1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

yamdena
autor
6. dub 2014

Tak jsem si přece jen zacvičila, nedalo mi to :D

sarkad2856
6. dub 2014

holky mám tvaroch jak si ho ochucujete aby jste ho snedly?
Jinak o víkendu rodinná návštěva takže jídlo nic moc 😒 ale zítra už s jídlem jedu na tvrdo , jen musím ještě dokoupit něco do vody sem tam zítra teda asi brambory ve slupce s pangasem na bylinkách

hojda
7. dub 2014

@sarkad2856 Co rozmixovat s ovocem, trochu agáve sirupu, nebo zeleninou.

hojda
7. dub 2014

Jinak zde moje suma sumárum za 4 týdny. - 4 kg, v pase - 5cm a boky -3cm a 3% tělesného tuku (aspoň to mí ukázala moje váha, nevím , jak moc je to přesné, ale každopádně to jde dolů). jedeme dál 😀 kalhoty o jednu velikost menší. Ráda bych dala dolů ještě 7kg, doufám, že se zadaří, teď už to tak rychle nepůjde. Krásný den všem!

sarkad2856
7. dub 2014

@hojda nj vlastně to mě nenapadlo že ovoce mužu dát vidím to pořád jako nějákou pomazánku
Supr výkon,gratuluju , a co cvičíš?

hojda
7. dub 2014

@sarkad2856 5x týdně 60 mínut rotoped, chystám se na orbitrac, až ho sundáme z půdy 😀

tulikiss
7. dub 2014

@sarkad2856 dobry je do tvarohu nastrouhat redkvicky nebo okurku..ale to mi zas tolik nejede nejradsi mam rybickovou pomazanku je bozi, zboznuje ji cela rodina a je zdrava....tvaroh, tunak ve vlastni stave(ja davam rio mare tam vim ze neni humus), vajicko natvrdo a sterilovane okurky, trochu soli a kdyz ji chci joo vysperkovat tak lzicku hortice(ale nemusi byt) vychazi to na 100g asi 360kj

@hojda ty jo super a zavidim, me to prvni mesic taky tak slo ale ted uz dva mesice to jde silene pomalu 😖

hojda
7. dub 2014

@tulikiss SUper típ na pomazánku, jdu do ní! Já začala s hubnutním loní v srpnu, ale něco šlo dolu, pak zase nohoru. Celkově mám dole 7 kg. teď to beru jako dlouhodobou změnu jídelníčku a chtěla bych tento styl stravování udržet dlouhodobě, úplně stejně to as nepůjde, ale většínu bych chtěla ponechat. Počítám s tím, že teď už to půjde pomalu. Kdyby to bylo 2 kg za měsíc, tak budu šťastná!

hojda
7. dub 2014

Dnešní jídlo:
Snídaně. Vaječná omeleta ze 2 vajec, rajče a okurky, 2 knaekebrot s cizrnovou pomazánkou, dopoledne jahodový coctaíl z jahod a proteínu, oběd Vegístejk se žampoíon, jarní cíbulkou a celozrnný kuskus, rajče a okurka.

hojda
7. dub 2014

Proč jíst přílohy?

Velmi běžné je u žen, že nejedí přílohy. Často si dávají jen saláty, občas maso nebo sýr se zeleninou. Když nejíme přílohy, které jsou zdroji sacharidů, jako jsou brambory, rýže, těstoviny, kuskus, bulgur, quiona, čočka, fazole, cizrna, pečivo apod., dochází v organismu ke stavu tzv. ketóza. V tomto „režimu“ se využívá energie z tukových zásob, ale tělo se silně zatěžuje a ničí. Musí to být děláno s odborníkem a po dobu maximálně 14 dní. Bohužel mnoho žen toto dělá měsíce i řadu let. Díky tomu si velmi ubližují, metabolismus může dosáhnout trvalých poškození. A mnohdy už po měsíci nedochází stejně k žádnému úbytku tuku. Jen se tělo poškozuje a civilizační choroby se blíží mílovými kroky. A po čase bude docházet k mnohem silnějšímu nabírání tukových zásob, díky tomu, že je tělo podvyživené.

misa1712
7. dub 2014

@sarkad2856 děkuju za tip 🙂

misa1712
7. dub 2014

Ahojky holky já vůbec neměla moc čas sem napsat .Dneska jsem si stáhla do mobilu aplikaci ,kam si budu zapisovat co jsem snědla a vypila a aspon budu mít přehled. Jinak jsem sice zaregistrovaná na stob,ale já se tam kolikrát nedostanu zadat jídlo.
Jinak před chvílí jsem se vrátila z prochajdy ,bolej mě pěkně nohy ,venku je pěkný vedro .
A hrozně mě bolí paty ,nevím jestli je to z tý mý nadváhy nebo z bot ,i když jsem si koupila nový.
A dneska mě povzbudila kamarádka ,teda ona o tom neví ,ale byla u mě na návštěvě a pěkně zhubla ,sice pár kil ,ale sluší jí to .

tulikiss
7. dub 2014

Priznavam se bez muceni ze jsem dneska zhresila a jeste urcite zhresim 😖 Protoze mam dneska narozeniny a zitra je ma manzel tak jsem upekla venecky. Sice jsou tvarove, no jak to nazvat ..podivne, tak jsou stejne dobre a stejne je sezereme 😀

hojda
7. dub 2014

@tulikiss Mě to čeká příští víkekend, malej má 5 let. 😀

sarkad2856
7. dub 2014

@tulikiss Děkuji za tip na recept supr napad 😉
A Všechno nej k narozeninám 🙂

sarkad2856
7. dub 2014

@misa1712 nz mě to poradila taky kamarádka 🙂 a funguje to

sarkad2856
7. dub 2014

zajímá mě zda pijete třeba i v tuhle hodinu zelené čaje...Já piju od Pickwicku s příchutí ananasu zelený jen ten mám ráda

hojda
7. dub 2014

@sarkad2856 Ano piju zelený, roibos, chystám se na bílý a nějaké specíalítky 😀

sarkad2856
7. dub 2014

@hojda no a co je na tom že se nemá pít po 16 hodině a později? Ten Roibos jesem taky měla , Kupovala jsem i sáčkové na redukci váhy v lékárně , ale nevím název

hojda
7. dub 2014

@sarkad2856 Já chodím spát v ve 23 až 24 hodin, takže v 16 hodín je pro mě brzo. Pokud pocťuješ, že máš pak problém s usínáním, tak bych ho nepíla.

zvirka
7. dub 2014

@sarkad2856 Já piíju zelený ráno, taky mám ráda picwick, jahoda, citron.

Jinak já dneska mazec, ráno super, snídaně bílý jogurt s jahodama a kousek šunky. Pak jsem měla pracovní pohovor, takže stres, po obědě místo zeleniny koka sušenky, čokoláda s karamelem a nanukáč se šlehačkou. Já jsem prostě byla tak z toho stresu vyčerpaná, že tělo potřebovalo okamžitou rychlou energii, prostě jsem nemohla jinak. Ale večer už v poho, ani nemám chutě, takže normál maso s bramborovou kaší a talíř zeleniny, mrkev a okurek. Vše váženo dle talířků.

Jinak zítra začínáme péct s malým na Velikonoce, perníčky a nějaké cukroví, takže doufám, že se udržím. Velikonoce budou zátěž. Navíc manžel bude slavit 40, takže ještě dort a chlebíčky a ... 😝

sarkad2856
7. dub 2014

@zvirka jj ten citronový taky není špatný taky už jsem měla . Vy teda děláte chutě 🙂

No já s jídlem taky bojovala držela jsem hladovku,v noci mě postihly střevní potíže a ted jsem se odvážila si dát hovězí polévku,takže vařit budu zítra

sarkad2856
7. dub 2014

PO OBĚDĚ

Je vhodné pít nápoje, které napomohou trávení a zároveň tělo udrží v pohotovosti. K tomu se dobře hodí čaje zelené a bílé.

Odpoledne je dlouhé období. Protože mnozí z nás jsou v práci až do pozdních večerních hodin, je důležité v tomto období přiměřeně pít. K tomu dobře poslouží čaje ovocné a bylinkové.

Třísloviny obsažené v zeleném čaji podporují tvorbu žaludečních šťáv a napomáhají tak trávení i zpracovávání potravy. Zelený čaj přispívá ke snížení tělesné váhy a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravé čaje obsahují katechiny, což jsou látky, které podporují činnost ochranné střevní mikroflóry a zamezují rozvoji hnisavého procesu v trávicím traktu. Fluorové sloučeniny v čaji zase prospívají zubům – zpevňují zubní sklovinu. Další důležitou látkou v čaji jsou taniny, což jsou hořké látky s uklidňujícím účinkem.

VEČER

Po příchodu z práce mnoho z nás volí mezi odpočinkem a sportovním vyžitím. Nepatříte-li mezi ty, kteří volí druhou možnost anebo se prostě dnes na spinning nebo squash necítíte, doporučujeme sáhnout po čaji, který uklidní tělo a vnese pohodu do duše – třeba bylinkový čaj z heřmánku nebo šípku.

Velmi vhodným čajem pro večerní hodiny je i Rooibos, protože neobsahuje kofein. Díky vysokému obsahu minerálních a dalších prospěšných látek Rooibos pomáhá i při léčení nespavosti. Tlumí bolestí hlavy, snižuje nervové napětí a vysoký tlak.

Pokud se ale rozhodnete trochu si potrápit tělo, pak je lepší pít čaje, které vás povzbudí a pomohou pročistit tělo. K tomu se perfektně hodí třeba zelené nebo bílé čaje.

zvirka
7. dub 2014

@sarkad2856 Já teda večer piju meduňku, má zklidňující účinky. Večer bych zelený nepila, ale někomu to třeba neva.

sarkad2856
7. dub 2014

@zvirka Tak mě to nic moc nedělá jen jsem četla že to nemá dobrý vliv na orgány,vylučuje vodu atd
Jinak se večer napiju vždy vody

yamdena
autor
7. dub 2014

@sarkad2856 tvaroh miluju s pažitkou nebo s medem a rozinkami 😵
@hojda tiše závidím ten úspěch za čtyři týdny, dobrá práce 🙂 s orbitrakem nejsem vůbec kamarád, jednou jsem ho zkoušela v posilovně a byla jsem na něj moc nízká, takže když se dal do pohybu, dělalo to se mnou málem roznožky a ostatní cvičící se náramně bavili 😀 stěží jsem to zastavila, nikdy více..
@tulikiss přeji všechno nejlepší k narozeninám! 🙂

yamdena
autor
7. dub 2014

Dneska máme za sebou přesně týden 🙂 Vás, které v tom jedete se mnou, všechny chválím a děkuji, že udržujete tuhle diskusi 🙂

Večer mě bolely nohy a opět jsem si pohrávala s myšlenkou, že si dám po dvou dnech pauzu, ale vzhledem k mému týdennímu harmonogramu bych zase nestíhala - takže volba padla na Jill 30 DS. Měla jsem obavy, jak to zvládnu, protože poprvé jsem to dost nedávala :( - ale, světe div se - Level 1 (s činkami) bylo tentokrát takové hezké rozehřátí 🙂 jsem zvyklá teď dělat 75min dance aerobik a díky bohu je to znát i co se týče svalů. Akorát mě trápí, že po týdnu váha dolů moc nešla, a to přesně dodržuju jídelníček :( a do předtěhotenských džínů se vejdu stejně špatně, jako když jsem Jill ani neudýchala. Co dělám špatně?

hojda
7. dub 2014

@yamdena A ty cvičíš každý den? Ono i ta relaxace je důležítá, chce to dát sí oddych.

brona456
7. dub 2014

Něco pro inspiraci 🙂
Losos s citronovými bramborami

1 645 kJ (vhodné k obědu)

Na 1 porci potřebujete: 100 g lososa, 5 ml olivového oleje, 200 g brambor, 50 g listového špenátu, 2 citrony, sůl, pepř, čerstvé bylinky (k rybě se hodí třeba rozmarýn nebo hladkolistá petržel)
Losos je lahodná ryba. Není navíc nijak časově náročná na přípravu
Postup: Lososa čistěte, bohatě osolte a opepřete. Následně vmasírujte směs bylinek a citronové kůry z jednoho citronu. Na pánvi rozpalte polovinu připraveného oleje a lososa na něm zprudka opečte. Pak ho dejte do předehřáté trouby na 180 °C dopéct. Trvá to asi 15 minut. Mezitím si uvařte brambory, nakrájejte je na kostky a smíchejte s listovým špenátem. Směs osolte, opepřete a ochuťte citronem.

Tip: Pokud by vám jídlo přišlo příliš suché, můžete si k němu připravit jednoduchý dip z 50 g bílého jogurtu, soli, pepře a libovolných bylinek.

Monika: „Sacharidy obsažené v bramborách dodají lidskému organismu energii na celé odpoledne. Ryby jsou zase významným zdrojem bílkovin a obsahují jód, který je důležitý pro funkci štítné žlázy. Jejich hlavní předností je vysoký obsah omega 3 mastných kyselin, které snižují riziko srdečních onemocnění a pozitivně působí na nervovou soustavu."

Radka: „Ideální oběd při dietě. Omega 3 mastné kyseliny, obsažené v rybách, skvěle spalují tuky. Jsou také významným zdrojem bílkovin. Brambory, jako zdroj sacharidů, jsou k této rybě výborné. Volila bych je i já."

Salát z luštěnin s kozím sýrem

1 958 kJ (vhodné jako večeře)

Na 1 porci potřebujete: 40 g čočky , 40 g cizrny, 150 g červené papriky (kapie), 30 g rukoly, 50 g čerstvého kozího sýru (můžete použít i ovčí), 2 lžíce vinného octa, sůl, pepř
Saláty, a to i luštěninové, byste se měli naučit zařazovat do svého jídelníčku. Jsou nesmírně zdravé!

Postup: Cizrnu namočte alespoň 3 hodiny před vařením do vody (pokud nemáte čas, můžete použít cizrnu v plechovce, její množství pak odpovídá 100 g), a pak uvařte podle návodu na obalu. Čočku propláchněte a dejte vařit do osolené vody doměkka.

Když jsou luštěniny hotové, propláchněte je, smíchejte v misce a nechte vychladnout. Kapii zbavte slupky, nakrájejte ji na centimetr široké proužky a opečte na zbylém oleji. Hotovou papriku vmíchejte do směsi luštěnin, vsypte rukolu, ochuťte vinným octem, solí a pepřem, promíchejte a na závěr posypte kozím sýrem.

K hubnutí patří i pohyb!

Monika:„Vzhledem k nízkému glykemickému indexu je tento salát vhodný spíše jako večeře. Luštěniny jsou vhodné proto, že obsahují vysoký podíl bílkovin, a zároveň se vyhýbáte příjmu živočišných tuků. Jsou skvělým zdrojem vlákniny a zasytí na poměrně dlouhou dobu."

Radka: „Luštěniny jsou velmi bohaté na bílkoviny, mají nízký obsah tuků, a protože obsahují takzvané pomalé sacharidy, které se neukládají do tukových zásob, doporučuji je při redukční dietě."

Limetkové tofu s rýží

1820 kJ (vhodné jako oběd)

Na 1 porci potřebujete: 80 g tofu natural, lžičku sezamového nebo rýžového oleje, 10 g wasabi pasty, 1/2 limetky, lžičku sójové omáčky, 150 g směsi parboiled a indiánské rýže, lžičku sezamových semínek, pažitku na ozdobení

Až se neučíte připravovat tofu, nedáte na ně dopustit. Přírodní rýže vás určitě také mile překvapí...

Postup: Tofu nakrájejte na centimetrové kostky, dejte do misky a vmasírujte olej, sójovou omáčku, wasabi, šťávu z limet a limetkovou kůru. Nechte odpočívat minimálně hodinu a půl. Až bude tofu odleželé, rozpalte pánev a na sucho kostky tofu opečte. Podávejte s rýží, posypané nasekanou pažitkou a sezamem.

Monika: „Tofu je vzhledem ke své konzistenci a obsahu bílkovin vynikající náhradou masa. Dávejte však pozor, sója je častým alergenem! Rýže parboiled se upravuje speciálním technologickým postupem, při kterém se do zrn loupané rýže zpátky ,vtlačují' vitaminy a minerály obsažené v rýžové slupce. Proto je tato rýže jednou z nejvhodnějších sacharidových příloh."

Radka: „Tofu je poměrně levná náhražka masa, která vás zásobí dostatkem bílkovin. Nevýhodou je, že se musí hodně ochutit, pak je z něj ale lahůdka. Rýže je nenahraditelným zdrojem sacharidů, který se dá upravit na mnoho způsobů. Je vhodná, pokud máte problémy se zadržováním vody v těle."

hojda
7. dub 2014

@brona456 Tofu mají teď v akcí v Tescu, já koupila 4 druhy 😀