60 dní - Jsme to, co jíme - Ing. Petr Havlíček

velrybous
8. únor 2012

Rozhodla jsem se před týdnem trošku změnit stravování a životní styl a taky shodit pár kg navrch po porodu 🙂..
....držím tuto dietu už 7 dní, chce se někdo přidat?
Budu ráda za rady, tipy, návody, recepty, cvičení atd..🙂))

marecek4
25. únor 2012

@llluckaaa no právě ☹,a jíst v poledne jídlo od ťamanů každý den se mi teda nechce,jiné nějak moc v dosahu není a nosit si krabičku,sice máme ledničku i mikrovlnku,ale to už mi pak nějak nechutná ☹ čerstvé je čerstvé

llluckaaa
25. únor 2012

@marecek4 Já mám taky samozřejmě raději čerstvé, ale rozhodně mi to nestojí za to, abych si ho několikrát denně vařila 😉 Mně se příprava jídel dopředu do krabiček osvědčila. Ale život je otázkou priorit, záleží na tobě...

marecek4
25. únor 2012

@llluckaaa taky si dám ohřívané,to netvrdím,že ne,ale prostě z té krabičky mi to přijde tak nějak brrrr,talíře si tam nemáme kde umýt,a víš ta lednice je taky tak nějak na hraně-tam je to prostě prostředím,a dát si v klidu baštu a vidět před sebou ještě tu horu práce to mi nedá,takže žádný klid-jen tak mimochodem,skládáním těch pi... letáků strávím pomalu stejnou dobu jako jejich roznosem ☹,tak bych spíš uvítala rady jak si pak večer připravit lehčí jídlo,a co případně na ty snídaňové sváče-a hlavně aby se hnula ta rafička,přece není možný aby jsem vyměnila kalhoty o dvě až tři čísla,ale váha byla pořád stejná

llluckaaa
25. únor 2012

@marecek4 Počkej, ty jsi už zhubla o 3 velikosti a vážíš pořád stejně???
My teda jedeme podle 60ti denní diety od Petra Havlíčka, tam jsou jídla rozepsaná. Já ji teda nedodržuji úplně přesně, ale jídla si vážím a hlavně dodržuji ten jeho režim šesti jídel denně v pravidelných intervalech. Tak se na ten jídelníček mrkni, jestli ti bude vyhovovat. Holky si ještě nechaly na Stobu spočítat, kolik mají kJ a jakých živin konkrétně jíst vzhledem k jejich váze, výšce, věku a pohybu sníst, takže si to také přizpůsobují na tělo.

marecek4
25. únor 2012

jojo,zhubnout jsem zhubla,ale váha je pořád stejná ☹ v pase víc jak 15 cm,a na stehnech odhadem kolem 8-10,vlezu se i do věcí co jsem měla odložené jako těsné ještě než jsem otěhotněla,oblíkla jsem si uniformu a kalhoty na mě plandají to mě sice těší,ale pořád si přijdu jak těžkotonážník

a kde se prosím dostanu k tomu jídelníčku

llluckaaa
25. únor 2012

@marecek4 Jídelníček je např. tady: http://www.studiogemini.eu/sluzby-bezbolestna-l...
Tak to je pěkně zhubla 😉

marecek4
25. únor 2012

@llluckaaa díky,nechám vytisknout a uvidím co zvládnu,ale podle toho kolik tam toho je sním tak půlku,ale rozhodně aspoň to ráno se pokusím dodržet,pak už to bude v práci horší a večer se uvidí-co říká na případné prohození večeře s obědem a bez druhé večeře,nebo defacto pozdnějšího oběda a druhé večeře,protože to jsem tak přibližně schopná zvládnout,druhou svačinu leda po cestě v autě před obědem ☹

monare
26. únor 2012

@tadlen díky za pochvalu...Tomášek je hezký klučina, to jo 🙂 Mám parní hrnec Gallet, mrkni http://www.nejlepsiceny.cz/parni-hrnce/gallet-c... je super, jídlo je fakt "nanamočené" v tuku 😉 Dělala jsem v něm rybičku, kuř.masko, brambory, rýži, zeleninku - všechno bylo výborné, ale do rýže a taky do brambor jsem pak přidala trošku oliv.oleje, asi bych to nedala takhle suché... Takže už budeme diskutovat jenom na tom našem soukromém vlákně? ju? Jsme tam zatím 3, myslím, že to stačí..dá se to nějak uzavřít??

monare
26. únor 2012

@tadlen ještě jednou přeposílám odkaz na hrnec http://parni-hrnce.heureka.cz/gallet-cuv-968/

tadlen
27. únor 2012
raaad
27. únor 2012

ahoj holky...přidala jsem Vás do skupiny snad všechny, které jste si písli.... To, že to neudělám hned znamená, že se na net třeba během dne nedostanu..jak kdy. Většinou až večer v klídku....
Pokud se přidáte do debatování- super..... je tam už docela rad a vychytávek. pokud někdo nebude přispívat třeba týden, ze skupiny ho vymažu..... Pokud chcete jen samostatnou skupinu, jasně, založte si. Ale jen tak třeba na "čumendu " pak k nám asi teda ne.....
Jak budu mít trochu víc času, mrknu na členky a na jejich aktivitu a udělám malinko "čistku"....

@marecek4 No..pokud jsem dočetla co jsi napsala...nezlob se, ale krapet mě to zavání vymlouváním se.... Lucka Ti psala správně.....jíst nachystané krabičky je v pohodě, zabere to jídlo 10min a hlavně jíš čistě...(tvoje krabička,tvůj příbor)...a čistota mikrovlnky či lednice na to vliv nemá....krabička je přece zavřená.....
Pokud se Ti váha nepohla....tak to vypadá, že jsi hodně zavodněná, překyselená a podvyživená (mmj. jako já).... A ten věk k tomu ..... To, že jsi snížila velikost je aktivitou....máš toho pohybu hodně.... No- však si to ještě nechej projít hlavou, ale určitě by to nějak dohromady skloubit šlo i s Tvým pracovním nasazením.... Hůř jak nám na mateřské..ale určitě šlo 😵 Jsi u nás ve skupině přidaná, tak uvidíš.

hnedoocka23
27. únor 2012

@raaad Ahoj holky , mohla bych taky do vaší skupinky, chtěla bych začít s dietkou 😉 naučit se jíst hlavně pravidelně,potřebuji dát dolů ještě 5kg po porodu ..

vrana
27. únor 2012

Ahojky, tak jsem dnes obdržela stravovací plán od té výživové poradkyně a mám z toho trochu oči navrch hlavy, jsem zvědavá jak se do toho vpravím a trochu mám vítr ze všeho toho přepočítávání, abych to spočítala dobře. Výhoda je, že od ní vím svůj bazální metabolismus, optimální tepovou frekvenci při které spaluju...už ale nevím, jakým pohybem tak budu činit a že si budu muset koupit asi ten měřič... No bude to fakt mazec. Ten plán vychází ze STOBu jestli někdo znáte talířkovou metodu, je to fajn a přehledný, ale nový, tím pádem pro mě složitý 😀 Nejvíc mi kazí plány to, že starší dcera zase marodí, čili je doma a nejí ve školce a ona prostě věci, který si můžu dát já k obědu nejí ☹

marecek4
29. únor 2012

@raaad díky za přidání,pokusím se dodržet týdenní návštěvnost 🙂,ale nezlob se opravdu se nevymlouvám,jen pro představu v pondělí jsme měli na stole každá napsaný vzkaz,že na stole smí být po odchodu pouze sešit s předáváním klíčů a pochůzkový sešit,takže si nedovedu představit,kde bych si případně nechala ten příbor,navíc v čistotě-u nás se pořádně nevytírá ani podlaha,natož aby se setřely stoly od prachu-je to opravdu o prostředí kde bych měla jíst,kuchyňka funguje jako šatna dalším ženským a já jako brigádník,protože regulerně jsem zatím taky na RD nemám ani skříňku,ale na druhou stranu jsem hezky každý den spapkala snídani a svačinu a po příjezdu domů oběd,a k večeři nějakou zeleninku,pitný režim dodržuju,to jsem se naučila a denně vypiju určitě víc než udávané 2-3 litry tak jen ještě nastudovat jídelníček-ale to až v klidu o víkendu

elinka222011
7. bře 2012

Ahojky Tak já jsem se jí taky rozhodla držet zatím nevím výsledky nevážím se pro jistotu určitě dám vědět kolik to je držím palce všem co se do toho pustili M

idris
26. dub 2012

Ahojte kočky tak dnes som na Vás narazila po dlhej dobe ma ťuklo kuknúť aj na MK.cz a oplatilo sa ešte Vás nemám prečítane celkom ale už mám jedálniček ktorého sa bude dodržiavť , Ale chcela by som sa spýtať čím by som mohla nahradiť sóju či tofu ??? od zajtra by som na tom chcela fungovať no uvidím čo to dá

kofinka
27. dub 2012

tento jídelníček momentálně koluje snad všude. Vůbec na mě nepůsobí důvěryhodně. V jédné diskuzi jsem četla že jídelníček zadali do nějaké kalkulačky na stánkách STOB a vyšlo tam hrozně málo kalorií. Přece princip pořadu jste to co jíte byl, že jídelníček musí být na míru. Každá z nás je jiná potřebuje dát dolů víc nebo míň kilo. Jídelníček mi přijde hrozně jednotvárný a jídla málo. Když to porovnám s tím co bylo řečeno v tom pořadu tak prostě tomu jídelníčku nevěřím. Navíc u Ing Havlíčka stojí komplexní služby kolem 10 tis a píšou tam, že udělají různá vyšetření a jídelníček na míru. Pořád na tím uvažuji. Je to strašně moc peněz ale pokud by to pomohlo tak by to byla dobrá investice. Na druhou stranu pokud bych si to zaplatila a pak zjistila že ten jídelníček je stejný asi by mě kleplo 🙂

johnatanka
28. dub 2012

@kofinka jj, taky žádná z nás, co to držíme, nevíme, jestli je to opravdu od něho, já to brala jen jako osnovu, co a jak nakoupit a co se asi má jíst, na STOBu jsme všechny a je i spousta jiných webů, s holkama vyměňujeme recepty, už jsme i ve fázi, že pečeme domácí celozrnné chleby, máme uzavřenou skupinu, tak kdyby ses chtěla přidat, tak se ozvi...ad můj případ- za 10týd přes 5kg dole, do cílové váhy mi chybí necelý 2kg dolů....první týdny, co jsem si vážila jídlo dle "Havlíčka", tak mi to šlo dost dolů a nepřišel mi nějaký hlad...je to jen o omezení cukru, mouky a tuku....jsou kuchařky od Havlíčka a v únorové dietě vyšla brožurka koncipována na 70kg ženu, jídelníček tuším na 2týd, hodně toho s holkama konzultujeme, holky toho mají hodně sečtělý a nakopávají mne, abych pokračovala 😉, já navíc ještě kojím, takže i sem tam ujedu na sladkým 😅 , poslední 2týd např nemám moc cvičení, ale váha jde pořád dolů 😵 😵 😵 , pomalu, ale jde 🙂

janinka1987
28. dub 2012

@johnatanka ahoj, mohla bych se připojit k vaší skupině? Tak trochu se vetřít? 🙂 Havlíčka jsem držela 20 dní, předtím ještě jednu "dietu", teď jsem povolila, přestalo mě to bavit a potřebovala bych znovu nakopnout 🙂 Dík!

johnatanka
28. dub 2012

@janinka1987 písni si @vrana

vrana
28. dub 2012

Já ale nemám práva na povolení vstupu...

johnatanka
29. dub 2012

@vrana aha, tak to nevím, kdo má, sorry 😅

vrana
29. dub 2012

asi @raaad

llluckaaa
29. dub 2012

@janinka1987 Vrana má pravdu, vstup ti může povolit jen @raaad

janinka1987
29. dub 2012

@llluckaaa Děkuji, už píši 🙂
@vrana

moudivlacek
3. kvě 2012

@raaad Ahojky, mohla bych poprosit o vstup do diskuze? Jidlenicek mam stazeny a dneska třetí den se snažím podle nej jet, rada se pridam a popovídám 😉

abcdef22
5. kvě 2012

moc prosím, nemáte některá kontakt na pana Havlíčka nebo dr. Cajthamlovou? Myslím přímo web nebo jak je správně najít, děkuji moc

jmisa
6. kvě 2012

@abcdef22 na Cajthamlovou jsem viděla tuhle v časopise
www.cajthamlova.cz

abcdef22
10. kvě 2012

@jmisa děkuji mrknu 🙂

dietule
15. kvě 2012

Ahojky mam za sebou 60dní a mužu jen doporučit.dala jsem dolu 9kg a neměla jsem hlad ani chutě,ale myslim si ,že je to i hodně o psychice nechce na to moc myslet 😖 😖 jé já držim dietu berte to jako normální stravu.Mě to vyhovovalo,že nemusím přemýšlet 😖 co si následující den dám,samozřejmě jsem improvizovala,protože nemusim tofu 😝 jinak jsem neměla s ničim jinym problém.Držím všem moc palce když jsem to dala já dají to i další 🙂 Cítím se fakt bezva musela jsem to vykřičet do světa,omlouvám se prostě to tak cítím.Mějte se krásně. 😲