1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

zvirka
8. kvě 2014

@karos
@hojda

Děkuju, ale s tím cvičením je to fakt makačka, uvidíme, až to poměřím po week 4. Dneska mě to úplně oddělalo, když cvičím dopoledne, je to pro mě náročnější, ale už jsem to chtěla mít pro dnešek za sebou.

S jídlem je problém i to, že nejsem zvyklá jíst takové ty "zdravé" věci. Tofu ani kuskus mi nechutná, celozrnné pečivo vůbec nejím, jedině knaeckebrot. Zeleninu zas nejím skoro žádnou, vůbec rajčata ani papriky, prostě to jíst nemůžu, jen to cítím a zvedá se mi žaludek. Takže jím jen salát, okurek, mrkev a to je asi všechno 😔 No ještě květák, brokolici.

Dnes jsem měla pečené kuře bez kůže a brkaši, tak to není tak hrozné 😉 Ale mám na něco chuť, na něco sladkého, hroznou. Dám mrkev.

hojda
8. kvě 2014

@zvirka Honí tě chutě protože bys u toho oběda měla mít u zeleninu, správný poměr by měl být čtvrt talíře bílkoviny (maso, tofu, nebo jiné bílkoviny), čtvrt talíře sacharidy (tj. většinou příloha) a půl talíře zeleniny, pokud to člověk dodržuje, tak opravdu chuťě na sladké nejsou, chce to tak skládat každé jídlo.

zvirka
8. kvě 2014

@hojda Vím, proto jsem šla na tu mrkev.

sarkad2856
8. kvě 2014

Dáváte do jogurtu i kompotované ovoce bez te štavy,která je taky dobrá,ale nezdravá??Když nemáte čerstvé?

karos
9. kvě 2014

@sarkad2856 já si dávám spíše sušené, kompotované mě nenapadlo... nebo müsli a med

karos
9. kvě 2014

holky, tak jak se máte? co chystáte na víkend, my máme oslavu, tak zas bude dostatek pokušení, v neděli možná bude sportovní vyžití v podobě kola, ale bojím se, aby nepršelo. příští týden bude u nás velká oslava, dcera měla včera 5. let, tak budem slavit. a na dort se těším už několik týdnů! jinak dnes na oběd jsem dělala palačinky, taky si dám, neměla jsem víc než půl roku. v plánu mám 2, ale uvidíme!

sarkad2856
9. kvě 2014

@karos Díky no já ted dávala banan,jahody,hrozno a kiwi.Ne vše najednou 😀 ale bylo čerstvé , müsli jsem si taky ted koupila ve zdravé výživě.med mám domácí a už ho tam moc nemám,jen já zas tak sladké nemusím,jinak jsem si koupila ovesné vločky a suš ananas tak namíchám .Už právě nevím co do toho jogurtu dávat

karos
9. kvě 2014

@sarkad2856 já jsem se spletla, myslela jsem ovesné vločky. a kolikrát si koupím ve zdravé výživě sušené ovoce - více druhů, nakrájím, promíchám s vločkama, dám do nějaké dozy a vydrží to. a co třeba müsli přes mixit.cz (myslím, že se tak ta stránka jmenuje). jinak s tím čerstvým ovocem je to určitě nejlepší jak píšeš - jahody, banán apod.

sarkad2856
9. kvě 2014

Já ještě nevím co budem dělat ... dneska mám pečené maso s 3 plátky bramboru ve slupce a zelí z touby a zítra nevím 😒

sarkad2856
9. kvě 2014

@karos jj taky zkusím to suš ovoce jsem zvědavá jak mi to bude chutnat jinak jím denně jogurt oves.vločky a čerstvé ovoce kouknu ce na stránku a porovnám ceny s naši zdravou výživou - obchodem zdá se mi že jsou celkem drazí 😒

zvirka
9. kvě 2014

@karos Malej pořád marodí, tak budeme o víkendu doma. Já dnes na snídani knaeckebrot, šunka, leerdamer light a Jogurtina, svačina banán, oběd kuře od včera a rýže + ledový salát. Večeře bude zapečený květák s uzeným, vajíčkem a sýrem, k tomu brambory, zbude i na zítra. Upekla jsem taky buchtu, nový recept, tak to musím ochutnat, že jo. No a včera večer jsem dala zmrzlinu, koupila jsem nějakou novou, Big milk sušenka-vanilka-karamel, božská 😵 Po týdnu váha malinko níž, ale spíš asi jen drobný výkyv, moc tomu nevěřím, že by se to konečně pohlo 🙄

Já do jogurtu zkoušela zatím jen jahody, moc mi bílý nejede 😝, zkoušela jsem ovofit se sladidlem bez cukru, ale to sladidlo je tam hrozně cítit, bleee. Radši si dám mléko nebo dva plátky sýra, to vyjde kaloricky nastejno.

Malej snad usnul, tak jdu na Jill.

hojda
9. kvě 2014

@zvirka Sladila moc ne, to tam dej raději lžičku agávového sirupu, ten má nízký glykemický index a více sladí, tak ho stačí málo.

hojda
9. kvě 2014

@sarkad2856 To je zajímavý, jak mají všichni spojeno hubnutí s jogurtem 😀 . Já se příznám, že vůbec nejsem jogurtový typ a teď je vůbec nejím, snažím se mléčné výrobky z kravského mléka omezit a hned je to poznat na lednici, která mi pořád praskala ve švech díky mléčné zásobě všeho druhu.

hojda
9. kvě 2014

@zvirka Já to mám právě vyzkoušené, že když to člověk opravdu drží, tak ty chutě nejsou, ale jak ne, tak mě taky honí mlsná..... 😝

sarkad2856
9. kvě 2014

@hojda No tak já je jím kvuli střevum krom sýru a jogurtu nic mléčného nejím,ani mléko nepiju... a pomáhá mi to i s jablkama na střeva je vypraznovat , mám nějáké strusty či co mi tam našly a tlačit do sebe prášky či kapky a kroutit se bolestma mi nestojí za to už jsem si celkem zvykla jím je 4-5 x týdně

sarkad2856
9. kvě 2014

@zvirka Jejda tak at se malý co njdříve uzdraví 😉
Taky jsem včera dojedla zmrzlinu ale tu domácí 🙂 o naštěstí už doma nemám jinach bych dala asi i dneska 🙂
Já jsem zvyklá nesladit nic takže mi ty bílé jogurty nepříjdou a ty jahody či banán je sladký tak to trochu vyrovná 🙂

zvirka
9. kvě 2014

@hojda Vím, ale to množství doporučované zeleniny je šílené, sním cca půlku toho, co bych za den měla a stejně mám pocit, že už mi rostou králičí uši 😝
Agávový sirup neznám, najde se to jen ve zdravé výživě nebo i třeba v Globusu v koutku jak mají ovesné vločky a takové ty zdravější věci?

hojda
9. kvě 2014

@zvirka V DM taky mají 🙂

hojda
9. kvě 2014

@sarkad2856 Tak to zkus lněné semínko ráno na lačno 3 lžičky, ale rozemleté nebo povařené a taky je fajn začít den sklenicí teplé vody s citronem.

sarkad2856
9. kvě 2014

@hojda Díky, to lněné semínko zkusím ... jinak vodu a citron na lačno piju denně.

zvirka
9. kvě 2014

@hojda Super, tam chodím.

hojda
9. kvě 2014

@sarkad2856 TAk to je super!

sarkad2856
9. kvě 2014

@hojda JJ taky spotřeba těch citronu a čaju 😀

sarkad2856
9. kvě 2014

Co zítra vaříte dobrého?
Já bych si něco dala,ale nevím co 😀

zvirka
9. kvě 2014

@sarkad2856 Ani se neptej 😀 Segedín 😀

karos
9. kvě 2014

a já jsem dnes dělala kuře na paprice a zítra k tomu udělám domácí kynutý knedlík...
máte někdo tip na něco dietnějšího pro mě?

sarkad2856
9. kvě 2014

@zvirka NO 🙂 tak pokud člověk nesní 4 knedlíky 😀 , sice dietní to zas moc není ,ale když je to tak dobré a nezdravé . tak ten bych si dala,ale zelí jsem dojedla dneska...

sarkad2856
9. kvě 2014

@karos kamarádka mi poslala ale ještě jsem nedělala http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/?j=2646&dk...

zvirka
9. kvě 2014

@sarkad2856 Dám jeden a dělám z plecka, takže libové. Ale uznávám, že na hubnutí nic moc 😀 Ale na oběd bude ještě květák, takže to vyrovnám 😉

sarkad2856
9. kvě 2014

@zvirka Smažený? 😀 no taky si sem tam dám,ale zas když to člověk nejí denně 😉 tak se to dá