Zdravotně nezávádná obuv Essa. Máte zkušenost?

fru.fru1
24. bře 2009

ahoj všem,
Dnes jsem byla koupit mému synovi nové botičky,protože ty předchozí jsou mu už málé(20 měsíců).
Má nemocnou levou nožičku,takže potřebuje opravdu kvalitní boty,ty první jsem kupovala na doporučení naší rehabilitační doktorky od značky essa.Když jsem je koupila byla jsem spokojená,že jsem vybrala dobře.Dnes jsem jela na francouzskou (boty dpk) a vybrala,jak boty,tak bačkůrky.Když jsem oznámila,kde jsem koupila ty předchozí mě prodavačka upozornila,že tato značka užívá neoprávněně žirafu,protože nebyly schválené jako zdravotně nezávádné,tyto botičky jsou prý nevyhovující,klenba je jen patrná a kotníček je také malo zpevněný. Jsem ztoho fakt naštvaná,protože tím,že tři měsíce nosil špatné botičky nám klesla šance na normální chůzi!
Zajímalo by mě jakou zkušenost maté stěmahle botama vy?

mkr
25. bře 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s botičkami od Santé, malé jsem je koupila a hrozně smrdí jako po síře, setkala jste se s tím některá?

timbouctou
25. bře 2009

mkr- my měli, ale nesmrděly...

holky, tak jsem koukala na ty dpk boty, a zjistila jsem, že ty co máme od Essi jsou úplně stejné... no my taky máme tahací Fare a druhé Bubble gummers a ty taky vypadají úplně a navlas stejně, tak si myslím, že to nebudeme tak hrotit, že...

vrtule83
25. bře 2009

mrk já dnes poprvé koupila borky od Santé a vůbec nesmrdí 😉

mkr
25. bře 2009

tak zítra je pojedu reklamovat a docela mě to štve, protože na reklamaci mají 30 dní to budem muset koupit nový a pak jí ani už nemusí být, jsk rychle jim roste nožička?

astrane
25. bře 2009

Za měsíc by jí ještě být mohli-nám vydrží tak 3

listicka77
25. bře 2009

no to vyjádření ředitele essi je sice hezké, chápu jeho postoje, ale taky tam trochu kecá. hned v té první větě - ta povinná zdravotní nezávadnost. to je sice pravda, ale zdravotní nezávadnost (jako z hlediska materiálu) ještě nezaručuje správné ortopedické provedení. což samozřejmě neznamená, že boty essi jsou špatné. pravděpodobně jsou skutečně dobré, ale certifikát "zdravotní nezávadnost" prostě nezaručuje vůbec nic.

někdo se tu ptal na boty fare. jsou trochu dražší (aspoň u těch "prvních" botiček), ale vypadají fakt dobře, moc se mi líběj.

kubaka
26. bře 2009

a hlavně: je přežitek představa, že kojenecké a batolecí botičky mají mít klenbu!!! Je to špatně a už o tom ortopedi snad popsali dost .
Botičky mají být naopak rovné a měkké, protože dětská noha klenbu má přirozenou - je podpíraná tukovým polštářkem ze spodu chodidla nožičky. Děti mají baculaté nožky, a to je ta přirozené podpora klenby, která je schovaná uvnitř. Cokoliv vystouplného na botě už by je tlačilo, překáželo a nohu deformovalo a naopak bránilo správnému rozvoji klenby a chůze.
Koupili jsme přímo boty o žirafy a všechny jsou takto měkké, ploché a široké.

martule20
26. bře 2009

Ahoj holky, tak my máme taky nejnovější zkušenost s botičkami. Šli jsme je na doporučení koupit do
zdravotních potřeb, paní nám nožičku ani nezměřila, jen přiložila podrážku Elišce k noze a usoudila, že
velikost O.K. Pak malou do těch bot nějakým záhadným způsobem vsedě narvala a velikost zkoušela stylem,
že zmačkla špičku. Na můj protest, že se má za patičku vejít prst mi oznámila, že pokud ještě sama nechodí,
ale jen za ruce, tak se to takhle zjistit nedá, že až začne chodit, tak se do těch bot víc opře... no koupili
jsme jen bačkůrky za 500! a šli domů. Doma jsme botičky zkusili nazout a asi pět minut jsme malé nožičku
dovnitř rvali vyloženě násilím, ona nepředstavitelně protestovala a když měla botičky konečně nazuté,
odmítala se postavit a při lezení brečela. Tak jsem šla milé botičky vrátit. Byla tam jiná paní, koukla na
botky, zkusila je malé obout a řekla mi, že má vysoký nárt a tyhle šněrovačky pro ni vůbec nejsou,
že musí mít buď na přezky nebo suchý zip, aby jí nevadily! Koupila jsem krásné, vymakané sandálky od
Santé, malá ťape o závod a spokojenost. Takže pak jdete do odborného obchodu!!!! 😠

petka80
26. bře 2009

Ahoj holky, malinko odbočím, chtěla bych se zeptat, co dáváte dětem za boty na doma. Dcera měla nejdřív takové ty klasické kotníčkové na ty začátky chození, teď má sandálky od Santé, ale brzy jí budou malé.

Někdo právě říká, že nejlepší jsou na doma jen protiskluzové ponožky, někdo kupuje takové ty obyč bačkůrky, ty mi ale nepřijdou úplně ideální, tak by mě zajímalo, co dáváte vy.
Ty sandálky, co má teď, jsou fajn, ale taky stály 600,- ☹ Zase si ale říkám, že není dobré šetřit zrovna na těch domácích botách, když v nich tráví většinu času......

Díky ta tipy 🙂

astrane
26. bře 2009

Já už nedávám nic,malej si všechno vyzuje 🙂 i ponožky 😠 ale dávala jsem bačkůrky se žirafou,měli pak už i klenbu na nožičku(od určité velikosti už je mají),nám nejlíp sedly sandálkový-měli jsme nohu jak balón 😀

zuzik.3
26. bře 2009

Nejdřív jsem koupila klasické papučky šněrovací, to chodila jenom kolem nábytku, až začla chodit sama tak jsme koupili sandálky, pak další sandálky, pak měla papučky a teď má zase sandálky. Většinou ale stejně jako u astrane si je sundává. Další budou zřejmě zase sandálky, protože ty norm. paučky jí na nožce nesedí, má ji úzkou 😒

kubaka
26. bře 2009

malý má na běhání doma jen ty navlékací fusekle s koženou podrážkou, takže vlastně běhá bos-nebos 🙂

mkr
26. bře 2009

teda mě to santé teď hrozně zklamalo a i přístup v lékárnách je hrozný, vůbec neví jak malý pořádně vyzkoušet botičku jestli padne, jak to můžou prodávat, já jako laik potřebuji své malý koupit to nejlepší, akortá, že mi nemá kdo poradit, už jsem jich obešla víc a nic moc

mkr
26. bře 2009

my sandálky máme na doma, ty jediný si nesundá, bačkůrky se mi nelíbí, ohledně upevnění a sundá je raz dva a já za ní s nima lítám
s tou klenbou souhlásím, že by neměla být, malá začala hodně stáčet špičky tak otáčíme botky a to by s klenbou moc nešlo

martule20
26. bře 2009

Petka80: Máme je taky! Ano, jsou megadrahé na to, že vydrží prý cca čtyři měsíce, ale jde o zdravý základ na celý život, ne? 😉 Asi na doma u sandálek od Santé zůstaneme, přijdou mi lepší než ty obyčejné bačkůrky
a jsou větrací 😀

mkr: Máme stejnou zkušenost s lékárnou (zdravotními potřebami), viz. výše, taky jsem byla v šoku, jak v tak specializovaném obchodě můžou dělat ženské, co vůbec nevědí, jak má ta bota sedět apod. 😠

timbouctou
26. bře 2009

my máme na doma sandálky PK Rega, máme je už od prvního stoupání a super. On si je Alex už tak ošlapal, že mu jsou i po třech měsících, což vzhledem k tomu, že stály asi tak půlku co Santé, které vydržely měsíc, je slušné.

petka80
29. bře 2009

díky moc za reakce 😉 Takže teda taky asi zůstaneme u sandálků. Je fakt, že ty domácí boty jsou určitě důležitější než ty na ven, přeci jen v nich je dítě mnohem víc času.

Jinak holky kdo jste z Prahy a líbí se vám boty ECCO, tak jsem včera objevila prodejnu ve Fashion Areně, v tom Outletu. No a mají tam i dětské, původní příšerná cena kolem 1.500,-, zlevněné na cca 800,-. To už jde, za tolik jsem koupila boty na ven v Deichmanovi. Jestli mají žirafku, to nevím, ale přišly mi dost dobré, ohebné, měkká podrážky a tak.

milik75
29. bře 2009

Ahoj, kup overenou ceskou znacku FARE www.fare.cz Jsou dle me nejlepsi na trhu a i vsichni moji znami detski ortopedi mi ji take doporucuji!

med
29. bře 2009

Ahojky, my jsme dneska šli koupit jarní botky k Baťovi. No výběr nic moc, jako vždy, ale nakoupili jsme docela pěkný a řekla bych i snad dobrý... Malá měla polohovou vadu nožičky v děloze, chodili jsme na rehabku atd... a v 15 měsících na kontrole nám ortopéd řekl, že je vše OK a že prý vůbec nezáleží na tom, zda má botky kotníčkové nebo nízké. Prý je nejdůležitější, aby bota měla pevný opatek, takže se řídím při nákupu bot podle tohohle... To je hrozný, kolik šuntů se u nás prodává. Když vidím na trhu u vietnamců, jak prodávaj nekvalitní malinkatý botasky, tak mě jímá hrůza.
Petka80 - o ECCu ve Štěrboholích vím, dokonce jsme se tam byli podívat, když jsme sháněli zimní botky, ale ty co se mi líbily, byly bohužel o dost dražší, tak mě přešla chuť :( a nakonec jsme koupili v Deichmanu.

listicka77
30. bře 2009

ještě k obuvi na doma: já dávám už dlouho capáčky nolen. teď když se malá víc rozchodila, tak jsem jí dala šněrovací bačkůrky, aby se naučila chodit v něčem, co má podrážku. zítra jdeme koupit první botky, tak na ty ji budu zvykat taky nejdřív doma. pak se ale vrátíme k capákům nolen, nějak si nemyslím, že by dítě doma mělo mít pevnou botu. přijde mi to nepraktické, vždyť to není tak, že by pořád jenom chodilo, většinu času stejně stráví nějakým hraním na zemi.

minea
31. bře 2009

Listicko, v článku ortopeda jsem četla, že by se dítě nemělo nechat bosky na tvrdé podlaze, na koberci to prý tak nevadí. Já jsem si oblíbila bačkůrky Béďa, koupím zase ty samé.

minea
31. bře 2009

Teda reaguju na to, že by nemělo mít pevnou botu, myslím, že capáčky tu funkci zpevnění nesplňují...

listicka77
31. bře 2009

minea: chápu. my máme většinou koberce.

petka80
1. dub 2009

listi, a co to je za capáčky? Nebo jak to vypadá? Někdo právě říká, že boty být nemusí, někdo zas jedině boty 😀 Já to tak nějak střídám, dávám sandálky, někdy je jen v ponožkách (protiskluzové).

tvarohacek
1. dub 2009

nám na rehabilitacích také řekli, že pro dítě je na doma nejvohodnější chodit bez obuvi, jen v ponožkách nebo měkkých capáčkách, klidně do tří let 😉

skimr
20. dub 2009

V Ostravě Bělském lese máme asi rok prodejnu zdravotní zejména dětské obuvi. Botičky všech českých výrobců se žirafkou i bez jako např. Essi. Capáčků několik regálů. Bačkůrky všemožných střihů. Obchod dost velký, prodavač ochotný. Člověk má dost času i prostoru, dostatečný výběr bot na to, aby si je vyzkoušel tak, aby botka padla. Zkuste se podívat tam, posoudit kvalitu bot s i bez žirafy a myslím, že každý si vybere podle svého gusta. My třeba objevili nové typy, výrobce ... a nakonec změnili názor. Pro úplnost, jmenují se .... detskeboticky.cz

sheherazada
20. dub 2009

tak já mám dítě doma bud v ponožkách, nebo v ponožkobotách, prostě fuska, ale má to normálně silnější gumovou podrážku. A někdy sandálky santé, ale ty už máme ted i na ven, takže doma nenosíme. Já osobně s tou žirafou sem to dost řešila, ale jak to, že žirafu může mít bačkůrka, která teda z mojeho hlediska v hodná není, to nechápu. Takže mě je jedno značka (teda v tržnici nekupuju) ale bota má mít pevnou patu, a má být lehce ohebná za prstovou částí. Mě se dooost líbí superfit. JInak zrovna DPK se mi ve velikosti 19 nebo 20 zdaj moc tvrdý, podrážku myslím. A taky myslím, že nožička má mít volný prostor a ne bejt celý den uzavřená v botách. Copak nějaká zvíře potřebuje boty pro to, aby se mu dobře vyvýjela noha? Dle mě blbost🙂 A atest žirafa je dle mě hlavně reklamní tak, ale mě to nepřesvědčilo.

sju.v
20. dub 2009

Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s botami crocs pro děti? Uvažuji, že si je koupím pro sebe na léto (samozřejmě originál) a zároveň si tak říkám, že bych je pořídila malýmu, ale asi určo až příští rok, má teď 14 měsíců a capkat sám zatím nezačal. Teď budu shánět pevné botky na léto, ale co ten příští rok?? Co myslíte, neznáte někdo názor ortopedů?? Zkoušela jsem různé diskuze, moc se to tam z tohoto ohledu neřeší, ale mě to dost zajímá. Ale čistě jen z pohledu odborníka ne laika! Co jsem se zatím dočetla, tak majitelům crocsek byly doporučovány, ale nevím jak je to s doporučením pro děti v prvních letech života. Brát či ne? 😕

mkr
20. dub 2009

my teď byli na ortopedii a dr. nám říkala boty s pevnou patou, setkala jsem se už i s takhle malými dětmi, co měly ty botičky a moc pěkně v tom nechodily, za rok už by to asi mohlo být dobrý