Sandálky pro 4leté děti, řešíte klenbu podestýlky?

jarunkaxyz1
19. čer 2013

Mamky, řešíte při koupi letních sandálků pro 4 a více leté děti, takovou tu správnou klenbu podestýlky? Bylo mi řečeno, že sandálky, jakožto sezonní botky u takhle velkých dětí už většinou moc neřeší, že jsou většinou "placaté". Dík moc za názory 😉

berenika39
19. čer 2013

@jarunkaxyz1 vůbec. nekupuji u číňanů, to rozhodně ne, ale bot má víc druhů a ty střídá, takže v každých je chvíli...(tenisky, sandály, croccsy, žabky). kupujeme podle vzhledu, ceny, kvality, podle toho, jak mu sedí, hlavně jak se mu líbí 😀 ...víc neřeším.

jarunkaxyz1
autor
19. čer 2013

@berenika39 - ufff, jsem si oddechla, koupily jsme botky - tedy rovné sandálky, ale babi mě dala zase právě brouka do hlavy, že jí prý budou bolet nohy....ale zase na 2-3 měsíce a ještě jen k šatkům, se to snad nezblázní

berenika39
19. čer 2013

@jarunkaxyz1 klid, já sice nejsem směrodatná 😀 , ale pokud dítě není v takových botách 24 hodin denně a střídá se to , tak to asi zásadní vliv nemá. mě boty tak nějak vytáčejí od narození petra....fakt...asi by měly být kvalitní, nové pro konkrétní dítě, ale dávat za zimní boty 15 stovek je pro mě - pragmaticky - neekonomické. jednou jsme se tím doma bavili - dvouleté dítě, boty za 1500,- na zimu. nosí je cca 150 dní, ale tak max dvě - tři hodiny denně (někdy víc, ale někdy se prostě ven nejde nebo má ještě boty druhé), prostě průměrně - tj 450 hodin? tj - asi 19 dní....Takže - den v "superbotách" stojí majlant🙂))), stačí to vydělit🙂))))). Ani nejde o ty peníze, ale o to, že stačí napsat, jak nutně musí mít dítě super boty za tisíce a maminky kupují a kupují, přestože přínos je minimální.
Jasně, nové a kvalitní, ale všeho s mírou🙂))))
no jo, neptala ses na zimní boty, já vím🙂))))))))))))))))))))))))))))

jarunkaxyz1
autor
19. čer 2013

@berenika39 - v pohodě, já mám stejný názor, na botkách nerada šetřím, ale 1500 bych za ně taky nedala. Kupuju v klasických známých obuvích a to tak, že zimní do 700 a letní 400:o)

berenika39
19. čer 2013

@jarunkaxyz1 tak nějak🙂

anushka111
19. čer 2013

Kupovali jsme kvalitní, nějaké kožené cca za 1000. Stélka byla ale stejně placatá a malá z nich má odřené nohy. Shánět sandálky s ortpodeckou stélkou by bylo asi už asi nad moje síly, jen ty normální sandály než člověk sežene dají pěkně zabrat.Ještě jsem parkrát četla, že pokud má dítko plosku nohy vpořádku nemělo by mít tu ortopedickou stélku, protože se ty svaly na té plosce uvolní, jelikož je tam "uměle" drží to vyklenutí stélky. No zkrátka každý říká něco jiného. Takže si myslím, že jestli má vaše dítko klenbu vpořádku a sandálky které jste koupila jsou pohodlné a noha v nich nešmajdá, tak není co řešit 😀

jarunkaxyz1
autor
19. čer 2013

@anushka111 - děkuju moc, právě se v nich cítí prý dobře, nožka drží a problémy nejsou

anushka111
19. čer 2013

Tak to myslím, že není co řešit. My teď kupujeme nové sandálky od Befado za 400, v pátek je jdeme vyzkoušet a jestli malé sednou beru je a už to víc neřeším 😉 Mě přijde že vlastně nejvíc času stráví v bačkorkách a ty nikdo moc neřeší, takže to snad s těmi stélkami nebude tak žhavé 😕 😀

evaviki
19. čer 2013

tak ja doteraz kupovala sandale bud v zdravotnych potrbach alebo superfity.. ani pri jednych nesla cena pod 800, kadzopadne mame jedny sandalky na leto plus tenke tenisky, ak neni vedro.. crocsy, zabky a pod. nekupuju, ma neco podobne jak crocsy, ale jenom k bazenu na plavani..
od narozeni mam problemy s nohami, takze u maleho se tomu snazim predejit..Podstatne pre mna boli tie prve 3-4 roky, teraz to uz tak neriesim..
tento rok som kupila sandale u Bati, stali 700 a nic moc teda.. :-/ musi mat ponozku, inak ma otlacene pasky na nohe.. libi se mi i keeny, ale ty zase nemuze mit, nesedi mu..

mamkamarketa
20. čer 2013

@evaviki keeny ma tomas a teda me osobne dost vadi, ze stelka je gumova 🙄
Tomas je ma desne rad, pry jsou pohodlne, ale stejne mi to prijde blby,ale stelka byla gumova, vzdyt, kdyz se poti, tak to musi byt neco 🙄

blahova_andrea
20. čer 2013

já to teda asi řešit budu. nemám nic proti tomu, kdyby měla holčička jedny rovný sandálky, co bude mít na noze 3x za léto ke svátečním šatičkám, ale na běžné nošení rozhodně ne. vždyť se holky rozhlídněte kolem sebe...uvidíte kolik dětí díky nevhodné obuvi šmajdá a má špatné držení těla. já mám kluka, tak je to jednodušší, prostě bude mít kvalitní sandálky a k tomu crocsky čistě k vodě. holčičky jsou trošku náročnější, ale já bych teda výrobu placatých dětských botiček nechala přímo zakázat...ale nejsem odborník, takže jsem se ještě nerozhodla do jakého věku by to bylo 😀

blahova_andrea
20. čer 2013

@anushka111 vidíš a já zrovna třeba přes zimu nejvíc řešila ty bačkůrky 😀 v těch byl celé dny, kdežto ve venkovní boty max. 2 hodinky a ještě toho ani moc nenachodil.

mamkamarketa
20. čer 2013

@blahova_andrea no tak klasicke backurky, jsou absolutne nevhodny pro detskou nohu

evaviki
20. čer 2013

@mamkamarketa my mame klasicke backurky se zirafou.. Tak ak maji certifikaci, spatne snad nebudou..

blahova_andrea
20. čer 2013

@mamkamarketa no právě. proto je nekupujeme. mě se absolutně nezdají a to jsem okolo toho vážně nic moc nestudovala, ale podívám se a hned se ježím, že toto asi ne ☹

mamkamarketa
20. čer 2013

@evaviki nevim,ale ja jsem nekde cetla,ze certifikaci davaji sevci ze zlina a je to, na zdravotni nezavadnost obuvi (materialu) takze tomu bych fakt neverila...
Ja klasiky backory nekoupila ani jednou, jsou jak z papiru, pata z kartonu, nevim,ale tomas nosi misto backor sandale.

mamkamarketa
20. čer 2013

@blahova_andrea kluk nosi misto backor sandale. Jednou jsem koupila v lidlu sandale a prisly mi lepsi nez cely superfity

mamkamarketa
20. čer 2013

Pod pojmem dětská domácí obuv si hodně rodičů představí klasickou „papučku, bačkůrku“, čili textilní botku na tenké podešvi…takové domácí boty nosily děti po několik generací. Moderní výzkumy však ukázaly, že dětské boty tohoto druhu nejsou pro dětskou nohu ideální. Nefixují nožku ve správné poloze, dovolují vytáčení kotníků, a protože bývají zpravidla na styroporové podešvi, nesplňují ani základní požadavek na dětskou obuv – a to je protiskluzná úprava podešve.
Mnozí rodiče si ani neuvědomí, kolik času tráví dnešní děti v uzavřených prostorách – a že kolikrát je právě domácí obuv tou nejvíce nošenou botou za celý den. Proto je potřeba dbát na výběr kvalitní dětské obuvi i na doma. Pro nejmenší děti je nejlepší variantou domácí obuvi capáčky nebo sandálky. Pro větší děti, kterým již noha porostla, a není potřeba jim pevně fixovat kotník, jsou vhodné dětské nazouváky s páskem přes patu – jsou celokožené, mají výbornou stélku, protiskluznou podešev a všechny pásky nastavitelné pro dokonalé utažení na noze. Vyrábí například firma Santé.

mamkamarketa
20. čer 2013

Priznam se,ze to ted uz tolik neresim... Kupuju boty co mu sedi a me prijdou kvalitni.

blahova_andrea
20. čer 2013

@mamkamarketa sandálky jsem měla taky v plánu, ale pak mi bylo řečeno, že jsou na domácí chození zbytečně tvrdé apod., no asi záleží i na nožičce a na domácím podkladu a na všem možným, ale my nakonec bačkůrky kupujeme od befado. ono dneska asi není nic stoprocentní a hlavně je těch názorů tolik ☹ každá si holt musíme vybrat a pak nést když tak následky.

mamkamarketa
20. čer 2013

@blahova_andrea zalezi jaky koupis....syn ma do skolky takovy krasne mekky, myslim,ze jsou z humanicu?
Venku na kratsi trasy, nakupy nosi croscy. Klasicky crocsy, taky to nebude ideal, ale on je miluje...

blahova_andrea
20. čer 2013

@mamkamarketa no crocsy fakt ideál nejsou, ale náš malej si taky hned oblíbil. koupila jsem je, aby měl něco na dvůr k bazénu a pak k moři na horkej písek a jak jsem mu je zkusila, tak už si je nechal. a to jsem se bála, že je odmítne jako gumáčky. teď když jdeme ven, tak mi rovnou podávat ty a já mu pořád vysvětluju, že na procházky musí v sandálkách 😀

anushka111
20. čer 2013

@blahova_andrea nemyslím tím, že já bačkůrky neřeším, ale že výrobci bačkorky neřeší. Málokteré jsou kvalitní, natož ještě se zdravotně klenutou stélkou. Nicméně opravdu věřím tomu co jsem již psala výše o té "nevhodnosti" vyklenuté stélky, pokud má dítě zdravou nožku, říkala mi to i moje rehabilitační. Netvrdím že zrovna ona musí mít na 100% pravdu, ale přijde mi to logické. Takže za mě, ať si každý vybere jaké chce botky pokud má dítko zdravé nohy, jsou mu pohodlné a nešmajdá v nich, ale to už jsem taky psala 😉

anushka111
20. čer 2013

@blahova_andrea jinak ty befado bačkůrky o kterých si psala jsou podle mě super, ale to klenutí taky nemají ortopedické, jen mírně zvýšené. Obavám se, že kdyby se měla zakázat výroba všech plochých botiček, tak by tu pak nebyl skoro žádný výběr a jsem přesvědčená, že jsou mezi nimi i kvalitní. Já si zase radši koupím ortopedickou vložku do boty přímo ve specializovaném krámě a strčím to do té placaté boty 😀 a asi bych to tak nejspíš dělala i u malé, kdyby bylo potřeba 😉 Ale je pravda že máš ještě prťouska a u těch to člověk řeší hodně (já ve věku tvého syna lítala s malou kvůli botám třeba měsíc 😀 )

blahova_andrea
20. čer 2013

@anushka111 ano, vím, že nejsou ortopedické, jen klenuté. dokud mi nebylo řečeno, že má prcek špatnou klenbu, tak taky beru za logické, že není třeba, aby ho v botce něco extra zvýšeného tlačilo. preferuji spíš to držení kotníku. sama vidím jak špatně chodím nevlastní syn a je mi z toho ouzko. taky netrvám na tom, aby všechny botky byly přímo zdravotní, ortopedické...ale taková ta modní rovná pásková obuv pro holčičky mi v určitém věku přijde jako zhovadilost.

jarunkaxyz1
autor
20. čer 2013

No, k těm sandálkům ještě - u kluka, který má od malička problémy s páteří to řeším, má všechno s klenutou podestýlkou, pro holčičku jsem to řešila tak do 2 let....ale včera mi bylo právě při výběru sandálků pro ni řečeno (když už jsme ve 4 obchodě vybrali jedny decentní, konečně bez těch šílených flitrů, Sněhurek, Popelek a cingrlátek), že se ty s tou zdravotní ťapkou dělají hlavně u dětí do 2-3 let. pro ty 5ti a více leté už jedině plné střevíčky nebo zdravotní ve zdravotních potřebách.....jenže, dejte za dva-tři měsíce nošené boty (aby neměla vyloženě kecky k šatům), třeba 1000:o(

jarunkaxyz1
autor
20. čer 2013

já mám zas třeba úplně "alergii" na croksy

kitinka76
20. čer 2013

pokud to jde kupuju české boty firmy Fare, jsou kvalitní a kožené. Mají e-shop a na stránkách přehled firemních a smluvních prodejen 😉

anushka111
20. čer 2013

@blahova_andrea ježiš ale já to vůbec nemyslela ve zlém!!! zvlášť když máte nožku špatně klenutou! Jinak máte pravdu že u těch holčičích jsou ty nejhezčí zdobené botičky placaté a ještě s tenounkou podrážkou tvrdou jak prkno, takže u nás doma je taky nevedeme, hezky se na to kouká, ale to je tak všechno 😉 možná výjimečně k nějakým šatičkám, ale říkám, když už, tak ať si klenbu ničí sama v podpatkách v dospělosti. Doufám ale že bude po mě a radši dá přednost pohodlné botě před krásnou ale nepohodlnou lodičkou 😕 😀

blahova_andrea
20. čer 2013

@jarunkaxyz1 to já taky, ale na dvůr k bazénu nebo na pláž, aby nepálil písek jsem je pořídila, ač jsem taky jejich odpůrcem. na běžné nošení je ale prcek mít rozhodně nebude.