1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

karos
16. kvě 2014

@hojda no, taky to není špatné se při cvičení na něco koukat. mě právě zas to video vyhovuje. cvičím od března, sice ne každý den, ale držím se. tentokrát mám výdrž, až mě to samotnou překvapuje. máme malý byt, takže na nějaké sportovní zařízení doma nemám místo. škoda. uvažuji, že si k narozkám pořídím steper nebo něco podobného.

hojda
16. kvě 2014

@karos TEn ti klidně prodám🙂, tam se člověk moc nezapotí 😝

sarkad2856
18. kvě 2014

Ahojte,jak Vám to všechno jde?už nemám tolik času a tento týden byl náročný jak doma tak v práci ☹ ...
Takže cvičení poslední 3 dny na bodě mrazu a jídlu jsem taky moc nedala Ale dneska vše napravím 🙂

karos
19. kvě 2014

holky, hubňulky, tak jak je po víkendu? já ty víkendy fakt nedávám!!! a to nejhorší příjde tuto sobotu! dcera slaví 5. narozeniny, takže jídla bude ažaž! dort, grilovačka a jiné mňamky. ještě štěstí, že jdu v neděli na hory!!! tak mě svědomí nebude snad tak tížit!

lenka5731
19. kvě 2014

@karos u mě víkend taky trochu horší, v sobotu jsem navíc měla úraz, takže jsem v sobotu a v neděli necvičila. S jídlem to kvůli tomu úrazu taky moc nešlo, v sobotu jsem měla dva řízky 😝 (nic jiného nebylo a hladovět půl dne jsem kvůli tomu nechtěla). Naštěstí to ale nebylo až tak vážné, tak jsem dnes už cvičila s Jill a potom asi 12 minut kroužení s obručí. Jo a rodinnou oslavu ted taky budeme chystat 😝 Jak často se měříš a vážíš? Já čekám na středu, ale myslím, že ted moc velký pokrok nebude.

hojda
19. kvě 2014

Já víkend odcvičené, ale s nervama, musím se pořád dohadovat s manželem, aby na tu hodinku děti pohlídal, s nim se fakt cvičit nedá, pořád otravujou, něco chtějí takže hodina souvislého cvičení je sci-fi, ale hřešila jsem jídlem, pekla jsem kynuté bychty, sice částečně z celozrnné mouky, ale dala jsem si.... 😠

lenka5731
19. kvě 2014

Holky, kde měříte pas? Přijde mi, že ho měřím pokaždé někde jinde 😒 Berete to zhruba tam, kde jsou vyšší kalhoty a nebo opravdu v tom nejužím místě ještě mnohem výš? Přijde mi, že odchylku měření pasu mám snad několik cm.

karos
19. kvě 2014

@lenka5731 jo, měření pasu je i u mě věda! měřím se v tom nejužším místě, i když to mé nejúžší místo má 95cm (fuj)! měřím se tak dvakrát měsíčně a vážím se každé úterý a pátek, abych to měla pod kontrolou trošku 😉 .

@hojda taky jsem dělala zákusek a neodolala. já mám ten samý problém, takže cvičím vesměs, když manžel koupe holky. přes den moc nemůžu, protože než bych se po cvičení dala opět dohromady, tak by byly 2 hodiny fuč! takže až večer, když vím, že už nejdu z baráku!!!!!

hojda
19. kvě 2014

@karos Přesně, jako časově to naplánovat je věda. Já ještě musím dělat s malý logopedii každý den a to s malou taky nejde a manžel chodí z práce tak ve čtvrt na šest, než se všichni nají, pak logo, pak jdou koupat a já cvičit a pak si ještě dělám jídlo, protože po cvičení je nutné doplnit bílkoviny.....no maso.....

karos
19. kvě 2014

@hojda no vidíš, teď jsi mi připomněla, že musím taky zavolat na logopedii 😉 , úplně bych na to zapomněla, kdybych si nepřečetla tvůj příspěvek.

hojda
19. kvě 2014

@karos 😉

zvirka
19. kvě 2014

Čau holky, u mě taky víkend mazec. Podlehla jsem večerním chutím, v sobotu i v neděli. Celý den pohoda a pak tohle.... 😠
Dneska už lepší, jídlo hlídám. Tento týden mám cvičící pauzu, trošku mě po Ripped zlobí kolena. Zítra jdu plavat, to bude jediné sportovní vyžití tenhle týden. A příští pondělí začnu 6 week pack. Spočítala jsem to, že mi to vyjde akorát, naž pojedeme na dovolenou. Tak doufám, že to bude mít efekt 😉 Váha mi pořád stojí, to jsou ty občasné mlsací večery 😠

@lenka5731 Pas jsem vyřešila tak, že měřím břicho v nejširším místě, prostě "pneumatiku" 😀 Ale i ostatní je u mě problém, boky nevím, kde přesně měřit, a stehno mi vychází pokaždé jinak, tak to vždycky měřím desetkrát, radostné jásání se mění v zoufaství a naopak, podle toho, jak to zrovna poměřím 😀

karos
19. kvě 2014

holky, tak já dnes měla velký den. nerada se chlubím, ale musím. Prostě po dvou letech jsem si dnes oblékla své milované rifle Wrangler! ještě to chce pár cm v pase dolů, ale už je můžu klidně nosit! v říjnu jsem ty rifle natáhla maximálně nad kolena a tím to končilo! to byl jeden z mých cílů, abych je oblékla a podařilo se. tak mě to trošku nakoplo pokračovat v hubnutí dál. i když teď je krize, že moc nehubnu, dva dny necvičila jill, ale krize se zvládne a doufám, že ještě tak kilo dvě do konce června sundám. kéž by!

lenka5731
20. kvě 2014

@karos moc gratuluji. 😉 Taky tu mám jako motivační jedny džíny Wrangler, téměř nenošené, kupované na podzim 2009 už jako trochu menší, navíc jsou bez elastanu. Ve středu jsem je zkoušela poprvé a obléknu je až nahoru, ale ani náhodou nezapnu. Tak snad za měsíc.

@zvirka mně na chutě hodně pomohlo, že přes den jím ořechy a různá semínka, asi mi to srovnalo hladinu cukrů v krvi. Ale pokud máš zažité večerní mlsací rituály, tak to budeš mít těžké 😔 Co zkusit ty chipsy, čokolády a spol. vůbec domů nekupovat? Nebo to vyžaduje muž?

Večer jsem měla náladu, tak jsem si dala včera podruhé Jill + obruč 😀

yamdena
autor
20. kvě 2014

Ahoj holky 🙂

nějakou dobu jsem se neozvala, ale vypadl mi internet na několik dnů a pak mi přibyla nějaká práce, takže na cvičení a diety nebyl čas a nálada. Tento týden snad opět navážu na cvičení a zlepším jídelníček.

Vidím, že se stále některé z Vás držíte, to je prima 🙂

zvirka
20. kvě 2014

@lenka5731 Teda to jsou nálady 😀 No sladké a tak máme pro malého, u něj jsme rádi, když jí cokoli. A manžel taky občas rád něco zobne, tak je to těžké. Ale už aspoň nekupuju sladkosti, co jím jen já.

@karos Gratuluju k riflíkům, to je super! U mně je úspěch, že už nemusím nosit svoje "tlusté" rifle, které jsem si koupila před dvěma lety, když už jsem nic jiného neoblékla. Letos v zimě jsem je zas vytáhla, ale už můžou zpátky do záložní skříně 😉 Ale taky tam máme jedny, které bych ještě někdy ráda nosila a taky své oblíbené pláťáky, ale obávám se, že to není v mých silách ☹

Já dneska plavčo a pak jsem zastavila v práci za tchýní no a ta mě zas posadila na zadek. Má cukrovku, velikou nadváhu a snaží se zhubnout. A vykládala mi, jak včera zkusila celý den nejíst, jen pila vodu a jak to bylo hrozně fajn a že někde četla,jak to na cukrovku vůbec nevadí. No mám chuť podat návrh na omezení svéprávnosti 😠 No a ještě že by tak zkusila hubnout, den jíst, den nejíst, no na ranu.

lenka5731
21. kvě 2014

Dobré ráno, středa, měření po týdnu. Výsledky nic extra, ale tenhle asi 5. týden byl nejvolnější, tak se není co divit. Chtělo by to měřit spíš až po dvou týdnech, na oblečení stejně vidím, že je mi volnější.

Pas -2 cm (ale nejsem si jistá, jestli jsem to měřila na stejném místě jako minule), břicho a zadek asi tak 3 milimetry dolů 😀 No ale v motivačních kalhotech se cítím líp, nohy mi myslím hubnou nejvíc (což ani tak nechci, potřebuju břicho). Takže hurá do boje, pokračuju dál.

Jo a včera večer bylo ještě na hodinku kolo (v poledne Jill a obruč), dnes plánuju běhání + plavání, tak to snad vyjde. 😝

karos
21. kvě 2014

tak holky, trochu depka! 3 dny jsem necvičila jill, v neděli sice byla delší vycházka, tak dvě hodiny, v pondělí nic, v úterý jen hoďka, ach jo. ani dnes si nejsem jistá, zda to zvládnu, resp. stihnu. chuť by byla, čas není.
@lenka5731 gratuluji a závidím ty sportovní aktivity!!!

hojda
21. kvě 2014

Já včera prasila, dala jsem si zmrzlinu (bylo vedro...) a večer ještě jednoho malého buřta....., sice jsem včera neměla cvičit, ale špatné svědomí mi nedalo, tak jsem si zacvičila a dnes dorazila MS, tak proto možná ty chutě....

zvirka
21. kvě 2014

Tak jsem se dnes zase vyznamenala. Malý spí, dali jsme film - kousek bábovky, zmrzlina, Kinder mléčný řez, kofila a několik mentosek. Ano, to vše jsem stihla sníst během 60 minut a to se mi po těch mentoskách už nechtělo vstávat, abych si ještě něco donesla. No a deset minut po akci bych se zliskala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

A to jsem předtím večeřela a docela dost, pak se divím, že ty kila nejdou dolů. Zítra jedem na výlet, tak to bude oběd venku, takže nějaká hrůza pravděpodobně, no pokusím se vybrat něco slušného.
@hojda Klid, to není žádné prasení, podívej se na mě 🙄
@karos Odpočinek je důležitý, zas si z toho nedělej bič, cvičíme přece proto, abychom se cítily líp, ne proto, aby nás chytaly depky, když jednou dvakrát vynewcháme. 😉 Já mám teď týden pauzu, užívám si odpočinek, nechávám klid bolavému kolenu a zároveň už se těším na Jill, tu mrchu uřvanou, co by mě nejraděj viděla vypustit duši 😀

karos
21. kvě 2014

@hojda se musím smát, protože mi dnes taky dorazila. a o chutích raději pomlčím!
@zvirka ale dnes jsem si už zacvičila a jsem totálně spokojená... mě ještě nikdy tak dlouho nedrželo žádné cvičení, které můžu provozovat doma. ona je tak trochu zázrak. a po druhém porodu mě strašně bolely kolena, už jsem myslela, že půjdu k dr. a teď už je to úplně super, takže mi v tom i to cvičení pomohlo.
výlet si moc užijte, my nebyli nikde ani nepamatuji. ale za 6 týdnů nás čeká dovča, tak si to vynahradíme.

holky, já dnes taky zhřešila, snědla jsem téměř 100g sušeného ananasu. a hlavní hřešení tohoto týdne bude v sobotu odpoledne! ale to se moc těším.

hojda
21. kvě 2014

@karos Nás taky čeká oslava v sobotu, bože s tak velkou rodinou je skoro každý víkend něco.....

karos
21. kvě 2014

@hojda buď za ní ráda... já si to hodlám užít, bez nějakého omezování. v neděli ráno vyrážím na hory, tak snad nějaké kcal spálím...

lenka5731
22. kvě 2014

@karos není moc co závidět, z běhání včera nic nebylo, změna programu. Plavání je během kursu dítěte. Já jsem si to jídlo a cvičení dala jako prioritu, vařím pro sebe a oni můžou jíst se mnou - nikoho nenutím, ale alternativa není, jedině hlad, pro nikoho zvlášt nevařím. 😀 😀 😀 Sladkosti nekupuju, ale spíš teda kvůli složení. Stejně tak cvičení doma, mrňavka většinou spí, ale starší popř. manžel, pokud jsou doma, se někam uklidí, protože vědí, že kdo má na mě nějaké požadavky během cvičení, tak se se zlou potáže. 😝 Sportovat venku můžu až manžel přijde z práce, to je mezi 18-20 hod., pak spolu vykoupem děti a jdu. Ale často do poslední chvíle nevím, kdy přijde a jestli budu moct jít. Takže to tak různě pytlíkuju.... A včera jsem měla v poleldne trochu segedýnu s bzl houskovým knedlíkem, ale byli jsme na jednu mini porci z Globusu tři, tak na mě moc nezbylo. Chutě na klasické sladkosti vůbec nemám, až se sama divím. Ale docela často dělám avokádo nasladko - kakao, někdy oříšky, javorový nebo datlový sirup, vznikne "něco jako" čokoláda-nugeta a je to dobrý. Prostě jsem se rozhodla, že budu nejkrásnější, tak za tím jdu. 😀 😀

snakes
22. kvě 2014

Ahoj, potřebovala bych poradit. Nejsem sice ještě mamina, ale snad to nevadí. PO svatbě jsem připrala cca 6kg (bude to už rok) ale až pár měsíců z5 se mi to začlo usazovat na břichu,stehnech a když skloním hlavu,visí mi tam kůže(nebo tuk) 😒 Vím že za to může nezaměstnanost a že skoro celé dopoledne trávím v posteli. Jen nevím jak se dokopat ke cvičení a posílení svalů. Mám slabou vůli. Jinak BMI mám v normálnu,takže mi nevychází že jsem tlustá, ale mám postava už mě štve. Mohly byste mi poradit jak se dostat z5 na ploché bříško a tenčí stehna? 😠 alespoň nějaké cviky.

zvirka
22. kvě 2014

@snakes Jillian Michaels - různé programy, mně nejvíc zabral Ripped in 30, zadej si na netu, je to na youtube, i na ulozto. 😉 Musíš si holt stanovit priority a něco dělat. Být bez zaměstnání je nepříjemné, znám to, deprimující. Ale zkus se dokopat ke cvičení, vyplaví se Ti endorfiny a bude líp 😉

Tak dneska výlet hrůza a děs 😀 Párek v rohlíku, hranolky, tatarka a smažený sýr (půl dětské porce) a jeden knedlík se svíčkovou, to mi nechal manžel, protože byla prostě božská. Já ji neumím, takže jsem ji měla asi po roce 😀 Jo a ještě zmrzka a jedna lotus sušenka, co malý nechal z načatého balíčku, no vyhoďte to 😀 Ale už se umravňuju. Jinak byli jsme ve Vyškově v Zoo a Dinoparku, Mireček je milovník dinosaurů, tak to bylo bezvadné, doporučuju 😉
Cestou domů jsme se zastavili ve sportu, koupila jsem si nové botky na cvičení, ty staré jsem měla už rozlepené podrážky, tak asi neodolám, zítra povážím a poměřím, ať vím výchozí míry, a vlítnu na 6 week 😎

karos
22. kvě 2014

@zvirka jejda, jejda, jejda... ale neboj, to bude dobrý. hlavní je, že se výlet vydařil.

karos
22. kvě 2014

jinak holky, dneska jsem měla pohybu až až. ale potřebovala jsem vylít svůj vztek sama na sebe! už mi prostě mozek neslouží, dneska totální zkrat. byla jsem vybírat peníze z bankomatu a já je tam kráva nechala! ☹ zjistila jsem to až doma, bylo to v marketu, takže jsem neslyšela to pípání, že si mám vzít peníze. prostě fakt dement. nebylo to moc, ale jedna z dcer mohla mít botičky na léto. k večeru jsem šla s malou na procházku, abych se trošku zklidnila a pak jsem si dala ještě jill, dnes pro změnu level 1. a byl super. a dopoledne byla taky procházka a pak odpolední lítání po marketech - globus, tesco, lidl - 1,5hod. ... a divím se, že jsem docela ok. asi se dostávám do kondice.

zvirka
23. kvě 2014

Tak 6 week pack Level 1 hotovo. Trošku jsem nestíhala, ale to je vždycky poprvé, člověk neví, co má cvičit. Při jednom cviku jsem si odřela koleno o koberec, smekla se mi podložka. Je to jiný styl než Ripeed nebo 30 days, nestřídají se pravidelně tři fáze, ale je tak nějak všechno ve všem, teda aspoň jill to nerozlišuje a já se snažím přežít, takže fakt nevím 😀 Až na pár výjimek jsem cvičila těžší verzi 😎 Uvidíme zítra, ale břicho asi budu cítit 😝
Jídlo se zatí držím, snídaně Fitness s mlékem a bílý jogurt, svačina oříšková tyčinka bez polevy, Maxi nutta, jestli znáte, oříšky a med, dopoledne si dopřeju.
Jinak vážení +0,5 kg a měřní taky 0,5-1 cm plus proti minulému týdnu, hrůza, jsem se zas pěkně vyžrala. Včera jsem poprosila manžela, ať se snaží mě večer podržet, abych zase nespadla do toho večerního přejídání. Teď to mám tak, že dva tři dny v pohodě a pak to prostě neustojím. Hlad nemám, jí dost, ale prostě ty chutě. A to si kousek sladkého přes den dopřeu, však vidíte dnešní snídaně a svačina. není to ideální, ale bojím se, že kdybych sladké nejedla vůbec, tak budou ty večry ještě horší 😔
@karos Tak ještě že to nebylo víc, já jednou za měsíc vybírám několik tisíc, abych měla na drobnější nákupy, máme jeden účet a jednu kartu a tu má u sebe manžel. Tak to by bylo hrozné.... Ale nejsi sama, jednou jsme v bankotu našli 200,-, takže občas se asi stane.