit venkovní sandály... tak snad jsem neudělala chybu..... 😕

beruska2x
6. dub 2011

@kocicinka atest nazdravou obuv maji urcite to maji vsechny boty v normal prodejnach - Zirafu asi ne, ale to neni zaruka.. to nema hafo kvalitnich bot - je to pro vyrobce/dovozce vydaj navic, ktery treba radsi investuje jinam 😉

sandaly na doma byt nemusi ale muzou - nas je treba ma, hodne se mu poti noha a v backorkach mel nohu uplne mokrou ale hodne chodi doma i bos... zalezi co komu vyhovuje, backorky jsme meli od Fare a byly super.. a predtim kotnickove od fi Rak z SK

beruska2x
6. dub 2011

jeste jsme meli boty odsud - ne sandale teda ale krasny, kvalitni a se zirafou jsou 😉 http://www.zdravotniobuv.cz/katalog/detska-obuv...

andyalukasek2008
6. dub 2011

Ahojky, nemůžeme si vynachválit superfity, s páskem přes prstíky. Moc pohodlné, pevné, super. Po létě je malý dovychodil jako domácí papučky 🙂...

sussanah
6. dub 2011

mam asi divny dotaz, ale docela uvazuju nad tim, jestli malemu do sandalu na leto davat tenke bavlnene ponozky nebo ho dat naboso 😕 Prijde mi, ze v kozenych botech by ho to mohlo tlacit nebo drit kolem kotnikum, kdyz bude naboso a zase aby se v ponozce neupekl. Asi bude zdravejsi mu davat ponozky, ale fakt nevim. Jak to budete resi vy?

beruska2x
6. dub 2011

@sussanah ja jsme teda ponozky nedavala , ty sandalky jsou mekky kolem kotniku vypolstrovany nikdy odrenej nebyl 😉 to by mu byl v ponozkach desnej hic 😉

andyalukasek2008
7. dub 2011

@sussanah My zase loni dávali ponožky, si neumím představit mu je nedát, myslím, že by byl odřený...

sussanah
7. dub 2011

@andyalukasek2008 taky prave spis uvazuju jeste letos o ponozkach a na pristi rok uz naostro do nejakych volnejsich bot. Ted musi mit jeste fakt poradne kotnickove a to se bez ponozek obavam. Ale tesi me, ze nejsem jedina, co tohle resi 😀

kefin
7. dub 2011

@sussanah : malý byl loni v létě rok, chodila a měla sandálky od essi, moc pěkný a pohodlný, kotníkový.Dávala jsem jí do nich ponožky, nějak se mi zdálo, že by jí to tlačilo. Letos jí je asi budu dávat taky a nebo to vyzkouším bez ponožek a uvidím. 😉

kocicinka
7. dub 2011

@sussanah Já to taky řeším 😀 Soudě dle sebe, která má nohy do krve při každé chůzi v sandálech bez ponožek(než si zvyknou), mu je budu dávat, Dost se mu potí nožky, jako mě a ta bota potom drhne o kůži a ta se dře.... Lehká bavlněná ponožka ten pot vsákne a je to OK....
@berusko ty sandály z odkazu vypadají úžasně, ale já se bojím to kupovat bez ozkoušení. Nevíš, co je to za značku?

sussanah
7. dub 2011

@kocicinka taky prave i s tim pocenim, malemu se poti nohy fest a prave mam pocit, ze mu ty sandaly budou akorat tak smrdet a drit ho. No asi teda to bude s ponozkama a kdyz tak se prizpusobime situaci 🙂

beruska2x
7. dub 2011

@kocicinka to myslis odkaz ode me? primo zn Natur comfort Jasny.. koukni kde maji prodejnu, treba mas blizko.. meli jsme od nich dvoje boty a fakt kvalita a moc pekny...

my meli prvni sandalky od Essi, loni Fare oboje kozeny, kotnickovy, nasemu se noha poti moc a chodil vzdycky bez ponozek av pohode, nikdy zadny problem nebo odreni...

beruska2x
7. dub 2011

Tak jsem koupila Fare 😀 at drzime basu 😀

blandik
7. dub 2011

My jsme koupili superfit, jako loni, mají měkkou podrážku, moc nám vyhovují. Malému je 2,5 roku, ale koupili jsme opět sandálky s krytím na prsty, přeci jen drandí na odrážedle, tak by si mohl palečky odřít nebo kdyby zakopl. KOupili jsme je už tento týden, ale malý má necelou 26 na měřidle a ty 26 má hodně velké se mi zdá, jako semimílové boty, tak uvidíme, jestli doroste...je to děs vybrat boty, aby vydržely a nebyla jako lodě.

beruska2x
7. dub 2011

@blandik taky mame 26, jarni i sandale jsem vzala 26.. jsem rada ze to mam z krku 😀 a nemusim nic schanet 🙂

kocicinka
8. dub 2011

Tak máme taky nakonec Fare č.25. Chtěla jsem se ještě podívat na Elefanten a Essi, které v tom obchodě, kde jsme byli neměli, ale už jsem neměla na to další den lítat s Jonášem po městě.....Moc se mi líbili Superfity, byly krásně měkké, lehoučké, ale Jonáš má asi vyšší nártík, protože se do nich skoro nevlezl, měl je přes nárt strašně natěsno! Fare mu padly jak ulité. Nejsou ale tak ohebné. Snad se mu v nich bude chodit dobře.

Máme tyto: http://www.outdoorkids.cz/?420,fare-sandalkova-...

Ještě, že jsem to nekupovala přes net.

beruska2x
8. dub 2011

@kocicinka 😉 pekny.. jsem zveava jak budes spokojena a i s tou ochranou.. to pak napis..

dagina
14. dub 2011

Ahojky, my měli minulý rok tyhle http://www.outdoorkids.cz/?272,fare-sandalkova-... měla bych k tomu asi toto. Kolem kotníku, ikdyž jsem je dostatečně utáhla, stále jakoby neseděly, přišlo mi, že je zadní čast boty málo tvarovaná, tudíš mi v tom malá přišla jako by měla kolem kotníku rovnou rouru - nevím jak lépe to přiblížit a popsat. Ale zase velké plus krytí na prsty, nedovedu si to bez toho představit. Na doma nosíme sandálky Santé na tři přezky s volnou špičkou, a ty kolem kotníku kráááásně sedí. A ještě jedno plus tři přezky - malá si je od dvou let umí sama zapnout. Takže teď řešíme letní sandálky na ven, podmínka krytí prstů a tři přezky, ne tedy Fare. Nemáte některá tip?!

pajafra
15. dub 2011

My jsme vloni měli tyto http://www.sante-zdravotni-obuv.cz/cs/katalog/1... a byli jsme s nimi macimálně spokojeni - ve skutečnosti je barvička daleho hezčí, není tak křiklavá. Dokonce jsem je dnes viděla u nás na poliklinice jen za 550 Kč🙂

mamkamarketa
15. dub 2011

@pajafra ahoj. my meli ty superfity v hnedym na doma a uprimne nic moc 😖 za ty penize zadny zazrak 😠 porad se paraly, a prislo mi,ze podrazka je extremne mekka. na doma ok,ale nevim jeslti to je vhodne na litani na ven 😒
ja bych do nich znova nesla

mamkamarketa
15. dub 2011

@pajafra a jeste superfity nam nesedeli, protoze tomas ma vysoky nart...
ted mame tyto http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/detske-bot... a zatim mi prijdou lepsi nez superfity

neu.sona
16. dub 2011

@mamkamarketa a vidíš, my je teď máme a přijdou mi naprosto příšerný. v životě už do nich nepůjdeme 😝 . zlatý superfitky naše. ty nám sednou kdykoliv a jakýkoliv. ale je to individuální, co komu sedne 🙂

kocicinka
16. dub 2011

Superfity opravdu nejsou dělané pro vysoký nárt.
Jinak objevila jsem moc pěkné sandály od firem Protetika a Béďa 🙂
My jsme velice spokojení s těmi Fare sandálami. Jonáš je nosí zatím doma, ale už je měl i dvakrát venku a jsem z nich nadšená. Padnou mu jak dělané na míru.

mamkamarketa
17. dub 2011

@kocicinka nemas odkaz prosim?

kocicinka
17. dub 2011

@mamkamarketa myslíš na ty Fare, nebo tamty další? Na Fare jsem dávala o něco výš Berušce 2x, Béďi mají v Praze na Tylově náměsí ( v pasáži, kt. spojuje Tylák s Lublaňskou) a Protetika sandále měli v Berouně, kde je mají v Praze nevím, odkaz taky nemám

bumbuska
17. dub 2011

ja na SUPERFIT alebo RICHTER nedam dopustit.....

petula7.
30. kvě 2011

Holky poraďte, koupila jsem malé sandálky velikost 22 značka Sante, mají špici zavřenou, zdají se mě na ní velký, ale dneska ráno jsem se bavila se sousedkou a ta říkala že jsou dobrý že by ji taky tak velký koupila, navíc i proto že vevnitř je nakreslelná nožička a když jsem ji botu obula byl přesně na té nakreslené, tak asi to tam má být nebo ne? zase si říkam je teprve květen a i klidně v září je může nosit. tak nevím co na to říkáte vy? dík za rady

monun
30. kvě 2011

@petula7. Ahojky..taky máme SANTÉ a jsou super..jj přesně tak,proto je tam nakreslená ta nožička..děti by měly mít min. 1cm vůli,někdo říká i 1,5cm..ale neumím si představit jak v tom budou chodit,když to pořádně ani neumí 😀 ..