Zdravotně nezávádná obuv Essa. Máte zkušenost?

fru.fru1
24. bře 2009

ahoj všem,
Dnes jsem byla koupit mému synovi nové botičky,protože ty předchozí jsou mu už málé(20 měsíců).
Má nemocnou levou nožičku,takže potřebuje opravdu kvalitní boty,ty první jsem kupovala na doporučení naší rehabilitační doktorky od značky essa.Když jsem je koupila byla jsem spokojená,že jsem vybrala dobře.Dnes jsem jela na francouzskou (boty dpk) a vybrala,jak boty,tak bačkůrky.Když jsem oznámila,kde jsem koupila ty předchozí mě prodavačka upozornila,že tato značka užívá neoprávněně žirafu,protože nebyly schválené jako zdravotně nezávádné,tyto botičky jsou prý nevyhovující,klenba je jen patrná a kotníček je také malo zpevněný. Jsem ztoho fakt naštvaná,protože tím,že tři měsíce nosil špatné botičky nám klesla šance na normální chůzi!
Zajímalo by mě jakou zkušenost maté stěmahle botama vy?

timbouctou
24. bře 2009

Ahoj, no my měli jako první na doma sandálky PK Rega a polobotky Santé a v zimě nejvíc chodil ve Fare. Teď jsme teda taky koupili Essi... No uvidíme, zatím to vypadá, že jsme zdraví, tak to snad nějak zvládne.

listicka77
24. bře 2009

frufru a není to jen nějaká konkurenční pomluva? že by si někdo dovolil používat žiragfku neoprávněně, to se mi fakt nechce věřit. a jak to myslíš s tou klenbou? já jsem četla, že takhle malé děti ještě nemusí být boty s klenbou.

fru.fru1
autor
24. bře 2009

no nevim,ale myslim si,že na tom něco bude,prodávali tam boty i od nich,ale stáhly je. Klenba by tam být měla,kvůli šmajdání a hlavně každá dobrá bota by měla mít klenbu

listicka77
24. bře 2009

aha, tak jsem koukla na jejich web a tam o žirafě ani slovo. viděla jsem jejich boty, když jsem dělala průzkum trhu, co kde mají, ale jestli měly visačku se žirafou, to si nepamatuju. ale žirafa není vše, žejo. ono to není zrovna levné a je potřeba nechat si otestovat každý model zvlášť, takže ne každá firma si to může dovolit. to ještě nemusí znamenat, že jsou nekvalitní.

fru.fru1
autor
24. bře 2009

to máš určitě pravdu,ale když jsem tam byla ty boty kupovat,tvrdily,že jsou zdravotně nezávadné,když srovnám tamty a tyhle je tam obrovský rozdíl,takže tomu věřim

jituska
24. bře 2009

Je to pravda, bylo to už myslím i v TV, že Essi neoprávněně používají žirafu. Essi sice mají na těch visačkách žirafku, ale je tam ještě nějaký panáček, kterým se kryjí. Má tam být jen ta samotná žirafka. Někde už tady byl odkaz. A ti co to neví, tak vidí jen tu žirafu a myslí si, že to je zdravotně nezávadná obuv. My ty boty nosíme odmala 😠 Nejradši bych šla seřvat i tu prodavačku, která tvrdila, že jsou zprávě s atestem 😖
Frufru a jakou značku botiček jsi koupila teď, pro inspiraci 😉 Také nutně potřebujeme a nechce se mi do nějakých takových Deichmanů Baťa apod.

astrane
24. bře 2009

Essi opravdu nemají žirafku a capáčky nemají klenbu,až trošku větší botičky a to mají i Essi.Je to nějak tak,že úplně malý dítě tak do roka nemá ještě tu nožičku na klenbu nachystanou,je tam jen ten podpateček a teprve pak se dělají i s klenbou.Měla jsem první Dpk a taky tam nebyla...Myslím,že Essi jsou srovnatelné,jen neplatí ze certifikát žirafy,ale podle mě by ho dostali.ale pokud budeš klidnější,Zůstaň U Dpk,taky je máme rádi 🙂

lenkazdenek
24. bře 2009

tak my máme taky essi a zatím si nemůžu stěžovat 😕 ,měli sme je jako první botičky na doma(sandálky) a pak zimní a fakt sme spokojený.

fru.fru1
autor
24. bře 2009

jitusko,boty jsem koupila od Dpk a jsem fakt spokojená

astrane capačky jsem koupila i dnes kvůli měkké podrážce a klenbu mají a to dost velkou,tak nevím,ale hlavní je zkušenost každé z nás 🙂

zuzik.3
24. bře 2009

essi nemají žirafu, ale používají nějakého klauna co se podobá ,,pravé" žirafě a mate zákazníky. Byla o tom opravdu i kauza v tv. Taky si ale myslím že essi jsou boty kvalitní, sami máme a jako jediné dceři pěkně na nožku sednou. Vyčetla jsem na netu, že klenba v botě není nutná tak do 3 let. Essi certifikáty mají (prej), ale ne právě tu žirafu. Určitě to nejsou nekvalitní boty, nám se jenom brzo opotřeboval svrchní materiál.

lenkazdenek
24. bře 2009

ono i v rennu na botkách píšou,že maj boty s certifikátem a nemaj žirafku 😉

astrane
24. bře 2009

no já od nich měla capáčky a neměli-byli to ty nejmenší velikosti pro první krůčky,všechny další už klenbu měli a pěknou,měli jsme napoprvé 13.ale kupovala jsem je před pár lety-skoro 7,tak nevím,jestli se to nezměnilo...Hlavně že máte boty,který jsou kvalitní a jste s nimi spokojení 🙂

JJ Zuzik,taky jsem to někde četla...možná i tady na koňovi 😉

lenerka
24. bře 2009

my používáme jen Essi a zatím nožky dobrý
byly jsme i u ortopeda a boty viděl a zkoušel je a řekl,že jsou vyhovující
i na neurologii jsme dostali pochvali,že máme botky Essi

lenerka
24. bře 2009

holky co jsou ty botky DpK zač?
dáte mě nějaký odkaz?
díky moc

zuzik.3
24. bře 2009

astrane je to možné, jedna diskuze o essi už tady je určitě, tenkrát jak byla ta kauza tak mě to taky naštvalo, protože máme taky problém s nožkama, ale pak jsem si nastudovala materiál a hned jsem byla klidnější a koupila další essi 😀

lenerka
24. bře 2009

loni v renu jsem si všimla u dětských botiček,že jsou nějak podobný Essám
a taky ,že jo
měli to jen nějak přelepený jejich zančkou,ale Essi to byly
a v Renu je měli stejnak dražší

zuzik.3
24. bře 2009
lenerka
24. bře 2009

zuzik děkuji
jdu na ty botky mrknout,ale stejnak asi už zůstanu věrná Essám

listicka77
24. bře 2009

holky, když prodavačka řekne, že mají "atest" a že jsou "zdravotně nezávadné", tak nekecá. oni mají atest zdravotní nezávadnosti pro děti do 3 let, ale to je nezávadnost MATERIÁLU. žirafka je mnohem víc - zahrnuje především nezávadnost z ortopedického hlediska.

lenerka
24. bře 2009

pěkný botky
docela se ,ale podobají těm Essám nemyslíš?
no jsme zvědavá jestli najdu někde prodejnu

astrane
24. bře 2009

V té druhé diskusi o botičkách někdo psal o prodejně v Praze,tak se tam mrkni(jestli si to nepletu..)

astrane
24. bře 2009

jojo,píše se tam na Francouzské 🙂

petra.vavra
24. bře 2009

Essi mají žirafu jako logo a ne jako záruku kvalitní obuvy. V podstatě se jedná o reklamní tahák na rodiče malých dětí. Vědí, že dnes rodič raději koupí dítěti kvalitní a drahou obuv než aby dítě mělo následky na celý život v podobě křivých nohou či páteře. Žirafa je jiná tím, že má malinko odlišnou barvu a je jinak nakreslená, jenže ruku na srdce, kdo z nás bude poměřovat nějaké obrázky. V kauze TV to takto vysvětluje mluvčí firmy Essi. Kupuji boty na malou na Mělníku a jedině se žirafou. Jedná se o českou výrobu obuvy, většinou někde z Moravy. Zatím jsme si vždy vybraly a botky jsou bez problémů. Doufám, že nožky taky 😀

listicka77
24. bře 2009

no asi po té aféře logo změnili, stačí mrknout na jejich web, mají jen klauna.

petra.vavra
24. bře 2009

Ta kauza byla někdy kolem října 08.... 😉

lenerka
25. bře 2009

tak jsem koukala na ty DpK a botky jsou docela pěkný
a cena je ok
jako u Ess
takže až budu mít kupon na MHD od dubna tak se na pojedu podívat na tu Francouzskou
a našla jsem ,že i někde na Praze 8

a prej jsou taky zdravotní boty Fare

argousek
25. bře 2009

ahoj holky, my kupujeme jedině essi a jsme s nimi spokojení. Je to také česká výroba, vyrábí to v Uhlířských Janovicích. Koukněte na www.essishoes.com je tam také seznam podnikových prodejen. Také tam píšou, že výrobky pro děti do 3 let věku jsou certifikovány akreditovanou laboratoří s výsledkem: "Zdravotní nezávadnost vyhovující."
Osobně si myslím, že platí to, co už tady někdo psal, že na každý modle se musí dělat zvlášť certifikát a to je drahé, takže to není třeba označené certifikací, ale rozhodně si myslím, že jsou kvalitní. Teď jsem synovi koupila jarní od essi asi za 800,- a to by mně opravdu mrzelo, když člověk pomalu co 3měsíce kupuje nové boty a nebyly by kvalitní.

minea
25. bře 2009

Pro mě "zdravotně nezávadné boty" neznamená nic víc než to, že boty neobsahují malé části, které by dítě mohlo spolknout. Lautr nic to ale neříká o tom, jestli z ortopedického hlediska vyhovují noze, která je u malého dítěte ve vývinu a není zpevněná. Boty se žirafkou nejsou o nic dražší, než boty bez žirafky, to je moje zkušenost......

argousek
25. bře 2009

holky já osobně musím říci, že jsem botičky od essi koupila ve zdravotní obuvi, kde mně paní ujistila, že jsou to velice kvalitní botičky. Také mně zaujal příspěvek, který jsem četla v jiné diskusi a tak ho sem vkládám
Zaslal: čt 18. prosinec, 2008 14:38 Předmět: Essi

--------------------------------------------------------------------------------

Dobrý den. Trochu bych chtěl tuto záležitost uvést na pravou míru.
Ze zákona k a ž d á dětstká obuv od ve. 16 - 26 ( zhr. do 3 let dítěte) musí mít povinnou certifikaci.
Na vyžádání si ji můžete v každém obchodě vyžátat - jedná se o dokument tz."Dohoda o shodě".
"Žirafu" si vymyslela zhruba před deseti lety České obuvnická asociace, tehdy ještě v dobré míře v nápravu v této oblasti, protože trh byl zaplaven všelijakými šmejdy z Asie. Jedná se o draze zaplacený ( v poslední řadě hlavně zákazníky ) druhý atest, který se během let zvrhl na komerční záležitost, ze které zlínská instituce žije. Zkuste si vyhledat na netu, jaké výrobky dnes dostávají toto označení - dokonce i nijak nevyztužené bačkory.
Jako zástupce firmy Obuv Essi s.r.o. zde prohlašuji, že my s tímto způsobem získávání prostředků nechceme mít nic společného.
Stojí za námi více než deset let tvrdé práce a proti jiným tuzermským firmám máme i něco navíc. To navíc jsou zkušenost
ze zručského Sázavanu. Pracujeme s relativně nejnovějšími poznatky na poli anatomie dětské nohy - máme např. k dispozici výsledek posledního měření dětských nohou v této republice v podobě kopyta 3740 na kterém je vyrobena většina uzavřených vzorů z naší produkce. Design a konstrukce vzorů má plnou kontunuitu na kdysi tak slavnou sázavanskou modelářskou školu.
Přes veceřejnou šikanu ze strany ČOI, kdy nestydatě tvrdí, že jediné boty s "Žirafou" jsou ty správné, se nám podařilo za oněch deset let obsadit značnou část trhu a to bez reklam a proti pomluvám do té podoby, že kapaciita našeho výrobního závodu je obsazena a nejsme nuceni potupně pracovat za almužnu pro západní firmy.
Proto jsme se před časem rozhodli z recese ( možná trochu hloupé ), v reakci na stupňující se kampaň komerčně zaměřené "Žirafy" umístit na letáček obrázek zvířátka, jenom vzdáleně se podobající malé žirafě, jak je potupně vedena naším klaunem "Essíkem". Nikde a nikdy jsme však netvrdili, nezveřejňovali a nepublikovali skutečnost, že jsme držiteli "Zirafy", protože s tímto označením nechceme mít nic společného.
Muím se přiznat, že jsem na tomhle vlákně nerad četl, že naše boty jsou špatné. Nejsou - jsou zhotoveny ze stejných materiálů, jaky o ty z ostatních firem. Doufám však, že v sobě mají i něco navíc - roky tvrdé práce a poctivost v provedení.
Jestli by někdo měl zájem vidět, jak obuv vzniká, nejsme daleko od Prahy - v Uhlířských Janovicích, 15 km od exitu 49 směrem na Kolín. Budete vítáni.
Bohumil Novák, výrobní ředitel f. Obuv Essi s.r.o.

argousek
25. bře 2009

uff chtěla jsem říct, že jsem je koupila ve zdravotních potřebách 😀 😝