1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

lenka5731
23. kvě 2014

@zvirka nemůže být problém i v tvé snídani? Ty cereálie fitness snídáš pravidelně? Když si přečtu složení, tak mi to nepřijde jako něco zdravého ani vhodného k hubnutí. Kdysi dávno jsem měla na vyzkoušení jednu krabici a vím, že jsem po tom měla hrozný hlad a chutě, asi jak mi lítala hladina cukru v krvi. Nepřijde mi to jako vydatná snídaně. Ber to jako laický názor ... Místo toho bych si dala něco jinýho a rozhodně bez přidaného cukru ... (a mmch já se tedy snažím nepodporovat Nestlé, nemám ráda tyhle firmy..)

A ad ty tyčinky v Makru jsem našla semínkovou tyčinku, obsahuje 70% semínek, slazeno je to třtinovým cukrem a medem (myslím).

@karos To se s dětmi stane hned, taky se mi to jednou málem stalo ☹

hojda
23. kvě 2014

@lenka5731 semínkovou taky kupuju ve zdravé výživě 😀

zvirka
23. kvě 2014

@lenka5731 Ne, nesnídám je pravidelně, občas na chuť. Teď jsem je vyzkoušela poprvé, oříšky a med, jsou výborné, ale jak píšeš, samý cukr. Snídám většinou knaeckebrot, šunku, sýr, Jogurtinu..... Nebo bílý jogurt s ovocem 😉

zvirka
23. kvě 2014

@hojda
@lenka5731 Dnes jsem si koupila nějakou tyčinku v DM, jsou tam takové malé tyčinky sušeného ovoce slisované do tenkého oplatku, tak jsem zvědavá 🙂

lenka5731
23. kvě 2014

@zvirka jj, ty tyčinky kupuju v Neměcku dětem, mně teda moc nechutnají, tak jim na ně ani nechodím. I když občas v nouzi někde venku nejsou špatný. 🙂 Zrovna před chvílí jsem četla článek o vlivu snídaně a celodenního jídla na večerní přejídání (dávali to do souvislosti), ale bylo to na mobilu, tak to nedohledám. Jsem ráda, že se mi to v poslední době podařilo vychytat. Ale trvalo to v podstatě 20 let- různé experimenty s jídlem.

karos
23. kvě 2014

holky, nevím, co se se mnou stalo, ale prostě už dva dny nemám téměř chuť k jídlu. asi je to tím velkým teplem... jediné, na co mám chuť jsou jablka a jinak se musím nutit. no, na jedné straně jsem i docela ráda. akorát mám strach, že pak mě chytne slina a nebudu vědět, kdy skončit. zítra máme slavit dceřiny narozeniny, jenže ta dnes ulehla s vysokými horečkami, takže tak nějak. navíc hlásí bouřky, takže vidím, že to bude oslava jak štěstí. tak holky, ať se vám víkend vydaří po všech stránkách. v neděli (doufám) se budu mučit na horách. potřebuji relax a oddych od dětí, tak se strašně těším.
@lenka5731 leni, já tam ale byla bez dětí ☹

zvirka
23. kvě 2014

@lenka5731 Jé, škoda, že nemáš odkaz. Můžeš mi aspoň napsat nějaký výtah a co snídáš Ty, co na to zabírá? Jinak dneska v pohodě, Kinder Pinguí po Mirečkovi dokonce musel dojíst manžel 😉 Já jsem křoupala salát, křoupala doslova, špatně jsem umyla pár listů a zůstal mi tam písek 🙄 😀
@karos Tak ať je dcerka brzo zdravá, to by byla škoda být nemocná na vlastní oslavu. Nebude to z horka? Mireček proplakal celou noc, ráno 38,2, jinak mu nic nebylo, tipli jsme to s manžou na úpal po včerejším výletu. I když měl celou dobu klobouček, byl namazaný, dost pil.... Nevím, v počasí říkali, že je extrémně slabá ozonová vrstva, tak jestli to nebude tím. Ale ráno jsme dali Nurofen, dřív obědval a pak dospal tu proplakanou noc a už je v pohodě, tak snad to u Vás bude mít podobný průběh, držím palce, pak dej vědět. A na oslavě si vymaž starosti o jídlo z hlavy a prostě si to užij 😉

karos
23. kvě 2014

@zvirka to víš, že si to užiju!!!! nevím, zda z horka, taky nás to napadlo. trošku se ji přidává i kašel. ale odpoledne měla 39,6, to ještě nikdy neměla. tak mě to mrzí za ní. narozeniny měla už 8., pořád jsme to odkládali kvůli počasí, ať můžem sedět venku, protože nás bude hodně a takhle to dopadlo. uvidíme, snad bude noc ok. u sáry se zas objevila asi sluneční alergie, do toho ji začla hnisat dírka u naušnic, takže pořád nějaké starosti... ale to se nějak zvládne.

karos
24. kvě 2014

holky, tak od úterý do dneška -1,5kg. ale asi je to vše tím stresem, teplem a dalšími problémy, se kterými se nějak v poslední době potýkám... kéž by to vydrželo. je mi trapně, ale konečně moje váha začíná číslem 7. 🙂

lenka5731
24. kvě 2014

@zvirka já snídám většinou různé kombinace semínka + ořechy + sušené ovoce + ovoce. Dnes jsem měla ze včera namočené chia semínka, kešu, sušené mango, banán, jablko a umixované jako smoothie. Ted si ještě dám nějaké ořechy. Asi tři dny předtím jsem měla jen nakrájený banán, jablko, sušené meruňky a hodně mandlí s slunečnicových semínek. Pečivo spíš vyjímečně (domácí bezlepkový chleba napůl směs Jizerka a pohanková mouka) a na to jsem měla třeba cizrnovou pomazánku, avokádo + šunka, nějakou kupovanou pomazánku Alnatura, vajíčka. Nebo avokádo naslano se zeleninou, luštěninami, fazolemi, takový salát. Nebo ořechy, ovoce s tou "čokoládou", jak jsem tu psala. Možností je moc. 🙂 Třeba to není ideální, ale chutě fakt nemám vůbec. Když jsem dřív zkusila snídat třeba ten bílý jogurt s ovocem, tak to zpětně vidím tak, že to byla jistota, že se ten den přežeru. Množství moc neomezuju, spíš se snažím o kvalitu. Doma máme chipsy a všechno možný, ale fakt mě to vůbec neláká, za 1,5 měsíce ani jeden úlet. 😲 Jen jednou jsem měla jednu tyčinku kinder čokolády. Za tu dobu jsem snědla asi 2 tabulky 70% čokolády, ale po kouskách ....

lenka5731
24. kvě 2014

jo a párkrát byla k snídani jáhlová kaše s mandlovým mlíkem a nebo vařená ve vodě a na talíři jsem přidala mandlové "máslo"

karos
25. kvě 2014

holky, jaký jste měly víkend? u mě docela pohoda co se týče jídla. dneska jsem si dala dvouhodinový výšlap a hodinový sestup z lysé. bylo to super, zvládla jsem to na 1. včera byla oslava, ale moc se nevydařila. oslavenec v horečkách a dneska i druhá dcera začla stůnět. nevím, jak vydržím tento týden bez procházek a pohybových aktivit. se asi zblázním...

hojda
25. kvě 2014

Já teď docvičila, zase jsem vytáhla orbitrack, ale pořád mi mlátí, tak se na něj vyprdnu 😠

zvirka
25. kvě 2014

@karos Tak to mě mrzí, že se oslava nevydařila, snad budou holky brzo o.k. Mireček už je v pohodě, za to já ne. Ale gratuluju k výšlapu, jsi jednička, já tu Lysou mám dodnes v živé paměti, jak jsem se tam vlekla.

Já s jídlem pohoda, poslední úlet byl ten čtvrtek a výlet. Akorát jsem so+ne necvičila, neb mě přepadl zas nějaký bacil. Včera jsem se sotva vlekla, navíc manžel měl pracovní sobotu, takže jsem byla totálně vyčerpání jen ze starání se o syna a z vaření. Dneska lepší, ale k rýmě se přidala šílená ale šílená migréna, nemůžu ani vstát, ani chodit, natož hopsat s Jill 🙄
Zítra ale chci cvičit určitě, chci zvládnout ten 6 week pack do dovolené. Doufám, že ještě aspoň 2 kilča + nějaké cm shodím 😔
Taky mě dnes motivovala jedna prodavačka, byli jsme ve sportu a já si kupovala kraťasy na turistiku a paní mi aktivně začala vyhledávat velikost XL, asi dle oka. No nakonec jsem si koupila M, i když normálně teda mám L, měli to nějak jinak číslované. Ať si nemyslíte, jaký jsem hubeňour, měřím 160, takže i s mými 65 kg mám pořád BMI přes 25 😠 , tedy NADVÁHA.

karos
25. kvě 2014

@zvirka já mám taky BMI ke 26, ale už se pracuje na snížení!!! starší už je v pohodě, za to sárinka dnes trpí a zítra jdeme k dr. teď budu mít nervy na pochodu asi až do července, protože starší už zůstává doma až do září, protože jim dělají rekonstrukci ve školce. takže snad nebudu ujíždět na sladkostech.
tak markét, hlavně ať i tebe brzy opustí ten hnusný bacil. není nad to, když je člověk zdravý.

hojda
25. kvě 2014

@karos Tak to jsem na tom stejně, taky mám 26 ☹ . Teď jsem se nějak sekla ☹ , je pravda, že jak je horko, tak mě to svádí na zmrzliny.....chjo....když byla zima, tak jsem na ní chuť neměla, to jsem klidně šla do cukrárny a nic si nedala, ale teď mě ta mrzlina láká, musím si vyrobit nějakou doma v lehčí verzi, nemáte něco vyzkoušené?

karos
25. kvě 2014

@hojda já teda ne, když tak lepší možná nějaký sorbet než smetanové zmrzliny... nebo pak zkusit něčím zahnat, třeba vychlazeným melounem nebo tak podobně. já mám taky strašně ráda zmrzliny, ale letos se kupodivu držím.... ale jednou taky určitě nevydržím a podlehnu

hojda
25. kvě 2014

@karos Nejhorší, že si to třeba poručí děti a pak to nechtějí a to já pak nemám sílu to vyhodit.....Naposledy chtěla malá točenou zmrzlinu a pak, že jí nebude, že chce kopečkovou Hellou Kitty 😠

karos
25. kvě 2014

@hojda jo, to taky znám. akorát s jídlem u oběda. já se s tím kolikrát piplám a děti to pak nechtějí a mám to vyhodit? kolikrát si tedy dám a to je to neslavné dojídání...

lenka5731
26. kvě 2014

@hojda já jsem v rychlosti koupila citronový sorbet v Kauflandu, složení nic moc, ale abych tu něco měla ... Až bude čas, poohlídnu se po něčem lepším. A teda koupit dětem zmzlinu a aby jí odmítly a chtěly jinou... to by ode mě zmrzlinu neviděly aspoň měsíc, aby se jim to srovnalo v hlavě 😒 Zmzlinu teda občas kupuju jen pro starší a mladší od ní dostane líznout. Zmrzlina mě bohudík neláká, ale určitě si někdy dám, to vím. 😝 Jsem ráda, že je starší docela rozumná, je vycvičená, že ví, že nebudeme kupovat sladkosti a i zmrzliny vyjímečně, tak už to ani moc nevyžaduje. V sobotu jsem s dětma byla sama doma a dokonce se holky v kuchyni najedly samy (moc té čočky teda nesnědly 😀) a pak starší mladší oblíkla a šly ven na zahradu a já mohla 45 minut cvičit.... To jsem hodně ocenila.

Kvůli vám jsem si ted po sto letech změřila BMI, a mám 24-24,5, to koukám, že tak málo...

@karos taky jsem po dětech ještě nedávno dojídala, ale ted už to nedělám, jen občas třeba zeleninu a tak. Tím, že to dojím já, nikomu nepomůžu. Manžel se taky nikdy nenechal vmanipulovat do situace, že by cítil povinnost dojídat, tak proč já...

zvirka
26. kvě 2014

@karos
@hojda
@lenka5731

Bacil se stále drží, mrcha. Hlavu mám jak střep, tak cvíčo zas odpadá, sotva jsem vstala z postele, za chvíli pro malého do školky a odpoledne mu jedem koupit sandálky a pak do práce 😝
Jídlo se držím, jak jsem zvládla tři dny bez sladkého, tak ani nějak nemám chuť. Původně jsem si chtěla dát na sváču Kinder Pinguí (koupily jsme balení po 4, malý to hrozně chtěl a teď to nejí 🙄 ) a nakonec se ve mně nějak hnulo svědomí nebo co a dala jsem si sušené meruňky 😀 No svědomí, spíš jsem si přečetla, že třetina složení je tuk 🤐
Malý taky špatně jí, přesně situace, jak píšete, stojím dvě hodiny u plotny a pak řekne: "Blé, to mi nechutná." To mi fakt cuká ruka. Ale nedojídám. Manžel dojídá, spíš proto, že má pořád hlad 😀 než z povinnosti. Já už jsem se s tím nějak srovnala a buď mu to schovám na později, když je naděje, že ještě trochu sní, nebo to letí do koše. Vždycky si říkám, lepší je to v koši než jako další kus špeku na zadku 😀

Vidím, že jsme na tom podobně s BMI. Já ještě na střední mívala na hranici podvýživy, 18, a stejně jsem si připadala tlustá. Co bych dnes za těch 48 kg dala. Moje máti byla ještě menší než já a pořád hubla, i když taky mívala kolem těch 50 kg při výšce 156, takže úplně super. No pak s manželem jsem přibrala, napřed 52, pak 58, pak okolo 60 no a pak přišlo těhotenství, před porodem 75, pak 65, to se mi podařilo shodit, jenže letos na podzim šílené stresy apod., tak opět stejná váha a nechce a nechce dolů. mě tak štve, že zas nemůžu cvičit, i když bych tak chtěla 🙄 🙄 🙄 😢 😢

hojda
26. kvě 2014

@lenka5731 Problém je v tom, že s malou se ještě moc nedomluvím, jsou jí 2 roky, takže jí je to šumák, že jí řeknu, že příště zmrzlinu nedostane. Ona chtěla původně kopečkovou, jenže nejdřív jsem šli pro točenou pro malýho a když to viděla, tak jí chtěla taky hned, jenže pak zjistila, že to není kočičková.....Jinak u nás manžel taky nedojídá, pořád jsem tu byla za popelnici já, takže ne to prdím a už začínám jídlo po dětech vyhazovat. Jinak váha dneska překvapila, myslela jsem ,že nic a zase skoro půl kila pryč, tak jedeme dál...

lenka5731
26. kvě 2014

@hojda to ja zatim neznam, dvoulete zmrzlinu nekupuju, ani ji nevyžaduje, kupuju jednu dohromady. Ale je pravda, že my bydlíme na vesnici, takže je snadné zmrzlinu a sladkosti nekoupit, ve měste je lákadel přece jenom víc. 😝 Hodně ale udělalo to, že starší dcera je finančně "uvědomělá", už asi rok jí vysvětluju, že když nebudeme kupovat tyhle věci, tak ušetříme na dovolenou a nebo že jí to koupím (nebo může jít v obchodáku na vláček), ale už tenhle týden nedostane kapesné, protože na všechno peníze nejsou, a zabírá to velmi dobře 😀

Holky, co vaříte ty dvě hodiny? 😀 Mně děti ty luštěniny a vařenou zeleninu taky moc nechtějí, ale tak trochu snědí a pak se dojídají většinou jablkama. Mladší jí jak vrabeček a starší už je zase zmlsaná ze školky (dnes k dopolední svačině bílá houska s něčím a k obědu kynuté knedlíky s povidly), tak jak pak má mít ráda luštěniny? 😖 Ale nedávno byl salát - trochu těstovin, velké červené fazole, okurka, a ještě nějaká zelenina, malinko majonézy, a to všem chutnalo a nacpali se.

lenka5731
26. kvě 2014

ten salát byl doma, ne ve školce 🙂

hojda
26. kvě 2014

@lenka5731 My jsme taky na vesnici 😀 , takže když vyrazíme do města, tak děti prostě do té cukrárny chtějí a u nás tedy neexistuje, že by malá nedostala, to co brácha, to bych už asi visela na stromě.... 😖 😖 😖 , u nás je jen jeden vietnamec a to je vše, takže u nás cesta do obchodu je svátek a tak si děti prostě nějakou tu kořist z obchodu přinesou 😀 . Já vařím dětem denně polívku a druhé jídlo, nejraději mají vývar, jinak masu moc nedají, nejhorší, že každý jí něco a ten druhý to zase nejí...., nebo malá by to jedla, ale brácha řekne, že mu to nechutná, tak ona už to do pusy taky nedá........

lenka5731
26. kvě 2014

@hojda no s temi detmi a jídlem je to všude podobné 😒 naše malá je pravděpodobně celiak, takže spíš starší má totéž co ta malá (tedy nic) než aby se mladší přizpůsobovala starší. Pokud něco nemám ssebou, tak je problém něco narychlo koupit. No ale sladkosti jim občas taky trochu dám, nechci aby kvůli tomu pak do budoucna měly pokřivený vztah k jídlu, kdyby to považovaly za zakázaný. Spíš se snažím mluvit se starší o tom, co je zdravé a co ne, se střídavými úspěchy 🙂 Ona kolikrát někde dostaně sladkost, a pak se za mnou přijde zeptat, jestli v tom není glukózový sirup 😕

hojda
26. kvě 2014

@lenka5731 Tak náš mladej v tom má jasno, jak chodíme často do zdravé výživy, tak tam pořád vykřikuje, tady je úplně jedno co tu koupíme, tady je všechno zdravý 😀 😀 😀

zvirka
26. kvě 2014

@lenka5731 Vařím klasická jídla, takže třeba nějaké dušené maso, než to dám vařit, pak umýt nádobí, dusí se dvě hoďky, udělat přílohu, zase nádobí..... Samo nejsem tam ty dvě hodiny v kuse, ale musím to hlídat, odbíhat, pak dodělat omáčku... Vařím téměř denně, polívky teda nedělám, to už bych z toho zjevila 😅

Zmrzku malý nejí, nechce ji ani ochutnat. Snad jednou ochutnal Mrože od taťky, tak jsme koupili do mrazáku a furt mluví o tom, jak si ho dá, ale ve finále tam pořád leží 😀 My dáváme prázdný kornoutek, když se stavíme na zmrzku. To má rád. 😉

zvirka
26. kvě 2014

@lenka5731 Mireček teda luštěniny vůbec, dnes měli ve školce fazole, vůbec nechce ani ochutnat, ani doma. Jedině mi sní polévku, co dělám z červené čočky a zeleniny a ve finále ji rozmixuju a dávám mu tam pokrájené vařené vajíčko, tak tu má rád, ale radši neříkám, že je v tom čočka. Klasickou čočkovku ne, tu jsem si vařila dnes na oběd, bez mouky, s mrkví, celerem, česnekem a cibulí, trochu jsem to mixla, aby byla hustší a rozkvedlala vajíčko.

hojda
26. kvě 2014

Malá mi baští cizrnové placky římské ze zdravé výživy, malej ne. Nebo čočková polívka z červené čočky, ale malej taky ne.....