Sandálky. Jsou lepší s úplně otevřenou špičkou?

melysa
7. dub 2009

Ahojte, prosím o zkušenosti všechny maminky, jejichž dětičky již nosili sandálky. O co jde? Malý bude mít v létě 2 roky a tudíž nás čeká nákup prvních sandálek ( loni ještě v létě nechodil tak jezdil na kočáře bosý), a nevím zda jsou lepší sandály s úplně otevřenou špičkou nebo ty s takovým tím páskem uprostřed co vede zezhora ke špičce botky. Co je lepší z praktického hlediska? Napadá mě jen jedno, že když malej zakopne tak u těch otevřených si může skopnout paleček. Jaké se vám osvědčili?? Děkuji.

pipisek
7. dub 2009

ahoj, je to tak jak píšeš, ten pásek přes prstíky je jako ochrana proti odření. Ale zase na druhou stranu počítej s tím, že ty otevřené asi déle vydrží, že tam jak roste nožička nemají na co narazit 😀. Jinak důležitá je pevná pata, opatek, pro správné postavení nožičky, páseček přes patu nestačí, to až pro větší děti...taky nás sandálky čekají, známe počasí ...v květnu přijdou 30 st. vedra a pak pořádný sandálky nikde nemají 😕

melysa
autor
7. dub 2009

Díky, hm, zitra jdem kupovat tenisky, tak snad už vemem i ty sandálky.

martule20
9. dub 2009

Máme Santé a jdou super! Ty přezky jsou skvělá věc, utáhneš si je, jak potřebuješ a i když se to nezdá, nožička
je v každých ponožkách jinak "napucaná" 😀 Máme otevřené, ale spíš jen na doma, malá sama ještě nechodí, tak jsem ochranu palečku zatím řešit nemusela

sabinecka
9. dub 2009

Jednoznačně otevřené sandálky.
Nepotí se v tom nožky a jsou pohodlné ,postupně se naučí v tom chodit.

milik75
9. dub 2009

Ahoj, osobne doporucuji sandalky s paskem uprostred, KOTNIKOVE s pevnu patou a zapinani na sponu (ne suchy zip). A aby byly mekkci. Hlavne nekupuj tenisky....to je nejhorsi na detskou nozicku do 3 let.

melysa
autor
10. dub 2009

sabinecka,i ty sandálky co mají přes prstíky pásek jsou otevřené a myslím, že se vnich nožky nepotí o nic víc než v těch úplně otevřená špička. Milik75 tenisky jsem koupila, nechci malému dávat na písek botasky.. Včera teda v těch teniskách aj celkem dost napochodoval, zdálo se mi, že se v nich cítí o moc líp než v těch botaskách, jsou měkké a lehounké. Ale samo, co na to říká nožka to nevím, snad nebude mít z těch tenisek nějaké následky. Sandálek měli hafol, byli právě po zboží, leč protože malej má nožku něco mezi 24-25 a přitom dost úzkou tak všechny až na jedny nám byli buď malé nebo široké. No a ty jedny co mu seděli OK zase byli ohavné 😒 Takže budu sandálky shánět dál, jesli s páskem přes prstíky nebo nee to se rozhodnu za pochodu 🙂

milik75
12. dub 2009

Melyso, s teniskama do 3 let opatrne. Neni v tom nozicka pevna a navic jde spise o marketing, nez zdravotni obuv. Na pisek snad nevadi, ale urcite to neni na celodenni behani. Stejne tak se do 3 let nedoporucuji na doma ani klasicke backurky! Sice se vyrabeji, ale opet v tom nozicka neni pevna a casto nejsou ani kotnikove. Dets. ortopedi radi nosit i na doma kotnikove klas. sandalky, ktere se pouzivaji na ven a rozhodne na cene nesetrit. Take je dobre nechat deti pulku dne behat doma jen v ponozkach pokud to jde.

aponchie
12. dub 2009

u tzak maleho ditka asi ty s paseckem pres palecek pac si ho neskopne nez se nauci trosku lepe capkat a sante ma nadherne a nepoti se v nich nozky 😎

lennis
12. dub 2009

Sandálky na doma dávám furt, v bačkorách mi hrozně šmajdal, ty měl na sobě asi 2x, ale jinak kupujeme taky Santé nebo Fare.

petka80
13. dub 2009

Taky chválím sandálky Santé. Akorát mám teď problém, že ze sandálků na doma se v tomhle letním počasí staly sandálky na ven 😀 No ale další kupovat nebudu 😠 😎

kacka79
13. dub 2009

Tak dávám další body plus sandálkám od Santé, už máme druhé a max. spokojenost. Nosíme je doma i na ven a super!!!

lena27
29. dub 2009

my jsme sandále kupovali včera a do čísla 25 by měla být hlavně plná pata, ve přede je to jedno

zusma
1. kvě 2009

Ahoj holky, jsem rada že vidím toto téma. Napište mi prosím, jak to děláte se sandálky na doma a na ven? Máte jenom jedny které teď v létě má dítě na noze prostě pořád a jen je doma umyjete? Anebo máte jedny na doma a jedny ven? Máme sice koupený i kotníckove backory ale tu nohu moc pevně nedrží a přemýšlím,zda kupovat ještě jedny sandále na doma. Noha roste rychle.

zusma
1. kvě 2009

Jinak na rehabilitaci mi backory taky nedoporučíli. Nevím,zda měli na mysli i ty kotníčkové ale asi jo.

sisi.v
1. kvě 2009

Já jsem koupila zatím všechny s pásečkem uprostřed, nechci ošetřovat prstíky, protože malá pořád běhá, takže by si je určitě odřela. Jinak máme na doma sandálky, chodila na rehabilitaci s vojtovkou a dr. na ortopedii říkala bačkůrky, páskové sandálky a ploché tenisky co nejmíň. Tak je nemáme, ale některý jsou mooooc krásný 😉

kijonkova.k
1. kvě 2009

Ahoj,taky máme s páskem uprostřed,myslím,že je to pro děti lepší.
máme tyhle,jen barvy jsou naopak http://www.zdravotnicke-potreby.cz/zdravotni-ob...

ygreen
1. kvě 2009

my máme od deichmanna elephanten sandálky s páskem přes palečky a velká spokojenost a doma máme koberce tak ťape bos

evulatko
2. dub 2011

ahojky holky, obnovuji toto tema, s jakymi sandalkami jste spokojene? Diky moc, eva

kocicinka
3. dub 2011

Taky by mě zajímaly názory. Chtěla jsem Santé, ale ta stará kolekce, co se mi líbila již končí a nová nic moc ☹
Líbili se mi taky Richter, jsou krásně měkkoučké a ohebné, ale mají jako klenbu takový tvrdý polštářek, přitom dětské boty mají být bez klenby, tak nevím.....
Nevíte, které všechny značky mají atest žirafy? Jsou to jen ty české?

keba
5. dub 2011

@kocicinka tak atest žirafy má spousta sandálků..a můžou být i cizí myslím tím Polsko,Slovensko atd ale oni tam mají jiné názvy než žirafa!je to prostě atest zdravotní obuvy..my máme většnou sandálky dvoje až troje...jedny doma jako bačkůrky,dvoje venjedny do města a jedny na ven na lítáčku....
po prázdninách nám přibudou ještě jedny do školky 😝
Z mé zkušenosti mám vyzkoušené santé,u těch chválím cenu není tak vysoká jako u jiných zdravotních značek.....ale je pravda že ta letošní kolekce nic moc...fáre jsou také super ikdyž jsoudražší tak výborné.......pak mohu doporučit ecco,parádní lehounké kožené botičky,superfit.
Letos máme koupeny Koncorsium-tuším že se to tak píše.takjsme velice zvědavá vypadají krásně vzhledově,také lehoučké,stélka z jemnoučké kůže...takjsme sama zvědavá...koupilajsme jev lékarně a cena kolem 800kčt .akže takév celku o.k.

beruska2x
5. dub 2011

@kocicinka my zatim meli Essi , Fare a spokojenost, letos se chystam na Fare (tem jsme verny hodne - jarni, zimni vsechny super) nebo Sante, urcite Essi, Pegres jsou hodne kvalitni a cesky! taky myslim je z ceho vybirat.. ceny co jsem koukala od 500,- do 800,- je pomerne velky vyber - nekde maji prave lonsky kolekce, ktery koupis levneji 😉 nez aktualni - ale chce to vybirat rychleji...

neu.sona
5. dub 2011

My jsme spokojení se santé nebo superfit. Santé měl na doma, ale jsou šíleně těžké. Jinak preferujeme Superfitky normálně a měl i zimní a teď jarní. Jsou lehké, sednou nám a jsem s nimi spokojená. Určitě teď budu kupovat Superfitky.

neu.sona
5. dub 2011

Ještě chci dodat, že jsem taky kupovala fare, ale nějak mi přišlo, že nevydrží a hned se zničily. Za ty peníze mě přijdou stejně ty supefitky taky a vydrží mnohem víc. A na doma dávám také jen sandálky. Bačkory jsem úplně vyřadila. Jsou na nic a dítěti kazí nožku. Nám v nich malý chodil po špičkách. Teď je to ok.

pajafra
5. dub 2011

My měli vloni své první sandálky a koupili jsme Santé - růžové kotníkové, s páskem přes prstíky proti okopání a maximální spokojenost, vydržely nám celé léto. Kamarádka nedá dopustit na Superfity - ty my měli zimní a naprostá bomba🙂, příští zimu do nich rozhodně půjdeme znovu - určitě se vyplatí připlatit.

beruska2x
5. dub 2011

@neu.sona nam teda Fare vydrzely cele leto, jeste jsme od nich nemeli spatne boty ale myslim ze to je kus od kusu.. na kazovy muzes natrefit vsude....

neu.sona
5. dub 2011

@beruska2x já nemyslela jen sandálky. myslím tím boty i papuče. papuče jsem dokonce reklamovala. ty jejich nový na suchý zip. měly naprosto nakřivo patu už z výroby. já si myslela fare od začátku, že jsou super, ale vlastní zkušeností za nás už ne.
@pajafra my též měli teď zimní. byly bomba! nikdy neměl studenou nebo mokrou nožku. příští rok do nich jdeme znova.

beruska2x
5. dub 2011

@neu.sona ja jsme prave od nich mela uz sandaly, zimni, jarni, loni polobotky a backurky do MC a vzdycky byly super..

pajafra
5. dub 2011

@neu.sona My taky, nožička pořád teplá a když prolítla kaluží po kožník ve vodě, tak v botičce bylo sucho🙂

neu.sona
5. dub 2011

@beruska2x no jo no. prostě moje zkušenost s nima je blbá ☹ . asi jsme měli smůlu :(

jmisa
5. dub 2011

Já taky preferuju Superfitky, jsou to držáky.
Tenisky měl malej taky, měli pevnou patu-opatek, viděla je i rehab. dr. a nic nenamítala.