Vysoký nárt. Kde sehnat botičky?

abccc
31. srp 2008

Ahoj maminky.Bydlím v Praze a mám osmnáctiměsíční Nikolku která je trošku baculka a má vysoký nárt takže máme problém sehnat na ni botičky.
Chci vás poprosit o radu jestli nevíte o nějakém obchůdku který nabízí botičky pro takovéhle nožičky.
Předem MOC děkuji za jakýkoliv příspěvek.

karot
1. zář 2008

Ahojky,
my taky máme problémy s vysokým nártem. 😖
Nevím,jak staré máš dítko,tudíž nevím o jaký typ bot máš zájem.Já capáčky nekupovala,protože nám to s prvními krůčky vyšlo na jaro/léto a tak jsem koupila rovnou sandálky.Tuším,že jsem je koupila v Tescu a je to "značka" RENOLINO(zřejmě obuv RENO).
Nedávno jsme byli v RENU(Kaufland) a tak jsem sehnala hodně prostorné botasky.Koukala jsem tam i na plné boty a ty taky nevypadaly zle,..................chce to holt vyzkoušet na místě. 😎

emjee
1. zář 2008

monca301 • 1d • Dnes v 10:05
Môj malý má vysoký nárt a hrubú nôžku,preto máme problém mu kúpiť topánočky. Hlavne teraz keď ide zima mu budem mať problém ich kúpiť, musím myslieť na to,že bude ma oblečené ponožky a pančuchy.

kaluha • 2d • Dnes v 10:51
no to je problém.ja s tým tiež bojujem a budem bojovat dalej lebo ako tak pozerám aj druhý syn bude mat vysoký. musím pochodit vela obchodov kým natrafím a už bolo aj také že som kúpila aj o číslo vačšie boty/na doma/ a ked niekto prišiel hovoril ten teda má velké nohy, však bude mat lode.... čo už povedala som prečo a bolo vyriešené,ale ked niekam ideme to už taká jednoduché nieje.najpraktickejšie sú tenisky ale na zimu nevhodné.vlani sme mali super čižmičky dúfam že aj tento rok natrafíme.
ocenila by som rady v ktrorých obchodoch nakupujú mamičky s takýmto problémom. práve som si spomenula vlani sme kupovali v protetike,len tam nemajú vždy pekný výber bojím sa či to vlani nebola len náhoda lebo sme tam chceli kúpit sandálky a boli len také komunistické

bubba • 1d • Dnes ve 13:16
aj my sme mali vysoky nart a vzdy sa nasla adekvatna obuv ci uz letna alebo zimna treba si len pobehat trosku viac obchody.teraz mame dva rocky a po vysokom narte ani chyru

monca301
1. zář 2008

ja som tiez pobehala vela obchodov aaj som zopar nasla,ale aj parkrat sekla. esteze ich mam komu dat.

Bubba ja si myslim,ze may s tym bude mat problem stale,pretoze moj manzel s tym ma problem tiez,lenze on si kupi tenisky a je to vybavene.
Malemu tenisky nemozem davat stale Teraz som mu kupila drahe topanky a obul ich len vtedy ked som vybrala ortopedicku vlozku. 😠

mmisak
1. zář 2008

ahoj pokud můžu poradit je dobrá obuv Essi : http://www.firmy.cz/phr/essi
je fakt dobrá a je to obuv české výroby,malí má také vysoký nárt a sedí mu krásně dobře se obouvají,a mají zpevněné špičky tak se tak rachle neokopou 🙂

nikkos
3. zář 2008

Ahojky, tak my teď na léto máme sandálky Santé. Mají přes nárt pásek, takže se dá krásně regulovat a přesto mají zpevněnou špičku. Na zimu to ale asi bude s botkama horší 😕

lucitko
14. zář 2008

Ahojda...

Mz máme také vysoký nárt a nejlépe sedí botičky superfit a essi....objednáváme přes internet www.prodeti.com...obkreslíte miminku nožičku,změříte ji přičtete 12mm a tento rozměr spolu s tím, že dítě má vysoký nárt napíšete do objednávky k vybraným botičkám a prodejce vám napíše, jestli jsou vhodné, nebo nejsou :o)))) Perfektní služba :o) Kolikrát si i vyzkoušíme botky ve městě,ale když nemají naší barvu,nebo číslo tak je doobjednáme na netu :o)

grisgot
14. zář 2008

Ahojky, kupujeme jen zdravotní se žirafkou a podobně..metro Lužiny, je tam malý, ale velmi šikovný a zásobený obchůdek 😉

lennis
15. zář 2008

Nakupuju obuv Fare, hlavně ty na suchý zip, botky se dají krásně rozdělat až k prstíkům a vidím jak je tam má poskládaný, jsou fakt super. Zimní tam koupíme taky. www.fare.cz

nensy
15. zář 2008

ahoj mi máme taky vysokej nár a nakupuji v lékárně zdravotní 🙂

krista
24. bře 2009

listicka77 • 1d • Dnes v 19:47
Sháním první botky pro naši slečnu. Bohužel moje podezření, že má širokou nohu a vysoký nárt po mně, se potvrdilo hned v první prodejně. Zkoušeli jsme tam boty Pegres a byly jí malé přes nárt - prostě nízké. Nemáte někdo dítko s podobně tvarovanou nohou? Jaké boty kupujete? Chtěla bych české boty se žirafkou. A než oběhám všemožné prodejny a vyzkouším všechny značky, byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil. Třeba mi to to běhání ušetří. Děkuju.

tvarohacek
24. bře 2009

lištičko, náš malej má také vysoký nárt a botky jsme pořídili v dpk.cz, kde mají určité typy bot právě pro vyšší nárt. cenově jsou kolem 800 kč. prodejna sídlí ve francouzské ulici v praze.

astrane
24. bře 2009

Taky doporučuju Dpk...nic jinýho malej neobul 🙂

blau
24. bře 2009

Ahoj takisto mame takyto problemik a kupujeme topanocky zn. Geox

listicka77
24. bře 2009

díky za tipy. u nás ve městě mají (pokud vím) jen pegres a fare. při obhlídce toho, co-kde-za kolik, jsem zamilovala do těch fare (jsou úžasně měkoučké, jemňoučké, prostě mňam!). tak jsem ráda, že je tu někdo doporučuje. ale boty na sucháč? nevím nevím, podrží to tu nohu dostatečně? no rozhodně fare (nebo jak říká můj chlap "fáračky" 😀) půjdeme zítra vyzkoušet.
za botkama essi a dpk musíme do sousedního města, tak ty až v dalším sledu. do prahy máme trochu daleko a teda speciální botky pro vysoký nárt za 800,- 😕 to je fakt pálka! doufám, že se bez toho obejdeme. ale pokud nebude zbytí, tak nebude no, to se nedá nic dělat. ☹ tvaroháčku děkuju za tip.

leonik
24. bře 2009

dcera má taky vysoký nárt, kupujeme botky na suchý zip Essi, nebo v lékárně Santé 🙂

listicka77
24. bře 2009

to jsem ráda, že se tu sešlo tolik tipů! tak se zdá, že jsem asi začala těmi úplně nejmíň vhodnými z celé nabídky. tak snad něco vybereme. 🙂

astrane
24. bře 2009

Já bych šla určitě do zavazovacích...nám sucháče nestačí,máme tlustý nožičky a trochu je vtáčí dovnitř,tak bych to nerada nějak podpořila.....na suchej zip jsme zkoušeli v obchodě a i prodavačka říkala,že to nějak není ono a donesla opět zavazovací 🙂 ....fare jsou taky dobrý,ale nevím jaký mají na malý dítka,protože jsme je neměli...ale jsou to kvalitní botky

listicka77
24. bře 2009

projížděla jsem znova web a přijde mi, že některý ty boty dpk jsou fakt poměrně vysoké. tak uvidíme.

astrane
24. bře 2009

jojo,ale ne všechny,nejlepší jsou takový,jak byly za nás kdysi ty bílý,ale mají je teď takový pěkný 🙂 ty ani nebyly tak drahý-kolem pětistovky stály a jsou lehký-to je u prvních botiček taky důležitý

listicka77
24. bře 2009

tak jsem právě zjistila, že boty essi nemají žirafku. a já celou dobu myslela, že ano. ☹

astrane
24. bře 2009

nemají,mají klauna co vede na špagátě žirafu,jinak nic

listicka77
24. bře 2009

no co, se nezblázníme. zkusím nejdřív fare, pak dpk a pak essi. 🙂

zevina
24. bře 2009

no právě, essi si udělali své logo, kde je ta jejich žirafka trochu zavádějící a s certifikovanou obuví to nemá nic společného 😒
ale pro útěchu, každý výrobce i dovozce dětské obuvi do 3 let musí ze zákona mít hygienické atesty na použité materiály a na prodyšnost uzavřených střihů botiček 😉 ty certifikované s žirafkou ještě navíc musí splňovat hodně přísné ortopedické kritéria a taky bezpečnostní, ale všechno testování stojí nemalé prachy, takže ne každý výrobce do toho jde anebo si nechá certifikovat jen pár vybraných vzorů, takže ty další můžou být stejně kvalitní, ale holt jsou bez visačky

yasmina
25. bře 2009

Moj maly ma vysoky nart a siroke chodidlo a naozaj do nicoho som ho nevedela obut ...chuda...ani ziadne special.zdravotne Sante a pod.
jedine do coho sa mu zmesti nozka su specialne Nike alebo Adidas topanocky s oznacenim Wide...cize na siroku nozicku...mame zimne a na jar kupime opat z tejto kolekcie ...
http://www.zappos.com/product/7357288/color/6719
http://www.zappos.com/product/7418777/color/91410
http://www.zappos.com/product/7369935/color/13264

astrane
25. bře 2009

yasmina-ty nejsou kotníčkový,tudíž jsou pro malý dítě do 3 let naprosto nevhodný...maximálně do kočáru na parádu,na chození ani náhodou...

Dpk bys vybrala,ale chce to zkoušet různé střihy...

listicka77
25. bře 2009

tak já se musím smát, to naše dítě si vybralo z našich nohou to nejblbější, co mohlo! kromě vysokého nártu po mě má ještě taky hooodně dlouhý palec po manželovi! dneska jsme zkoušeli botky fare a docela dobrý asi, ale bylo málo času, nějak jsem nehlídala hoidny a přišly jsme chvilku před zavřením, tak tam půjdem ještě znovu. stejně chtěl být manžel u koupě prvních botiček taky. 🙂

yasmina
25. bře 2009

astrane nesuhlasim s tvojim nazorom...mozu mat aj kotnickove topanky schvalil nam ich ortoped... 😉

astrane
25. bře 2009

no nevím,všude všichni tvrdí,že dítě má mít zpevněný kotník pokud možno až do 3 let a platí to i pro sandálky...obzvláště ortopedi-mám víc známých,co chodili s nožičkama a vždycky bylo doporučení stejný -jedině kotníková obuv a to i pro zdravé děti,které s tím problémy nemají...zřejmě i někteří ortopedi se v názorech liší...já zůstanu věrná doporučení těch pár,co vím a budu se držet pořádných,nejlépe šněrovacích botek,co drží i kotníky 😉

martule20
26. bře 2009

listička: jojo, taky jsme na tom tak. Po mně se jí točí nehty nahoru, po manželovi je má vroubkaté! Chudák holka 😝 Vysoký nárt máme taky, máme botky santé a vypadají super. Na doma jsme koupili od nich sandálky, jsou kvalitní a případně je pak užije i v létě naven a na doma koupíme bačkůrky, zatím chci, aby měla kvalitní
botky i doma kvůli klenbě. Na vysoký nárt prý jsou ideální botky na suchý zip nebo přezky. Všechny.

astrane
26. bře 2009

jenže suchý zip se časem vychodí a pak už moc nelepí,hlavně na bačkůrkách se nám neosvědčil-lezení po koberci ho občas rozeplo,nachytají se tam různá vlákna a u ná i psí chlupy...přesky jsöu podle mě praktičtější a pevnější...ale je to jen moje zkušenost a můj názor 🙂

jinak do normálních botek na ven uzavřených jsme ho nakonec dostala i do šněrovacích-byly to snad nejdražší v naší velikosti-stály 800,ale sedly mu-zkoušno na naše hodně tlustý nožky a ve froté punčocháčích 😉 (jsem chtěla mít jistotu,že tam nacpe i teplé ponožky,byly to jarní botky.Zkusili jsme tehdy asi patery a na suchý zip jsem nechtěla,protože by si je venku vyzouval.Bohužel na nich nemůžu najít výrobce 😖