60 dní - Jsme to, co jíme - Ing. Petr Havlíček

velrybous
8. únor 2012

Rozhodla jsem se před týdnem trošku změnit stravování a životní styl a taky shodit pár kg navrch po porodu 🙂..
....držím tuto dietu už 7 dní, chce se někdo přidat?
Budu ráda za rady, tipy, návody, recepty, cvičení atd..🙂))

luucia
16. únor 2012

Ještě k dietám..mě se hodně osvědčila tahle stránka http://www.lucy.cz/ 😉 jsou tam energetický hodnoty a snad všechny potraviny jsem tam vždycky našla 😵

velrybous
autor
16. únor 2012

ZAJÍMAVÁ STRÁNKA http://www.rozumnehubnuti.cz/?p=963#more-963 TADY JE TEST JOGURTOVÝCH NÁPOJŮ

petra.vavra
16. únor 2012

@xvitk101 přesně tohle jsem psala holkám do IP- že je důležitý poměr bílkovin, tuků a sacharidů v jednom jídle, což to nejnáročnější na celé téhle věci... 😉

1mia
16. únor 2012

Tak jsem se včera pokusila udělat nákup a v našem Tescu jsem nesehnala ani šunku s dostatečným množstvím masa ani nízkotučný tvaroh, ani nízkotučný smetanový sýr ani nízkotučný jogurt. Místo celozrnných těstovin mám celozrnný cous-cous, a to jsem nakupovala jen na první 3dny. To se pak nemůžeme divit, že národ tloustne 😒 . Takže nákupy asi budu muset absolvovat do deseti různých obchodech, ach jo :o(.

raaad
16. únor 2012

@1mia A co Lídl? tam mi přijde nakupovat v pohodě..... Mimo Tofu a šmakouna tam měli snad všechno..... a myslím, že za lepší cenu, než v obchodech typu "Zdravá výživa"... U nás v Tesku taky děsné...

chaala
16. únor 2012

@lensta možná místo těch ovocných nebo zeleninových šťáv po ránu můžeš zkusit pít vodu s citrónem. Prý to nastartovává lepší metabolismus 🙂

1mia
16. únor 2012

@raaad Lidl máme také celkem po ruce, určitě ho také zkusím, jen z předchozích zkušeností není moc dobře zásobený, ale třeba budu příjemně překvapená. Od jakého výrobce kupuješ nízkotučné jogurty a nízkotučný smetan.sýr? Já včera běhala po tom Tescu a byla jsem tam asi 2h, protože jsem pročítala etikety snad všech výrobků 😝

raaad
16. únor 2012

@1mia Bílé jogurty jsem si nakoupila včera v Lídlu: Pilos....a místo jogurtového nápoje jsem si naředila jogurt mlékem a zatřepala ve flašce.......a dobrý.... nenašla jsem tam totiž jogurtové nápoje předepsané.....Activie je prý jedna z nejlepších (dle toho testu) a tu tam nemají.... A ten Teskový jog.nápoj neprošel testem manža mi ho neustále nutil do vozíku, bo je nejlevnější...on nějak tu kvalitu potravin nechce řešit a neustále mi doporučuje všechno v akci a to levnější 😖 😖 Minulý týden měli v Lídlu v akci zrovna tu "dobrou" šunku...jen jsem bohužel nezakřečkovala a vzala jen 3 a ty se už pojedli rodinkou v toustech ☹ Včera už jsem ji musela koupit za plnou cenu.... Ale prý mají teď nějakou slevu v Albertu...tak tam zítra mrknu....

velrybous
autor
16. únor 2012

@1mia šunku v Lídlu 96% masa, v tescu ani nikde jinde jsem ji nenašla
šmakouna, tofu mají i ve zdravé výživě kromě tesca..nemají to v Albertu, v Lídlu, jinak nevím..
jogurty si kupuju nízkotučné, tj. tak 1,5-3% tuku..Olma, Pilos má tuším víc procent, a jiné značky, dívám se na složení..
rozhodně vzít dražší a kvalitnější než levné, kdo ví co v tom všechno je..a na ryby se dívat kolik v tom je vody, aby tam nebylo 10% masa a zbytek voda..tresku a pangase jsem teď kupovala v Lídlu, jinak v Tescu..

1mia
16. únor 2012

@raaad
@velrybous Holky, moc díky za tipy!!!

lensta
16. únor 2012

@chaala To jsem zkoušela (voda s citronem) a nesedlo mi to. Bolí mě po tom žaludek (stejně jako po všech doplňcích stravy-vitamínech ve formě tablet). Ale uvidím, hlavní je dostat do sebe dost tekutin (vody, čaje) a s tím problém nemám...

a co se týká nákupů, tak to už mě štve několik let, že člověk, když chce nakupovat kvalitně, tak aby běhal z krámu do krámu. Např. v místním obchodě nemám šanci sehnat jogurt bez kuk. škrobu.

A co myslíte celozrnné pečivo z domácí pekárny by mohlo být v pohodě?!

vrana
16. únor 2012

@velrybous jo jo střídám to s celozrnným tousťákem a žitným chlebem. Mimochodem v Penny začaly prodávat balený žitný a žitný slunečnicový chleba. Oba moc dobré a za přijatelnou cenu.

Holky píšete, že kupujete nízkotučné jogurty, už v tom mám teda trochu guláš, ale není v pohodě i normální bilý jogurt, třeba Holandie? že naopak ty odtučněné obsahují jiné srágory jako Ečka, náhradní sladidla atd?

ffiinnkkaa
16. únor 2012

V tescu jsem koupila tofu za 95 Kč (200 g) a dnes ve zdravé výživě 31 Kč. Jak je to možné?

raaad
16. únor 2012

jogurty nemám úplně nízkotučné....pilos je 2,5...... A jak se dostanu do Teska, beru určitě Holandii.... vyhrála totiž nějaký test kvality.... hledala jsem to vloni, když jsem začínala přikrmovat Ellu.. a dávala jsem jí jenom Holandii (asi půlrok) vždycky s nějakým ovocem...nejdřív banán a jak byla starší, už jsem kupovala i hotové s ovocem. je to super, že je to na dně a můžete si tu "sladkost" namíchat dle chuti a potřeby.....
?mě ty úplně nízkotučné nechutnají....a výživovka říkala, že mám raděj jíst to co mi chutná a trošku si to hlídat, než abych se cpala něčím s odporem..... Tak to tak dělám 🙂

raaad
16. únor 2012

@ffiinnkkaa Já koupila ve zdravé výživě Tofu : obyč...22,-Kč (balíček cca 130-140g), uzený a čenekový a s bylinkami byl o malinko držší cca 25,-... Takže Tesko je pěkný předraženec

ffiinnkkaa
16. únor 2012

@raaad Jo přesně s příchutěmi o 5 kč drahší..já jen jestli to není ve kvalitě..ale asi ne

m1rti
16. únor 2012

Holky, já tuto úpravu stravovacího režimu držela poctivě 4 měsíce, shodila jsem s minimem cvičení 9 kg. Pak jsme měli nějaký rodinný přesuny, ukotvili jsme se před 2 týdny, přestože se člověk brání, ale když nejsou podmínky si něco chystat, tak za ty 4 měsíce mimo jsem nabrala 4 kg. Tak začínám znova, protože jsem se fakt cítila líp, když jsem si vybírala co budu jíst .... takže všem držím palce, opravdu to funguje. Chce to jen pevnou vůli, výsledky jsou povzbuzení

m1rti
16. únor 2012

@raaad Holandii beru taky, líbí se mi že není řídká, malá ji má taky ráda ....

chaala
16. únor 2012

@vrana souhlas, že ty nízkotučné jogurty jsou plné čehokoliv 😠 Mají třeba i zvýšené cukry.

Takže já si dávám klidně s 3,5procenty tuku...musím nějaký tuk do sebe taky dostat 😀 Na tom stobu mi to píše, že právě tuky bych měla o trochu zvýšit. Zatím se mi úplně nedaří. Jo a holandii mám taky ráda.

@lensta tak pij jen tu vodu a čaj. Jak píšeš, hlavně dostatek tekutin 🙂 Z pekárny chleba může být, jen si pohlídat složení.

1mia
16. únor 2012

Kde sehnat 10%ní smetanový sýr, všude jsem našla minimálně 20%. A jaká firma ho vyrábí?

1mia
16. únor 2012

Jo a ještě další nejasnosti Musli sušenky asi nebudou třeba Bebečka, že? Moc nevím co si pod tím mám představit. Musli tyčinky to zřejmě nebudou. A nepraženým musli jsou zamýšleny ovesné vločky? Ráda bych se rozepsaného schématu držela pevněji, tak se pídím 😀

lensta
16. únor 2012

@1mia já si koupila musli sušenky tyhle http://www.zbozi.cz/vyrobek/emco-musli-susenky-... ale taky nevím jestli to je "správně" i když určitě jsou lepší než obyč sušenky 😀
objevila jsem odkaz na tyhle http://www.bonavita.cz/sortiment/cerealni-a-mus... ty ale nevím, kde sehnat...

1mia
16. únor 2012

@lensta Díky moc, asi budu opravdu muset oběhat všechny možné okolní obchody 🙂

velrybous
autor
16. únor 2012

@1mia http://www.vitecojite.eu/produkty/susenky/graha... JÁ JSEM SI KUPOVALA TYTO VE ZDRAVÉ VÝŽIVĚ + ŽITNÉ 🙂 jinak bych kupovala sušenky bez příchutě a co nejméně cukru..to samé by se neměli pít ochucené jogurtové nápoje atd..🙂))
a müsli jsem si kupovala v tescu nepražené i pražené, ale chci si ho udělat doma..🙂))

lensta
16. únor 2012

@velrybous a jak se dělá domácí musli? Jestli teda prozradíš 😉

lensta
16. únor 2012

@1mia docela dost věcí mají v DM, ale jestli i cenově výhodné, to nevím. Já nakupuju v rychlosti, když malý chrní, tak je to rychlovka právě v DM, nebo v Tescu

simeonecka
16. únor 2012

Ahojky děvčata,mám pro vás možná taky jeden zajímavý tip.Můj brácha hodně zhubl pomocí jídelníčků ze stránky www.dietologie.cz .Zhubl 20kg za tři měsíce.Než jsem otěhotněla,tak jsme si s přítelem z této stránky objednali dva jídelníčky a opravdu poctivě je dodržovali.Mě se podařilo shodit 7kg.Po porodu bych se k tomu chtěla zase vrátit.Pokud byste některá chtěla,mohu v práci oba jídelníčky,které mám,naskenovat a poslat:o)

vrana
16. únor 2012

Ahoj, tak jsem byla dnes u té výživové poradkyně a moc se mi tam líbilo. Takže budu chodit dál. Prvotně mi necpe žádné produkty. Je to změna stravovacích návyků, nikoliv dieta. Vlastně to hodně připomíná Havlíčka. Vlezla jsem na tu odbornou váhu, kde vyšla váha, poměr tuku a svalů, bazální metabolismus. Následující týden se mám stravovat jak jsem zvyklá a všechno si psát, pak jí to pošlu. Následně mi pošle nový stravovací plán + jsem dostala dvě super přehledné brožury od STOBU - Talířky a Skládačka pro zdravé hubnutí. Když to vezmu kolem a kolem tak prakticky nic nemám zakázáno, ale jde o množství všeho. Nicméně protože to myslím vážně, tak se budu vyhýbat potravinám označených červeným smajlíkem 🙂 Pochválila mě, že jdu v ideální čas, vzhledem k tomu, že jsem 4 měs. po porodu, mělo by být tělo nastartované a mohlo by to jít dobře. Jaká bude skutečnost, to uvidíme. Na kontrolu jdu za 3 týdny.

Jsem moc ráda, že jsem tam šla. Dohled potřebuju, aby mě to donutilo. Tak držte palce. Držet basu s Havlíčkem s vámi tedy nebudu, i když to bude hodně podobné, ale když dovolíte, občas zavítám 🙂

johnatanka
16. únor 2012

@velrybous přidávám se, už to mám i někde vytisknutý, ale musím napsat seznam a jít s tím na nákup 😉

ffiinnkkaa
16. únor 2012

Já nevím v tom Jste co jíte..mají na tom stole hrůzy s prominutím tolik žrádla..to je jasný že přibírají, já tohle nesním ani za celý měsíc..

Proč tak moc vadí pít kafe? Bez toho fakt nee