60 dní - Jsme to, co jíme - Ing. Petr Havlíček

velrybous
8. únor 2012

Rozhodla jsem se před týdnem trošku změnit stravování a životní styl a taky shodit pár kg navrch po porodu 🙂..
....držím tuto dietu už 7 dní, chce se někdo přidat?
Budu ráda za rady, tipy, návody, recepty, cvičení atd..🙂))

velrybous
autor
16. únor 2012

@johnatanka 🙂 prosím tě, kde ty chceš hubnout?? 🙂)) a seznam si zkopíruj..🙂) založím si fotoalbum u sebe a budu si tam dávat asi poznatky, recepty, i seznamy na jednotlivé týdny, teda jestli to půjde..🙂

johnatanka
16. únor 2012

@velrybous já mám, kde brát, ale ty určitě nemáš 😉 😉 😉 málo piju, chci jíst víc ovoce a zeleniny, tak asi tak...stačilo by mi cca 5-6kg dolů a byla bych max spokojená 😵 😵 😵

johnatanka
16. únor 2012

@velrybous a jíš přesně od toho 1.dne dle toho jídelníčku, nebo si to kombinuješ, co ti chutná ...

velrybous
autor
16. únor 2012

@lensta http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=64835 TADY JE TŘEBA RECEPT, JEN TAK ASI NEBUDU DÁVAT KONDENZOVANÉ MLÉKO..🙂))

velrybous
autor
16. únor 2012

@johnatanka HA HA HA...TAK TO MÁME STEJNĚ, AKORÁT JÁ POTŘEBUJU TAK 10 KG..🙂))
JÍM PŘESNĚ PODLE TOHO JENOM JSME SI PROHODILI JEDEN DEN KVŮLI KRÁLÍKOVI, JSEM HO NEMĚLA, TAK MÁME FAZOLE OBĚD ZÍTRA A VEČEŘE KRÁLÍK 🙂)

lensta
17. únor 2012

@velrybous děkuju

raaad
17. únor 2012

ahojky...tak dnešní snídaně dle plánu mi přišlo vážně docela dost... úplně jsem si vychutnávala, kolik toho na tácku mám 😉
Dnešní oběd červená čočka...musím mrknout, jak se to nějak "zdravě" vaří. Dle mých starých postupů se smaženou cibulkou a jíškou by to vážně nešlo...A jen uvařená čočka bez ničeho by asi nebyla moc k jídlu.Máte někdo nějaký receptík?
Jinak to kafe asi kvůli kofeinu..ani černý čaj se nemá..... Já teda dám jedno kafino ráno (slabé-velký hrnek a s mlékem) a jedno Caro odpoledne....
@velrybous Jinak s tím založeným fotoalbem je fakt dobrý nápad.....Já se pořád k něčemu pozpátku tady vracím a pracně to dohledávám..... Taky to prubnu....
A včerejší večeře:ryba s bramborem mi přišlo taky hodně.... U mě je nejhorší asi to dlouhé odpoledne...to mám asi trochu hlad.....a docela jsem měla chuť na sladké ☹ Tak jsem si vzala musli tyčinku navíc ☹ No-snad to není takový prohřešek.... Ale určitě je to i tím, že jsme obě s malou nemocné a tudíž jak nejdeme ani ven a "hnijeme" celý den doma, tak pak na to jídlo víc myslím. Když jsme odpoledne venku, je to lepší..... A nebo jsem vždycky říkala, že miluju cárat po nákupech...a to ani celý den hlad nemám 😀

Jinak hezký den všem!!!!!

ffiinnkkaa
17. únor 2012

@raaad Jé dneska máme taky čočku 🙂

fangi
17. únor 2012

@lensta Myslím, že ty Emco sušenky mají hodně cukru, že jsem na ně taky koukala a že to nebylo Ok.

Šunku kromě Lídlu jsem sehnala v Globusu, měla 93 nebo 95% masa, už si to nepamatuju přesně.

fangi
17. únor 2012

Holky co ta krůtí nebo kuřecí játra, jednou měsíčně, bez tuku, k rýži, může se nebo ne? V jídelníčku teda nejsou.

raaad
17. únor 2012

http://recepty.vareni.cz/cervena-cocka-s-rajcaty/
http://recepty.vareni.cz/rychla-cervena-cocka/
Červená čočka (5 porcí)
200 g omyté červené čočky, 2 – 3 papričky chilli, 3/4 l vody, 1 polévková lžíce koriandru, 1 čajová lžička pomleté kurkumy, 2 – 3 bobkové listy, 2 čajové lžičky pomletého kmínu, 3 polévkové lžíce tuku, 2 rajčata oloupaná a nakrájená, 3 utřené stroužky česneku, 1 cibule nakrájená na tenké plátky, sůl
Čočku uvařte ve velkém hrnci. Přidejte koření a rajčata. Zmírněte teplotu a společně povařte. Na tuku opečte cibuli a česnek a rozdělte na čočku. Servírujte s rýží.

Červená čočka II
1 porce - 90 g
Propláchnu, dám do hrnce, zaliju dvojnásobným množstvím vody. Když se začne vařit, vytvoří se škaredá pěna, jako na všech luštěninách, tak ji seberu, pak přidám bobkový list, majoránku a pár hřebíčků a vařím cca 10 min. - záleží, zda je půlená nebo celá. Během varu přidám obvykle zdravou "podravku", orientální koření, troška kari, špetka koriandru. Nakonec přidám půl lžičky oliv. oleje a třeba do toho zamíchám nakrájený vařený bílek nebo kousek kuřecího masa nebo taky nic. Během varu čočka ztratí červenou barvu a je normálně hnědá.

Červená čočka III
Na lžíci o. oleje jsem trošku orestovala asi 50 g cibule, 50 g žluté papriky a 50 g mini rajčátek, pak jsem přidala 15g červené čočky, promíchala, přidala mletou chilli papričku, zalila trochou vody a dusila asi jenom 10 minut.

raaad
17. únor 2012

Kopírovala jsem Játra z nabízených potravin v kontrole jídleníčku...
http://www.stobklub.cz/sebekoucink/
Podle mě by játra neměla vadit....podle složení kJ Bíl Tuk Sach
--------------------------------------------------------------------------------------------------
kJ Bíl Tuk Sach
Játra drůbeží
570kJ 23g 5g 1g
Játra hovězí
540kJ 19g 4g 5g
Játra kuřecí
570kJ 22g 5g 1g
Játra průměr
570kJ 23g 5g 1g
Játra vepřová
550kJ 21g 4g 2g

fangi
17. únor 2012

@raaad Děkuju moc. Snad jednou měsíčně jsou Ok, pro změnu, aby nebylo pořád kuřecí maso. Něco prospěšného snad taky obsahují a jednou za měsíc...

chaala
17. únor 2012

@raaad já to mám stejně, jakmile jsem doma...je větší chuť na jídlo. Když máme nějaké aktivity a doma nejsme, tak mi úplně stačí to dané 🙂
Já piju kafe 2x za den, slabší. Kafe dehydratuje, tak pak vypiju o něco více vody.

lensta
17. únor 2012

@fangi jo už jsem to taky zjistila, že emco sušenky nic moc 😒

lensta
17. únor 2012

@raaad já taky včera "zhřešila" tyčkou navíc a přesně, když nejsme doma, tak paráda, ani chuť není ale jakmile dorazíme domů, tak bych vyjedla lednici
a dík za recept na čočku

lensta
17. únor 2012

a ješte info co se týká kafe s mlékem, právě mléko "váže" ten kofein, takže paradoxně kafe bez mléka je zdravější (aspoň to platilo před pěti lety), ale hlavně jak píše @chaala je třeba vypít zároveň s kávou vodu, kvůli dehydrataci

petka80
17. únor 2012

@fangi jater bych se rozhodně nebála, klidně i dvakrát do měsíce nebo tak, názory na ně se různí (někdo je zatracuje a někdo vychvaluje), takže prostě s mírou... A ono to kuřecí taky není žádná výhra, aspoň to supermarketový teda. Takže nějak moc bych se jím neládovala. Ono i vepřový a hovězí by nemělo v jídelníčku podle mě chybět, i když asi nebude tak dietní jako to kuře. Plus samozřejmě krůtí, králík, ryby.

1mia
17. únor 2012

@raaad
@chaala
@lensta
Mám za sebou 1den a přesně jak píšete - odpoledne jsem měla docela hlad a taky mě honila mlsná, kafe si dávám také dopoledne jedno s mlékem. Kombinuju Havlíčkovu dietu se Stobem a dle rozpisu na Stobu mi to hlásí o něco více sacharidů a méně tuků. Jinak dneska mám lososa a chuťové buňky si lebedí. 😵

ffiinnkkaa
17. únor 2012

Hlasím, že jsem v půlce 5 dne hlad nemám (naopak pořád se mi zdá, že pořád jím). Kávu si bohužel neodpustím i s mlékem, vodou to zapíjím vždy..dneska jsem měla šmakouna - je to dobré 🙂
Nyní píši seznam na nákup na další týden (tohle mě nebaví 🙂 )

lensta
17. únor 2012

@ffiinnkkaa vypsaný seznam na další týden je na str. 3 od @ velrybous 😉

ffiinnkkaa
17. únor 2012

@lensta jo já vím já z toho vypisuju co nemám 🙂

chaala
17. únor 2012

@1mia já také kombinuju Havlíčka (tam hledám inspiraci na jídla) se Stobem. Vím právě ten poměr T-S-B. No a když je nevyvážený, tak se ho snažím při dalším jídle srovnat. No a taky přesně vím, kolik můžu za den sníst 🙂

1mia
17. únor 2012

@ffiinnkkaa Já jsem měla dnešní odpoledne rušný program, tak jsem také hlad neměla 🙂

1mia
17. únor 2012

@chaala Přesně, držím se Havlíčkova jídelníčku a na stobu upravuji jednotlivá množství potravin, aby vyhovovalo zastoupení jednotlivých složek. Myslím, že tak si to šijeme celkem na tělo a mohlo by to fungovat. Už se těším až budu moct cvičit, momentálně mám odstraněná znamínka, takže nemůžu, ale během týdne už to snad půjde. 😎

llluckaaa
17. únor 2012

@fangi Já myslím, že játra by se neměla. Hlavně kvůli tomu, že mají málo bílkovin. Nešlo by je třeba nějak nastavit sójovým granulátem nebo šmakounem? Aby se do oběda dodaly bílkoviny.

llluckaaa
17. únor 2012

Já se do toho ještě pořád nepustila, ach jo. Musím si ten jídelníček konečně vytisknout. Ale zase se musím pochválit, že jsem začala jezdit na rotopedu, tak aspoň něco 😉

llluckaaa
17. únor 2012

@ffiinnkkaa Protože kafe je oficiálně nezdravé a nemá v racionální stravě co dělat. Navíc ti, co chtějí zhubnout, mají většinou problém s vysokým tlakem a kafe by jim ho ještě víc rozhazovalo.

fangi
17. únor 2012

Holky a kolik myslíte, že je vpořádku hubnout, říká se 0,5-1kg týdně, že? Tuhle dietu držím už podruhé a vždycky mi první týden spadne váha i o 2kg, vážím se denně, takže to není jen nějaký výkyv... Nemůže to být špatně??

fangi
17. únor 2012

Dodám, že Havlíčka dodržuju přesně kromě obědů, protože oběd nemám doma, tak si vybírám co nejlepší jídla, takže mám většinou kuřecí s rýží, rybu apod, ale ten oběd je o něco větší porce, než by měla být, a sem tam trochu tuku apod....Rozhodně ale nejím míň než je předepsáno, spíš o něco víc vzhledem k těm obědům.