60 dní - Jsme to, co jíme - Ing. Petr Havlíček

velrybous
8. únor 2012

Rozhodla jsem se před týdnem trošku změnit stravování a životní styl a taky shodit pár kg navrch po porodu 🙂..
....držím tuto dietu už 7 dní, chce se někdo přidat?
Budu ráda za rady, tipy, návody, recepty, cvičení atd..🙂))

llllucka
15. únor 2012

Holky,díky za diskusi.Já nepotřebuji zhubnout moc,nemám nadváhu,ale chci dát dolů 3kg,abych byla na váze před porodem prvního dítěte.S pohybem problém nemám,pokud nejsem nemocná (což se mi buhužel přes zimu moc nedaří) cvičím denně.Ale jako každá matka na mateřské mám problém s pravidelným režimem u jídla a pokud nemám čas a k obědu se dostanu až někdy odpoledne,tak vemu to první,co mi příjde pod ruku a nemám čas a chuť něco dlouze chystat.A to nemluvím o sladkém.Havlíčka jsem si vytiskla a beru to jako inspiraci,kdy a co jíst (třeba jsem zjistila,že mám přehozenou snídani a svačinu).Odpolední jídlo nějak moc nedávám.Rozhodně nehodlám vážit vše,co vezmu do pusy.Počítat energetický přísun neumím.

karmenta
15. únor 2012

já bych se taky přidala, ale musím nejdřív nakoupit ingredience, většinu těch věcí z jídelníčku doma nemám :(

eimmy
15. únor 2012

já tuto dietu držela před otěhotněním a zhubla jsem 8 kg za 60 dní. ted jsem bohužel přestala kojit a od zítra na tento jídelníček najíždím znovu. Také jsem nedodržovala 100% co je tam napsáno - třeba bych nepožila knackebroot tak jsem si místo 5 knackerbrotu dala 1 plátek (60g) fittnes chleba místo tofu menší (100 g) plátek kuřete.

luucia
15. únor 2012

Ahoj holky,
držím pěsti všem hubnoucím 🙂

já od listopadu držela dietu...5000kj na den a dneska mám dole 8kg 😵 o víkendu jsem teda jedla normálně a spíš jsem jedla i víc, tím pádem jsem pak v týdnu vydržela a na nezdravý jídlo se těšila na víkend 😵 😀

Kamarádka drží dietu podle Havlíčka a teda zhubla taky moc hezky 😵

petra.vavra
15. únor 2012

@petka80 výšku a váhu, kldině do IP 😉 během dne pošlu, až budu holky spát, mám je doma obě, jsou obě nemocné...teda všechny tři jsme nemocné, ale já ddělám, že nejsem protože nemůžu 😅

1983hr
15. únor 2012

Holky ja to taky neumím počítat,jak se to počítá?A jaky tmavý chleba je nejlepší?me ten fitnes nechutna

luucia
15. únor 2012

@1983hr nejlepší chleba je žitný 😉 mě i nejvíc chutná 😵

eimmy
15. únor 2012

@1983hr je to o zvyku mě taky nechutnal a pak jsem si zvykla... na klasický chleba zapomen 😀 ty rádoby tmavé chleby jsou z 90% normální chleby obarvené karamelem a je tam jen navíc pár semínek

1983hr
15. únor 2012

@luucia a kolik stojí?je jedno jaky žitný nebo je jich víc?

luucia
15. únor 2012

@1983hr to netuším kolik stojí 😕 a myslím, že je jedno jaký žitný 😉

ffiinnkkaa
15. únor 2012

Mě to jako dieta nepřipadá, je to fakt změna jídelníčku..protože fakt jím více než před tím 🙂

martaska78
15. únor 2012

Ahojky, ráda bych se přidala, ale musím na sebe prásknout, že jsem lajdák 😒 , počítání kalorií neumím, to je nějaká tabulka? No a sportuju spíš s malou, jsem líná 😀 . Potřebovala bych dolů tak 5 kg, abych se dostala na váhu před synkem a budu spokojená.

evena
15. únor 2012

Ahoj, holky nedočítám, je toho nějak mooooc 😨
Rozhodla sem se že od zítra začnu 🙂 na lednici už mám výpisy jídel, který sem tam měla i předtím, když sem tu "dietu" držela, akorát sem se ještě nedostala k tomu to hodit pro inspiraci sem, pokusím se to co nejdříve napravit 🙂

a ty co už podle toho jedete, jak vám to jde??? 😎

chaala
15. únor 2012

@1983hr když si najedeš na stránky www.stobklub.cz (holky už o nich psaly), tak tam si zadáváš, co jsi snědla a počítá to za tebe. Jen to chce vždycky i množství, takže musíš jídlo vážit. Pak ti to tam spočítá, kolik by jsi za den měla mít tuků, sacharidů, bílkovin, aby byl tvůj jídelníček vyvážený.
Já už jsem si na ten fittnes chleba taky zvykla😀 a normální mi ani nechybí.

zuhur
15. únor 2012

Ahoj holky, tak vás zatím pročítám. Ráda bych shodila tak 6 kg, ale asi budu muset ještě sbírat trochu odvahu. O manželovi ani nemluvím - ten by potřeboval shodit o dost víc jak já 😅 Jen mě teda děsí to počítání. Kdykoliv si začnu počítat kalorie tak to vydržím jen týden a pak mi to už leze na mozek ☹
A jak jste tu řešili pití - já jsem v tomhle hrozná - někdy vypiju sotva půl litru za den. Sice žádné kafe, jen čaje a vodu, ale nedokážu se donutit.

chaala
15. únor 2012

Holky, tady píší něco o tom chlebu, jestli chcete kouknout 🙂 http://www.rozumnehubnuti.cz/?p=1267

silente
15. únor 2012

Můj manžel je dietolog (vlastně něco jako Havlíček), tak kdyby chtěl někdo poradit co a jak ... 😉
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=35587212...

petra.vavra
15. únor 2012

@silente no nevím, my máme v rodině také dietologa a navíc trenéra fitness a s tímto by dost nesouhlasil....ale proti gustu... 😉 .... doporučeno je max -1kg týdně, aby byl proces bez jo jo
já mám napsanou dietu přímo na míru a třeba teď jsem dva týdny stagnovala na stejné váze a dnes jsem byla překvapená, šlo to zase dolů...takže tělo pracuje tak, jak má 🙂
já můžu nabídnout jídelníček, na týden zdarma a pak bychom se domluvily....kdo by chtěl do IP 😉

evena
15. únor 2012

@zuhur zkus si ráno uvařit čaj do hrnce a dej si za úkol kdykoliv vlezeš do kuchyně se napít ... mě to pomohlo

ffiinnkkaa
15. únor 2012

@petra.vavra já vžycky slyšle půl kila týdně 🙂

evena
15. únor 2012

@silente tomu obrázku se mi nechce ani věřit, jako že by někdo schudl tolik kg i možná jo, ale ta vyrýsovaná postava hlavně na bocích, to už nějak ne 😀

petra.vavra
15. únor 2012

@ffiinnkkaa 0,5 až 1 kg týdně je OK 😉

ffiinnkkaa
15. únor 2012

@petra.vavra Stejně, když má ale člověk už velkou nadváhu a najednou začně s podobným jídelníčkem jde to pak většinou dolů rychleji

petra.vavra
15. únor 2012

@evena jj je to možné, je to intezivní denní trénink a jídlo hlavně o bílkovině, ale nedá se to držet dlouho, dělají to takhle sportovci, kteří potřebují nabrat svalovku před závodama apod., ale dietolog ti to rozhodně nedoporučí... 😉

petra.vavra
15. únor 2012

@ffiinnkkaa jj, ale tam je důležité, aby ot nebylo jen o té váze, ale hlavně o cm v měřených místech, pokud to právě jde jen v těch kg, tak je to špatně, zase ale nemůže někdo ležet na kanapi a čekat, že bude za 14 dní twiggy 😀 ...já jsem začala v lednu. 2.1., a do dnešního dne mám dole přesně 5,2 kg a v pase o 4,7 cm, bohy 3,2. Takže to funguje, kdybych fakt cvičila, tak to bude lepší.... 🙂

evena
15. únor 2012

@petra.vavra fakt 😨 tak to ukážu doma mýmu jestli to nechce prubnout 😅

evena
15. únor 2012

@petra.vavra taky sem se měřívala, mě to vycházelo za každé kilo cenťák v pase pryč, z cm sem měla lepší pocit jak se shozených kil 🙂

ffiinnkkaa
15. únor 2012

@petra.vavra Jasně 🙂 Mi povídej o sportu..od základní školy jsem chodila do sportovní třídy (volejbal) cvičila jsem vlastně 4 dny v týdnu trénink, 1 den bazén a víkendy byly zápasy..takže pořád v pohybu a na střední škole jsem chodila 3x týdně na aerobik a na plavání..
No a na vysoké škole se mi už nechtělo a jak jsem dopadla.. mě připadalo, že to tělo dostalo nějaký šok a ta váha jela plíživě nahoru ☹ ☹

ffiinnkkaa
15. únor 2012

@evena Já neměřím, ale vidím to třeba na kalhotech, že už mi nejsou malé 🙂

petra.vavra
15. únor 2012

@ffiinnkkaa taky jsem hrála volej 😀 závodně.....od 19ti jsem na míč nesáhla a bylo hotovo....vlastně jsem od tý doby nedělala nic pořádně...a teď to chybí 😉