1. 4. 2014 - hubneme a cvičíme, výmluvy neznáme

yamdena
30. bře 2014

Milá děvčata,

na základě tématu https://www.modrykonik.cz/forum/chci-shubnout/potrebuju-zase-nastartovat-do-hubnuti-nakopnete-me/ otevírám novou diskusi, která má za cíl motivovat Vás (i mě) k tomu, abychom na sobě zapracovaly. Každá z nás má jiné představy o své vysněné postavě a způsobech, jak jí dosáhnout - jedno však máme společné - toužíme po tom vypadat lépe a cítit se dobře.

Jde ale i o to, že člověku se často nechce, je unavený, něco na něj leze, musí ještě udělat to či ono, je ve stresu... pojďme společně odhalovat VÝMLUVY, proč se nedržíme svého plánu a nacházet ZPŮSOBY, JAK JE PŘEKONAT!

Těším se na Vaše příspěvky 😉

zvirka
4. kvě 2014

@sarkad2856 To "chození" vypadá skvěle a proti Jill velmi nenáročně 😀 určitě vyzkouším 😉

sarkad2856
4. kvě 2014

@zvirka jj celkem jo ,uvidím když to budu cvičit měsíc,zda něco pujde dolu,cvičím to teprve po 2x a potom snad budu mít větší kondičku a najedu na Jill 🙂 ještě teda dělám k tomu chození výzvu , takže taky žádné leháro,pokud má někdo nějáké problémy zdravotní nebo bere atb je to celkem vhodné cvičení ... ještě je tam jedno video 4 mile 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=CoN_rvyeG0Y

🙂

lu777
4. kvě 2014

tak holky já se ani tak nesnažím hubnout ale spíš se nějak udržovat, přece jen po 2 dětech to chce....(a taky po nehodě, zlobí mě už léta páteř od té doby)
cvičím 1x týdně pilates, 1x týdně J. Michaels 6 week 6 pack a když stíhám tak 1x fitko (běh a posilování, tak 1.5 hodiny)/ kolo....
pokud nestíhám, nemám hlídání nebo mi není dobře, tak minimum je to pilates, to je tak abych neumřela a neblokly se mi záda 😀

moje hlavní potíž teda je, že jak chodím do práce už tak stíhám cvičit jen večer a to už nemůžu moc to aerobní cvičení, protože pak nemůžu vůbec spát 🤐 já jsem na to asi nějaká divná, mě to hrozně nahodí metabolismus či co... já teda nemůžu vůbec ani kofein a tohle je něco obdobného... nepomůže na to ani si uvařit meduňku, dát homeo na spaní apod....
jinak bych kolikrát měla i čas cvičit, jenže třeba od 8 do 10 večer, v zimě by se mi už nechtělo, teď klidně, ale co s tím spaním, na to jsem nepřišla 😕

a teda přijde mi, že někdo cvičí a svaly mu vydrží ale já jak necvičím týden tak jsou svaly totál v háji... holt asi to má každý jinak

no ale já cvičím hlavně pro to, abych si jakžtakž udržela postavu a taky se mi pak líp dýchá, mám víc energie a tak 🙂 takže ačkoli lenoch, tak čím jsem starší, tím víc ráda cvičím.... doufám, že mě to po čtyřicítce nepustí, já jsem dost jedlík a nějaké hladovění si moc neumím představit, mně chutná všecko, takže díky bohu za to, že mě prohání 2 děti a že mám rychlý metabolismus 🙂

lu777
4. kvě 2014

ale ne, kecám, kdybych shodila 2 kg, tak budu ráda 🙂 abych měla to oblečení trochu volnější.... jenže fakt nejsem dietař.....mně stačí cvičit a vyřadit sladké, jedu částečně raw a to je super, stačí malinko protřídit jídelníček a jde to dolů rychle...

lu777
4. kvě 2014

@sarkad2856 kalorie vůbec nepočítám 😉
pokud jíš zdravě a hýbeš se pravidelně, nevidím žádný důvod.... 😉 prostě to chce do jídelníčku pravidelně zařadit věci jako ovesné vločky (jemné jsou super, mnohem jednodušší použití, stačí je i namočit a třeba rozmixovat s banánem a osladit třeba agáv. sirupem, já to jím i jako náhražku sladkého)....
pak taky různá semínka, jsou velmi zdravá pro vlasy i pleť 🙂

co nejvíc zeleniny (čerstvá, dušená, grilovaná, šťávy, smoothie atd...) a ovoce (čerstvé, šťávy, smoothie)....
mnoho věcí je super jen tak rychle hodit na pánev wok nebo do trouby 😉

dobré je taky naučit se víc věcí z luštěnin, mají bílkoviny, minerály a přitom dost zasytí a ještě jsou levné... já miluju cizrnu ve všech podobách třeba.... dají se i výborně klíčit, velmi zdravá věc, hlavně v zimě opravdu nejlevnější a nejčerstvější věc 😉 😉

a samozřejmě vyřadit věci jako brambůrky, saláty, paštiky, hermelín, to jsou 😝 😝

to mezi tím (brambory, těstoviny apod.) je v pohodě, není nutné být fanatik, stačí jen se tím nepřecpávat jako blázen.... 🙂

a bacha na věci "jakože zdravé" jako musli tyčky v jogurtových polevách, různé podivné drinky, ve kterých je velké množství cukru apod..... tohle jsou takové pasti, není to nijak extra ani chutné většinou...

v podstatě je to o tom, že čím míň zpracované věci, tím zdravější... a když člověk jí opravdu zdravě a ještě to umí upravit tak, že mu to chutná --- takže takhle jí dlouhodobě, tak zhubne při normálním pohybu, nemusí u toho být nějaký velký stres 😎

sarkad2856
4. kvě 2014

@lu777 Dík za vyčerpavající komentář 😉
Muj problém byl asi taky v tom že jsem ráno nesnídala.Vstávám v pět a jím až v 7 v práci potom mužu mít svaču a oběd jím až doma,kolem půl jedno nebo až kolem půl druhé.
Na sladké jsem moc nebyla,takže to nehrozí,ani kafe a čaje nesladím od malička.
Kondičku nemám,tak ted je problém ji získat a cvičit něco co mi bude vyhovovat a taky trochu špeky ubývat,mám sedavé zaměstnání takže pohyb v práci nehrozí.
Ano vždy jsem měla ráda zeleninové saláty takže zelenina mi není cizí

zvirka
4. kvě 2014

@sarkad2856 Díky, mrknu taky. Já doufám, že se mi to konečně rozjede, měsíc mi prakticky váha stojí, teda zhubla jsem kilo a zas ho nabrala 🙄

A nechci to zakřiknout, ale myslím, že už cítím ten chrom, večerní chutě na sladké jsou tak o 80 % menší a to už se dá zvládnout silou vůle 😉 Takže doporučuju všem!

sarkad2856
4. kvě 2014

@zvirka Nz 😉 taky jsem pokoukala,ale ted zkusím měsíc tu 3 a podle výsledku pak bych ještě najela na 4 a pak zkusím Jill ...

To je čistý chrom? já našla : tady tyhle ale zeptám se na ně v lékárně , třeba výjdou levněji bez poštovného JABLEČNÝ OCET + VITAMIN C + VLÁKNINA + CHROM

zvirka
5. kvě 2014

@sarkad2856 Ne, je to ze zinkem a vit. B6. Jmenuje se to CHROM - COMBI. A opravdu mě potěšila ta cena, bála jsem se, kolik to bude stát, ale necelých 50,- 60 tablet, takže super 😉 http://www.nonrx.cz/index.php?dispatch=products...

sarkad2856
5. kvě 2014
zvirka
5. kvě 2014

Tak se zítřejším bazénem je ámen, syn je nemocný, zas něco chytil ve školce. Soplí, má teplotu. Měl chudák všechno oblečení zasoplené, včetně čepice, teda nevím, jak to dělá 😀 Dnes odcvičeno, tak pro tenhle týden bude jen cvičení.

sarkad2856
5. kvě 2014

@zvirka Tak to je mi líto,ted je těch nemocí něják moc ☹ bobek malý , ale bazen výjde příště
taky jsem nějáká unavená a není mi nejlíp a tak jsem dneska nic moc nejdla snídaně a oběd byl svačiny jsem vynechala a na veču jen zeleninu 😒

mataharyy
6. kvě 2014

Tak já mám odcvičený trénink a tedy jsem chcíplá 😅

karos
6. kvě 2014

tak já dneska hřešila, svědomí mám hodně špatné... dělala jsem mrkvánky, byly luxusní, samozřejmě jsem musela vyzkoušet a u jednoho kousku nezůstalo... tak pak jsem musela jít ven na hodinu a k večeru byla jill, lepší něco než nic... bohužel nějak bojuji dnes sama se sebou a svou psychikou, ztrácím motivaci... je to se mnou jak na kolotoči, jednou jsem nahoře, jednou dole
tak snad se vám kolegyně dařilo lépe... co si zítra chystáte na obídek?

zvirka
6. kvě 2014

Mně bylo dneska hrozně špatně, jak snižuju dávku léků. Malý je doma, stále nemocný, dopoledne jsem musela povolat tchýni, nebyla jsem schopná vůbec ničeho. Manžel samo v práci. Po obědě musela tchýně do práce, ale to už jsem se dala jakž takž dohromady. No doufám, že si brzo tělo zvykne a bude líp. Na cvičení ani síly ani nálada a šílená potřeba cukru, takže Vám ani nebudu popisovat, co všechno jsem do sebe naházela, samozřejmě teď navečer. Teď bude manžel naštěstí dva dny doma, tak snad se dám nějak dohromady. Holt jak není psychika v poho, tak jde vše do háje, včetně předsevzetí o správném stravování.

@karos Na oběd se radši ani neptej, dělala jsem dnes zapečenou kotletu s anglickou, sýrem a šlehačkou, bude i na zítra 😅 No nechce se mi vařit pro sebe extra, tak si z toho vypreparuju jen libové maso. A tak nějak je mi to teď jedno, hlavně že je navařeno.

hojda
6. kvě 2014

Tak já dneska malá projížďka na kole, včera taky, ale zítra už bude pršet... 😠 Jídlo se snažím hlídat, ale taky ujíždím, třeba v úterý pizza k obědu, ale byli jsme v restauraci a tam si musím objednat, tak aby to jedly děti, jinak se nenajedí a celé jídlo se vyhodí.....

yamdena
autor
7. kvě 2014

Ahoj děvčata,

@zvirka doufám, že už se cítíte i se synem líp

@karos Vzpomeň si proč jsi sem přišla 😉 - koukni se na své starší příspěvky. Za jeden měsíc jsi dosáhla super výsledků: pas - mínus 2 cm, boky - mínus 1 cm, břicho - mínus 1 cm 🙂. Na druhou stranu - dostala ses už na plánovanou váhu nebo míry? Jednou jsi tady řekla: "kdysi mi to šlo rychleji, teď fakt musím na sobě makat, hodně se omezovat a někdy to není jednoduché a selžu, ale to se nedá nic dělat, jsem taky jen člověk". Tak makej, nejde to vždycky snadno, ale děláš pokroky. Nevzdávej to a pokračuj 😉

yamdena
autor
7. kvě 2014

Včera jsem cvičila opět Jane Fonda - Advanced Workout, dnes to vidím na Deanne Berry.

Nicméně, napadlo mě pro ty z Vás, které cvičíte Jillian, jestli byste nechtěly zkusit cvičit strečinkovou a posilovací část z výše zmíněné Jane Fonda

https://www.youtube.com/watch?v=5JkOnQWCj7E

od 1:03:00 do konce (tj. cca 25 minut).

Držte se a pracujte na sobě, nikdo jiný to za vás neudělá 😉

yamdena
autor
7. kvě 2014
zvirka
7. kvě 2014

@yamdena Děkuji, dnes už bylo líp, malý střídavě líp a hůř, ale teploty jen do 38, tak to není tak hrozné.

Před chvílí jsem docvičila, tak snad ten Ripped week 3 už tento týden dám. Už mi to jde líp, stíhám kardio a některé cviky dělám těžší variantu 😎 Jídlo dnes ušlo, hlavně nebylo večerní přecpávání.

@karos Drž se, taky jsem na dva dny polevila, ale nic není ztraceno, už se zase dávám dohromady. Dneska při oblékání do práce jsem zjistila, že jsou mi kalhoty nějak podezřele volné, což mě velmi potěšilo 😀 a popohnalo k tomu, zacvičit si dnes, i když chodím z práce v 19,00.

karos
7. kvě 2014

@zvirka díky za podporu... snad ta krize brzy přejde a bude zas lépe.

hojda
7. kvě 2014

Jak snadno spálit 800 kalorii za 30 minut??????

hojda
7. kvě 2014

Dneska cvičení nic, ale zase jsem běhala po obchodech skoro 4 hodiny, tak to by taky mohl být pohyb, ne? Mám nový boty!!!!!

sarkad2856
8. kvě 2014

@hojda To se ti povedlo?Nebo to bylo schválně?? 🙂
Muže být i trochu dietnější když nebude obyč mouka a pak by to nebyl takový hřích , už jsem dlouho neměla 🙂

sarkad2856
8. kvě 2014

Jinak já už 3 den necvičím , jsem nachlazená jak svina 😠 všichni v práci nemocní byl by zázrak kdybych zustala zdravá mám dovču takže jen lečení a v teple....
Jinak dělám dnes 3 den výzvu na břicho tak jsem zvědavá jak mi to dlouho vydrží , jinak jsem chcípla ☹

hojda
8. kvě 2014

@sarkad2856 Ne to je foto z netu🙂

sarkad2856
8. kvě 2014

@hojda Aha tak to jo 🙂

zvirka
8. kvě 2014

Zdravím všechny, dnes už odcvičeno, ještě 2x a mám hotový week 3! Změřím se až po 4 a to by bylo, aby něco nešlo dolů! Kila pořád víceméně stejná, ale už je to vidět (!), hlavně břicho a boky. Jídlo dnes nic moc, snídala jsem ovoný řez, co mám napečený. Holt je to těžké, jak člověk vaří a peče pro ostatní. Já prostě neodolám a nechce se mi dělat ještě něco extra pro sebe.

karos
8. kvě 2014

@zvirka já to mám tak samo, musím vařit pro manžela a děti a ještě pro sebe, někdy mě to fakt nebaví. takže se odbývám jen rychlovkami v podobě kuskusu, těstovin, luštěnin apod. a to ještě vařím na dva dny. někdy je to fakt hodně obtížné. a s tím cvičením jsi fakt borka!

hojda
8. kvě 2014

@zvirka Je to hodně o zvyku, to vaření extra, pro sebe moc nevyvařuju, jsou to rychlovky, takže to jde. ,Dneška žampiony s tofu k obědu a trošku vývaru. snídaně kváskový chleba s sýrovou pomazánkou, sojový párek , rajče, paprika.