1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

hojda
1. dub 2014

Holky můžu se přidat? Já sice začala už od 10. března, ale v žádné diskuzi nejsem. Zatím mám dole 3,5 kg úpravou jídelníčku, cvičením a střevní chřipkou 😀 .

karos
1. dub 2014

@majka1niky přidej vlákninu do jídelníčku... já jsem téměř vyřadila bílé pečivo, jim jen celozrnný žitný chléb rivercote z lidlu a nemám problémy...

karos
1. dub 2014

holky, tak jak jste se měly první den? já se přiznám, že jsem zhřešila. měla jsem čtyři nějaké gumové bonbony, ale beru to ok. jinak bych vám ještě doporučila kaloricketabulky.cz. už týden si zapisuji potraviny, které sním a výsledky se pomalu a jistě dostavují! dneska jsem docvičila jill level 1, tak snad čt a pá se pustím do level 2. byla jsem i na procházce a umyla s láskou okno v dětském pokojíčku. protože i úklid je pohyb. pěkný večer všem a hezký zítřek. 😉

yamdena
autor
1. dub 2014

Milá děvčata, nejprve pozdravím nové tváře 🙂
@misa1712 jsi po porodu teprve krátce a máš dvě děti, ono to půjde, uvidíš, ale šetři se 😉
@hanulkavelunka já bych na mléčné dietě asi umřela, musíš mít pevnou vůli, jestli to dodržuješ
@atinkaa vyhovuji Tvé písemné žádosti a tímto Tě oficiálně nakopávám! Jen pěkně makej 😀
@lucy84 o čokoládě mi ani nemluv...zvlášť ne o té ledové..
@hojda jde Ti to výborně, 3,5kg je hodně

@karos, je mi velmi líto, že Tě potkala taková ztráta. Líbí se mi rada @tulikiss, cvičením ze sebe dostaneš negativní energii a sladkosti Tě zase uklidní. Čtyřmi bonbony se vážně netrap, celý den jsi byla na nohou a ještě jsi i cvičila Jill.
@majka1niky v těhotenství jsem každý den jedla lžící spařeného lněného semínka a neměla jsem se zažíváním jediný problém 😉

yamdena
autor
1. dub 2014

Já dnes slavnostně začala parádní počínající virozou 😀 neměla jsem chuť na jídlo vůbec, zvládla jsem horko-těžko v jedenáct jogurt, 100 gramů rýže a ryby se zdálo jako nekonečná porce, svačinu jsem posunula na místo večeře a špenát s balkánem vynechala úplně (žádná škoda 🙂, proložila jsem to pár acylpiriny a vypila vodu s citronem a pár čajů a snad mi odpustíte, že jsem si dala dvě lžičky medu.

Cvičit budu zítra, alespoň posilovat.

Vám ostatním to jde moc pěkně, snad nám euforie vydrží co nejdéle 🙂

yamdena
autor
1. dub 2014

@ivce ahoj, já jsem se na bosu téměř přizabila, ovšem ty cviky na břicho byly famózní

sarkad2856
1. dub 2014

@majka1niky Ahoj,mě na stolici pomáhají jablka a jogurty tak bud je jím denně a když ne tak aspon ob den .Jinak Gutalax je šetrnější na střeva a zabírá celkem brzo ... Nebo je třeba i nějáká ta detoxikace očista organismu taky uleví .Každému dělá dobře něco jiného 🙂

kaatkah
2. dub 2014

Dneska na cvičená bohužel zatím čas nebyl..ale lítala jsem po doktorech a všude jsem si vyšla schody, než abych jela výtahem a pak jsem si dala dvouhodinovou procházku s golfkou a po včerejší cvičení Jill to byla docela makačka. Bolí me celé tělo. Ted se jdu vrhnout na kompletní uklid bytu a pak jestli zbyde energie a manžel zabaví dítě, tak si dám aspon pul hodky na orbitreku...tak snad to zvládnu a zítra neodpadnu 🙂.
Jsem moc ráda za tuto diskuzi. Motivuje měto pokračovat. Děkuji 🙂

hanulkavelunka
2. dub 2014

@misa1712 dceři bude 5 let
já mám dnes taky ulítaný den a bylo mi zle tak jsem musela pojest ráno bílý jogurt s banánem pak oběd gulášovou polívku v práci a pak nic až v 17 hod jsem si dala trochu segedinu a 2 brambor.knedlíky a ted piju mrkvovou štávu s pomerančem (domácí výroba 🙂 ) takže dnes jsem hřešila ale já mám náročnou práci a pořád lítám takže mám velký výdej a mléčnou dietu nedám úplně je mi z ní zlle
Odkud jsi???

hanulkavelunka
2. dub 2014

@yamdena nedodržuju vůbec protože bych taky umřela jen si to upravuju podle svého a po dvou dnech se mi zvedá žaludek z mléka a při mléčné je zaručený jojo efekt a to už nechci takže prostě 5x za den (když je čas) se snažím jíst malinko ale vysadila sjem pečivo a sladké a dnes jsem zhřešila 2kolečkama bramborového knedlíku ale už pojedu bez příloh bez sladkého a bez pečiva 🙂

lucy84
2. dub 2014

tak dneska druhý den cvičení a teda řeknu vám,že včera to oproti dnešku byla brkačka 😅 jsem zvědavá zítra,to u toho padnu.

hojda
2. dub 2014

@hanulkavelunka Proboha bez příloh ne, přílohy jsou potřeba, ale kvalitní 😀 .

hanulkavelunka
2. dub 2014

@hojda nejsou potřeba mezi přílohy mám na mysli brambory, knedlíky rýži......k čemu ???? stačí zelenina s masíčkem .....hodne zeleninky rozhoendě je to lepší než knedlíky bram.atd atd takže přílohy nejsou potřeba 😉

misa1712
2. dub 2014

@yamdena děkuji za přivítání ,já přibrala během těhu 19 kg a už mi schází jen 5 ,plus dalších hodně kil ,co jsem měla předtím 😀 ,do cvičení se ale nepřinutím ,nějak toho mám dost za celej den

misa1712
2. dub 2014

@hojda jéé ahojky ,my se známe ,kupovala jsem od tebe věcičky vid 😀 přeju hodně úspěchů v hubnutí 😉

misa1712
2. dub 2014

@kaatkah ahojky prosim tě ,když cvičíš tu Jill , já se na ní taky chystám ,zatím jen v hlavě teda 😀
ale ona tam používá k cvičení nějaký činky ? pořádně jsem to neviděla ,jen jsem to prolítla ,
jestli jo ,kolik váží ? nebo co používáš ty ?děkuju

misa1712
2. dub 2014

@hanulkavelunka ahojky 😉 já jsem z prahy a koukala jsem ,když jsem najela na tvůj nick ,že jsi ze zlína vid.
Z čeho ti bylo zle ? Auž ti je aspon líp ? Já teda dneska měla k obědu něco,co by nemělo asi být ,ale jelikož jsem vařila pro manžela a kluka ,tak jsem si to dala taky ,zapejkala jsem kuřecí řízky a do toho smetanu a s bramborem .
Jak si nepřipravím jídlo ,tak pak jak lítám mezi kojením a přebalováním a uklízením ,tak si v rychlosti něco vezmu .I jsem se přemohla dneska a k snídani jsem měla papriku červenou ,jinak já na zeleninu moc nejsem 😀 .
No ještě mi zbývá pět kilo,co jsem nabrala v těhu a pak dalších pět a budu snad na dvojmístným čísle ,už aby to bylo ,vůbec nevim co nosit .

yamdena
autor
2. dub 2014

Zdravím Vás spolubojovnice 🙂

Virózu jsem doufejme porazila v začátcích, dnes jsem vynechala jen večeři (BTW 150g zeleninového salátu a 100 gramů kukuřice). Večer jsem posilovala a dělala strečing, celkem cca 30 minut.

Jídlo pro ilustraci na zítra:
snídaně: tvaroh a knackebrot
svačina: ředkvičky a uzený eidam
oběd: kuřecí maso a brambory
svačina: 2 mandarinky
večeře: tmavé pečivo, nízkotučný hermelín

A jídlo pro ilustraci na pátek:
snídaně: vejce a knackebrot
svačina: ovocný jogurt
oběd: játra s rýží
svačina: okurka
večeře: mozarella s rajčaty

hojda
2. dub 2014

@hanulkavelunka Knedlíky zrovna ne, ale brambory, rýže (ne klasická, ale tmavá, nebo alespoň basmati), celozrnné těstoviny, qiunoa určitě můžeš. Ne sice kopec, ale úplně bych je nevynechávala.

hojda
2. dub 2014

@misa1712 No na MK je svět malý 😀 , tak snad nám to tu půjde, já před chvilkou docvičila a popíjím nápoj po cvičení.

hojda
2. dub 2014

@yamdena Děkuju 😀 , tentokrát to chci dovést do úspěšného konce, už jsem to zkoušela několikrát, ale pořád špatně, tak teď to snad je správně 😀 . Když teď vidím, co jsem dělala za kraviny, tak si říkám, že už jsem mohla být jak špejle 😀 . Už jsem vytáhla i o číslo menší kalhoty, ty původní jsem přetáhla zapnuté přes boky 😀 .

yamdena
autor
2. dub 2014

Přidávám i dva (vyzkoušené) recepty na kuřecí/krůtí prsa (zkratka KP 😀 )
- inspirace z Ottovy velké hrníčkové kuchařky -

KP s bramborami pečené v alobalu
Čtverec alobalu potřít olejem, položit na něj osolený a opepřený plátek masa, dále brambory nakrájené na tenká kolečka, strouhanou cibuli a strouhanou mrkev, osolit, opepřit, event. přidat plátek slaniny a dobře zabalit. Péct ve vyhřáté troubě při 200 C 30 minut.

KP po provensálsku
KP osolit, opepřit, nakrájet na kostičky
4 rajčata a 1 cuketu - pokrájet na kostičky
Dresing: 2 utřené stroužky česneku + 1/2 lžičky tymiánu + 1/2 lžičky rozmarýnu + 1/2 lžičky oregána + 1 lžíce citronové šťávy + 2 lžíce olivového oleje = řádně ušlehat

KP osmahnout na troše oleje, vložit do zapékací mísy, přidat zeleninu, polít dresingem, promíchat a dát péct do vyhřáté trouby na cca 20 minut.

hojda
2. dub 2014

@karos Na ten chlebík z Lidlu pozor, když koukneš do složení, tak tam jsou žitný šrot, ten hrozně ostrý pro střeva a může je i poranit. Nechápu, proč do zdravých věcí musí cpát takové kraviny 😠 .

karos
2. dub 2014

@hojda vidíš, tak o tom nemám ani páru! tak jaký mám jíst? posledně jsem si koupila fit chleba z penamu, vždycky mi chutnaly a posledně jsem se málem poblila, byla strašně cítit zatuchlinou. staré ale nebyly... to jsi mě fakt moc nepotěšila, ale mám ten chléb ráda.

yamdena
autor
2. dub 2014

@hojda ad kalhoty - super 🙂! Dospěla jsem k názoru, že nejhorší chyba, kterou jsem při zdravém životním stylu dělala, byla ta, že jsem něco porušila a pak znovu nenavázala. Vím, že i tentokrát dřív nebo později zhřeším, ale snad se přes to přenesu a budu pokračovat dál. Jak prosím Tě děláš tu quinou? Zatím jsem si k ní nenašla vztah, ani k amaranthu :( nicméně, objevila jsem teď bulgur (taky pokrok).

@hanulkavelunka promiň, nechci se Tě dotknout, ale podle mě se hrozně odbýváš :( mléčnou dietu nech být, tu si může dovolit celebrita, která má celý den na práci jen srkání mléka.. ty potřebuješ energii, klasická gulášovka a segedín Ti nic moc nedá.. Nenašly by se lepší varianty? Víc zeleniny, kvalitního masa a klidně i rozumnou přílohu, jak psaly tady holky.

@misa1712 chválím Tě za tu papriku 😉

hojda
3. dub 2014

@karos Já kupuju taky ten Penamu, zrovna ho snídám, nebo pak celozrnný kváskový, výborný prodívají v countrylifu, ale to mám taky z ruky, takže jedině nakoupit a zamrazit a pak u nás ve zdravé výživě taky berou celozrnný kváskový. S tím chlebem je to fakt těžký 😔 . Z běžné nabídky se skoro nic nevybere, nikdo nepozná, co v tom je☹.

tulikiss
3. dub 2014

A je tu 3 den. Tak vam posilam moje oblibene motivacni obrazky. 😀

kaatkah
3. dub 2014

@misa1712 já cvičím bez činek a stačí mi to. I tak mě ruce bolí 🙂. Ale myslím, že tam mají takové ty klasické cca 1-2kg.

Dneska to vypadá,že sekecvičení snad ani nedotanu ☹

majka1niky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
yamdena
autor
3. dub 2014

Ahoj kočky, máme tu už třetí den 🙂

Evidentně už jsem zdravá, protože dnes jedu přísně podle jídelníčku a mám hlad - musím přidat na pitném režimu. Večer se hrozně těším na D. Berry Dance Workout, konečně 🙂

@majka1niky ahoj zlatko 🙂 už jsem fit, vrhla jsem se do toho podle původního plánu. Trpíš na alergie, že máš rýmu? :( cvičíš Jill viď, třetí a čtvrtý den jsem měla těžkou krizi, když jsem ji dávala poprvé, nemohla jsem se skoro hnout. Nepomohly by Ti kapky nebo něco podobného? A co zažívání, zlepšilo se? Drž se 😉

@tulikiss dobré, hlavně to druhé motto je vtipné 🙂

Ať se Vám daří! A když je tak hezky, můžete sportovat i venku, nezapomeňte 🙂