90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
2. únor 2009

Sluní, ani mi nemluv, bych žrala až bych plakala 😀 ... ale dá se, spíš jsou chutě. Ani nevíš jak se těšim zítra na tuňáááčkáááá a k tomu si dám DVĚ tmavý housky. Normálně se mi naplnila huba slinama, jak to píšu 😀 😀 😀 Akorát jsem teda ochutnávala rajskou co jsem vařila Robovi a taky jsem měla asi jednu masovou kuličku, jestli už jsou hotový, tož jsem neměla totál půst 😕

Kechkat, nemusíš ten vývar, ale já si ho dávám občas s chutí, protože mi chybí omáčky a to jídlo co si vařim je v podstatě sypký, nebo jak to říct. Prostě mám ráda teplý´,tekutý a slaný do žaludku. Dělám si bujon 😉 Někdy nevypiju ani celou skleniču. Ale fakt tě to zasytí a vydržíš do večera 😉

nikka.vo
autor
2. únor 2009

Ty jo, hoky, nevim co jsem zadávala do té tabulky pro výpočet ideální váhy, ale mě teď vyšlo, že bych měla mít 54kg 😲 😲 😲 , předtím mi to vypočítalo 58, asi jsem tam zadala blbě výšku, nebo co 😕 Tak to mám co dělat 😀 Ještě 4 kila, takže minimálně měsíc držení 🙄

simonac
3. únor 2009

ahoj holky, ti naši malí tyrani už jsou vzhůru. děs ☹
a to mám dnes vitamínový a mám po náladě tuplem 😝

kech - vidím, že máme úplně stejně staré děti, kdy se ti prcek narodil, ti moji 12.5 a odkud jsi jestli to není tajné 😉

janca.k
3. únor 2009

Ahoj holky, taky jsem přežila, taky jsem zhřešila, ochutnala jsem masíčko, ale jenom kousíček 😀
Kech - vývar taky nemám, jenom když mi vyjde bílkovinný den na víkend, do práce to nemám v čem nosit, takže nic, já snídám asi kolem osmé, za pochodu v práci, oběd tak 11-12.30 a večeřím už kolem páté-šesté, když mám náhodou večer hlad, tak si dám třeba mandošku, ale poslední dobou se musím nutit i na tu večeři...ale s tím vařením to jde, zvykla jsem si...to půjde neboj...kolik chceš zhubnout??

nikka.vo
autor
3. únor 2009

Jančo, když si vezmeš sebou jen kostku bujonu a v práci zaleješ horkou vodou (předpokládám že konvice tam je?) tak si ho tam můžeš dát, ne 🙂

jinak už mám 6 kiléčků dolééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé 😵 😵 😵 3 cm v pase, necelý dva boky, stehna jsem si měřila nahoře a to teda nic moc změna 😠 😠 😠 Jupí, jupi jou 😎

My jsme táááák šikovné 😵 pochvalte se!!!

simonac
3. únor 2009

tak jo , pochválíme se my jsme ale ŠIKULKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janca.k
3. únor 2009

joooo jsme šikulky 😀 😀 já se měřím dneska, tak jsem zvědavá...

Vidíš, to mě s tím bujonem nenapadlo,ja většinou vařím maso, tak mám vývar z toho, ale to je fakt, že bych si mohla vzít kostku a vypít tu...aha...no jo, byla jsem blond 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
3. únor 2009

no oni tam dokonce píší zeleninový vývar mám dojem 😉

janca.k
3. únor 2009

no já co mám doma ty recepty, tak mám v některých napsané, že maso uvaříme a vývar vypijeme k tomu, takže chápu, že i masový, ale ve škrobové dny má být zeleninový, to jo

nikka.vo
autor
3. únor 2009

asi jo 😅 , bylo by to tak logický 😅

janca.k
4. únor 2009

hoj holky, tak dneska jsem zmákla zeleninovou polívku, chtěla jsem se odpoledne změřit, ale dostala jsem MS, takže jsem nafouklá, jak žaba..takže bych jenom v pase měla asi o 15 cm víc 😀 😀 😀 takže počkám...

nikka.vo
autor
4. únor 2009

Jančo 😀 😀 😀 - to znám 😉

Jinak čao 😵 Já jsem se normálně dneska zapomněla nasnídat 😅 tak sand to není průser 🤐 😅 A k obědu jsem si udělala brambory, opekla jsem je lehounce na troše máslíčka 🤐 a do toho jsem prdla steril. lečo a mňamkáááá 😵 Vyzkoušejte 🙂

janca.k
4. únor 2009

no já se minulý týden nestihla navečeřet, než jsem dojela domů, bylo asi půl deváté a to už nejím, tak jsem byla hladem, ale myslím, že to nevadí...
Já dobaštila polívku a uvařila si na zítra nudle s rajskou...haha, frajerka, že si ji udělám z rajčat...no jo, ale sežeňte teď, červená rajčata, takže omáčka byla oranžová, tak jsem tam nakonec prdla i ten protlak, no ale jak není zahuštěná, tak připomíná polívku, takže Martin dojel a ptal se, proč mám proboha špagety v polívce 😀 😀 ale taky se lekl, že jsem to uvařila k jídlu jemu, on rajdu nesnáší 🙄

Ty brambory zkusím v neděli

simonac
4. únor 2009

ahoj holky, jen vás pozdravím - mám hlad jak vlk, tak radši honem spát 😝 , jen aby to ty mé děti věděly ☹

nikka.vo
autor
4. únor 2009

Ježiš, no joooo já nemám vymyšleno a nakoupenou na zítra 😲 😲 😲 co si udělám? 😕 Mám v mrazáku korpus pizzy, ale nemám moc co na to, sakra.... 😕 Tak přinejhorším budou špagety s kečupem asi 😅 ale to nemusim 😝 Jinak zítra k véče si dám trošku žemlovky 😵 😎 Jupí, jupi jou 😵 a normálně mám chuť na jablko, jak jsem si nedala ovoce už dva dny 😅

janca.k
4. únor 2009

já se na zítra těším na ty svoje špagetos s rajdou...mňam mňam, se těším...pak mě čeká ovoce 😝 😝 😝
no a v sobotu jsem se rozhodla, že si udělám dušenou mrkev s masem a v neděli to stejný, ale pečený brambůrky 😀

kechkat
4. únor 2009

holčiny tak mám za sebou 2dny,včera bílkovinný nebylo to zlé,upekla jsem si kuře a udělala salát a dnes jsem měla brambory,nejvíc mě dělá potíže ovoce dopoledne ale třeba si na to zvyknu 😒 jo a ten chleba se jí každý den v poledne?co když ho vynechám?

sim - jsem z ValMezu,přivdala jsem se sem a Danča se narodila 8.5. ani jsem si nevšimla že máš taky květňátka 🙂

janco - stačí mě zhubout tak 5kg,moc jsem nepřibrala ale spíš se cítím taková vytahaná a ochablá tak se musím dát dokupy 😉

kechkat
4. únor 2009

janco a rajskou si děláš z bujonu nebo vaříš pravou?a čím zahusťuješ?

janca.k
5. únor 2009

Ahoj Kech,stejný den jako má Danielka narozeniny, má i můj manžel ale je o nějakej pátek starší 😀 😀
rajskou jsem dělala z rajčat a z protlaku, bujon jsem tam nedávala a nezahušťovala, dělala jsem ji včera poprvé 😀 ale normálně bych ji zahustila instantní jíškou, je jemnější a nedělá hrudky a má lepší chuť, než z mouky... 😉

tak koukám, že jediná já, musím zhodit víc jak 10 kg, no tojsou vyhlídky...zvlášť když vidím, že to nejde tak rychle, obávám se, že moje dieta se přejmenuje na 180 denní 😀

simonac
5. únor 2009

ahoj holky,

jani tak já tě potěším, ze začátku kila dole přímo padala, ted nastal stop stav - nic se nděje, tak snad nebudu muset na 180 denní s tebou 😝

janca.k
5. únor 2009

no jo Simi, jenže ty máš už teď se třema dětma o zhruba deset kilo míň něž já 😀 😀 😀 to by pak z tebe bylo chrastítko stejně jako ze Sluni 😀 😀 😀

slunicko552
5. únor 2009

Ahojte 😉
simi a cenťáky mizí?Jestli jo tak to je dobré 🙂
janca-však počkej,až skončíš,budeš taky chrastítko 😀

kechkat
5. únor 2009

včera sem si navařila těstoviny na dnešní UH den a teď mě napadá jestli vlasně můžu vaječné těstoviny,kupujete si vaječné nebo bezvaječné? 😒

nikka.vo
autor
5. únor 2009

čao 😎

jednoznačně kupuj bezvaječné, Kechkat 😉 Jinak protlak a rajské tu mám, ale to musí být strašně kyselé, ne? 😕 A váha mi taky stojí, dokonce jsem si dneska ráno (ano nevydržela jsem) stoupla na váhu a měla jsem o 400g víc (po vyčůrání 😀 ) Takže teď musíme vydržet holky, protože píší, že je to běžný, že se to zasekne, ale pak se to zase rozhejbe, musíme to věřit, co nám taky zbývá,že 😅 Kdyby se to nechtělo později hnout, tak jsem rozhodnutá si dávat vodový den po každém ovocném a to by bylo aby neubylo 😠 😅

nikka.vo
autor
5. únor 2009

Tak jsem si nakonec udělala špenátovou pizzu a na to česnek 😎 ...docela to ujde 😵 večer bude žemlovka 😵

kechkat
5. únor 2009

dnes sem v jednom kole,manža se vrátil z práce až teď tak jsem byla s Danielkou na nákupě sama a koupila sem si na k večeři kynuté knedlíky plněné trnkama,některá ste tady psala že to taky jíte tak doufám že to neuškodí

holčiny vám se to hubnutí zastavilo? to by mě naštvalo ale určitě to bude jen chvilkové,vydržte 🙂

kechkat
5. únor 2009

a v knížce se píše že dnes bych mohla zákusek to jepravda?třeba že bych si mohla zajít do cukrárny na moje oblíbené tiramisu?

jak to máte s hladem už si tělo zvyklo?říká se že je nejhorší prvních 14 dní

janca.k
5. únor 2009

hoj berušky,
Kech, já v ten UH den večeře vynechávám, ale dneska jsem náhodou byla u kámošky a malá měla narozky, tak jsem dostala kousek dortu 😀 byl výbornej...těstoviny mám taky bezvaječný, já mám v receptech že mají být celozrnné, ale to bych tady asi horko těžko sehnala a z města kde pracuju odmítám tahat nákupy...na to prdím.
Veru, tu rajdu jsem osladila třtinovým cukrem...prý je zdravější 😀 no tak nevím, ale je fakt že byla po uvaření kyselejší, ale nakonec docela dobrý, ale s jíškou by byla stopro lepší 😀
Jo a hlad snad už ani nemám...zvykla jsem si, když mám na něco chuť, tak si dám třeba kiwi nebo něco...a stačí mi to...asi se mi smrsknul žaludek...Veru to nezní špatně, vodný den po ovocném, to by v tom byl čert aby to nešlo rychleji...nad tím zapřemýšlím 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
5. únor 2009

Kechkat, já už nějak hlad nevnímám, nebo ho asi ani nemám 😕 , fakt jde o zvyk 🙂

A v UH den si fakt můžeš dát dortík, je to na tobě, samozřejmě když si nedáš kalorickou bombu, tak jedině dobře, ale dát si můžeš co chceš 😎

Jančo, to seš dobrá, že tu večeři v UH den vynecháváš, to bych asi nedala 😅 Ty celozrný těstoviny jsem ani u nás v Praze neviděla a hlavně budou určitě i drahý 😕 , na to prdim.

simonac
6. únor 2009

ahoj holky,

jani - jakto, že tady není žádný příspěvěk - vždy píšeš první 😉

já si teda v ten UH den sladké na večeři neodepřu a to na sladké zrovna nejsem, ale při představě , že mě čeká šílený vitamínový den, tak se musím něčím nadopovat a to ani nechtějte vědět co di dávám - minule - 3 kousky buchty, navrch tatranečku a pak ještě ta čokoládka na vaření - zatím chudnu, tak to moc neřeším, až se ta zastaví tak budu ubírat ☹

tak, ted se s váma loučím, jdme s petou k zápisu do 1. třídy - a pak do Zlína k mekáčovi - oslavit to 😀 😀 😀 😀 , paráda aspon nějaká změna 😉