• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Žirafkové boty v Brně. Kde je seženu?

29. května 2017 
Ahoj maminky, nevíte kde se v Brně dají koupit žirafkové boty? Budem kupovat první botky a potřebujeme aby nám tam i poradili :o)
5. zář 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slyšela jsem o dobré dětské obuvi na Pekařské, ale sama se tam taky teprve chystám, tak to mám jen informaci z druhé ruky. Ale prý jsou v obraze a poradí.
5. zář 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu spec.obchod, je na nám.28.října, zhruba naproti parku jak je tř.kap.jaroše http://www.zirafka.com/
5. zář 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem byla včera koupit první botičky pro dceru v Berušce v Brně Slatině. Je to nově otevřený obchod blízko zastávky Přemyslovo náměstí. Výběr dobrý, většina botiček s žirafkou a ceny mnohem lepší než v centru Brna, kam jsme dřív jezdili. Ještě tam paní má dětský bazárek, nějaké oblečení, ale to mě nezajímalo, sháněla jsem boty. Mají tam boty do 40, syn má 37, všude mívají jen do 35. Tak jsem ráda, že tam na něj seženu boty.
24. kvě v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naprostá většina žirafkových bot je pro vyvíjející se nožku naprosto nevhodná, až škodlivá. Kopýtka.
24. kvě v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kajalka
Tak proč teda máme ČOKA, která botičky kontroluje a dává atest žirafka? Za komunistů se vyráběly pouze kvalitní boty, splňující dnešní žirafku. Levné boty z tržnice vašim dětem zničí nohy. Já kupuji kvalitní se žirafkou, nebudu mým dětem ničit nohy asijským šmejdem.
24. kvě v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla140 Je to atest na nezávadnost materiálů, nikoliv na prospěšnost obuvi. Ano, vyráběly se "kvalitní" boty, proto má teď takřka každý zničené nohy..
24. kvě v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kajalka
Oni zkoumají i tvar boty - kulatá špička, pevný opatek, podrážka tlumící nárazy a zároveň pružná, nejen jestli barvená kůže je barvená jedovatou barvou. Pro sebe jsem si párkrát koupila boty na tržnici a v supermarketu. Hrůza, do 2 měsíců byly boty zničené a byly od začátku nepohodlné na chození. Už nikdy, ani zadarmo a dětem ani náhodou. Koupím si kvalitní boty za 1500 a mám je spoustu let, třeba zimní boty jsem měla 9 let, sportovní a jiné 5 let. Kupuji sobě Fare, Rieker, Prestige, dětem Fare, Pegres, Jonap, Befado, Prestige.
Jaké boty kupujete Vy?
25. kvě v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla140 Zrovna z výše jmenovaných značek, co jsem měla v ruce byly vypolstrovaný kopyta. Dětem jsem teď koupila z aliexpresu, po dvou sezónách boty schovám pro mladšího, jsou jen zašpiněné. Protože už velikostně na staršího končí, budu boty šít doma.
25. kvě ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla140 to jsou presne ty tvrda kopýtka,zkuste si v nich lezt,skakat,plazit (kotnikove boty) a uvidíte jak se Dítě citi..nikdo nemluvi o nekvalitních botách z tržnice ale o mekkych,podajnych botách s mistem pro prsty. Pro vyber prvních bot bych nejdriv koukla na obuvi barefoot.
25. kvě ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@slavicky
https://www.bosonozka.cz/ zkuste například tento obchod,poradi vam jistě skvele
25. kvě ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kajalka
Boty šít doma? Kvalitní boty doma neušijete, max. nějaké hadrové ponožkopapuče. Na to by jste potřebovala mít drahé stroje a vzdělání.
Bez kvalitní podrážky tlumící nárazy budou brzy opotřebované klouby a artroza. Jedině, že jíte makrobioticky, pak nedochází k řídnutí kostí a můžete běhat bosky i maratony po betonu bez újmy.
Mladšímu dítěti bych boty po starším nedala, kupuji nové. Sobě bych taky nekoupila po někom sešmajdané boty.
Dnes v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucyp13
První boty na doma jsem pro své děti kupovala od Pegresu kožené botičky s koženou podrážkou, jsou s autíčkem nebo beruškou. Právě většina barefootových bot nemá dostatečný prostor pro prsty a další věci, co má kvalitní bota mít. Mé děti běhají bosky v zahradě po trávě, písku, doma po koberci - na to jim nebudu kupovat jakési boty neboty. Na chození po tvrdém - beton, asfalt, doma lino, plovoučka, dlažba mají kvalitní boty s kvalitní podrážkou tlumící nárazy chránící klouby.
Dnes v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavla140 Měla jsem rozepsanou odpověď, ale ne, nebudu se obhajovat. Věřím přírodě, že nohu a celé tělo stvořila k dokonalosti, s botou na noze jsme se nenarodili. Toť vše.
Dnes ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pavla140 Jak jste přišla na to, že barefoot obuv nemá dostatek místa pro nohy? Pro prsty atd.? Viděla jste někdy takové boty? Nebo tu jen mystifikujete? Syn nosí právě bf, zirafkove boty jsem opustila, z noh do o má najednou do x plus špatné kotníky, které musí posílit. Zirafkove boty už nechci. Certifikát k ničemu u nich. U bf obuvi vždy řeším velikost nohy komplexně. Délku, šířku, výšku nartu, mohutnost paty i tvar chodidla. Vetsina zirafkovych bot tohle neřeší a prodavačky to v obchodě rády přehlížejí. Pokud někdo nechce vyloženě barefoot, jsou i tzv. boty kompromisní. Mají třeba jen pevnou patu a zbytek krásně ohebny nebo jsou prostě měkčí než zirafkove a méně ohebne než bf. Sama jsem taky začala nosit bf obuv a je to paráda. Musí se člověk ale naučit jinak chodit. A nebavim se zde o botách z tržnice od Vietnamce. Aby bylo jasno. :wink:
Dnes ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tvůj příspěvek