1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

zvirka
10. čer 2014

@hojda Proboha, tempery mi nesmí ani domů, stačí nám vodovky 😀 Tak to byl masakr... 😝 Tak to se nedá asi dělat nic jiného, než cvičit s dětmi. A ráno, než vstanou? Je to moc brzo? Já bych teda nemohla, jsem hrozný spáč, ale někdo to tak dělá.

hojda
10. čer 2014

@zvirka Tak já raději tempery, než vodovky, ty nejdou z ničeho vyprat, tempery jo. Mě to ráno nějak nevyhovuje, možná zkusím teď v létě, že se líp vstává, já chodím spát dost pozdě kolem půlnoci, takže to už bych skoro nespala. Navíc 2x týdně musím pak ráno do školky, tak nevím jak bych tu hodinu a sprchu ještě vůbec stíhala a jeden den dopoledne vedu dětičky v mateřském centru....Nejlíp by bylo sehnat nějakou kámošku, která by taky chtěla cvičit a s tou bychom si dětičky pohlídaly, i když tolikrát v týdnu by to bylo taky asi náročné, bohužel mám kolem jen těhule, hubené nebo pracující.....

elllenka
10. čer 2014

ahoj, můžu se k Vám přidat? Jsem po porodu, ted cvičím jen tak trochu co řekli v porodnici, ale po šestinedělí se do toho chci vrhnout na plno. Potřebuji něco udělat s břichem a ideálně shodit pár kil. Posílit vše ostatní to beru jako případný bonus. Máte nějaké rady? případně typy jak, co, jak dlouho cvičit? Vyhovovalo by mi cvičení několikrát denně pár minut, nedělám si iluze, že se mi podaří cvičit půlhodinu a víc v kuse :(
Má cenu chodit někam cvičit? koukala jsem a u nás chtějí za jednu lekci cvičení cca 120kč.

karos
10. čer 2014

@zvirka já myslím, že když si dáš 2 palačinky, tak se určitě nic nestane... a že dítě není sladké? buď ráda!

hojda
10. čer 2014

@elllenka Obávám se, že po chvilkách to k ničemu moc nebude, tuky se při kardiopohybu začínají pálit až po 30 minutách, pak jedině takové ty posilovací cviky, ale po šestinedělí bych nezačínala moc z ostra, zatím svižné procházky

hojda
10. čer 2014

@karos Co palačiny ze špaldové mouky? Přidávám jí do palačinek i dětem 😀

karos
10. čer 2014

@hojda a v jakém poměru ji přidáváš? nebo dáváš jen špaldovou? jednou jsem zkoušela z nějaké celozrnné, ale trhaly se, moc mi to nešlo. jinak zkusím i kuskus celozrnný, jak jsi mi tady psala.

karos
10. čer 2014

holky, co máte zítra na oběd? já se teď tak odbývám, ale nemám ani moc chuť. jen piju, sem tam ovoce, bohužel i nějaké sladké, ale na teplé jídlo nemám pomyšlení...

hojda
10. čer 2014

@karos Od oka určitě míň než polovina té špaldy, zkus prvně třetinu a pak přidávej.

hojda
10. čer 2014

@karos Už v lednici čeká, lilek s cuketou sýrem a rajčatovou omáčkou na zapečení, ještě k tomu nějakou přílohu, mám tu megazdravou černou rýži, tak možná tu. Děti budou mít bramborovou kaši a šunku s okurkou.

karos
10. čer 2014

@hojda no, to bych si dala... ale kdyby mi to tak někdo nachystal 🙂

elllenka
10. čer 2014

@hojda : svižné procházky, no ty moc nehrozí s tříletou dcerkou, ta chodí pomalu, ale nám to teď vyhovuje, mám problém s kolenem tak jsem ráda, že není akční :D Toho jsem se bála, tak jedině cvičit po obědě, když mi děti usnou ( ted chodím spávat s nimi) a nebo večer až usnou, místo uklízení, zalívání bych mohla cvičit.

elllenka
10. čer 2014

@hojda : teda to zní moc dobře, já se radši ani nebudu chlubit co jím :( jsem si to ulehčila a jídlo si kupuji, dovezou mi ho až domů ...

hojda
10. čer 2014

@elllenka Aha, tak já myslela, že máš první miminko, tak to jsi na tom stejně......jak najít čas na cvičení s dětma na krku, ty moje už ani nespí.....

hojda
10. čer 2014

@elllenka To jsem měla u prvního syna, měla jsem hrozné problémy s kojením, pořád odsávat a dokrmovat atd, takže vařit jsem nestíhala, tak mi manžel vozil jídlo, ale s holkou už to byla pohoda, to jsem dala i vaření, stejně jsem musela vařit pro syna....

elllenka
10. čer 2014

@hojda : Jsi dobrá, že jsi kojení hned nezavrhla a bojovala jsi 🙂 já s kojením problém neměla, s dcerkou jsem se snažila všechno zvládat, nikdo mi nepomohl a rodina ode mě čekala moc taky to tak dopadlo, začalo mě zlobit koleno ... Ještě po první operaci jsem vařila i když jsem byla ráda, že lezu ... Na druhou operaci jsem se připravila a poprvé využila donáškové služby na oběd co je u nás oficiálně pro důchodce. No a ted mi bylo v těhotenství zle a manžel vaření neocení tak mě přemluvil a já ke konci těhotenství začala obědy kupovat a kupodivu vůbec nemám výčitky, je to ohromná pomoc, měla jsem to udělat hned. Mám čas být s dcerkou venku a o oběd se dělíme, jedna porce stačí nám oběma. A mražák mám plný zmraženého jídla, které jsem v těhotenství navařila na horší časy, tak občas o víkendeh sáhnu do mražáku a nemusím vařit 🙂

hojda
11. čer 2014

@elllenka U nás je i nějaký rozvoz zdravých jídel, není to krabičkovka, ale klasický rozvoz oběda, ale já musím stejně vařit dětem, tak se mi to nevyplatí.

zvirka
11. čer 2014

@elllenka Ahoj, vítej! S cvičením souhlasím s @hojda, takhle brzo po porodu bych ještě počkala, navíc, když Tě bolí koleno. Zatím bych se zaměřila na jídlo, to určitě udělá hodně 😉

@karos Já jsem dnes totálně hotová, doma 29 stupňů, takže jsem na oběd měla proteinový nápoj (bílkoviny) + si dám ještě meloun (sacharidy) 😀 K večeři jsme domluvení, že objednáme pizzu, já stejně přijdu až po 19,00 z práce. A zítra asi večer udělám ty palačinky, oběd si dám studený, klasika, knaeckebrot, šunka, sýr. Manželovi jsem dělala do práce těstovinový salát, aby nemusel jít v tom vedru na oběd a ještě jíst teplé. 😝 No hrůza a děs, tohle jídlo, ale v tom vedru je mi všechno fuk, hlavně, že nemusím zapnout šporák 🙄

Cvičíte v tom vedru? Já včera jo, ale dnes dávám pauzu, leje ze mě, i když sedím u počítače 😅

hojda
11. čer 2014

@zvirka Já se dneska taky chystám, v přízemí máme ještě docela dobře, ale nahoře v patře už bych to nedala....Mám všude zatažené závěsy a hlavně větrám jen ráno, večer a v noci, přes den okna zavřená, to už mám vyzkoušené.

elllenka
11. čer 2014

@zvirka : s kolenem už budu bojovat až do smrti :( to je tak když se věří doktorům :( Tak když budu cvičit jen zlehka? Jídlo, kromě obědů se snažím jíst zdravě, hlavně kvůli dětem, ale občas jsem tak slabá, že se musím nadopovat sladkým :( první pomoc bývá čokoláda :( vím, že to není ideální ani kvůli kojení :(

Já dneska asi cvičit nebudu, musela jsem k rodičům na zahradu otrhat jahody a zalít zahradu tak to mám místo cvičení. Celé dopoledne jsem tam s dětmi strávila. Teď jsme už doma, jsme vykoupaní a právě dojídáme oběd a jdeme spát ...

zvirka
11. čer 2014

@hojda Taky větráme jen v noci a ráno. Dneska jsme měli otevřeno celou noc, a to bylo něco na ty moje alergie, ráno mi bylo teda pěkně blbě. Teď už je to lepší, lupla jsem prášek. Ztaženo máme taky, na balkoně ještě navíc vyvěšený přehoz, aby slunce nešlo až k oknům. No ale nezateplený panelák - ty panely přímo sálají vedrem, to se prostě nedá. Holt baráček je baráček, tiše závidím - v dobrém 😉
@elllenka Tak na cvičení určitě nedoporučuji jillian michaels - docela mě bolela kolena, hlavně při 30 days shred. Já cvičím vlastně jen ji, teď už třetí program, ale je to makačka, i na klouby.
Zkus si najít nějaké zásady, jak, kdy a co jíst, i v téhle diskuzi najdeš spoustu odkazů. Při prvním hubnutím jsem zhubla vlastně jen jídlem, takže doporučuju 😉

elllenka
11. čer 2014

@zvirka : já spíš potřebuji shodit břicho, po porodu je to děs a posílit kondičku. Hubnutí nechci přehánět, váhu mám v normě si říkám, že radši budu mít víc kilo než mín a pak být slabá jak moucha :(
Měřím 177cm a aktuálně vážím cca 77kilo, jako bezdětná jsem měla váhu do 60kilo.
Děkuji, diskusi si pomalu pročtu a nějak začnu. přemýšlím, že bych si pořídila rotoped, nebo něco na cvičení.

kkubova22
11. čer 2014

Ahoj holky, já při těhotenství nabrala 25 kg a neveděla jsem, jak s tím dolu. Vždycky sem byla štíhlá, sportovkyně a najednou ze mě byla koule. 😖 Navíc se mi i dost kvůli vzhledu zhoršila psychika...Kamarádka mi doporučila jógu, ale nechtělo se mi nikam dojíždět, navíc často nebyl kdo by hlídal malou, tak jsem našla tohle cvičení z domova http://www.joga-online.cz/online-kurzy/kurzy.html
Mám za sebou prvních 8 lekcí a 4 kg dole, navíc je mi líp i psychicky! 😉 Určitě zkuste

zvirka
12. čer 2014

Zdravím, tak jsem nedočkala zítřka an poměřila se už dnes. Po 14 dnech Six week:
váha: -1,3 kg
pas: -3 cm
břicho: -1 cm
Boky a stehna stejné

Ten pas je super, i váha jde dolů, ale ta moje nešťastná stehna...... No je pravda, že tohle cvičení je zaměřené na břicho, tak asi po docvičení zkusím najít něco na stehna. Ale to je čas, ještě mě čekají 4 týdny 😉

karos
12. čer 2014

@zvirka gratuluji! se na to cvičení taky musím kouknout, protože u mě břicho je to právě kámen úrazu... hned večer k tomu sedám a hledám.

hojda
12. čer 2014

Já včera to cvičení nedala, v jednu hodinu jsem šla s kočárem pro malého do školky. je to 1,5 km, takže 3 km se zátěží v tom vedru mě odrovnalo, ale dneska jsem to napravila.

zvirka
12. čer 2014

@karos Mrkni, já to stáhla na ulozto jako zip soubor, jsou tam oba levely. Pokud zvládáš jakž takž 30 days, tak tohle dáš 😉 A nebolí u toho kolena 😎
Už jsem si našla něco od Jill na ta stehna (Killer-Buns-&-Thighs-), tak přemýšlím, jestli napřed docvičit poctivě 6 week a pak tohle, nebo to nějak kombinovat.
@hojda Tos udělala dobře, v tom vedru by to byl fakt mazec. Já měla před prací pochůzky ve městě, k doktorce, nákupy atd., taky jsem byla úplně mrtvá. Ale dneska už jsem jela poctivě dál, cvičím 5x týdně, 2 dny pauza.

hojda
12. čer 2014

@zvirka jj říkala jsem si, že chci zhubnout a ne umřít 😀

karos
12. čer 2014

holky, já se úplně stydím... týden jsem necvičila, ach jo. jen chodím na procházky, v sobotu plánujem kolo, tak snad aspoň to klapne...