90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
18. únor 2009

Čaues, jsem dneska vůbec nestíhala, pekla jsem dort pro tchýňušu, dneska jsmě jí šli popřát, měla tam chlebíčky (dělá sice takové lehké s domácí tvarohovou pomazánkou) ale odolala jsem, měla tam i zákusky, tak jsem taky odolala 😅 Ale zítra si ten můj dort dám, když to mám povolené 😎

Jančo, já tu čokoládu měla asi 3x a už jí nejim, snad to není takový hřích 😅 😀

http://chudnime.kiga.sk/ tady je znova ten odkaz (dostala jsem se k němu od jedné holčiny přes Ip, tak snad to nebylo zase tak tajné 😅 ) Když sjedete uplně dolu, tak tam jsou recepty na 90 denní ... 😉 Bramboráky byly čupr 😵 , jen mi je smažil Robert, já se patlala s tím dortem no a olejem nešetřil. 😖 😅 Sice mi tam dal oliváč, ale stejně to bylo dost mastný. Takže jsem si fakt pochutnala, chutnalo to jako klasický bramborák. Krom vajíčka který se tam nedává je to to samé 😉 a teda neslívá se voda z brambor 😉 Příští týden se zvážim a uvažuju že to už ukončim, jsem už spokojená. Jako dvě kilečka by nebyly špatný dát ještě dolu, ale zase nebudu očekávat zázraky 😕

nikka.vo
autor
18. únor 2009

Tohle vypadá taky moc dobřéééé 😵 (ale vy vlastně těstoviny nemusíte 😅 )

Rajčata plněná těstovinami po římsku

• 175 g kolínek nebo jiných menších těstovin
• sůl, pepř
• 4 středně velká rajčata
• 1 stroužek česneku
• 4 lžíce lístků bazalky
• 4 lžíce rajčatového protlaku
• 6 lžic oleje
• 1/4 l masového vývaru
Těstoviny uvaříme „al dente“, propláchneme a necháme okapat. Rajčatům odřízneme zatím víčka, rajčata vyhloubíme a obrácená necháme okapat. Utřeme česnek, bazalku jemně usekáme. Dužinu z rajčata bez semen a tekutiny promícháme s těstovinami, bazalkou, česnekem a 2 lžícemi protlaku. Výrazně okořeníme solí a pepřem a naplníme tím rajčata. Pokapeme 4 lžícemi oleje. Posadíme do ohnivzdorné formy. přikryjeme víčky. Pokapeme zbylým olejem a osolíme. Vývar promícháme se zbylým protlakem a dáme také do formy. Pečeme 30-35 minut při 190°C.

nikka.vo
autor
18. únor 2009

na UH den!!!

Halušky s cibuľkou

600 g polohrubej múky, soľ, voda, 3 cibule, rastlinný olej, 3 strúčiky cesnaku, nadrobno posekaný čerstvý kôpor.

Z polohrubej múky, soli a vody si pripravíme haluškové cesto. Z cesta nahádžeme do väčšieho množstva vriacej osolenej vody stredne veľké halušky, pomiešame, aby sa neprichytili na dno hrnca, a keď vyjdú na povrch, vyberieme ich dierkovanou vareškou alebo cedidlom. Očistenú cibuľu posekáme nadrobno, speníme na rastlinnom oleji a pridáme rozotrené strúčiky cesnaku (cesnak už nepražíme). Halušky rozdelíme na teplé taniere a polejeme pripravenou cibuľou. Nakoniec dochutíme nadrobno posekaným čerstvým kôprom. Podávame s rôznymi zeleninovými šalátmi.

.....................................
........................

Bílkoviny

Hubový guláš
400 g čerstvých húb, rastlinný olej, 2 cibule, soľ, mleté čierne korenie, 1 lyžička mletej červenej papriky, zeleninový vývar (na 0,25 l vody 1 čajovú lyžičku vegety), 1 lyžica krupice, 1 lyžica rajčiakového pretlaku, nadrobno posekaná zelená petržlenová vňať

Huby očistíme a pokrájame na väčšie kusy. V rozohriatom rastlinnom oleji speníme nadrobno posekanú cibuľu, pridáme pokrájané huby, soľ, mleté čierne korenie a opražíme. Potom poprášime mletou červenou paprikou, podlejeme zeleninovým vývarom, pridáme lyžicu krupice a dusíme. Keď sú huby takmer mäkké, primiešame rajčiakový pretlak a dodusíme. Nakoniec posypeme nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou. Hotové jedlo podávame s rôznymi druhmi bezvaječných cestovín a s rozličnými šalátmi

..................

cukrik580
18. únor 2009

ahojjcek...tak uz som tu opat...chcela som s vami teda zacat drzat tu vasu dieeetku, ale akosik, co ja viem...v nedelu sme nestihli nakupit a v pondelok som strazila stvormesacnu lindusku, doma som si narychlo spravila kuracie prsicko na prirodno so zeleninou a v robote som pila vodu a zjedla som mandarinku a jablcko...v utorok som ju zase strazila a stihla som zjest iba dve malicke celozrnne zemlicky, lebo sme doma nic ine nemali...a jeden biely jogurt aato je vsetko a dnes som mala topenicky nasucho s cesnakom a jeden pekelne mastny langos...takze asi takto zacina moja dieta...tato poobedna zmena ma zabija a na nocnej sa to tiez nejako extra neda...ved cely den prespim...ja uz som asi zufala...ach jo

nikka.vo
autor
19. únor 2009

cukrik, tak se to holt nepodařilo, ale můžeš se do toho vrhnout na plno později, s tou noční je to na prd, to se člověk moc dobře nestravuje, no 😔 jíst v noci a druhý den spát, to je špatný. To nevim co ti poradit. Ale zkus alespoň jíst bez příloh a podle pravidel 90 denní, jen to nbeudeš držet přesně podle jejich knihy, jako po Bílkovinovém dni škorby apod, ale podle toho jak ti to bude vyhovovat s prací a jednou týdně, a uvidíš, jestli jíš ve dne nebo večer, to je asi tělo u tebe snad zvyklé, takže ty máš holt dobu kdy tělo tráví přes den a ne v noci jako ostatní. No každopádně bych si nakoupila suroviny a zkusila to. Dej si třeba i něco ke sváče, ale začni jíst bez těch příloh a těstoviny bez masa apod a uvidíš, že to dolu půjde i tak 😉

Ale když vydržíš ze začátku ten týden, tak ti tohle stravování bude připadat potom fakt přirozené 😉 a už budeš mít doma suroviny, budeš brát automaticky ty dny apod Teď to bude znít blbě, ale pokus se nevymluvit příště, že se nebudeš stravovat tak, jak se v 90 denní má kvůli tomu, že hlídáš mimčo a pokus se i tak si udělat čas na něco k jídlu. Ony jsou ty jídla fakt rychlovka, tak neztratíš moc minut a budeš se malé moc věnovat. Nakupn si na 4 dny předem a budeš mít klid 😉

To půjde, uvidíš, ale musíš chtít 🙂

Jinak holky, já se rozhodla, že dneškem končím s dietou tak jak jí držíme doposavaď, teď začnu jíst tak, že budu dál snídat ovoce, budu se snažit nedávat si přílohy, k večeři si dám klidně něco jiného než k obědu, ale ráda, bych ještě chvíli vydržela stravovat se podobně a sem tam normální jídlo a tak 🙂

nikka.vo
autor
19. únor 2009

Dostala jsem se na 56 kilo, cítim se dobře, tak to nebude hrotit dál 🙂

janca.k
19. únor 2009

Ahoooooj, tak holky, já teda držím dál, ale musím nasadit teror 😀 mám už 69 kg, ale pořád to není 60, že 😀
takže já to holt budu muset vydržet a asi půjdu v září na svatbu, takže do té doby musí ta kila dolů...kámoška je velký sportovec i její známé, tak bych tam byla jediná oplácaná 😀 😀 a včera jsem byla na kafi se svoji sestrou, mám z ní komplex, zhubla, sice stresem, ale má dole 12kg a vždycky byla minimálně o pět kilo těžší než já a teď tohle, chjo, musím se donutit...ale asi si nechám zašít pusu, to bude jistější 😀 😀 😀

simonac
19. únor 2009

ahoj holky

veru --tak to je i má cílová váha, snad se tam někyd dopracuju, ted mám 61,3 před měsícem jsem měla 67,2 tak snad to pude, i když musím se přiznat, že sem tam si i ted dám na večeři něco jiného než na oběd 😝
jinak gratuluju, to je super váha 😀 😀 😀 😀

jani - tak jsme tu zůstaly jen mi dvě stálice ☹ tak zatnem zuby a my se s těma kilama poperem, že 😉

janca.k
19. únor 2009

Simo, to nemyslíš vážně, že jsi tolik zhubla...já chci taky ☹ v neděli si musím koupit nové boty na běhání a počkat jestli sleze sníh, u našich bych mohla běhat už teď, tam tolik sněhu není, ale tady??!! Hotovo, máme na zahradě skoro dvoumetrový závěje sněhu...

Teď vařím Martinovi masíčko a sobě rýži, no to je krize 😀 😀

nikka.vo
autor
19. únor 2009

Holkýýýý, budu sem furt chodit 😵

cukrik580
19. únor 2009

ja to beriem, nie su to vyhovorky, len ked kamoska mi zavolala rano o osmej, ci mozem prist o deviatej...teda zoobudila ma a o dvanastej som slaod nej do robotky, tak sa to jednoducho neda...keby som bola doma, tak hej...ale bola som u nej...akoze tento tyzden som schudla dve kilecka...takze predsa nieco...normalne nepapam vela a teraz este menej...a mam z coho zhadzovat...tak aspon nieco... ked sme sa stahovali s priatelom do podnajmu, tak som prve dva tyzdne bola sama a nebol cas na varenie, tak som papala iba tmavy chlebik so zeleninkou a vtedy som tiez schudla pat kileciek, ale potom som bola skoro tri tyzdne doma, lebo mi operovali rucinu, tak mi straaaasne chutilo, tak som to nabrala spat...ked mne sa vsetko uklada do prs...a ked chudnem, tak z brucha...strasne ma z toho bolia krize...inak mi je fajn, priatelovi sa pacim aka som, takze ani nemam dovod, len tak pre seba, chudnut...nieco z tejto devatdesiatdnovej sme dodrziavali automaticky ani neviem preco...k masku vacsinou namiesto ryze, ci zemiakov iba zeleninka a tak...takze...keby mam viac casu, tak to urcite zvladam...chcela by som zmenit pracu, aby som robila nejako normalne, lebo toto ma dost unavuje...ale dnes som papala ryzu so zeleninkou...takze zase kustik dietky 😝 a bolo to dobre...mnam...no ok...tak ja idem do hajan, bo tu uz asi nikto nie je...papa

nikka.vo
autor
20. únor 2009

Cukrik, tak to je super, že máš za týden 2 kilečka dole a to ještě k tomu nedodržuješ nijak přísně, to půjde samo 😎

janca.k
20. únor 2009

Veru, no to bych prosila, že sem budeš chodit i dál...holky já mám dneska nedobrovolnej vodnej den...od rána jsem se nestihla vůbec najíst, kolegyně má dovču, pacientů chodí tolik, že jim nemáme co dávat, takže já jsem zrovna zjistila, že jsem za celý den, vypila flašku vody a načla druhou, jo a taky jsem slupla dvě tablety probiotik, to je fajn, ne...když mám mít jenom vodu tak remcám a když můžu mít rýži, tak piju vodu 😀

nikka.vo
autor
20. únor 2009

Jani 😀 ...tak nevadí no 😅

Já si dala dneska k obědu bramboračku a k večeři česnekovo sýrovou pomazánku na tmavý rohlík 😅 , dostala jsem strašnou chuť. Ty jo, ale holky, mě to přijde najedou divný, že už ,,můžu,, jíst normálně a uplně se bojim 😅 mě už to snad ani nepřijde přirozený jíst všechno 😕 😅 To jako fakt... Jsem zvědavá, jaké pocity budete mít vy, až přejdete na běžnou stravu, ale mě to prřjde divný 😅 No takže zítra jsme pozvaný k našim na kachnu k obědu 😅 :(hlavně že jsem říkala, že budu jíst střídmě 😀 ) a večer jsme pozvaný do restaurace od tchánů... 😅 No tímto tempem jsem na váze před hubnutím cca za 3 měsíce, ne-li dřív 😖 😅

cukrik580
20. únor 2009

ja som mala zemiacky s petrzlenovou vnatkou...mnam mnam...same dobre veci inaaac papam

simonac
21. únor 2009

ahoj holky,

tak mi jdeme na oslavu dnes, naštěstí mám masový, tak to nějak přežiju, tchýně má narozeniny 😉 , dnes v noci u nás opět děs - byla jsem vzhůru snad 15x, ach jo, snad se ty děti naučí někdy spát ☹

jinak dnes ráno váha 60.9 jé, už se to k té 5 na začátku pomalinku blíží 😉

nikka.vo
autor
21. únor 2009

Simi, supééééééééér 😵 😵 😵 Jste borky všechny!!!

Jinak my jsme měli dneska jít s tchánovcema na véču a muselo se to zrušit, páš mně a Roberta skolila nemoc 😠 Já kašlu jak o život, bolí mě už z toho na plicích, zahleněná jsem někde hluboko 😖 prostě hnus, no a teplotu nemám 😕 a Robert si sem tam zakašle, ráno ho bolely nohy, změřil se a měl 38 😲 a přitom rýma apod není 😕 Tak je Dominik u našich tak jak se to plánovalo až do zítra a my odpočíváme v pelechu 🙂 Snad se to nezhorší už 🙄 a hlavně to snad nenaprskáme na Domíse 😖

Tak se opatrujte, Simča teď oslavuje 😎

Cukrik, samé dobré věci v té dietě jsou, že? 😵 🙂

tabarka
21. únor 2009

tak , jdu do toho taky, začnu od pondělka, jen doufám, že stihnu dát do kupy nějaký jídelníček na první dny, než se úplně naučím pravidla...

nikka.vo
autor
21. únor 2009

tabarka, je to hračka 😉 a uteče ti to tady s náma 😎 Tak WELCOME 😵

První den si třeba udělej maso se zeleninou (bez přílohy), k tomu chleba a zapij to vývarem (klidně kostku) , nebo salátek, k večeři o polovinu méně a bez vývaru a chleba, druhý den buď rizoto bez masa a sýra, nebo třeba brambory s porkem na cibulce - bez masa, ale můžeš soju 😉 (můžeš k tomu trochu kečupu) k tomu chleba a zapij zeleninovým vývarem (hlad fakt mít nebudeš 😅) k večeři opět o polovic méně bez chleba a vývaru 😉, třetí den puď pizzu se žampiony, nebo se špenátem a česnekem (bez salámu a sýru!!!) , nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou, nebo taky se špenátem a česnekem, je to mňamka a večer si dej kus dortu, nebo sladké pečivo a kostičku čokolády na vaření 😉 a poslední čtvrtý den jez jen ovovce v intervalech - snídaně, svačina, oběd (třeba pečená jablka 😉 ) svačina, večeře no a do té doby si už vymyslíš co uvařit další 4 dny 🙂

tabarka
21. únor 2009

tak to moc děkuji za inspiraci, snad to zvládnu. Budu průběžně hlásit výsledky. Celkem už se na to pondělí těším 😉

cukrik580
21. únor 2009

nikka.vo no...same dobre vecicky...len bohuzial nemam kedy dodrziavat presny postup v tych dnoch...ale tak viacmenej z toho dodrziavam delenu stravu...

nikka.vo
autor
21. únor 2009

Tabarka, to je základ jít do toho s chutí 😵 a kolik kg by ti stačilo k tomu se cítit lépe? 🙂

Cukrik, však drž dál hlavně dělenou a fakt to půjde i tak 🙂 😎

cukrik580
21. únor 2009

no sak hej...dnes som trosku porusila...som si spravila sviatok...som vypila asi deci fernetu a za cely den som zjedla jednu vifonku a dve zemlicky so salamikom...ale to je vsetko...a som lietala po byte ako fretka...som upratovala...

cukrik580
21. únor 2009

takze porusila ale v malom mnozstve...takze doooobre aj tak...ani mi moc nechuti...

nikka.vo
autor
22. únor 2009

Jediné co, tak alkohol je zabiják diety 😉

tabarka
22. únor 2009

nikka.vo byla bych spokojená kdyby šlo dolů 10kg, ale za velký úspěch bych brala i 5kg, s váhou opravdu bojuji. Ne, že bych byla nějak šílěně oplácaná, ale necítím se....

nikka.vo
autor
22. únor 2009

Tabarka, tak přesně jsem to měla i já, já jsem si dala jako cíl 8kg, že bych byla maximálně spokojená, nakonec jsem to ukončila už s necelými 7 kily dole a spokojená jsem taky. Do dvou měsíců to máš dole na 100% 😉

Tak hodně štěstí holky 🙂

cukrik580
22. únor 2009

ja vieeeeem....ale tak kkonecne sme zapijali nasu slobodu v podstate....no tak chlapci s mojou sesterkou vypili dve vodky a ja deci fernetu...sak uvidime...

simonac
22. únor 2009

ahoj holky,
tak já si dnes uděla bramborový guláš, mnam byl super zž se těším na zítra - budou špagety a na večeři zase nějaké kokinko 😉

cukrik580
22. únor 2009

mna to sladke ani nejak nelaka....