90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

kechkat
10. únor 2009

dobré ránko

přišla sem se pochlubit jak mě jde dietka,takže mám dvě kilča dole,ale každý den cvičím a o víkendu sem byla běhat.

jak je to s tou čokoládou?já sem si dala jednu kostičku a manža mě tvrdí že ji mám sníst celou 😒

simonac
10. únor 2009

kech -- nene, dala jsi si ji správně, celou určitě ne 😉

nikka.vo
autor
10. únor 2009

Ahoj holky 🙂

Veru, koukni na www.centrum.sk do emailu kde přihlašovací jméno je 90dieta a heslo dietka a tam je tahle dieta v přijatých zprávách nebo kde to tam je. Je tam i pokračování téhle diety 😉

Kechkat, super 😎 jen tak dál 🙂

Já mám dnes ovoce, koupia jsem si mandarinky, který jsou dřevnatý,vysušený a prostě vůbec nejsou šťavnatý 🙄 a chutný. Banán ráno přezrálej, já mám pech, fakt. Jestli i ty kiwi co tu mám budou stát za prd, tam mě zachrání už jen jedno jablko co tu mám 🙄

simonac
10. únor 2009

veru -- ovoc mě čeká zítra - fuj,ten den mi fakt nesedí ☹

joel7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janca.k
11. únor 2009

Hoj holky, nějak jsem včera nestihla ani napsat...
tak ovo den jsem skoro přežila, dneska jsem si dala krůtí maso...včera jsem ovšem měla totální deficit něčeho sladkého,takže jsem do sebe v poledne kopla jednu muslli tyčku...no snad se nic tak hrozného nestalo 😀
Veru, já si taky včera donesla na jídlo tři mandošky a letěly do odpadkáče všechny, hnus fialovej, tak jsem šla do kantrošky koupit si jablka, pomeranč - ten mám i s lístečkama 😀 a banán...něco zbylo na dnes, tak jsem posnídala jablko a stačilo...

nikka.vo
autor
12. únor 2009

Čaues, holky jak si děláte ty brambory na cibulce? Osmahnete cibulku do lehce hnědé barvy a k tomu pak prdnete uvařené brambory a ještě opečete? Není to suché? nebo na to dáváte trochu kečupu 😉

janca.k
12. únor 2009

Veru ahoj, já si brambory uvařím buď ve šlupce nebo v mikrovlnce, na oliváč dám cibulku a brambory a nějakou zeleninu, ale je fakt že suchý to je...takže k tomu dám kečup nebo protlak, nebo je zkus uvařit a jenom pošťouchat a k tomu zeleninku..já měla dneska zeleninové rizoto, chtěla jsem ho se sojovým masem,ale došlo 😀

simonac
12. únor 2009

ahoj holky, nějak nestíhám, dnes nám nešel internet celý den 😝

jsem nějaká unavená , jdu si lehnout zatím ahojky 😉

simonac
13. únor 2009

ahoj holky, kde jste všechny? co pořád děláte??

já si dnes udělal něco jak bramborový guláš a bylo to fakt super, jinak už se těším na zítřejší večeři 😉
dnes jsem s dvojkama sama doma, můj jel s petou na celý den lyžovat na Horní Bečvu 😉

nikka.vo
autor
13. únor 2009

Čaues, já nějak moc nestíhám 😉 ... normálně se poslední dobou zapomínám nasnídat 😖 to asi nebude dobrý. A váha mi stojí, občas ukáže o třeba 300g víc a tak 😕 Tak musim vydržet a když se to nepohne, tak si fakt dám po ovocném dni vodový 😠

simonac
13. únor 2009

veru - já taky nějak stagnuju - váha se zastavila 😝 , ale ted mě čeká 1. vodový a neví, nevím, jestli ho zvládnu ☹

cukrik580
13. únor 2009

ahojte...ja este nie som tehotna, ale tych kilogramov mam navyse dost...asi ako po piatich detoch,,,skratka, aj ja by som sa k vam chcela pridat, ak by som smela...tiez ma nebavi drzat nieco samotnu a vymyslat co varit a co jest a tak....ked sa mam s kym poradit, je to ovela jednoduchsie...
myslite, ze by to slo?kolko sa vam podarilo zatial zhodit?drzim palceky

simonac
13. únor 2009

ahoj cukrik -- já jsem zatím shodila 5 kg za necelé 4 týdny, to docela jde nee? holky to drží trochu dýl než já, a mají dole taky tak nějak kolem 5 kg, docela mi tato dieta vyhovuje, nejlepší na ní je, že víš že za 90 dní je konec a nemusíš ji držet půl roku, rok....pochopitelně pak nesmíš tápat páte přes deváté 😉 , tak vítek mezi náma a at jdou kila sama dole

simonac
13. únor 2009

má tam být vítej

nikka.vo
autor
13. únor 2009

Simi a víš, že já třeba nemám stavy, že bych se těšila že za dva měsíce to zkončí, teda já to dva měsíce asi ani už držet nepotřebuju. Ale normálně jsem si na to fakt zvykla, z ovocného dne nemám nervy už vůbec a ten vodový dáš v pohodě, věř tomu. Hlad jsem nějak strašněj nepociťovala 😉 Fak mi vygovuje, že každý den mám něco jiného (jakože maso, druhý den rýže, nebo brambory ... ) dokonce bych řekla, že ji pestřeji, než jsem jedla 😉 Jen teda málo piju, nějak už se nemůžu dokopat a občas zapmenu na tu snídani 😖 Musim na to víc myslet.

cukrik, jasně že se přidej, uvidíš že to půjde krásně dolu 😎

Nooo, ale zítra jdu na oslavu 50. narozenin 😖 chtěla bych si dát víno, ale zase když mi to vychází na ovoce, to by nebylo ideální. Tam mám dilema, jestli se zítra na ovocný vyprdnout (ale potom už najedu na hodně přísný režim 😠 ) a dát si ho o den dýl, nebo nepít. 😕

Jinak se na zítra těšim, za prvé bude Dominik přes noc u tchýně 😅 , druhak, že vypadnu z domu a za třetí jsem dostala k narozeninám lístky do Gold Clas do Villages Cinemas (jestli to znáte - je tam kolem 30 míst a sedí se na obrovských pohodlných křeslech, pěkně nožky nahoru 😎 ) tak po té oslavě jdeme na film 😵

simonac
13. únor 2009

veru -- tak to závidím - oslava, kino ...to u mě ještě dlouho nic takového nehrozí, pořád kojím a nějak beze mě nechtějí usnout 😝

jo a k tomu vínku, já vím, že se to nesmí, ale sem tam si pohárek červeného dám - večer na nervy 😒

simonac
14. únor 2009

ahoj holky, kde jste všechny??? 😉

simonac
15. únor 2009

zase nikdo? tady si budu dopisovat asi sama se sebou 😝

nikka.vo
autor
15. únor 2009

Čaues, já o víkendu na netu nebývám 😉

Holky, kdyby jste věděli co jsem celý víkend jedla 😅 , ajaj... radim vám dobře, nehřešte , protože pak se v tom rozjedete jako já a najednou zjistíte že jste u normálního jílda 😔 V sobotu jsem byla na té oslavě, tak jsem se předtím naobědvala, ale ne že bych si dala maso a zeleninu, ale normálně zapečený brambory 😨 🤐 (podotýkám, že jsem měla mít ovoce) Jen vsuvka, rozhodla jsem se totiž, že si ten den užiju se vším všudy (taková dodatečná oslava narozenin 😉 ) No a na oslavě do mě zapluly 3 sklenky bílého a necelá půlka kuřecího řízku. Kdyby jste si mysleli, že to je všechno, tak jsme pak šli do toho kina. Tam si můžete poručit, že vám v určitou dobu přinesou pohoštění, tak jsem si objednala na půlku filmu (film měl 3 hodiny ) : Holky, to kino byla bomba, sedělo se tam neskutečně pohodlně, člověk měl pocit, že je tam sám. 😵 No a já jsem si objednala kuřecí bagetu - bylo asi 23:00 😀 (křupavoučkou 😅 ) No a tím zkončil můj prasáckej den numero uno 😔 😅

Druhý den po tom vínečku (v hlavičce hučelo) 😀 , jsem měla pocit, že jako na ovoci není ideální dnes zůstat, tak jsem si u tchýně dala řízek a k tomu bramborovej salát. Ne klasicej, ale jsou to brambory s cibulí, octem a cukrem 😔 😅 a k večeři s dávám celozrný chleba se salámem. 😖 Tímto tu slavnostně přísahám, že prasácké období končí a jdu od zítřka opět na plno. Ale je to pro mě snad těžší, než když jsem začínala. Člověk uklouzne jednou a pak už to jede 😔 😔 😔

simonac
15. únor 2009

veru - tak to věřím, já mám dnes ovocný a zítra vodový a dnes moooooooooc bojuju abych si nedala čokoládku ☹

nikka.vo
autor
15. únor 2009

Simi vydrž toooooooooooooooo!!!!!!!!! Jednou porušít a budeš to pak dělat furt 😖 jako já... u mě to odstartovaly kachní hody (říkala jsem si že oč jde, jednou se to nepotento) , další týden nebo dva na to to byla véča na moje narozky 😖 (říkala jsem si no co, mám narozeniny) a tenhle víkend totál zprasenej, to už radši no comment 🙄 No a aby toho nebylo málo, tak jsme pozvaný v sobotu na véču od tchýně, protože má pro změnu narozky ona a další týden má narozeniny Robert 😅 (máme ten únor trochu nabitý, má je totiž i švagr 😅 😅 😅 ) a já bych mu chtěla udělat prima véču (nějakýho bfťoura s brusinkovou, nebo jinou sladkou omáčkou- protože to miluje 😵 ) no a to bych ráda samozřejmě, abychom večeřeli oba 🙂 Na tu véču s tchýní mi vychází bílkovinový, tak ještě, že tak 🙂

janca.k
16. únor 2009

Ahoj holky,
teda Veru koukám, že jsi to vzala pěkně od podlahy 😀 ale taky mám nejvíc o víkendu nutkání dát si normální jídlo, ale v pátek jsem byla s holkama na kafe, tak že si dáme něco k jídlo, no naivka jsem si myslela, že budou mít nějaké těstoviny, tak že si dám ty a prd, tak jsem si objednala kuřecí plátek a oblohu, no a až nám to donesli, tak koukám, že vedle ke stolu nesou pizzu, tak se ptám toho kluka, co nám nesl jídlo, jestli dělají i pizzu, prý jo, já vám nedosnesl lístek??!! Tak jsem zbodla maso a přemýšlela, jestli pizzu nevezmu manželovi, nakonec jsem ju nevzala, protože mi bylo jasný, že bych jí půlku zbodla, než by došel 😀
ale musím se taky donutit udělat něco s tím pitím, já si teda strašně rychle zvykla na snídaně, to mi problém nedělá, koupila jsem si dva košíky s kiwi a ráno si dvě, tři nakrájíma stačí mi to, ale s pitím, to je mazec...dřív mi nedělalo problém vypít 2 litry vody ale teď?? Musím se nutit...

nikka.vo
autor
17. únor 2009

Čaues, tak zítra zkusim bramborové placky, odeberu si část směsi na bramboráky a Robertovi udělám asi s masíčkem 😵

Co vy jak pokračujete? Nám nějak vázne docházka, co? 😅

simonac
17. únor 2009

ahojky,

veru - nejde mi ten odkaz nějak otevřít, já dnes měla krůtí prsíčka mam, to byla dobrota 😉

simonac
17. únor 2009

holky, to je fakt hrozná docházka, co celý den děláte, že nemáte čas ☹

slunicko552
17. únor 2009

Ahojte jak se držíte baby? 😀 Koukám,že shazujete pěkně.Tak se držte.Já už sblaznu ledaco 😕 ,ale pořád se snažím držet.Zatím jsem přibrala půl kila,ale cenťáky jdou dolů,teď už dost pomalu,ale pořád jdou 😀 😵

nikka.vo
autor
17. únor 2009

Simi, občas mám chvíli, tak si na netu vyřídím přednostně něco jinýho, nějak jsem si nevšimla, že někdo přispěl, tak jsem nenakukovala 😨

simonac
18. únor 2009

tak dobré ránko holky, dnes asi trochu zhřeším, dám si na oběd hranolky, zbytek včerejšího oběda a k tomu výborný mrkový salát

veru - jaké byly bramaboráky, písni recept prosím, mně to nejde otevřít, díky 😉

janca.k
18. únor 2009

Ahoj holky, já se na ten odkaz ještě ani nepodívala, musím to doma napravit. Dnes mám ovocno-vodný den,ráno jsem snědla jablko a od té doby piju jenom vodu, ty kila prostě musí jít dolů, zítra mě čeká masíčko, tak se nemůžu dočkat 😀 včera jsem vynechala čokoládu, nějak jsem si na ni večer nevzpomněla 😅