1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

yamdena
autor
22. dub 2014

@kasa vítám Tě mezi námi 🙂 4 kg do června znamená rámcově plus mínus měsíc času, obávám se, že budeš muset zabrat. Doporučuje se 4x týdně cvičit, z toho 2x týdne posilování a 2x týdne cvičení na spalování tuků. Oblíbená je tady Jillian Michaels 30 Days Shred nebo Ripped, různé jiné 30ti denní výzvy (squats, kliky, mosty, břicho), z aerobiku Jane Fondová nebo Deanne Berry, ale samozřejmě záleží na Tobě, jaké aktivity si vybereš. Nevím, jaký máš jídelníček, ale redukční dieta se pohybuje okolo 5000kj, s pěti jídly za den a výsledky jsou pak znát. Džím palce, svatba je dobrá motivace 🙂

zvirka
22. dub 2014

@yamdena No jo, ty dávky zeleniny jsou šílené. Jeden talířek (400 kJ) = pásek čokolády nebo dva ledové saláty. Tak co si dát? 🤐

Objevila jsem teď křupavý chlebík Wasa, měli na něj v Bille akci, tak jsem vyzkoušela a je výborný. Wasa original, myslím 75 % celozrnné žitné mouky a zbytek obyč žitná, ale žádný polystyrén, opravdu výborný. K tomu Jogurtina a šunka, výborná snídaně. Určitě lepší než tousťák s kečupem a sýrem 😀
Ale ten steak a ledový salát s jogurtem zní dobře 😉

Ale abych se přiznala, nakonec dnes opravdu dojídám vajíčkový salát, všude jsme dostali vajíčka, tak jich bylo moc. Ale udělala jsem zdravější, 2/3 bílého jogurtu a 1/3 tatarky a pravá šunka, žádný salám s bůhvíčím pomletým. Tak se tím utěšuju. A k věčeři si manžel objednal segedín, no tak jeden knedlíček si dám, prostě nejde, abych to vařila a nejedla. Ale dělám z plecka, ne z bůčku a smetanu "jen" 12%. No jo, hubnutí zdar! A o víkendu zase slavíme, manžel má 40.... 😝

Jill week 2 mi dává pěkně zabrat, ale baví mě víc než 30 days, cvičení je pestřejší a protažení i rozhýbání poctivější.

karos
22. dub 2014

tak i já se pomalu vracím do normálu... taky by bylo co dojídat po svátcích, ale nechám to manželovi...dneska špenátová polévka na odlehčení, už se těším... dopoledne byla i procházka venku přes hodinu a večer (doufám, že to stihnu) bude i jill! tak se holčičky držte a hubnutí zdar!

hojda
22. dub 2014

@zvirka VEjce jsou dobrý! samé bílkoviny!🙂

hojda
22. dub 2014

TAk dnes už je mi nakonec dobře, takže to byla nějaká jednodenní rychlovka. Snídaně celozrnný chleba s romadúrem a ředkvičky, dopoledne hrachová polévka, v poledne krůtí prsa na kari se zeleninou a basmati rýží, odpoledne šunka a vajíčko, večeře štíhlé nudle s pórkem a hráškem. Plánuju i cvičení.

lucy84
22. dub 2014

ahojky,tak Velikonoce za námi.takového pokušení...hrůza!u babičky jsem si dala koláč a zákusek a od manželovi babičky jsme dostali snad kilo čoko vajíček,tak jsem jich dost teda snědla.ach jooo...a cvičení taky žádné neproběhlo ☹ ale nevadí,jede se dáááál! pevnou vůli všem!! 😉

discreet
22. dub 2014

Ahoj holky, jen jsem nakoukla, dočítat moc nestíhám, taky bych potřebovala pár kilo rychle, ať se to nakopne, nějak se v tom plácám a Velikonocích pomlčím 😀 😀 A přes léto mám v plánu najet na úpravu jídelníčku i celé rodině! Už jsem vypustila párky a klobásky, tavené sýry a paštiky, což považuju za úspěch, jako u té rodiny myslím 😉
Já se snažím jet bez pečiva a bez příloh, ale jak říkám, plácám se v tom 😒
@yamdena Mohla bys mě nasměrovat, nebo uvést příklad kolik je těch 5000kj, jako jakých 5 jídel bych měla za den sníst... Nebo jestli tu kolují nějaké jídelníčky?

Největší problém je momentálně čas na přípravu jídel, asi skončím fakt u těch ředkviček, nebo jablka... Moc času na vyvařovaní nemám 😒 Časem to plánuju, že na tom budu líp, ale teď je to takové hektické 😒 A pohyb taky nulový, do obchodu jdeme rychlostí staršího syna ☹ Byla jsem párkrát běhat a opět rýma a kašel, tak už si raději se zdravím nezahrávám a čekám na to léto a teplejší počasí 😝

yamdena
autor
22. dub 2014

Ze stránek http://www.zijzdrave.cz/kila-navic/boj-s-obezit...

Hlavní zásady správného stravování

Jezte pravidelně, vícekrát denně (individuálně 3 - 6x denně), menší porce.
Omezte množství tuku ve stravě, dejte si pozor na skryté tuky (maso, mléčné výrobky).
Dejte přednost tukům rostlinným (kvalitní oleje).
Zařaďte do jídelníčku dostatek zeleniny (5x denně), ideální je ke každému jídlu si vzít kousek zeleniny.
Ovoce zařazujte spíše jako moučník (má více kalorií, není vhodné ho konzumovat ve velkém množství).
Dejte přednost celozrnným potravinám (pozor na hodně tmavé pečivo – většinou barvené karamelem!) před rafinovanými (bílé pečivo, bílá rýže, těstoviny) – celozrnné produkty obsahují více vlákniny, a tudíž mají nižší glykemický index, hladina cukru tolik nestoupá.
Dbejte na dostatek kvalitních bílkovin (libové maso, nízkotučné mléčné výrobky, vejce, popř. náhražky masa – např. tofu, tempeh aj., pokud nejste zastánci masité stravy).
Dbejte na dostatek tekutin, ideální je čistá voda, vhodné jsou neslazené čaje, minerálky; sladké nápoje jsou naprosto nevhodné – jsou příliš kalorické a nezaženou žízeň, pro organismus nejsou velkým přínosem.
Vyvarujte se jednoduchých cukrů (cukr, med, velké množství ovoce, sladkosti, sladké nápoje).
Kromě stravy je důležitá pohybová aktivita – bez pohybové aktivity zhubnete velmi obtížně a úbytek na váze půjde na úkor svalové hmoty.

A teď pár rad, které souvisí s jídlem nepřímo

Choďte nakupovat najedeni, pak se vyvarujete toho, že nakoupíte více jídla, než jste měli v plánu.
Nemějte doma nadbytečné zásoby jídla (kupte jen to, co sníte během asi během dvou dnů), naplánujte si zhruba jídelníček na týden.
Nemějte doma zásoby pamlsků (čokolády, chipsy, sušenky apod.).

Základní předpoklady úspěšného hubnutí

Motivace.
Stanovit si reálný rozumný cíl.
Nestresovat se (důležité je cítit se v pohodě, nehladovět).
Pohyb.
Návyky – jíst pomalu, v klidu, jídlo důkladně rozkousat, věnovat pozornost jen jídlu a ne např. novinám, televizi.
Nepodléhat při nezdaru (pokud se něco nepodaří, nevzdávejte to, stane se, znovu se držte nastaveného režimu).
Podpora okolí – je vhodná a dobrá, lépe se pak hubne.

Jak poznám, že jsem si vybral/a správnou dietu?

Nepociťuji hlad, jídlo mi chutná, stačí.
Ubývám na váze 0,5 – 1 kg týdně nebo váha je sice občas stejná, ale když si změřím obvod pasu, centimetry ubývají.
Necítím se unavená/unavený, mám dobrou náladu.
Nestresuji se.
Zvládám běžné denní činnosti jako obvykle.
Pohyb se stal mým kamarádem.
Upravil se mi krevní tlak (pokud jste měli třeba tlak vyšší).

Základní chyby při redukční dietě

Nedostatek pohybu.
Nevyvážený energetický příjem (hladovění vede k obezitě).
Nepravidelná, nekvalitní a nutričně nevyvážená strava (správně – jíst každé 2–3 hodiny).
Stres.
Nedostatek odpočinku (únava lidi často nutí něco jíst – čokoláda, káva, energetické nápoje apod.).
Zdravotní problémy.

yamdena
autor
22. dub 2014

A tady nějaké zábavné cvičení pro inspiraci (aneb you really don t have to faint, puke or die to gain a nice figure 😉 )

Belly Dance Fitness 52 min

https://www.youtube.com/watch?v=1G-1ylSD8Pg

30 Minute Aerobic Dance Workout with Deanne Berry (Full)

https://www.youtube.com/watch?v=ZL_x6Q0S4ew

Pump It Up The Ultimate Dance Workout 2004 (full video) 77 min

https://www.youtube.com/watch?v=ZsVp7wRWG7I

Denise Austin: Total Body Burn Cardio Dance Workout 31 min

https://www.youtube.com/watch?v=bSsnxx_r2N0

Walk away the pounds with Leslie Sansone - 3 Mile Weight Loss W 47 min

https://www.youtube.com/watch?v=-rnB9rDRrCM

Super SlimDown: Pilates Yoga Blend 42 min

https://www.youtube.com/watch?v=lqp9iWsvbeQ

The Bollywood Dance Workout 60 min

https://www.youtube.com/watch?v=nXMXUjX5wCM

A nemohu zapomenout na Jane Fonda's New Workout (1985) - první část Beginners 35 minut, druhá část Advanced 55 min

https://www.youtube.com/watch?v=5JkOnQWCj7E
karos
23. dub 2014

@yamdena vyčerpávající! a tím cvičením se zkusím taky inspirovat!

kajina
23. dub 2014

Ahoj, mohla bych se k vám přidat? Potřebuji shodit hodně. Klidně 20kg, ale budu ráda za cokoliv. Pohyb sice mám, ale asi by to chtělo něco víc. Největší problém je u mě jídlo. Jím málo a ujíždím na sladkém.

zvirka
23. dub 2014

@kajina Ahoj, určitě se přidej. Cíle tady máme různé. Já bych teď chtěla ještě 4 kg dolů, to je nejbližší cíl, ale ideál je -9 kg. Už se mi podařily 2 kg a nějaké cm. Cvičíme tu hodně Jillian Michaels, je to max 30 minut denně a doma, takže pro ženu s dětmi ideální.

Já taky jedla málo a mooooc sacharidů, snažím se to zlepšit. Hodně mi pomohlo zavést opravdu vydatné snídaně a NE sladké. Ale občas ujedu, třeb včera u televize.... Miska sladkého popcornu, dojela jsem čokoládu, lízátko rozlízené synem, kousek zmrzliny a ještě asi 3 cucavé bonbony.... No a ty výčitky potom, hrůza. Ale občas se prostě stane, jsme lidi. 😉

yamdena
autor
23. dub 2014

@kajina Ahoj, vítám Tě 🙂

Dnes jídelníček dodržen na 80%, celý den mě pronásledovaly chutě a hlad :(

Cvičení: Jane Fonda Workout Beginners - staré dobré zlaté časy 🙂 vždycky mi zvedne náladu!

yamdena
autor
23. dub 2014
zvirka
24. dub 2014

Tak včera jsem vydržela! Večer místo mlsání bylinkový čaj. No nebylo to ono, ale musím si zvykat. Zítra týdenní vážení, tak se bojím, že budu mít něco navíc, holt Velikonoce se asi projeví. 🙄

Ale cvičím, cvičím, cvičím! Teda dneska ještě né, ale snad se ještě dokopu.

karos
24. dub 2014

@zvirka taky se zítra vážím! bojím, bojím... já trochu hřeším sem tam, ale taky se snažím... zjišťuji, že je to čím dál těžší vydržet a nehřešit.

dandik
24. dub 2014

Holky, jste fakt dobrý, jak máte pevnou vůli. Kam se na vás hrabu :(

kajina
24. dub 2014

@yamdena @zvirka Děkuji za přivítání.
Včera byl u mě v pořádku jen oběd, jinak špatný. Já si budu muset jídlo připravit předem, abych vytáhla jen krabičku a nevymýšlela blbosti k jídlu a na dojedení. To jediný na mě dřív fungovalo. A prcek spí, tak já si půjdu zacvičit.

zvirka
24. dub 2014

@karos Jo jo, přesně tak. První týdny je motivace lepší, pak se to horší. Já dnes zatím dobré, ale bojím se večera. teď půjdu dělat Mila kuličky manželovi na oslavu, tak to se taky musí ochutnat, že jo. No a cvičení dnes už asi nebude, stejně mám cvičit Ripped 5-6 týdně, tak dnes dám odpočinek, navíc mě i trochu bolí koleno.

karos
24. dub 2014

holky, zajímalo by mě, jaké máte výsledky, zda jste teda od 1. 4. na tom lépe nebo hůř? nebo necháme bilancování až na příští čtvrtek 1.5.? dneska cvičení žádné, ach jo. ale stihla jsem aspoň malou procházku.

karos
24. dub 2014

jo abych nezapomněla! koupila jsem si dnes časopis DIETA. vždycky se strašně těším na nové číslo, někdy čerpám nápady na jídelníček!

hojda
24. dub 2014

@karos Já jí mám předplacenou a musím říct, že mě až tak úžasný ten časopís nepříjde, čekala jsem así víc, občas jsou tam ty informace dost protíchůdné....na jedné strané ano a na druhé už píšou, že ne.....to nemám ráda. Já sí dost oblíbila časopís Elíxír, ale to je spíše víc do zdravé výžívy a celkové o zdraví, než jen to hubnutí.

hojda
24. dub 2014

Mě příšla MS, tak už chápu, proč váha v pondělí ukazovala víc, než mínulý týden a navíc tedy k tomu nějaké to hřešení na Velíkonoce, tyhle oslavy to je za trest, to člověka jen rozhodí z rytmu..... 😠 😠 😠

mataharyy
24. dub 2014

Tak se jdu pochválit, strašně moc se mi nechtělo, ale nakonec jsem odcvičila, skončila jsem před chvílí a tedy jestli tomu člověku dnes nepískalo v uších, tak už asi nikdy 😀 😀

mataharyy
24. dub 2014

@karos Já tedy začínala později a ze začátku jsem to flákala, ale jedu výzvu 21 dní, takže se budu měřit a vážit až na konci, ať se nedemotivuji 😀 A jsem rozhodnutá tu osobu, při nepříznivém výsledku zažalovat za těžké ublížení na zdraví, zvláště dnes 😅 😀 😀

hojda
24. dub 2014

Já mám dneska taky odcvíčené, včera níc, jak jsem dostala MS, tak se mí nějak nechtělo...

yamdena
autor
24. dub 2014

Ahoj holky,

výsledky budu poměřovat taky až po měsíci.

Dnešní cvičení :
90 squats
190 zvednutí pánve
105 sedů lehů na každou stranu
105 sedů lehů
90 s prkno
30 mužských kliků
27 ženských kliků

Plus Suzukiho strečink.

Dnes si sypu popel na hlavu, protože jsem snědla čtyři čokoládová vajíčka 🙄 vždycky po třech čtyřech týdnech přijde v dietě krize a mám chuť na sladké. Ale zkusím to tentokrát alespoň nevzdat úplně a pokračovat, i když s chybami, snad to přejde.

Teď jdu večeřet a pak žehlit :(

zvirka
25. dub 2014

@karos Já bych bilance nechala na příští týden 😉 Já zatím nic moc, měla jsem dole 2 kg, ale dnes o +0,7 proti minulému týdnu, takže jsem hoooodně demotivovaná. Dneska cvičení asi nestihnu, ale doženu to snad sobota neděle. Snad to nevzdám.

martinah24
25. dub 2014

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala s mým dalším pokusem s hubnutím. Sama to nějak nezvládám, vydržím pár týdnů a pak to se nějak vždycky rozplyne. Na svatbu jsem krásně zhubla a vydrželo mi to skoro rok. Bohužel přes zimu jsem to nabrala zpátky a teď ne a ne najít tu výdrž se " zakousnout a nepustit " ☹
Vím, že můj problém je, že nejím pravidelně a pak bych večer snědla všechny chutě dohromady, jím hodně pečiva a nezvládám to bez sladkého. Hrozně mi to vadí, připadá mi jídlo jako droga, která mě po denním shonu uklidňuje a uspokojí. Závidím lidem, co mají jídlo opravdu jenom jako zdroj energie. Jsem na sebe už opravdu naštvaná, že jsem takový lempl, že to nedokážu vydržet. Takže si tady veřejně dávám první úkol /týden své změny a to : budu jíst pravidelně ( dodržovat obědy), jíst denně kolem 1200 kcal a mít sladke 3 ks za týden.

discreet
25. dub 2014

@martinah24 Jsme na tom podobně, akorát já jsem se naštvala asi před 3 týdny a dneska už krize a 3 čoko vejce ve mě 😀 Ty Velikonoce bych zakazala! 😀

Jinak holky já jsem teda začla 1.4. v jiné diskuzi, zamčené, ale to převážení tu udělám pak s váma, pěkně po měsíci, i když to dost flákám 😒