60 dní - Jsme to, co jíme - Ing. Petr Havlíček

velrybous
8. únor 2012

Rozhodla jsem se před týdnem trošku změnit stravování a životní styl a taky shodit pár kg navrch po porodu 🙂..
....držím tuto dietu už 7 dní, chce se někdo přidat?
Budu ráda za rady, tipy, návody, recepty, cvičení atd..🙂))

cabalkova
9. únor 2012

@brisalek A tobe prijde na tvoji vysku 74 kg moc? Mne to prijde vaha uplne v pohode! Co ja bych za ni dala a to mam 168 cm.

1983hr
9. únor 2012

Já jsem 9mes po porodu,měřim 168cm a mam 63kg a chci tak 8kg zhubnout ale nejde to.Navic mam nehezkou pneumatiku na brise.Co stim?Jim takto:rano chleb maslo šunka nebo syr,dopol vetšinou omačka + testoviny nebo ryze,svačina-ovoce,večere jogurt nebo pečivo

p.klara
9. únor 2012

Chci se taky přidat, držím teď úplňkovou dietu na pročištění... zítra mám poslední den a od soboty bych se chtěla přidat. Ale chci se zeptat na dvě věci...můžu nahradit třeba knackebrot tmavým chlebem?? Já ten knackebrot nemůžu nijak pozřít. A hlavní věc co mi teda vadí. Můžu obědy zaměnit s večeří?? Že oběd budu mít teplý a večeři studenou??? Já totiž večer teplé jídlo nějak nepozřu ☹(. Myslíte, že to jde prohodit??

llluckaaa
9. únor 2012

@1983hr Ty toho jíš nějak málo, ne? A nebudeš s 55 kg už moc hubená?
Já mám při 168 cm teď 62 kg a chtěla bych 59. Když jsem kdysi měla 58, tak mi hodně lidí říkalo, že vypadám jako z koncentráku 😒 A pneumatiku mám teď samozřejmě taky ☹

llluckaaa
9. únor 2012

@p.klara Já myslím, že prohodit bys to mohla knackebrot a celozrnný chléb, ale musíš si dobře propočítat množství. Já myslím, že obědy budou víc energické než večeře, takže by se asi prohazovat neměly...

1983hr
9. únor 2012

@llluckaaa já mivala 52kg a citila jsem se ok.Ted jsem oplacana,jim dost.tu pneu asi uz neschodim co?Ja mam 3deti a po 2 jsem mela ploche brisko

llluckaaa
9. únor 2012

@1983hr Ty tam nemáš napsanou vůbec žádnou zeleninu - to jí nejíš nebo tam není omylem? 😉 Mně teda břicho při hubnutí po prvním dítěti zmizelo, ale teď fakt nevím, přijde mi, že je to hodně vytahaná kůže. Já jsem se při těch 58 nebo 59 cítila nejlíp (při 55 bych už musela být hodně vychrtlá, to se mi taky nelíbí), teď mi pořád někde něco přebývá a nepřipadám si přitažlivá 😢 Ne že by to bylo teď to nejdůležitější, ale výhledově s tím už chci něco udělat. Musím začít zase na tom rotopedu, to půjde určitě pak lépe.

1983hr
9. únor 2012

@llluckaaa zeleninu mám tak 3týdně.

brisalek
9. únor 2012

@cabalkova me to neprijde, ze je to OK. Jak jsem vysoka tak jsem i siroka, takze i kdyz nejsem rozhodne tlusta, tak mam nejakych 107 cm pres zadek , coz uz je hrozny cislo a v pase toje to same jak pise @1983hr zustala mi hrozna pneumatika (a byvala jsem ze strany uplne placata🙂). mam v pase tak o 10 cm vic nez pred tehu☹.
@p.klara ja bych si taky urcite dala radsi teply obed a ne veceri.

llluckaaa
9. únor 2012

Tak jsem se schválně změřila v pase a zjistila jsem, že podle tohoto ukazatele mám nadváhu 😢 To je děs 😖 Ale aspoň mám další motivaci něco se sebou dělat.

kinclova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
llluckaaa
9. únor 2012

@kinclova Dík, ale nejsem zastáncem jakýchkoliv zázračných prostředků na hubnutí, já chci hubnout formou zdravého životního stylu 😉

ffiinnkkaa
9. únor 2012

My to máme s manželem tak..jíme jednou denně (manžel v práci jíst nestihá) a já nestihala něco málo po porodu (asi jako většina maminek). Teď už se na čas vymlouvat nemůžu, na druhou stranu nemám vůbec chuť k jídlu. Zatím co manželovi jede váha dolů, mě jede váha nahoru..ale i tak je to špatně..takže oba dva jedeme do extrému 🙂

velrybous
autor
10. únor 2012

Jsem tu jen na skok, přečtu si vás o víkendu, přítel se vážil po 8 dnech má 2 kg dole..já se zvážím o víkendu tak dám vědět..každopádně se těším až se začnu hýbat to bude o něčem jiném..a dneska jsme měli 300g jahod s jogurtem ke sváče..mňam 🙂

velrybous
autor
10. únor 2012

Obecné zásady podle Petra Havlíčka
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=81004

raaad
10. únor 2012

🙂 šla bych do toho s Vámi 🙂 ...potřebuju taky motivaci, že nedělám něco sama....
Nejhorší je asi nakoupit všemožné "zdravé" potraviny dopředu, aby měl člověk kam sáhnout a nemusel denně do obchodu....
Včera jsem koukala na "Jste to co jíte" a ta kočka byla docela dobrá motivace...jak jí to fungovalo a to měla taky na starosti celou velkou rodinku.......Tak jsem uvažovala už večer.... A dnes jsem narazila na tohle téma....

Já mám teda ještě jiný problém, proč jsem doteď nezhubla ani gram po porodu...a přitom jsem se docela snažila....i 3 měsíce "krabičky" 5000 jsem krásně držela...a ani deko.
Nakonec jsem teď ukončila měsíční SLIM BELLY a tam mi výživová poradkyně zjistila, že mám totálně překyselený organizmus a jsem "podvýživená" .../s mými 85kg/176cm/...... a že pokud neupravím tu acidózu (překyselení), tak prostě nezhubnu..... Byla jsem docela v šoku (a to jsem zdravotník).... Měřila jsem si poctivě 14 Ph a docela děsné výsledky..... bolí mě klouby, šíleně se potím..... Tak jsem se tomu začala věnovat a číst co se dá... A jsem jak podle knížky.. Začala jsem teda odkyselovat tělo....a k tomu ruku v ruce tato "dieta" bude to přesné (i dle doporučení)....
Samozřejmě s Vaší podporou. Na MK jsem docela často, máme tady uzamčenou skupinku s našimi dvouletými miláčky...tak myslím nebude problém tady tohle téma..... V pondělí mi to manža vytiskne a já se pokusím si to nějak seřadit dle potřeb...jak píše evena ....
No.....tak s chutí do toho a půl je hotovo. Na kdy to plánujete "odstartovat"????
Hezký večer!!!!

velrybous
autor
11. únor 2012

10. DEN RÁNO JSEM SE VÁŽILA A MÁM O 2,8 KG MÉNĚ 🙂, V PASE TAKY MÉNĚ, ALE TO SE MUSÍM JEŠTĚ PŘEMĚŘIT JEDNOU PLUS JSEM SI NEMĚŘILA PAŽE A STEHNA NA ZAČÁTKU, TAK DNES..🙂 A JSEM ZVĚDAVÁ AŽ SE ZAČNU TROŠKU HÝBAT CO SE BUDE DÍT..SESTRA MI UDĚLALA NÁKUPNÍ SEZNAM PO TÝDNU, TAK SEM MŮŽU VLOŽIT NEBO NĚKOMU POSLAT KDYBY MĚL ZÁJEM..PIŠTĚ DO IP, PŘES DEN SE SEM MOC NEDOSTANU 🙂))

llluckaaa
11. únor 2012

@raaad Ahoj, jak se pozná překyselený organismus? A měříš si PH těmi čůracími papírky? Já asi najedu v pondělí, takto o víkendu se mi to nedaří, jak musím vařit pro celou rodinul

popellka
11. únor 2012

Ahoj holky,

téda když to tady čtu, tak bych asi neměla vůbec jíst 😅 já totiž měřím 163 a vážím 68kg ☹ chtěla bych 10kg dolů, ale budu spokojená i s 8. snažím se jíst jinak od ledna a taky 4x týdně cvičím - zumba a alpinning, piju jen vodu, max. kafe a zatím jen 2kg dole ☹ mrkla jsem na tuhle dietu a vypadá dost dobře, ale nevím, jestli budu dodržovat přesný jídla, takže nevím, jestli se do toho pustit. No a břicho o tom ani nemluvím, měla jsem císaře a občas ještě cítím jizvu a nebo pobolívá, ale i když dělám sedy-lehy, nejsu schopná břicho ani zmenšit! vím, že to chce čas, tak snad do léta se to nějak povede 😉

raaad
11. únor 2012

@llluckaaa Jo....překyselení se měří v moči. Dostala jsem takové speciální papírky v SLIM BELLY . Jsou to přesnější, než ty tenoučké v lékárně. Ale už jich mám málo, tak si stejně koupím ty. Ph by se mělo pohybovat ve stejnou denní dobu (já měřím ráno) cca 6,8-7 . Já mám neskutečných 5,5 což je teda hodně málo... ☹
Nasadila jsem si na imunitu Colostrum (taky dětěm) a ProBalance, pak takovou odkyselovací směs (míchaná v lékárně)-tu dávám do vody a ještě nějaké enzymy(k tomu Pro Balance)..... No-uvidíme. Výživová poradkyně tvrdí, že touto kombinací se pak krásně stahují vazy a kůže (mám taky po císaři pěkně vytahané břicho)... No a nutná je taková tato dietka. Ona mi teda rozepsala mnohem přísnější, ale tu bych teda nedala: bez bílé mouky, bez těstovin, bez brambor, bez rýže....tak to teda jen na chlebu a drahých celozrnných těstovinách..... Tohle mi přijde lepší.... Takže zítra si zajedu něco nakoupit a v pondělí bych taky začala..... Ještě musím dochodit 4 vstupy na SLIM BELLY (cvičení s takovým nafukovacím pásem na břiše)... Musela jsem to ale přerušit, proože jsem dostala zánět dutin, jak jsem v těch mrazech chodila hodně po venku.....a po cvičení (i když jsem půlhodinku "chládla")....
Četla jsem si toho o tom překyselení docela hodně i na netu a věřím, že tohle má s tím nehubnutím po porodu vážně co dělat..... nemluvě o tom, že překyselený organismus je prý základ na rakovinu.....
Ježiši..jsem se nějak rozepsala (a nebojte -nejsem žádný dealer nějakých odkyselovacích produktů)....

Jinak taky musím vařit pro rodinu...tak budu muset částečně vařit nadvakrát. Můj 15 letý syn má docela omezené potraviny, co do něho nacpu (je hubený jak lunt a vůbec nemá chuť na jídlo...o zelenině a ovoci nemluvě..a nějaké celozrnné věci taky ne.....a puberťákovi to nevysvětlíte.....) A ještě pořád vyžaduje buchty všeho druhu...tak budu muset zapojit pevnou vůli ani neuzobnout..... A tak víkendy dojíždí nejstarší syn ..na sváteční obídek..a jeho s přítelkyní taky neuctím "zrnem".... Takže buď si dám zrovinka ten "volný "den na neděli a budu jíst s nimi, nebo prostě budu vyvařovat dvoje jídlo. Co bude chutnat mé dvouleté dceři si nedovedu odhadnout...... Zkusíme "zdravě"....ale určitě to nebude všechno. Pečivo si myslím, že tohle pro takové dětinky není dobré.....

@velrybous ....super...budeš před námi o krok předem...a dobrá motivace.... Za seznam nákupu předem díky a za nějaké vychytávky taky....

1983hr
11. únor 2012

@velrybous ahoj můžeš mi seznam poslat do ip a co piješ?Ja doteď pila dost čaje-slazené.Ted už jen vodu

llluckaaa
11. únor 2012

@raaad Já nemám strach, že mi chceš vnutit nějaké odkyselovací prostředky, neboj 😀 Jen mě překvapuje, že ti tohle doporučil výživový poradce... už mi to trochu zabíhá do makrobiotiky 😉 Říkala mi o tom i kámoška, když jsem u ní byla na návštěvě, a tak jsem vyzkoušela jeden její papírek, ale vůbec se mi nevybarvil, takže jsem na tom asi dobře 🙂 Jenom poznámka k celozrnným těstovinám - mně nepřijdou drahé. Nedávnou jsem nakoupila v obchůdku se zdravou výživou a vypadá to cenově podobně jako klasické těstoviny.
Já se určitě nemůžu držet jídelníčku přesně, to bych časově nezvládala. Něco by mi doma určitě nesnědli, ikdyž bych se nebála tu dietu po jistých úpravách servírovat i dětem. A manžel by stávkoval určitě, občas si vyžádá hodně nezdravá jídla. 😒 Snad to půjde nějak přizpůsobit...

llluckaaa
11. únor 2012

Právě jsem dopekla domácí vánočku, která tu teď nádherně voní. To bude těžké odolat 😢

brisalek
11. únor 2012

@raaad me rekli neco podobneho, take jsem mela krabickovou dietu a nezhubla ani deko. Ale ja jsem vazne jiny pripad. Poslednich 15 let pred tehu jsem nejedla prakticky krome knekebrotu zadne prilohy, ani celozrne chleby...(snidane 2 knekebroty s lucinou a sunkou, obed maso se zeleniou a vecere jen zeleninovy salat☹).
Ale ted uz tak vic jak rok jim o hodne vic, tak uz by telo mohlo byt zvykle a neco z tech zasob pustit🙂.

Co mas presne na to odkyselni muzu se zeptat, prosim?
@velrybous to bych rada ten seznam, prestoze jsem ze zacatku nechtela rozhodla jsem se to zkusit a zrovna jsem chtela dnes nebo zitra zacit seznam delat🙂.

raaad
11. únor 2012

@llluckaaa Já právě vytáhla z trouby "šneky na neděli"...co jsem včera okoukala recept, když jsem si četla o Doporučení Havlíčka...no super!!!! Taky to tu voní...... ALE NEVEZMU SI ANI JEDEN!!!!!

Já mám většinou chuť na sladké ke snídani (buchta,bábovka, nebo chleba s máslem a medem)...a to mi právě ta výživovka řekla rovnou, že tohle je hodně špatně. Že mi moc kolísá glykemie, proto ta chuť na sladké......a je to tím, že jsem podvýživená a taky že mám velkou pauzu jídla v noci.....Snažila jsem se nejíst nic po 8 večer a ona říkala, že pokud chodím spát relativně pozdě (12-0,30hod), tak bych si měla něco ještě klem 10 vzít.... Jasně že ne buchtu...ale prostě další malou večeři..... Když pak snídám kolem 8hod.... Docela mě její názory zaujaly, tak jsem šla na přednášku....a sedí to přesně..... mluvily tam fakt baby, které si prošly podobně jako já... a móóc jim to slušelo...jak byly štíhlé....
Jo- a ty ceozrnné těstoviny jsem se asi dívala na nějaké "značkové" či co.... U nás je jen jedna taková spešl zdravá výživa a proto možná i vysoké ceny... Mrknu třeba v Tescu...někdo tady psal.
Jinak já piju většinou taky čaje: zelené,ovocné, Roibois....neslazené. Když máme "posezeníčko", tak si dám někdy medík.
Jinak se nesmí černý čaj a káva vůbec...což já poruším určitě. Sice piju rozpustné-slabé s mlékem...ale bez toho to asi nepůjde. Pokusím se 2 kávy denně a 2 nahradím Carem.... Docela mě Caro chutnalo...ale pila jsem ho v těhu a pak při celém ročním kojení...tak se nějak přepilo. tak se k němu vrátím.... Taky jsem si dělala místo obyčejné vody Sodastream...mírně perlivý bez sirupu...A prý jsou bublinky taky špatně ☹ Takže abych dodržela pitný režim 2-3 litry, budu muset něco málo porušit. Jinak bych tolik nevypila.....Ale výživovka říkala, že si hlavně nemám dělat nervy z nějakého porušení...... Jo a taky tam byly zakázané brambory...ale jen pouze špatně uvařené.....Tak jsem konkretizovala.....brambory můžou být, ale jen uvařené ve slupce a hlavně nerozvařit moc (prý se tam pak něco vylučuje nezdravého a moc škrobového)..... Takže doma docela vyžadují bram.kaši...takže tu asi vůbec ne.... A to stejné s rýží a těstovinami: hlavně je nerozvařit...raději tvrdkavé....což doma právě vyžadují opak.....
No...bude to zábava....

raaad
11. únor 2012

@brisalek Už jsem psala: ProBalance (teď jsem na šla v akci na Aukru 799)jinak cca 1200...je tam teda asi 360 tbl....a dávkuje se to podle denního měření Ph. Pak mi doporučila známá "Odkyselovací směs z 5 druhů" z lékárny (U sv.Anny v Brně) za 330,- je toho půl kg...a dávám si to právě do vody,kterou piju. Zkoušela nám dělat rozbor vody v kohoutku v Břeclavy(kde máme kojeneckou vodu v řádu) a byla šíleně kyselá...tak mi doporučila tohle.... a pak ty Enzymy s minerály (pro ty si jdu v pondělí..objednávala mi to ta výživovka)....něco jako Aloe vera...nebo tak něco.Přesný název nevím... V pondělí povím.... No a pak mi doporučila COLOSTRUM tbl... To mám na tu imunitu, bolest kloubů a tak celkové zlepšení organismu. Po tom ročním kojení jsem dost "vycuclá" v rámci minerálů atd. Tohle jsem nasadila teď i 15letému synovi, který je docela dost nachlazený a hlavně vyrostl během půl roku 20cm...tak na klouby a tak....

Uff.....jsem tady jak spidsovatelka.... Ale docela jsem teď toho plná...ani mě totiž předtím nenapadlo, že jsem na tom až tak blbě.... Jen mi pořád nešlo do hlavy, proč se mi to břicho nezatahuje a proč nehubnu ani deko.... ani krabičkami.....a to jsem s výživovkou taky rozebírala: měla jsem krabičky 5000 kalorií a to je dle mých propočtů na moji osovu málo...mám mít tak 6500.....takže prto ta podvýživa.... Docela mě to měření překvapilo...mám na sobě 41% tuku (děs) a docela hodně toho "vnitřního"..a ten je horší....
Takže tak nějak....

llluckaaa
11. únor 2012

@raaad Ty rady znějí docela rozumně. I ta druhá večeře, ono je dobré často jíst a nenachat tělo hladovět. Já bych se kávy tedy vzdát nedokázala, už je ze mě úplný závislák. O rýži nebo bramborech, že když se déle vaří a je to špatné, to jsem ještě neslyšela..
Mrkni se na těstoviny i v DM, odtamtud mi chutnají třeba špagety. Já tu mám "značkové" těstoviny Bio celozrnná žitná kolínka z obchůdku zdravé výživy a 400 g stálo 19 Kč, to není špatné, ne? A chystám se objednat si něco z internetu, v Tescu podle mě není pořádný výběr.
5000 kalorií? To snad ne... Nemyslela jsi 5000 kiloJoulů?

brisalek
11. únor 2012

@raaad tak to ja rano naopak musim mit maso, no s tim varenim to vim(ma to mensi glykemicky index), ale me treba ta ryze jako broky tvrda nechutna, ja ji mam taky rada rozvarenou🙂

llluckaaa
11. únor 2012

@brisalek To je kvůli glykemickému indexu? Aha. Já jím většinou natural a ta tvrdá není nic moc 😒

raaad
11. únor 2012

@llluckaaa Tak to je super cena za ty těstoviny..... Mně nabízela ten půlkg sáček za 50,- a to mi přišlo teda docela dost. Je fakt, že jsem kvůli synovi asi před 4 roky držela rok a půl přísnou bezlepkovou dietu...a to bylo teprve něco 😖 To bylo ještě mnohem horší: špagety za 100, 4 rohlíky za 60, kilo mouky za 120.....Uff...ještěže se ta celiakie nakonec neprokázala a uzavřeli to jen na intoleranci Laktozy (u mě i u syna)...takže kupujeme pouze bezlaktozové mléko (i když taky 47,-Kč)..ale tohle se celkem dá... Vážně jsou ti bezlepkoví chudáci. kdo si tím neprošel, asi nepochopí....
A do DM mě vůbec nenapadlo zajít...máme to hned vedle Teska... Dík za radu...
No...a to o tom rozvaření příloh byla pro mě taky novinka..... Ale této výživovce docela věřím.... vystudovala přímo na to 2 vysoké školy, má šíleně certifikátů i zahraničních ohledně výživy a dělá to už 12 let...