1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

zvirka
25. dub 2014

@martinah24 Ahoj, vítej. Jsme na tom podobně. Já mám sladké večer jako odměnu za celý den, až malý usne, takový relax u televize, sladké, sýry, brambůrky.... 😔 Ale snažím se to ovládnout, ale je to hrozně těžké.

Jinak, nakonec jsem se dokopala a cvičení mám pro dnešek za sebou, i když se synem to byla makačka 😝 No ale odměnila jsem se pak muffinem, co jsem pekla 😔 Tak je to šul nul, pro dnešek. Večer dám u tv místo sladkého žehlení 😀 , čeká mě hora ve skříni.

mataharyy
25. dub 2014

Tak nějak koukám, že je to většinou všude stejné 😎 😀 😀 Dá se říci, že mě to uklidňuje 😉 😅

karos
25. dub 2014

přidávám se mezi hříšníce. dělala jsem dětem domácí "pribináček", samozřejmě jsem ochutnávala a trošku snědla, i s piškotama! zas na druhou stranu, byla jsem dvakrát venku s kočárkem a cvičila jill. ale to vaření pro děti a manžela mě zabíjí, protože ochutnávání je moje! velikonoce mi přinesly půl kila nahoru!

karos
25. dub 2014

holky, a kolik vůbec máte v plánu zhubnout? já už mám 7-8kg dole (od října), ještě bych potřebovala minimálně dvě do léta! a pak ještě takových 5 kg do příštího roku. nikdy nebudu štíhlá, nejsem tak stavěná, ale byla bych ráda, kdybych měla 75 kg při 176cm, tudíž BMI kolem 25. jinak hubnu už po čtvrté a zatím je to opravdu nejpomalejší a nejtěžší hubnutí ze všech! zajímavé je, že už mám přes prsa, boky a stehna míry jako při posledním hubnutí, jen v pase mám pořád navíc 8-9cm. jsem z toho docela nešťastná, s tou pneumatikou se mi nedaří zatočit.

tulikiss
25. dub 2014

Ja se taky vzdy odmenovala jidlem, ale pred casem jsme videla tenhle slogan a vzdy si na nej vzpomenu a tak uz se neodmenuju. 😀

yamdena
autor
25. dub 2014

@martinah24 vítám Tě mezi námi 🙂 máš to hezky promyšlené 😉 zkus si večeře plánovat nebo rovnou i připravovat předem, aby bylo jasně dané, co a v jakém množství můžeš k večeři sníst. Pamatuju se, že když jsem po práci (hladová) nakupovala suroviny nebo vymýšlela večeři, rozhodně jsem dávala přednost hutným a nezdravým jídlům (krkovice na pánvi s americkými bramborami, doplněné majonézou). Na řadu pak přišla vždy i nějaká sladkost. Sepsaný jídelníček nedává člověku možnost, aby uvažoval nad tím, na co má právě chuť, a i proto jeho chutě hodně brzdí. I když pak člověk daný jídelníček poruší, obvykle je to otázka spíš jednotlivých drobných excesů (čokoládové vajíčko), než celého velkého jídla (velké hranolky, Big Mac, cola, čokoládový shake). Držím Ti palce 🙂

yamdena
autor
25. dub 2014
yamdena
autor
25. dub 2014

Omlouvám se za dvojí vložení fotky.

sarkad2856
26. dub 2014

Ahojte holky,mám nestíhačku,v práci je to celkem naročné a tak šidím zatím cvičení 😒 ,ale snad se polepším ..S jídlem je to teda lepší už se více hlídám a asi je to o zvyku když nesnídám od základní školy je to většina života 😖 Ale po vysazení těch tablet mi jde malinko váha dolu a jsem nadšená tak at mi nikdo netvrdí že to těma praškama nebylo
na snídani jsem měla bílý jogurt s kiwi a 2 jahodama a hrstkou vloček
svačina banán
oběd brambor ve slupce s pangasem na bylinkách
svačina kefír
večeře zeleninový salát s kuř masem

sarkad2856
26. dub 2014

Jp a abych nezapomněla tady jsem narazila na tabulky třeba někomu poradí,nevím zda už to tady někdo dával či ne http://www.kaloricketabulky.cz/tabulka-potravin... 😉

zvirka
26. dub 2014

Tak odcvičeno ripped week 2, s nadšením jsem se po sprše běžela měřit a kde nic tu nic, míry stejné jako před týdnem 😢 No poměřím se až na konci, snad půjde ještě něco dolů. S jídlem dnes nic moc, rajská, masové kuličky, oběd knedlík, teď těstoviny, ale odvažuju porce, svačina ementál a šunka, snídaně muffin a ovofit.

karos
26. dub 2014

@zvirka s tím cvičením ti to závidím... já kolikrát nemám čas a co je ještě horší, tak ani prostor...

zvirka
26. dub 2014

@karos Se dvěma dětmi to je problém, náš Mireček už má 3,5, takže se prostě domluvíme, že si maminka zacvičí a pak si budeme hrát, je rozumný. Nešlo by se domluvit s manželem, abys prostě nějakých těch cca 45 minut i se sprchou měla? Ráno, večer?

karos
26. dub 2014

@zvirka ráno určitě ne, spíše večer, ale to jsou u nás fofry, manžel koupe a já buď cvičím, nebo chystám večeře, sunar, uklízím pohromu v kuchyni apod. ale to se zvládne. necvičím každý den, ale cvičím tak 3-4 x do týdne, to je taky lepší než nic. a každý den se snažím na procházku, aspoň hodinu.

yamdena
autor
26. dub 2014

Ahoj děvčata 🙂

@karos mám čas na cvičení taky jen večer, nejdříve od osmi (dnes až skoro v deset, ale to je extrém). To je jediná doba, kdy mám zaručený klid pro sebe. Má to i své výhody, můžu se totálně odrovnat, protože mě pak nic fyzicky náročného nečeká. Jednu dobu jsem chodila do fitka na šestou ráno. Cvičení bylo super, ale zase jsem myslela na to, že mám před sebou ještě celý den, tak jsem se někdy šetřila. Takhle do toho dávám všechno a pak padnu do křesla 🙂

Vyzkoušela jsem Bollywood Dance Workout (dávala jsem sem odkaz) a je to paráda! Hrozně jsem se pobavila (doufám, že mě u toho nikdo neviděl 😀 ), i dost zapotila a jako bonus jsem perfektně protažená. Trvá to hodinu čistého času, místa potřebujete minimum. Ty pohyby jsou myslím pro Evropanky odkojené valčíkem dost nezvyklé a někdy i krkolomné, ale hlavní Indka hezky pomalu vysvětlí každý krok a vcelku je to docela intuitivní. Doporučuji! 🙂

sarkad2856
27. dub 2014

@yamdena Koukala jsem na to a je to i jednoduché pro začatečníky 🙂 takže mužu doporučit a dneska zkusím cvičím to 🙂

yamdena
autor
27. dub 2014

Oprava Bollywood trvá 50 minut (uvedená je hodina, ale samotné cvičení (včetně úvodního slova autorky) je o deset minut méně)

@sarkad2856 napiš pak jak se Ti to líbilo, ano? 🙂

karos
28. dub 2014

holky, tak teď jsem se docela držela přes víkend, dokonce i jedenkrát jsem cvičila jill, juchu! jinak včera jsme si udělali výlet na pouť a řeknu vám, že mi to fakt zvedlo pořádně sebevědomí. Protože když jsem viděla některé holky a slečny jak vypadají, tak jsem si říkala, co já pořád řeším! ale myslím na své zdraví především a ta pneumatika kolem břicha musí pryč i když nevím jak 😒 . pěkný den všem.

atp
28. dub 2014

Ahoj holky, tak jsem od 23.3. do 21.4. poctivě cvičila 30 DS od Jill a musím říct, že ač se mi to nezdálo, tak po porodvání fotek jsem zjistila, že pneumatika dostala zabrat a značně se vyfoukla a lehce zformovala. Teď jedu Ripped in 30, cvičím ve všední dny a víkend mám volný (je tam povinná pauza 1-2dny na regeneraci těla). Dneska docvičím 1.týden ripped a zítra hurá na druhýýýýýýý. Já bych nikdy nevěřila, že se k něčemu takovému dokopala. Mým cílem je "vykočkovat se", než se vrátím do práce.

kaatkah
28. dub 2014

Musím se pochlubit 🙂. Na to, že cvičím jen max 3x týdne a to tak 30 min na orbitreku a v jídle se neomezuji, tak mam 3 cm přes břicho dole. Měřila jsem se před měsícem a ted. Jinde žádná změna, ale břicho mě těší nejvíce..zdá se mi i trochu pevnější 🙂. Doufám, že to tímto směrem pujde dál a pujdou dolu i centimerty jindy. Na váze jsem nabrala dvě kila, ale je to tím jak cvičím tak nabírám svaly 🙂.

zvirka
28. dub 2014

Ahoj holky, tak u mě víkend tragédie, hlavně teda dort pro manžela, měl narozky. Na jednu stranu jsem moc ráda, že se mi povedl, na druhou stranu hrůza, prostě jsem nedokázala odolat. No už je v ledničce naštěstí poslední kousek, ten bude mít manža na svačinu, až přijde z práce.

Dnes jsem začala Ripped week 3 a je to teda mazec. 1 i 2 jsem zvládala, ale tohle fakt ne. U některých cviků udělám dva tři a jsem vyřízená, v kardiu nestačím tempu. No snažím se a když na konci týdne zvládnu vše, jak se má, tak na sebe budu teda hodně pyšná. Zajímavé je, že ze mě neteče jak při dvojce, ale prostě ta náročnost je na mě už moc velká. 😖

pajik82
28. dub 2014

Ahoj holky,
ráda bych se k vám přidala. Mám nějakých 9 týdnů po porodu a mám nahoře pořád ještě asi 5kg, není to nic hrozného, ale do ničeho se nevejdu - vršky chápu, kojím, tak mám prsa 🙂 Ale hodně mi přebývá i přes břicho a zadek a stehna (tam mi teda přebývalo i předtím 🙂 ) Pořád lítám venku s kočárem, ale to sladké, to je MOR. Vůbec se nedokážu ovládnout!!! Nemáte pro začátek nějaký osvědčený jídelníček, kterým se dají upravit stravovací návyky? Mám dojem, že když budu nad jídlem přemýšlet a počítat kcal, tak přiberu jenom tím 🙂
A jak to tady pročítám, tak většinou cvičíte s Jill? To neznám, zkusím se po tom mrknout. Já občas rozhýbu špeky s youtube např. Kynychová nebo zumba s Vildou Matyášem...

karos
28. dub 2014

tak ráno se pochválím a teď bych si nafackovala... dneska si připadám, jako bych měla v břichu tasemnici...

hojda
28. dub 2014

@pajik82 Tak to obdivuju, takhle brzo po porodu se do toho pustit, já bych do toho šla pomaleji, říká se, že jsi těhotná 9 měsíce, tak minimálně stejnou dobu by jsi měla nechat tělo regenerovat. Zkus upravit jídelníček a procházky s kočárkem, při velké námaze se do mléka vyplavují látky, které nejsou dobré pro mimi a někdy se změní chuť mléka a dítě ho nechce, navíc se většinou v tento čas hlídá ještě jídelníček kvůli prdíkům 😀

yamdena
autor
28. dub 2014

@pajik82 Ahoj, máš můj obdiv, já tedy 9 týdnů po porodu řešila jiné věci 🙂 zkus si projít diskusi, jsou tu rady i odkazy ohledně jídelníčku. Co se týče cvičení, nevím, jaké je pro Tebe vhodné vzhledem k tomu, že kojíš, ale na MK určitě radu najdeš.

Dnes jídelníček ok AŽ na čtyři malé velikonoční čokoládky 😠 od prvního chci zkusit brát chrom. Večerní mlsání jsem odbourala (ředkvičky to jistí), ale odpoledne je katastrofální 😖 nedokážu si čokoládu odpustit a jedna mi nestačí.. asi zavedu ředkvičky i přes den 😀

Z cvičení dnes Deanne Berry, dala jsem si do těla.

yamdena
autor
28. dub 2014

Ovšem nejlepší je psát sem příspěvky o cvičení a hubnutí, když vedle se mi v Populárních albech stále zobrazují fotky s dezerty.. vtipné!

hojda
28. dub 2014

Já dneska měření a vážení, tak zase o něco méně, tentokrát pas stojí, ale boky jdou dolů a procento tuku na váze taky ukazuje méně, jen to už jde teď pomalu, ale hlavně že to jde dolů, takže taky dobré, dnes odcvičeno, jen oběd jsem dala 2 kynuté knedlíky, prostě jsem neodolala.....☹.

zvirka
29. dub 2014

Tak dnes ráno to stojí za prd. Chytla jsem nějaký bacil, rýma, zvýšená teplota, je mi blbě. Takže cvičení nic, pokusím se aspoň dodržovat jídlo.
@hojda Gratuluju!

Já se bojím, že to zas naberu zpět. Navíc beru i léky, které mají přibírání ve vedlejších účincích. Doktorka teda tvrdí, že tím to nebude, ale před dvěma lety bez léků se mi hublo mnohem mnohem líp. 🙄

sarkad2856
29. dub 2014

Tak já se musím pochlubit váha jde konečně pomalu dolu, bráchovy jsem šlohla váhu,má už tu lepší na tuky,vodu i kg takže super.Cvičím jak kdy někdy denně a někdy obden ale zatím moc nestíhám,někdy dojedu až večer z práce a to jsem ko a jsem ráda že si zacvičím 15 min aspon něco,ale jsem ráda,jen jsem se neměřila a tak dneska napravím.Jinak jím 5-6 jídel trochu podle tabulek 🙂
Jinak jsem unavená ale snažím se zeleninu a ovoce ,máme v práci šefa se zapalem plic a koleyně Anginu 😠 tak nevím jak dlouho to vydržím

mataharyy
29. dub 2014

No já vyhlašuji několikadenní stávku 🙄 bo jsem to dostala a tedy je mi tak na pytel, nikdy jsem s tím neměla potíž, ale dnes fakt nemůžu nic 😠 Doufám že to přejde a zítra už budu zase schopná cvičit, druhý den bez a už mi to normálně schází, ten pohyb 😅