1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

ali34
19. čer 2014

@hojda já vím, já už mám velké děti 😀

zvirka
19. čer 2014

@hojda Já tam kupuju kosmetiku tu jejich, Balea, skoro vše, sprcháče, tělová pléka, plěťové krémy, mycí gely...... I pro manžela. A pro malého dětské mléko a krém a sprcháček Babylove úplně bez barviv a parfémů a všeho, má lehce atopický exémek, tohle mu vyhovuje. Jinak když je sleva, tak beru všechno 😀 , Jar, Savo, něco na WC..... A dřív jsem brávala ve velkém dětské kaše, jsou Bio a nejlevnější na trhu a dokonce to i slušně chutná, nevím, jak máš velké děti, náš malý už to nebaští.

hojda
19. čer 2014

@zvirka Pro děti už skoro nic, jen UM a ubrousky. Já myslela spíš z té řady Alnatura, něco málo jsem zkoušela, ale moc toho nebylo.

zvirka
19. čer 2014

@hojda Tak z toho jsem snad ani nic neměla, na mě je to dost drahé

hojda
19. čer 2014

@zvirka No právě, že mám teď tu slevu na tuto řadu, tak jsem chtěla něco vyzkoušet, tak jestli nemá někdo něco osvědčeného.

lenka5731
19. čer 2014

@hojda ad hlídání, Jill cvičím když mladší spí v poledne, spí denně. Pokud je doma i starší, tak má na notebooku puštěnou pohádku. Pokud se nějak nestíhá, tak je možná i varianta, že jsou spolu venku na zahradě, to už taky několikrát prošlo a nebo koukají na notebook spolu. Běhání - až přijde manžel z práce, chodí pozdě, ted naposledy jsem vybíhala v 20:30. Nebo když občas jedeme k babičce, tak babička hodinu pohlídá mladší a pro starší vezmu koloběžku a jde se mnou, jako třeba dnes. Doma mám spiningový kolo, ale na něm jsem jela naposledy před třemi lety 😅 Kolo mám hodně ráda, ale pro můj typ postavy potřebuju právě to běhání, aby pracovalo i břicho. Moc mi nevyhovuje běhat podle toho, kdy je hlídání a ne podle svých potřeb, ale zvykám si, co jiného mi taky zbývá ... 😝

A Alnatura - to kupuju hodně, s touhle slevou už se podle mě vyplatí většina věcí. Určitě javorový sirup a další sirupy, půlkilové rozinky, sušené ovoce a ořechy. Ty ořechy jsou drahé, ale chutove opravdu lepší než jakékoliv jiné, co jsem vyzkoušela, to platí teda i pro ovoce a rozinky. Mám vyzkoušený všechny jejich paštiky, nej. je myslím shitake, mám ráda jejich kečup (dávám do červených fazolí), mandlový mlíko, paprikové kukuřičné chipsy, zelený čaj, mandlové a arašídové máslo, nutela s 45% oříšků i ta hořká .. ted mě víc nenapadá, musela bych jít kouknout do špajzu, to je taková přehlídka alnatura. 😀 Mají dobrý i musli směsi, thai green curry, určitě kokosový mlíko, extra virgin olivový olej, lisovaný celozrnný chleby, čokoláda s třešněmi a chilli.. Dá se říct, že kupujeme pravidelně snad polovinu jejich bezlepkového sortimentu, a jediné, co mě zklamalo a co už nekoupím, tak je červené pesto.

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Já bych potřebovala zase najít nějaký Karnitin bez barviv a umělých sladidel, nevím o něčem?

lenka5731
19. čer 2014

@hojda my jsme alnaturu kupovali v Německu, tam je to o fous levnější než tady, nebo v Globusu ale vždycky jen pár věcí, ale co jsou ted slevy na alnaturu tady v DM, tak jsem to začala kupovat ve velkým, ten slevový kupon byl v posledních několika knížkách, a já doufám, že ho tam budou dávat i nadále, určitě se jim to musí vyplatit. Jen mě trochu mrzí, že tam nemají datlový a švestkový sirup, ten bych si taky chtěla koupit do zásoby. Javorový jsem si ted koupila v těch akcích snad na rok dopředu, ale on má dlouhou trvanlivost..

lenka5731
19. čer 2014

@hojda karnitin - bohužel netuším, nesháněla jsem

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Hmm, tak mě už děti nespí, usnou spíš jen náhodně, když jsou hodně unavené, nebo nemoc atd. Malej chodí do školky jen dvě dopoledne v týdnu, takže mám prostě ocásky pořád ....venku je hodinu samotné nechat nemůžu a ani dívat se na něco hodinu nevydrží....takže to nějak matlám, jak to jde, dřív jsem pořád čekala večer na manžela, ale spíš jsme se kvůli tomu pořád jen hádali, protože ten večer prostě není nafukovací a udělat večeři (většinou dvě verze, jedna pro mě), koupat, logopedie, zalévání zahrady, no je toho pak nějak moc a hodina cvičení, plus sprcha a jídlo po cvičení, je prostě moc ☹ . Achjo....

Tu alnaturu projdu a zkusím něco vybrat. Díky

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Já mám teď raději avokádový sirup, ten má několikanásobně nižší glykemický index než ten javorový, tak jsem přešla z javorového na tento.

lenka5731
19. čer 2014

@hojda tak jsem se šla přece jen kouknout do špajzu 😀 Ve velkým jsem nakoupila všechny jejich marmelády, mám ráda jejich jablečnou přesnídávku s mangem, džus z červené řepy, používám občas jejich bujony všechny druhy, i když tam asi taky bude nějaký ten převlečený glutamát, mám ráda jejich bylinkové soli, bylinkovou sůl wurz mischung dávám na fazole, ta je perfektní, stojí nějak okolo 40 kč. No prostě je toho moc a chybu myslím neuděláš v podstatě s ničím.

lenka5731
19. čer 2014

@hojda avokádový sirup vůbec neznám .. já stejně moc nejím ty sladící sirupy, dávám to spíš dětem. Já jsem ho používala hodně na kaše a kaše jsme jedli v zimě. Jo, vlastně datlový hodně používám do té domácí čokolády z avokáda, tu dělám určitě jednou týdně.

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Marmeládu jsem teď nakoupila pro děti v Hypernově, ta jejich dopadla dobře v testu, takže marmelády napotřebujem, džus z červené řepy piju každý den🙂, dělám si zeleninové šťávy v odšťavňovači (miluju kombinaci (řepa, mrkev, celer) takže , bujony jsem tam kupovala dřív, ale právě ,že jen tam ten výtažek z kvasnice tj. glutamát, tak už ho taky neberu a kupuju Wuerzl bez droždí. Snad budu mít dost času, abych si to tam trošku prošla.

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Ne avokádo, ale agáve.....jsme zblblá, z avokáda máme zrovna pecku na okně na vyklíčení, tak to mám pořád v hlavě 😀

lenka5731
19. čer 2014

a milujeme jejich hořčici a kandovaný zázvor, pro děti jsou fajn ty ovocné plátky - sušené, ale to spíš kupuju v Německu Alete, je podstatně levnější, i když ne bio

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Jednou jsem koupila horčici ve zdravé výživě a nějak nám vůbec nejela, tohle má chuť klasické horčice?

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Globus tu má katalog alnatury, tak to jdu projít:-ú
http://www.globus.cz/globus-cakovice/katalog-al...

hojda
19. čer 2014

@hojda Zrovna koukám na ten chleba a taky do něj dávají šrot ☹ .

lenka5731
19. čer 2014

@hojda ano, chuť klasické hořčice. Prý i Majoneza je dobra, ale osobní zkušenost zatím nemam. A ten šrot je špatně? Teď už ty chleby nakupuju, ale dřív jo, i když většinou jiné značky v německém Kauflandu.

lenka5731
19. čer 2014

@hojda ten džus z řepy obsahuje bakterie mléčného kvašení, má moc dobrou chuť. Ještě jsem si ráda kupovala jejich spáldove krekry. Ono jak jsem koukala na ten tvůj odkaz, tak aspoň jednou jsme měli většinu věcí a stěžovat si nemůžu. Ale přiznám se, že u téhle značky moc neřeším složení, jen ohledně lepku.

hojda
19. čer 2014

@lenka5731 Tak jsem to prošla a sepsala seznam, co chci okouknout. Ten šrot je blbý v tom, že ty částečky toho šrotu jsou dost ostré a mohou se zapichovat do střev a poškozovat je. Dneska je to fakt těžky, když si chce člověk koupit něco zdravého......... 😠

lenka5731
19. čer 2014

@hojda ještě k tomu hlídání a sportu, vážně přemýšlím ze zkusím běhat hned po probuzení, trochu si přivstanu, to je manžel doma. Už jsem o tom něco četla, někdo to moc nedoporučuje, ale jsou různé názory.. Tak jen přemýšlím, jak pak řešit jídelníček, bílkoviny. A taky by asi byl v průběhu dne větší hlad..

hojda
20. čer 2014

@lenka5731 Skoro se bojím zeptat, v kolik to je to trošku přivstat 😀 ?

lenka5731
20. čer 2014

@hojda 😀 priblizne tak, abych mohla vyrazit v 7 hod, abych byla zpatky v cca 7:45

hojda
20. čer 2014

@lenka5731 Tak to je naše běžné vstávání, manžel odjíždí před sedmou hodinou, to bych možná dala, ale na šestou už ne, chodím spát pozdě 😠 .

hojda
20. čer 2014

@lenka5731 Ten hrachový, je takový nahořklý, takže na běžné pití moc není, ale třeba to dáš, jsem zvědavá na recenzi od tebe🙂, já z něj dělala polívku, abych ho vůbec snědla (česnek, majoránka, olivový olej, nějaký bujon na dochucení). Hrách jinak miluju, ale tohle mi nešlo za studena pít, to mě napínalo na zvracení. Ten konopný bude chuťově určitě lepší, jen má zase menší obsah bílkovin, tak se ho musí snít více, abys dostala víc bilkovin.

zvirka
20. čer 2014

Ahoj holky. Tak z dnešního měření jsem dost rozpačitá. Mám všude +1 cm a na pneu dokonce +1,5. I váha je +0,4, ale to bych tak neřešila. Tak nevím, jestli nezadržuju vodu nebo tak něco. Celý týden jsem poctivě cvičila, 5x s jill, 2 dny pauza, ale i v ty dny byl pohyb, turistika. A že bych všude přibrala stejně? Já fakt nevím, jídlo nebylo úplně o.k., ale ušlo to, zhruba jako jindy. Tak nevím.

Jdu cvičit, 6pack.

hojda
20. čer 2014

@zvirka A nemáš mít MS? já jsem taky vždycky hrozně napuchlá.... 😝 . Potřebuju najít něco, jak se zbavit té vody když má přijít ms.