90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
20. led 2009

😀 😀 😀

Jinak čaues, dneska jsem si udělala těstoviny se špenátem a česnekem, docela to šlo. Chtěla jsem jít cvičit, ale Robert je na školení, tak to asi nestihnu 😒 Přemýšlela jsem vzít Dominikasebou, je tam koutek, jenže schodou okolností jsem dneska dopoledne vyprala Domísovi budnu a při polední procházce se vyválel na zemi a zasral si i tu druhou, tak by neměl v čem jít 🙄 Takže půjdu až ve čtvrtek a to bude týden co jsem byla cvičit naposled 🙄 Takže efekt nula, řekla bych 😒

janca.k
20. led 2009

Ahoj Nikky, nic si z toho nedělej, já se od začátku roku na cvičení ještě nedostala, párkrát jsem cvičila doma, ale když dojedu v šest z práce a musím vyprat, vyžehlit a každý den uvařit, tak v půl deváté se mi cvičit opravdu nechce, ještě u toho šudlím nádobí.
Ale na zítra mám uvařenou rybičku a zeleninku, juj už se těším....jo holky, jak jste na tom s vařením doma a ochutnáváním?? Já zrovna dělám Martinovi flamendr, ale já prostě neuvařím bez ochutnávky, myslíte, že ta lžička mooooocinky vadí??? Jinak asi bude manžel muset svoje jídlo ochutnávat sám 😅

slunicko552
20. led 2009

Ahojte
Verun tak to je asi všude stejné,malý si taky vždycky vybere ten největší hnus a pak se v tom vyválí 😠 😀
janca já nezkouším,už to mám tak nějak v oku.Ale na slovenském koníkovi holky taky okouší(to píšou).Myslím,že takové zkušení není žádný problém 😉

nikka.vo
autor
20. led 2009

Jančo, já už normálně ochutnávám,myslim, že lžička/dvě tu dietu nerozhodí 😉

Jdu se natáhnout, tak dobrou 😉

janca.k
20. led 2009

Veru dobrou...já si taky říkám, že mě to nemůže zabít...akorát kousnu do masa, jestli je měkký a osolený...ještě to nemám v oku, holt nejsem dlouho vdaná...i když někdy si říkám, že jo 😀 😀

slunicko552
20. led 2009

janca 😀 jen,aby jsi to maso nesbaštila celé 😕 😀

janca.k
20. led 2009

to nééééééé, se solidně držím, poslední dobou nemám ani pořádně hlad 😀 asi se mi scvrknul žaludek...hmmm, pod pohrůžkou násilí musím odevzdat noťas...tak se loučím. pááá zítra

slunicko552
20. led 2009

Tak to mi taky,už toho nesním jako dřív ☹ 😀 😵 Pěkně spinkej 😉

nikka.vo
autor
20. led 2009

kikusa100 • Dnes v 17:14

baby..vymyslela som taku vec ze som dala tu dietku na centrum..mate ju v priatej poste..a kazdy kto bude chciet si ju tam moze stiahnut..a je tam aj dalsich 90dni kto by chcel..lebo je to tak praktickejsie ako kazdej posielat.
cize date si www.centrum.sk, prihlasovacie meno:90dieta, heslo:dietka
ked budete mat neico nove tak to mozte tam hodit..pripadne foto ako sa vam podarilo schudnut.atd..takze ju najdete tam..dufam ze to otvorite..

kdo nemá knížku, zkuste tohle, našla jsem to na beremku v diskuzi o rozlišovací diete 😉 jestli jsem teda pochopila dobře co tam je 😅

slunicko552
20. led 2009

Verun mrknu na to zítra 😉 ,mám tu dneska sestřenku,tak plkáme u vína 😅 .Děcka chrní.Doufám,že mi to půjde.A jak je?

slunicko552
21. led 2009

Ahojte jak je dneska?Nikdo tady není ☹ .
verun tak šlo mi to moc dík 😉 Koukám,že Ty jsi schopná vydržet pěkně dlouho vzhůru 😲 😀

nikka.vo
autor
21. led 2009

sluní, já jsem sova 🙂 Chodim každý den spát kolem půl jedné, někdy i půl druhé 😉 Přijde mi škoda jít spát dřív 😅 , užívám si chvilek pro sebe 😵 To jsem ráda že ti to jde, jsou tam recepty? 🙂 Jinak já chodím obvykle na comp až po poledni, dlouho se válíme (dneska Dominik spal bez přestávky do půl desáté 😵 a pak se ještě válíme a koukáme na pohádku). Jinak jsem teda první ovoce měla až před chvílí, takže v podtatě jsem bez snídaně, ale to snad nevadí u toho vitamínového dne,dám si ho pak později večer, třeba v devět, tak si jen celý režim posunu 🙂 A zítra vážení 😕 😖 a pečené masínkoooooo 😵 Jinak teda mám problém do sebe dostat tu čokoládu každý uhlohydrátový den 😖

slunicko552
21. led 2009

To jste šikovní,neumím si představit,že by prcek tak dlouho vydržel 😕 Jsem ráda,když mě někdy nechá do půl osmé 😀 Tak pokud máš tu čokoládu co Ti nechutná,to se ani nedivím.Zkus koupit jinou.Na ty recepty mrknu zítra,dělala bych si jenom chutě 😅 😝

nikka.vo
autor
21. led 2009

já nevim jakou koupit, jestli obyčejnou... ta 72% je myslíš moc hořká? Se v to nevyznám ... 😕

simonac
21. led 2009

ahoj holky, ted jsem se vrátila z lyžování, byli jsme celá rodinka - bylo to super, já lyžovala po 3 letech a jsem zničená jak ......

dnes jsem si dala pizu a na večeři mám n achystaný zákusek - mnam, mnam, zatím nejlepší den 😀

nikka.vo
autor
21. led 2009

Simčo, čau ... lyžovačku ti závidim, já si ve12 letech zlámala na lyžích krček kyčelního koubu, následovaly 4 operace, ale já teď uvažuju o tom, že bych se na lyže zase postavila, tak váhám a trochu se bojim, ale ta touha je silná ☹

Jinak co si dáváte na tu pizzu? Já si koupila korpus s rajskou omáčkou a nevim co bych tam krom žampionů dala, aby to trochu připomínalo pizu, když salám ani sýr se tam nesmí dát 😒 Dáváte čerstvé žampiony, nebo steril?

janca.k
21. led 2009

Ahoj holky,
Veru já do sebe soukala tu čokoládu předevčírem, taky mi moc nejede, ale já mám v receptech napsanou na vaření, tak ta se docela dá.
Dneska jsem měla rybu a na zítra nevím, musím mrknout do receptů. Nemáte náhodou holky nějaký seznam toho co se který den dá jíst? Já mám sice recepty, ale třeba dneska dojedu v osm domů, tak si na zítra horko těžko něco uvařím, tak jenom abych věděla co si můžu vůbec dát k jídlu.

nikka.vo
autor
21. led 2009
nikka.vo
autor
21. led 2009

http://www.stream.cz/video/37/186866-rychlovky-... bet té parmy by to taky šlo 😵

nikka.vo
autor
21. led 2009

a samo bez té smetany, ale pro drahouše tam tu smetanu můžeme nechat a že to maso bude lehce olíznuté smetanou by snad nevadilo, no ne? 😅

slunicko552
21. led 2009

😀 Verun no jistě,že ne 😀 Jinak na pizze mám zeleninu a rajskou šťávu.To se docela dá 😉 Tak čím víc kakaa v čokoládě,tím líp.Ale jestli Ti nechutná tak obyč.na vaření nebo hořkou
Lyžovat bych šla taky,ale počkám až bude prcek starší 🙂 Simi to máš místo cvičení,snad i lepší 😉

simonac
21. led 2009

holky čokoláda na vaření je fakt super 🙂

simonac
21. led 2009

sluni - ale nelyžovala jsem 3 roky - tak jsem docela hotová, ale bylo to fáááááááááákt paráda 😉

slunicko552
21. led 2009

simi to věřím 🙂 .Já nelyžovala ani nepamatuju,ale už se těším až na o zase stoupnu 😀

nikka.vo
autor
21. led 2009

Jinak Jančo, soupis toho co se smí jíst je někde na začátku (myslim, že druhá nebo třetí stránka)

nikka.vo
autor
21. led 2009

Sluní http://www.vasut.cz/zdravi/detail.asp?kniha=564 je tam i náhled na 16 stránek, nemusí to být špatná knížka 🙂

janca.k
22. led 2009

Ahoj holky, Veru díky, mrknu na začátek, holky já bych taky lyžovala, ale tak leda po zadku směrem z kopce dolů, stála jsem na lyžích asi 3x v životě 😅
Já si na pizzu napatlám dušená rajčata, nebo rajský protlak a zeleninu, hodně to posypu směsí na pizzu a je to docela dobrý, ani mi tam ten kus masa nechybí ani sýr, to je divný, holky manžel už je ze mě nemocnej, včera zjistil, že nejím pečivo, uzeniny, sýry...tak koukal, že prý jsem dobrá, ale tu čokoládu k večeři teda nepochopil, asi hodinu chodil, že nemám pevnou vůli a prý kdybych tu čokoládu aspoň snědla v práci, ale doma?? A před ním, tak jsem mu přeposlala email s recepty, tak řekl aha a bylo to 😀

janca.k
22. led 2009

jééé mě vůbec nenapadlo, že v bílkovinný den můžu vajíčka a sýry...jsem trubička 😅 😅 😀

slunicko552
22. led 2009

Ahoj
Verun jsou tam i recepty tk super 🙂
janca to je sranda s těma chlapama.Prvně si říkají,že to nezvládneš a pak rypou,když Tě vidí jíst čokoládu 😀 Ale většinou to chlapi podporují(hubnutí),to je fajn 🙂

janca.k
22. led 2009

jo manžel mě taky podporuje, prý má radost, že se sebou konečně něco dělám, ale ještě musím přidat tocvičení, dnes se budu u kámošky vážit, tak jsem zvědavá, ale moc si od toho neslibuju.
Fazolovka jse zbaštěná a zatím se nic neděje, tak dnes asi rachotit nebudu 😀